17 عادت میلیونرهای خودساخته ، از زبان فردی که 5 سال در این زمینه مطالعه داشته!

17 عادت میلیونرهای خودساخته، از زبان فردی که 5 سال در مورد افراد ثروتمند مطالعه کرده است

۱۷ عادت میلیونرهای خودساخته، از زبان فردی که ۵ سال در مورد افراد ثروتمند مطالعه کرده است

توماس سی کورلی به مدت پنج سال به مطالعه در مورد میلیونرهای خودساخته پرداخت و با مطالعه ۱۷۷ میلیونر، بینش خود را در کتاب‌”عادات خود تغییر دهید، تا زندگیتان تغییر یابد” گردآوری کرد.
17 عادت میلیونرهای خودساخته، از زبان فردی که 5 سال در مورد افراد ثروتمند مطالعه کرده است
۱۷ عادت میلیونرهای خودساخته، از زبان فردی که ۵ سال در مورد افراد ثروتمند مطالعه کرده است

توماس ‌کورلی دریافت میلیونرهای خودساخته، همان عادت‌های مثبت روزانه را تمرین می‌کنند .بخش عمده‌ای از تحولات آن‌ها، به “عادت‌های ثروت‌ساز” نسبت داده می‌شود، اصطلاحی است که توسط توماس سی کورلی ابداع شده است. وی می‌گوید پس از تحقیقات دریافتم که عادات روزمره چقدر در موفقیت انسان‌ها موثر است. خبر خوب این است که همه عادات قابل تغییر هستند. در اینجا چند “عادت ثروت‌ساز” از میلیونرهای خودساخته وجود دارد که می‌توانید از امروز شروع به تمرین آن کنید.

۱- آنها به طور مداوم  مطالعه می‌کنند

 توماس کورلی نوشت که ۸۸٪ از افراد ثروتمند روزانه سی دقیقه یا بیشتر صرف مطالعه مطالب رشد فردی می کنند و اکثر آنها برای سرگرمی نمی‌خوانند بلکه برای یادگیری مطالعه می‌کنند. این اولین عادت ثروت‌ساز میلیونرهای خودساخته است. آن‌ها تمایل به خواندن سه نوع کتاب دارند: شرح حال افراد موفق، کتاب‌های پیشرفت و رشد فردی یا کتاب‌های تاریخ.

 ۲-  آنها ورزش می کنند

توماس کورلی گفت: “۷۶% از افراد ثروتمند هر روز ۳۰ دقیقه یا بیشتر ورزش هوازی می‌کنند.” این دومین عادت ثروت‌ساز میلیونرهای خودساخته است. ورزش هوازی شامل هر کاری  است که قلب را به تپش بیشتر وادارد، مانند دویدن، آهسته دویدن، پیاده‌روی یا دوچرخه سواری. وی گفت: ورزش هوازی علاوه بر بدن، برای مغز نیز مفید است و سبب رشد سلول‌های مغز و تولید  سوخت مغزی گلوکز می‌شود. هرچه بیشتر مغز تغذیه شود بیشتر رشد می‌کند و باهوش‌تر می‌شوید.

۳ – آن‌ها وقت خود را با افراد موفق می‌گذرانند

     توماس کورلی گفت: “شما فقط به اندازه کسانی که اغلب با آنها در ارتباط هستید موفق هستید.” ثروتمندان همیشه در جستجوی افراد هدفمند، خوش بین، مشتاق و دارای نگرش کلی مثبت هستند. این سومین عادت ثروت‌ساز میلیونرهای خودساخته است. توماس کورلی با تأکید بر اینکه “انتقاد منفی، مخرب است و شما را از دنبال کردن موفقیت منع می‌کند، گفت: دوری از افراد و تأثیرات منفی، به همان اندازه مهم است.

همچنین بخوانید:  شگرد افراد موفق در رسیدن به آرزوهایشان

۴ – برای امور خیریه داوطلب می شوند

  توماس کورلی گفت بسیاری از ثروتمندان خودساخته، برای محاصره خود با افراد خوب، به امور خیریه روی می آورند. این کار به آنها کمک می‌کند تا شبکه خود را با افراد موفق دیگر گسترش دهند. این چهارمین عادت ثروت‌ساز میلیونرهای خودساخته است .۷۲% از افراد موردمطالعه، هر ماه پنج ساعت یا بیشتر صرف امور خیریه می‌کردند.

 ۵- آن‌ها رویایشان را تجسم می‌کنند

آن‌ها رویاهای خود و زندگی آینده خود را ترسیم می‌کنند. در این فرآیند، واقعیت یافتن رویاهای خود را تصور کرده سپس آن را در ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه می‌نویسند. در این مطالعه، ۶۱٪ از میلیونرهای خودساخته از این استراتژی استفاده کردند.

۶ – آنها اهداف خود را دنبال می‌کنند

  توماس کورلی نوشت: تعقیب رویاها و اهداف، خوشبختی طولانی مدت را ایجاد می‌کند و منجر به ثروت می‌شود. این ششمین عادت ثروت‌ساز میلیونرهای خودساخته است. افراد زیادی رویاهای اشخاص دیگر مانند والدین خود را دنبال می‌کنند، اما ثروتمندان خودساخته،با شور و شوق اهداف خود را دنبال می‌کنند. اشتیاق کارها را مفرح کرده و به شما پایداری و تمرکز لازم برای غلبه بر شکست‌ها را می‌دهد.

۷- آن‌ها شب‌ها حداقل هفت ساعت می‌خوابند

 کورلی نوشت: “خواب برای موفقیت بسیار مهم است. خواب بسیاری از کارهای پشت صحنه از جمله شکل‌گیری حافظه را انجام می‌دهد.” در مطالعه خود، ۸۹٪ میلیونرها گفتند: هر شب هفت ساعت یا بیشتر می‌خوابند. این هفتمین عادت ثروت‌ساز میلیونرهای خودساخته است.

۸- زود  از خواب بلند می‌شوند

تقریباً ۵۰٪ میلیونرهای خودساخته گفتند که حداقل سه ساعت قبل از شروع روز کاری، از خواب بیدار می‌شدند. این استراتژی برای مقابله با وقایع پیش‌بینی‌نشده روزانه است که در ناخودآگاه ما این باور را به وجود می‌آورد که بر زندگی خود تسلطی نداریم. بیداری زودتر به شما این اطمینان را می‌دهد که زندگی خود را هدایت می‌کنید.

همچنین بخوانید:  نکات طلایی بازاریابی از زبان پدر بازاریابی جهان

۹- آنها چندین منبع درآمد دارند

کورلی گفت: میلیونرهای خودساخته، متکی به یک منبع درآمد واحد نیستند. آنها چندین جریان درآمدی ایجاد می‌کنند. این نهمین عادت ثروت‌ساز میلیونرهای خودساخته است. ۶۵٪ حداقل سه جریان درآمد داشتند. نمونه‌هایی از این جریان اضافی درآمد، اجاره املاک و مستغلات، سرمایه گذاری در بورس سهام و مالکیت جزئی در یک تجارت جانبی است.

 ۱۰- آنها با مربیان خوبی پیدا می‌کنند

توماس کورلی نوشت: “پیدا کردن یک مربی شما را در مسیر سریع انباشت ثروت قرار می‌دهد. آنها بطور منظم به شما آموزش می‌دهند که چه کارهایی را باید انجام دهید آنها درس‌های با ارزشی را به شما یاد می‌دهند. استفاده از مربیان خوب، دهمین عادت ثروت‌ساز میلیونرهای خودساخته است

 ۱۱ – آنها به دیگران کمک می کنند تا موفق شوند

توماس کورلی نوشت: “کمک به سایر افراد موفق در رسیدن به اهداف و رویاهایشان، به شما کمک می‌کند تا موفق شوید. تنها با داشتن یک تیم از افراد با تفکر موفق است که می‌توانید موفقیت را درک کنید. بهترین راه برای ایجاد تیم این است که ابتدا به افرادی با فکر موفق، کمک کنید.

۱۲ – آنها مثبت هستند

 کورلی گفت: “موفقیت طولانی‌مدت تنها زمانی امکان‌پذیر است که شما یک نگرش ذهنی مثبت داشته باشید. در تحقیقات من، مثبت‌بودن ویژگی بارز همه میلیونرهای خودساخته بود.

۱۳ – آن‌ها عامه مردم را دنبال نمیکنند

توماس کورلی گفت: دلیل جدا شدن میلیونرهای خودساخته از مردم این است که اکثر آن‌ها هرگز به موفقیت دست نمی‌یابند .افراد موفق، گروه خود را ایجاد می‌کنند و سپس دیگران را به داخل آن می‌کشانند.

همچنین بخوانید:  افراد معروفی که از طریق اینترنت ثروتمند شدند

۱۴ -آنها آداب معاشرت خوبی دارند

میلیونرهای خودساخته بر برخی از اصول آداب معاشرت تسلط دارند از جمله: ارسال یادداشت‌های تشکرآمیز، واکنش به وقایع مهم زندگی مانند تولد، غذا خوردن مودبانه و پوشیدن لباس مناسب برای وقایع مختلف اجتماعی.

۱۵- آنها روزانه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به تفکر اختصاص می‌دهند

  کورلی گفت: ثروتمندان هر روز به مدت ۱۵ دقیقه فکر کنند .از طوفان مغزی استفاده می‌کنند و سوالاتی از خود می‌پرسند، از قبیل : برای کسب درآمد بیشتر چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ آیا شغل من مرا خوشحال می‌کند؟

۱۶ – آنها به دنبال بازخورد هستند

   توماس کورلی نوشت: “ترس از انتقاد باعث می‌شود که به دنبال بازخورد نباشیم. بازخورد به شما کمک می‌کند تا در مسیر صحیح قدم برداریم. بازخورد، یک عنصر اساسی برای یادگیری و رشد است .

۱۷ – آنها هرگز تسلیم نمی شوند

  توماس کورلی نوشت: “میلیونرهای خودساخته استقامت به خرج می‌دهند. آنها هرگز رویای خود را رها نمی‌کنند. در این مطالعه، بیش از یک چهارم شرکت‌کنندگان گفتند که حداقل یک بار در کارشان شکست خوردند. وی گفت: اگر می‌خواهید در زندگی موفق باشید، باید در مواجهه با مصیبت‌های به ظاهر بی‌پایان، پایدار باشید.”

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

  پس‌انداز کردن: ۵ مرحله برای شروع پس‌انداز

بهبودی بعد از یک شکست: توصیه‌هایی برای سربلند کردن پس از فرو افتادن

دلایل شکست کسب و کار ها و راه حل های نوین برای موفقیت یک کسب و کار

پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

چرا بیشتر مردم به سراغ سرمایه‌ گذاری در بورس می روند؟ آیا وارد بورس بشم؟

هفت نشانه برای اینکه ترک تحصیل کنید!

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

یک پاسخ

  1. عالیه
    من همشو دارم،غیر درآمد،چون باور نداشتم تا حالا که میتونم میلیادر باشم با مهارتها وتوانایی های بسیار

    باوروذهن بسیار مهمه ،عجیبه که نبود اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود