6 راه برای انجام دو برابر کارهای روزانه

کسانی که توقف ناپذیرند در دنیای خودشان و با خودشان در رقابت هستند. شما هرگز نمی دانید که حرکت بعدی آنها چه خواهد بود فقط مجبور خواهید شد آنها را به خاطر رسیدن به موفقیت تحسین کنید. آنها حتی اگر با شما رقابت نمی کنند، شما را وادار می کنند که با آنها رقابت کنید. برای رقابت و هم مسیر شدن با آنها باید کارهای خود را سازماندهی کنید و با برنامه ریزی کارهای روزانه بیشتری را انجام دهید. در این مقاله که در مورد ۶ راه برای انجام کار های روزانه از خودساخته به نکاتی که بهره وری شما را افزایش می‌دهند می‌پردازیم.

۱. سازماندهی کنید.

از شب قبل آماده شدن برای روز خود شروع کنید. کارهایی را که فردا باید انجام دهید بنویسید. یک نام بسیار هوشمندانه برای این کار وجود دارد: هدف گذاری. بنابراین شما اهداف خود را تعیین می کنید، سپس آنها را به ترتیب اهمیتشان سازماندهی می کنید. ابتدا چیزهای سخت و نامطلوب را از سر راه بردارید. ذهن خود را آزاد کنید تا بتوانید روی بقیه لیست تمرکز کنید. اکنون شما سازماندهی شده اید. شما مسئولیت را می پذیرید شما در حال انجام تعهدات هستید.

سازماندهی

۲. تعهد داشته باشید.

تعهد مهم است. زیرا وقتی به بن بست برخورد می کنید اگر تعهد کافی داشته باشید، اولین فکر شما این است که چگونه مشکل را حل کنم؟ اگر تعهد نداشته باشید، اولین فکر شما این است که چگونه از این معامله خارج شوم؟ وقتی تعهد می دهید، اتفاقات خوبی می افتد. این نشان می دهد که شما واقعاً به افراد دیگر اهمیت می دهید. این نشان می دهد که شما قابل اعتماد و صادق هستید.

تعهد داشتن

۳. در کارهای خود یکپارچگی ایجاد کنید.

وقتی صداقت بخشی از شما به عنوان یک شخص و بخشی از زندگی شما باشد، کار درست را انجام می دهید. وقتی کار درست را انجام می دهید، چیزی برای احساس گناه ندارید. با صداقت، از چیزی برای ترسیدن ندارید، زیرا چیزی برای پنهان کردن ندارید. وقتی احساس گناه و ترس هر دو از پشت شما برداشته شده است، آیا این منطقی نیست که بتوانید کارآمدتر عمل کنید؟ همیشه برای انجام کار درست آزادتر خواهید بود. امرسون می گوید: “اگر می خواهی چیز سنگینی را بلند کنی، باید در زمینی بالاتر باشی.”

۴. مثبت اندیش باشید.

برخی از ما خوشبین به دنیا می آییم و برخی نه. واژه بدبین در فرهنگ لغت افراد موفق وجود ندارد. فقط کلمه خوشبین در تفکر آنها جای دارد. خبر خوب این است که اگر شما یک بدبین طبیعی متولد شده باشید، قطعاً، به طور قاطع، می توانید تغییر کنید. شما به انتخاب خود یک بدبین هستید زیرا انسان همان چیزی خواهد شد که به آن فکر می کند و جایی قرار می گیرد که تصورش را دارد. شما می توانید با تغییر آنچه در ذهن شما می گذرد تغییر کنید.

بنابراین، با داشتن یک برنامه منسجم، نه تنها به موقع سر کار می‌روید، بلکه کمی زود هم می رسید و بلافاصله شروع به کار می‌کنید. شما نمی‌ایستید و نمی‌گویید: “خب، الان باید چه کار کنم؟” شما نمی توانید صبر کنید باید عمل کنید. شما برای انجام کار درست و البته بیشتر در طول روز باید بی درنگ شروع به کار کنید. شما مشتاق، با انگیزه و قاطعانه از یک کار به کار دیگر می روید.

همچنین بخوانید:  تبلیغات در شهرستان را مثل حرفه ای ها انجام بده

 

مثبت اندیش بودن

۵. از حرف‌هایی که وقت شما را هدر می دهند دور بمانید.

آیا متوجه شده اید که افرادی که کاری برای انجام دادن ندارند، می خواهند با شما هم این کار را انجام دهند؟ اما، در این روز، وقتی یک کار را تمام کردید، با هدف به کار دیگری بروید. و نگذارید وقت شما صرف شایعات مسخره افراد بیکار شود. من کاملاً متقاعد شده‌ام که شنونده بیش از گوینده با غیبت‌کننده‌ها ارتباط دارد، زیرا اگر گوش ندهید، آنها با شما صحبت نمی‌کنند. وقتی با هدف حرکت می کنید، مردم کنار می روند و شما را رها می کنند.

۶. از قوانین درونی افراد موفق پیروی کنید.

افراد موفق قوانینی دارند که اگر از آنها پیروی کنیم قطعا می توانیم پتانسیل های درونی خود را فعال کرده و بهره وری را افزایش دهیم:

 به جای فکر کردن، بدانید و عمل کنید.

به جای تحلیل و تفکر، عمل کنید. هماهنگ با حواس خود و با اعتماد کامل به خود، کاری را که به طور غریزی احساس می کنید باید انجام دهید پیش بگیرید. همانطور که اپرا گفته: “هر تصمیم درستی که تا به حال گرفته ام از ته دلم گرفته شده است. هر تصمیم اشتباهی که گرفتم نتیجه این بود که به صدای درون خودم گوش ندادم.”

 همیشه آماده باشید.

همانطور که نماد یین یانگ دارای هسته ای از نور در تاریکی و تاریکی در روشنایی است، جهش های خلاقانه بر پایه یک پایه فنی استوار است. در کار خود استاد شوید در حالی که بقیه در حال استراحت هستند، شما در حال تمرین و تلاش باشید. قوانین چپ مغز را درون و بیرون بیاموزید تا مغز راست شما بتواند آزادی بی حد و حصری برای شکستن قوانین و ایجاد کردن داشته باشد. با افزایش هوشیاری، زمان برای شما کند می‌شود. در حالی که بقیه سعی می کنند به موقعیت واکنش نشان دهند، شما می توانید موقعیت را به دلخواه خود دستکاری و تغییر دهید.

انگیزه مالی نداشته باشید.

داشتن چیزهای خوب، خوب است اما نباید همه هدف ما رسیدن به آنها باشد. برای رسیدن به موفقیت باید انگیزه های درونی ما بیشتر از انگیزه‌های بیرونی باشد.

 هرگز راضی نشوید.

تلاش شما باید برای از بین بردن شکاف بین خوب و عالی باشد. پس حتی پس از رسیدن به هدف، راضی نشوید. چون همه چیز رسیدن نیست بلکه این که تا چه حد می توانیم پیش برویم. اگر شما برای همه چیز در زندگی خود کاملا متواضع و سپاسگزار باشید هرگز از خود راضی یا تنبل نخواهید شد.

 همیشه کنترل داشته باشید.

بر خلاف اکثر مردم که به مواد یا سایر عوامل خارجی وابسته هستند، شما بر آنچه در بدن خود وارد می‌کنید، زمان خود و مدت زمانی که در منطقه می‌مانید کنترل دارید. بر اساس غریزه عمل کنید نه انگیزه. فقط به این دلیل که می توانید به این معنی نیست که باید انجام دهید. وقتی انجام می دهید، به این دلیل است که می خواهید، نه به این دلیل که مجبور هستید.

همچنین بخوانید:  5 دلیل برای تقویت هوش هیجانی یا هوش عاطفی

 با خودتان صادق باشید.

عزت نفس و اعتماد به نفس داشته باشید تا با شرایط خود زندگی کنید. وقتی چیزی در زندگی شما درست نیست، آن را تغییر دهید. بلافاصله و بی درنگ.

به خودتان فشار بیاورید.

اکثر مردم می توانند فشار را در دوزهای کوچک تحمل کنند. اما وقتی به حال خود رها می شوند، رها می کنند و آرام می شوند. اما این نباید در مورد شما صادق باشد. هیچوقت فشار رو از روی خود کم نکنید در عوض، به طور مداوم فشار را افزایش می دهید. این چیزی است که شما را هوشیار و فعال نگه می دارد.

از عواقب شکست نترسید.

زمانی که تصمیم می گیرید در ارتفاع بالا پرواز کنید، سقوط ممکن است شما را بکشد و شما نباید با آن مشکلی داشته باشید. برای شما سقف و کفی وجود ندارد. باید بدانید که به هر چه می خواهید می توانید برسید.

با دیگران رقابت نکنید. آنها را مجبور به رقابت با خود کنید.

بیشتر مردم در حال رقابت با افراد دیگر هستند. آنها به طور مداوم چک می کنند تا ببینند دیگران در فضای آنها چه می کنند. در نتیجه، آن‌ها آنچه را دیگری انجام می‌دهد تقلید و کپی می‌کنند. برعکس، شما باید تمام رقابت ها را پشت سر بگذارید و بدانید رقابت با دیگران برای شما منطقی نیست. شما باید تمام نویزهای خارجی را از بین ببرید و با خودتان به رقابت بپردازید تا پیشرفت کنید.

یادگیری را متوقف نکنید.

مردم عادی به دنبال سرگرمی هستند در حالیکه افراد موفق همیشه به دنبال آموزش و یادگیری هستند. وقتی می‌خواهید در کاری که انجام می‌دهید بهترین شوید، هرگز از یادگیری دست نکشید. آمادگی بی نظیر شما چیزی است که به شما قدرت می دهد و هیچ کس دیگری حاضر نیست بهایی را که شما پرداخت کرده اید بپردازد.

 موفقیت کافی نیست، بلکه فقط فشار را افزایش می دهد.

برای اکثر مردم، موفق بودن کافی است. با این حال، موفقیت فقط فشار را برای انجام کارهای بیشتر افزایش می دهد پس بلافاصله پس از دستیابی به یک هدف، روی چالش بعدی خود متمرکز شوید.

در موفقیت خود غرق نشوید

اکثر مردم نمی توانند موفقیت، اقتدار یا امتیاز را تحمل کرده و این آنها را نابود و تنبل می کند. آنها وقتی به آنچه می‌خواهند می‌رسند، از انجام کارهایی که آنها را به آنجا رسانده است، دست می‌کشند.

 اشتباهات خود را بپذیرید

اعتراف به اشتباهات و توسعه یک برنامه برای غلبه بر چالش های ناشی از آن برای هر تیم موفقی ضروری است. به عنوان یک رهبر، زمانی که تیم شما شکست می خورد مسئولیت با شماست. فقط با این رفتار است که می توانید آزادی و کنترل کاملی بر کارها داشته باشید.

 همیشه روی قدرت ذهنی خود کار کنید.

تاب‌آوری ذهنی مسلماً حیاتی‌ترین ویژگی یک فرد عمل محور بوده و باید به طور مداوم آن را پرورش داد. جاش وایتزکین می گوید: “من که به حال خودم رها شده‌ام، همیشه به دنبال راه‌هایی هستم تا از نظر روانی تسخیرناپذیرتر شوم. هنگام ناراحتی، غریزه من اجتناب از ناراحتی نیست، بلکه این است که با آن به آرامش برسم. غریزه من همیشه این است که به دنبال چالش ها باشم، نه اجتناب از آنها.” هر چه بهتر بتوانید فشار را تحمل کنید، بیشتر از دیگران پیش خواهید رفت. زیرا آنها تحت فشار فرو می ریزند. بهترین تمرینی که تا به حال انجام خواهید داد، تمرین ذهنی است. هر جا که ذهن شما می رود، بدن شما نیز از آن پیروی می کند. هر جا که افکارت بروند، زندگی ات نیز به دنبال آن می رود.

همچنین بخوانید:  10 روش حفظ انگیزه برای رسیدن به هدف

 اعتماد به نفس بزرگترین دارایی شماست.

حتما شنیده اید که دویدن ماراتن بیشتر ذهنی است تا فیزیکی. توانایی یک فرد برای دویدن ماراتن یا انجام هر کار سختی بیشتر بازتاب سطح اعتماد به نفس آنها است تا توانایی واقعی آنها.

این اعتماد به نفس شماست که تعیین کننده موارد زیر است:

  • اندازه چالش ها/اهدافی که بر عهده می گیرید
  • چقدر احتمال دارد که به آن اهداف برسید
  • چقدر خوب از شکست ها درس می‌گیرید

اگر اعتماد به نفس نداشته باشید، در وهله اول هرگز خودتان را پیدا نخواهید کرد. وقتی اعتماد به نفس دارید، برایتان مهم نیست که چند بار شکست می خورید زیرا موفق خواهید شد.

 اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که آینده را به شما یادآوری می کنند، نه گذشته را.

وقتی اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که گذشته تان را به شما یادآوری می کنند، به سختی پیشرفت خواهید کرد. به همین دلیل است که ما در نقش‌های خاصی گیر می‌افتیم که نمی‌توانیم از آنها رهایی پیدا کنیم (مثلاً بچه چاق یا مرد خجالتی). احاطه کردن خود با افرادی که می خواهید مانند آنها باشید، به شما اجازه می دهد تا یک لوح تازه داشته باشید. شما دیگر با گذشته تان تعریف نمی شوید، فقط آینده را می سازید.

رها کنید، اما هرگز فراموش نکنید.

توقف ناپذیر بودن مستلزم خلاص شدن از حمل بارهای غیر ضروری ذهنی یا احساسی است. در نتیجه، باید فورا و به طور کامل هر کسی را که به شما ظلم کرده است ببخشید. با این حال، بخشش به معنای فراموش کردن نیست. این بدان معنا نیست که باید با کسانی که به شما ظلم کرده اند تجارت بیشتری انجام دهید.

هرگز نسبت به دستاوردهای دیگران حسادت نکنید.

غیرقابل توقف بودن به این معنی است که واقعاً بهترین چیز را برای همه بخواهید حتی آنهایی که رقیب خود می دانید. دلیل خوشحالی شما برای موفقیت دیگران این است که موفقیت آنها هیچ ربطی به شما ندارد. شما بازی خود را داشته و با بقیه فرق دارید زیرا هیچ کس نیست که بتواند دقیقاً همان کاری را که شما می توانید انجام دهید انجام دهد.

قبل از اینکه آماده شوید شروع کنید.

افراد موفق قبل از اینکه حتی بدانند دارند چه می کنند شروع کرده‌اند. آنها قبل از اینکه پولی داشته باشند شروع کردند. آنها قبل از اینکه همه پاسخ ها را داشته باشند شروع کردند. زمانی شروع شدند که هیچ کس دیگری به آنها اعتقاد نداشت. تنها اجازه ای که نیاز داشتند صدای درونشان بود که آنها را به حرکت به جلو ترغیب می کرد.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود