اهدافی که رهبران قدرتمند برای خود معین می کنند

رهبران قدرتمند

وقتی صحبت از رهبران به میان می آید، معمولاً به افرادی فکر می کنیم که قدرتمند، مشهور یا بسیار تأثیرگذار هستند. ممکن است به روسای جمهور و سیاستمداران فعلی و گذشته، سخنرانان و رهبران فکری جهان، مدیران تجاری و شرکت‌ها و حتی افراد مشهور ورزشی و سرگرمی فکر کنیم. اما رهبری واقعی با محبوبیت، قدرت خارجی یا نفوذ تعریف نمی شود. رهبران قوی اغلب در پس زمینه کار می کنند و دور از چشم هستند. آنها به توانایی خود در ایجاد تفاوت و نشان دادن بهترین ها در افراد اطمینان دارند. رهبری ارتباطی به عنوان ندارد. یک رهبر واقعی قدرت و کنترل بر دیگران را دوست ندارد. در عوض، یک رهبر قوی، موفقیت خود را با تعداد افرادی که الهام می‌بخشد و قدرت می‌دهد، می‌سنجد.

نه با زور و ارعاب و اجبار این کار را انجام می دهند و نه خود را با نام و مقام و رتبه بالا می برند. آنها این کار را از طریق عمل و با نشان دادن قدرت شخصی، ارزش ها و صداقت خود در هر زمان انجام می دهند. در ادامه، به آنچه که یک رهبر قوی می‌سازد و اهدافی که رهبران خوب را تشویق به بهتر شدن می‌کند، خواهیم پرداخت:

مسئولیت و نظم شخصی خود را توسعه دهید

اگر می خواهید رهبر بهتری باشید، ابتدا باید خودتان را به خوبی رهبری کنید. برای اینکه به دیگران بیاموزد که در کار و زندگی خود مسئولیت و رهبری داشته باشند، یک رهبر قوی همیشه تلاش می کند تا این ویژگی ها را نشان دهد و الگو باشد.

این بدان معنی است که شما باید مسئولیت های کامل زندگی را بپذیرید، از جمله تصمیمات، اعمال، رفتارها و نتایج مثبت و منفی را همانطور که هستند. این به معنای پذیرش اشتباهات و موفقیت های خود بر اساس درس ها و هدایایی است که از آنها دریافت می کنید.

رهبری قوی همچنین به معنای تمرین و توسعه نظم انسانی است. اتخاذ تصمیمات و اعمال یک فرد غیر مستقیم و کنترل شده. یک رهبر خوب باید همیشه از عواقب این اقدامات و تصمیمات آگاه باشد.

مسئولیت و نظم شخصی خود را توسعه دهید

شکست خوردن را یاد بگیرید

یک رهبر واقعی برای کمال تلاش می کند. در حالی که می داند این کمال توهمی است که عملاً نمی توان به آن دست یافت. به همین دلیل انتظار دارند به اندازه موفقیت هایشان شکست بخورند.

تلاش برای پنهان کردن یا پوشاندن اشتباهات خود، عصبانی شدن، یا سرزنش دیگران برای شکست های خود فقط آنها را احمق می کند. همچنین این فرصت را از آنها سلب می کند که از اشتباهات خود درس بگیرند و به عنوان یک رهبر رشد کنند.

همچنین بخوانید:  اعتماد به نفس چطور به ما کمک میکند

یک رهبر قوی از شکست نمی ترسد و از آن خجالت نمی کشد. در عوض، زیان ها را به طور کامل ارزیابی می کند، از آنها درس می گیرد و اصلاحات را انجام می دهد. یک رهبر ارزش اشتباهات خود را نادیده نمی گیرد. به این ترتیب، یک رهبر خوب با غلبه بر اشتباهات و شکست های خود، خود را با فضل و کرامت توانمند می کند. این به دیگران امکان می دهد همین کار را انجام دهند.

شکست خوردن را یاد بگیرید

گوش دادن دقیق و فعال را تمرین کنید

بت پترسون، روانشناس بالینی کانادایی و پروفسور اردو، می گوید: «با هر فردی که ملاقات می کنیم باید طوری رفتار کنیم که انگار ویژگی ارزشمندی دارد که ما از آن لذت نمی بریم. در انجام این کار، با کنجکاوی یک ذهن تازه کار به تک تک افراد، صرف نظر از مقام و عنوان، نزدیک می شویم و با دیگران با احترام رفتار می کنیم.

وقتی یک رهبر خوب این نوع گوش دادن را تمرین می کند، نه تنها احترام افرادی را که رهبری می کند به دست می آورد. بلکه خردی را که در ذات هر فردی نهفته است جذب می کند.

گوش دادن دقیق و فعال را تمرین کنید

کسب مهارت در زمینه های مختلف را در دستور کار خود قرار دهید

کلید موفقیت به عنوان یک رهبر در هر زمینه ای، توسعه مهارت ها در زمینه های مختلف است. این بدان معناست که شما پتانسیل تسلط بر رشته های جداگانه را دارید.

زمینه های مختلف ممکن است در نگاه اول هیچ ربطی به یکدیگر نداشته باشند. اما در نهایت شما یک “جعبه ابزار” قوی و متفاوت از مهارت ها و دانش خواهید داشت که می توانید هنگام رویارویی با موقعیت های دشوار و چالش برانگیز انتخاب کنید. حتی کوچکترین اهداف نیز نیاز به مهارت و دانش دارند تا بتوانید کارها را در دنیای واقعی انجام دهید.

همچنین داشتن تجربه و مهارت شخصی در زمینه های مختلف به این معنی است که شما قادر به برقراری ارتباط و درک بهتر دیگران هستید. بنابراین شما می توانید طیف وسیعی از افراد را رهبری کنید.

کسب مهارت در زمینه های مختلف را در دستور کار خود قرار دهید

 

در خود انعطاف ایجاد کنید

این امر ارتباط مستقیمی با کسب مهارت در زمینه های مختلف دارد. تلاش مداوم برای کسب دانش و شایستگی در زمینه‌های مختلف، یک رهبر خوب را در برابر ناملایمات انعطاف‌پذیر می‌سازد.

ممکن است انعطاف پذیری را برعکس ناتوانی بیابید. اما انعطاف پذیری مجموعه ای از ویژگی های شخصیتی است که به ما اجازه می دهد تا خود را با تغییرات وفق دهیم. علاوه بر این، زمانی که با استرس و چالش مواجه می شویم، می توانیم بر مشکلات و شکست های اجتناب ناپذیر زندگی غلبه کنیم.

انعطاف پذیری می تواند ماهیت مالی نیز داشته باشد. داشتن بودجه مشخص و مدیریت پول بدون تسلیم شدن در برابر وسوسه ها، تحت تاثیر قرار ندادن روندهای گذرا و عاقلانه عمل کردن به شما کمک می کند تا با موفقیت بر طوفان های مالی غلبه کنید.

در خود انعطاف ایجاد کنید

 

قدرت رهبری خود را توسعه دهید

یک رهبر مؤثر باید احترام دیگران را جلب کند. مهارت ها و دانش به تنهایی برای انجام کارها کافی نیست. یک رهبر باید به کسانی که رهبری می کند وفاداری و احترام بگذارد.

همچنین بخوانید:  هدف گذاری ۱۰۰ میلیونی یا ۱ میلیونی

اعتماد به نفس، مهارت های ارتباطی و شایستگی می تواند رهبری خوبی ایجاد کند، اما کافی نیست. مهم نیست چقدر شایستگی دارید، اگر فردی صادق نباشید، قدرت شما بسیار محدود خواهد بود.

صداقت از دانستن اینکه چه کسی هستید ناشی می شود. در مورد ارزش های اصلی خود شفاف باشید و سپس بر اساس آن عمل کنید و صحبت کنید. اگر صادقانه، صادقانه و محترمانه رفتار نکنید، چنین رفتاری را دریافت نخواهید کرد. عشق ورزیدن و داشتن ذهنی باز از دیگر خصوصیات حیاتی برای الهام بخشیدن و احترام یک رهبر است.

قدرت رهبری خود را توسعه دهید

 

رهبری را در دیگران شناسایی کنید و آن را پرورش دهید

فالوورها مهم هستند. افرادی که راه را رهبری می کنند و عملیات پیچیده را انجام می دهند، به معنای واقعی کلمه دنیا را اداره می کنند. از سوی دیگر، نقش رهبر در درجه اول وظیفه هدایت دیگران است. یک رهبر خوب می داند که ایجاد رهبران جدیدی که در نهایت باید مسئولیت را بر عهده بگیرند بسیار مهم است. رهبران واقعی صنعت و تجارت می دانند که برای موفقیت، باید خود را با افراد شایسته احاطه کنند و فعالانه به دنبال یافتن و بهبود کیفیت رهبری در دیگران باشند.

رهبران خوب نگران حفظ رتبه های برتر نیستند. آنها درک می کنند که تشویق دیگران به پیشرفت و تبدیل شدن به یک رهبر در نهایت به این معنی است که می توانند سریعتر به اهداف خود برسند. این به آنها و همچنین سازمان، تجارت و جامعه به عنوان یک کل سود می رساند.

رهبری را در دیگران شناسایی کنید و آن را پرورش دهید

 

ارتباط عاطفی داشته باشید

رهبری خوب تمرینی در روانشناسی و رفتار انسانی است. یک رهبر درک می کند که همه، از جمله خودش، موجودی احساسی است. او می داند که نمی توانند به دستورالعمل ها، اطلاعات یا راهنمایی هایی که نسبت به آنها احساس خصومت، سردرگمی یا شک دارند پاسخ مثبت دهند.

در نتیجه، یک رهبر می داند که باید یاد بگیرد که با استفاده از زبان احساسی که اکثر مردم استفاده می کنند، ارتباط موثر برقرار کند. با برقراری ارتباط و گفتگو با یک سیستم عاطفی، یک رهبر باهوش می‌تواند دیگران را برای غلبه بر هر ترس، تردید یا مخالفت متقاعد کند.

یک رهبر قوی همچنین می‌داند که چه چیزی باعث انگیزه دیگران می‌شود و تلاش می‌کند با تقویت اعتماد به نفس و نشان دادن بهترین ویژگی‌های دیگران، دیگران را تشویق کند.

ارتباط عاطفی داشته باشید

 

منابع شخصی خود را مدیریت کنید

مغز مانند یک ماهیچه قادر است مقدار مشخصی کار را در یک دوره زمانی انجام دهد. علاوه بر این، مانند هر عضله دیگری، برای بازسازی و ترمیم خود به زمان و استراحت نیاز دارد.

بخش‌های احساسی و پرانرژی بدن ما به روشی مشابه عمل می‌کنند. خروجی یا فشار زیاد بر روی هر یک از این سیستم ها برای مدت طولانی منجر به ناکارآمدی، خستگی و در نهایت شکستگی می شود.

کسانی که مصمم به تسلط بر هنر رهبری هستند می دانند که منابع شخصی انرژی، احساسات و ذهن آنها بی حد و حصر نیست. آنها باید به طور مرتب شارژ شوند. رهبران خوب از نظر جسمی، روحی و روانی از خود مراقبت می کنند و بیش از حد کار نمی کنند.

همچنین بخوانید:  6 نکته برای ایجاد یک زندگی متعادل

منابع شخصی خود را مدیریت کنید

 

اگر میخواهید جزئی از رهبران قدرتمند باشید حتما همیشه تصویر بزرگتر را ببینید

یک رهبر بزرگ همیشه سعی می کند مطابق تصویر بزرگتر و هدف بالاتر فکر کند. او به اتفاقات روز با جزئیات نگاه می کند تا هدف بزرگتر را از دست ندهد. مرکز INLP، که از نظر بالینی ثابت شده است که یک روش حل مشکل است، بدون توجه به موقعیت شما در زندگی، بسیار ارزشمند است.

یک رهبر خوب سعی می کند همیشه از آنچه در حال رخ دادن است آگاه باشد. به این ترتیب یک رهبر قوی با سوء تفاهم مواجه نمی شود و از چالش ها نمی ترسد. او می تواند به طور غیرمنتظره ای به طور موثر و آرام بدون منحرف شدن برخورد کند.

اگر میخواهید جزئی از رهبران قدرتمند باشید حتما همیشه تصویر بزرگتر را ببینید

 

نقل قول‌های الهام‌بخش افراد موفق درباره زندگی هدف‌دار

در اینجا بد نیست با نقل قول های افراد مشهور جهان در مورد دارا بودن هدف آشنا شویم:

 1. “هدیه‌ای بزرگ‌تر از احترام گذاشتن به اهداف را نمی‌توان از کسی دریافت کرد یا به کسی داد. این هدف دلیل به دنیا آمدن شما است و راهی است که می‌توانید با آن به معنای واقعی زندگی کنید.” -اپرا وینفری
 2. “من معتقدم هدف چیزی است که هر شخصی مسئول آن است؛ هدف فقط به صورت الهی تعیین نشده است.” -مایکل جی.فاکس
 3. “اگر شما زندگی خود را حول محور اشتیاقات خود سازمان‌دهی کنید، در این صورت می‌توانید اشتیاق خود را به داستان زندگی‌تان تبدیل کنید و سپس این داستان را به چیزی بزرگ‌تر تبدیل کنید؛ به چیزی که واقعا اهمیت دارد.” -بلیک مایکوسکی
 4. “خود واقعی ساخته شدنی است، دادنی نیست.” -باربارا میرهف
 5. “به زندگی خود ورود کنید. هر روز را به گونه‌ای آغاز کنید که انگار از روی عمد بوده است.” -مری ان رادمچر
 6. ” راز موفقیت ، پایداری در هدف است.” -بنجامین دیزاییل
 7. ” هدف داشتن مانند نفس داشتن است. مسیر برای رسیدن به نقشه، مقصدی است که باید خواهان آن باشید.” -برایان اچ. مکگیل
 8. “من برای چه زندگی می‌کنم و برای چه می‌میرم سوال‌های یکسانی هستند.” -مارگارت اتوود
 9. “افرادی که از زمان خود خوب استفاده می‌کنند آن را صرف فعالیت‌هایی می‌کنند که هدف کلی‌شان در زندگی را تقویت می‌کند.” -جان سی‌مکسول
 10. “می‌توانم شرط ببندم که هیچ چیز بیشتر از درک این مفهوم‌ که هر لحظه از هوشیاری یک هدیه‌ی ارزشمند و ظریف است به زندگی معنا نمی‌بخشد.” -استیون پینکر
 11. “هیچ عذابی بالاتر از حمل یک داستان نگفته در درون خود نیست.” -مایا آنجلو
 12. “ذهن‌های بزرگ هدف دارند، دیگران آرزو” -واشنگتن آروینگ
 13. “هیچ مرد و زنی جزیره نیست. فقط برای خود وجود داشتن بی‌معنی است. زمانی می‌توانید بیشترین احساس رضایت را داشته باشید که به یک هدف بزرگ‌تر در زندگی، چیزی بیشتر از خودتان متصل شوید.” -دنیس ویتلی
 14. “ما باید یک مفهوم، یک رویا، یک هدف در زندگی‌مان داشته باشیم. اگر نمی‌دانید به کدام سمت در حال حرکت هستید، به این معنی است که هدف ندارید.” -مری کی اَش
 15. “زمانی که بر هدف خود می‌مانید و تسلیم شدن به دلیل ترس را نمی‌پذیرید، با خود بی‌نهایت یکی می‌شوید، که در آن تمام ممکن‌ها وجود دارد.” -وین دایر

سخن پایانی

در حالی که رهبران واقعی در جامعه ما رایج نیستند. ما می توانیم مهارت های رهبری خود را تقویت کنیم و در نقش های خود به عنوان مدیر، مدیر، معلم و محقق موثرتر باشیم. این امر با مطالعه سایر رهبران برجسته انجام می شود که الگوهایی هستند که اعتماد و وفاداری را از طریق نگرش باز و صداقت خود نشان می دهند و می توانند تصمیمات دشواری برای هدفی بالاتر بگیرند.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود