ایده های خلاقانه ی پولساز

برای خلق ایده های خلاقانه ی پولساز که مهم‌ترین عامل در موفقیت شغلی به‌حساب میاد باید کمی بیشتر و متمرکزتر به این مسئله نگاه کنید. خلقایده‌های خلاقانه‌ی پولساز  یک باور است.

ادیسون معروف‌ ترین فرد جهان این‌ رو ثابت کرد- تو مدرسه به خاطر خنگ بودن بیرونش کردن  گفتن: قادر به یادگیری نیست ولی مادرش با تغییر باورش اون بچه رو به نابغه‌ی جهان تبدیل کرد. فقط بهش گفت: تو نابغه‌ ای و تو مدرسه نمیتونن به تو درس بدن (خصوصیت افرادی که کارافرینیمیکنند) خلاقیت در این عصر از زمان، مهم‌ترین عامل موفقیت محسوب میشه به‌ طوری‌ که بدون اون خیلی زود از طرف رقیبان حذف خواهید شد. آیا درکسب و کارخود ایده های خلاقانه به خرج میدین؟آیا به این فکر می‌کنید که چطور میتونم کسب‌ وکارم رو رونق بدم؟وقتی در دوره‌ها از خلاقیت صحبت می‌کنم افراد بسیاری از این ناراحت هستن که اصلاً ایده های خلاقانه ی پولساز ندارن و به بیانی بهتر اصلاً خلاق نیستن! اما آیا این درسته؟ میشه که یک فرد اصلاً خلاق نباشه؟خیر.

ایده های خلاقانه ی پولساز

انسان به‌ طور ذاتی خلاق به دنیا میاد; بعدها با شیوه‌ی تربیت و محیطی که درش قرارگرفته این میزان خلاقیت دست خوش تغییراتی شده که در ادامه بیشتر خواهیم گفت. آیا خلاقیت ارثی است؟ فقط ۳ الی ۷ درصد از خلاقیت ارثی است خلاقیت اکتسابی است. یک کودک در ابتدای دوران زندگیش به‌ طور ذاتی بسیار خلاق هست. طبق تحقیقاتی که در  کودکان ۵ تا ۷ سال انجام‌شده; به این نتیجه رسیدن که این کودکان افرادی بسیار خلاق هستن و به‌مرورزمان تبدیل به افرادی شدن که خلاقیت ندارن. نمیشه گفت خلاقیت ندارن و خلاقیتشون نابود شده; خلاقیت رو میشه دوباره زنده کرد. دوباره احیا کرد و به‌ مرور رشدش داد؛ بنابراین خلاقیت هم میتونه رشد کنه هم میتونه ضعیف بشه و فقط بستگی به شیوه‌ی برخورد با این موضوع داره بنابراین همه ما میتونیم ایده های خلاقانه ی پولساز داشته باشیم

همچنین بخوانید:  ۳ تصمیم ثروتساز

بنابراین اگر فکر می‌کنید انسان‌های خلاقی نیستین  یا نمیتونید ایده های خلاقانه ی پولساز داشته باشید به ادامه‌ی مطلب توجه کنید:
۱- تمرکز:
تمرکز ذهن داشتن روی موضوعی خاص شما رو در اون چیز خلاق میکنه. به‌ طوری‌ که مثلاً برای شیوه‌ی تبلیغات خودتون تمرکزحواس می کنید و مدام از خودتون این سؤال رو می‌کنید که بهترین نوع تبلیغات درکسب‌وکار من چیه؟

در این صورت باید شروع به یادداشت ایده‌هایی که به ذهنتون خطور میکنه کنید و بعد از اون بشینید وبررسی کنید و اقدامات لازم رو انجام بدین.

۲- مطالعه و تحقیق:
دومین راهی که ایده های خلاقانه ی پولساز شما رو بیشتر میکنه، توجه به اطراف و تحقیق و مطالعه در زمینه‌ی کاری خودتِ. الآن دیگه برای هر نوع کسب‌ وکاری کتابی نوشته‌شده و از تمام جنبه‌ها به رشد در اون اشاره‌ شده. حتماً مطالعاتی در زمینه‌ی کسب و کارت داشته باش. ما در بخش فوت کوزه‌گری و همچنین کلوپ میلیاردهای سایت اطلاعات کلیدی مفیدی از کسب‌وکارهای مختلف ارائه دادیم که میتونید ازش استفاده کنید. سؤالات خودتون رو برای ما بفرستین تا در اولین فرصت به اون ها پاسخ بدیم.

۳- طوفان فکری:
گذاشتن طوفان فکری با همکاران یا اطرافیان خودتون یکی دیگه از راه‌های خلق ایده های خلاقانه ی پولساز است. با همفکری میشه راه‌های زیادی برای رشد کسب‌وکار به دست اورد.

موضوعی رو در نظر بگیرید و موارد زیر رو رعایت کنید؛ شرایط ایجاد یک طوفان فکری:

۴ الی ۱۲ نفر نیاز دارید،
حتماً مدیر داشته باشید تا مدیریت کنه،
داشتن مجری، برای نوشتن ایده‌ها،
هم از افراد متخصص و هم از افراد معمولی استفاده کنید.
طوفان فکری یکی از قوی‌ترین راهکارها برای خلق ایده‌های خلاقانه ی پولساز است.خلاقیت کاملاً قابل رشدِ که میتونید با انجام تکنیک‌هایی اون رو تقویت کرده و افزایش بدین:

همچنین بخوانید:  ‌نمونه‌هایی از مهارت‌های پر‌درآمد که می‌تواند شما را ثروتمند کند

۱-راه رفتن بر لبه جدول؛ چون ما از ظرفیت کمتری از نیمکره سمت راست استفاده می‌کنیم این باعث می شه در نیمکره راست تغییر به وجود بیاد.

۲- استفاده از نیمه مخالف بدن؛ همون طرفی را که عادت نداری باهاش کار کن.برای مدتی هر کاری با دست راست انجام می‌دادی با دست چپ انجام بده؛ نیمکره راست فعال می شه؛

تلاش کن، اگر یادت رفت وقتی یادت اومد دوباره انجام بده.

۳- نوشتن خواب بعد از بیدار شدن؛ خوابی که دیدی رو با جزئیات بنویس.

۴-انجام دادن کارهای جدید در طی روز؛ تو روزمرگی گیر نکنید – یه خورده تغییر، یه خورده تنوع با همین تغییرات کوچک خلاقیت شما افزایش پیدا می کنه…

۵- دیدتان را نسبت به مسائل تغییر دهید؛ تک‌بعدی نباشید، حتی از دیگران کمک بگیرین. مثال: دربارۀ موضوعی مثل تغییر دکوراسیون از جنبه‌های دیگه هم بهش نگاه کن، دنبال راه‌های دیگه بگرد به دیگران بگو دید شما نسبت به این موضوع چیه؟

۶-محیط اطرافتان را تغییر بدهید؛ محیط کارتان را عوض کنید عکس بگذارید گل بگذارید تمیز باشید تزئینات خونه را جابه‌جا کنید و…

۷-همیشه دقت کنید که چطور می شه از وسایل استفاده‌ها گوناگون کرد؛ به‌غیراز کاربردهای متداول اشیاء؟

نتیجه گیری
خلاقیت در کسب‌وکار شما رو به پولدار شدن نزدیک میکنه فکر کن بنویس که در کارت چه خلاقیتی می تونی داشته باشی. خلاقیت و توانایی در همه‌یانسان‌ها هست باید زمان براش بزاری تا نتیجه‌اش رو ببینی.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود