8 توصیه‌ طلایی وارن بافت در مورد موفقیت و زندگی

8 توصیه‌ طلایی وارن بافت در مورد موفقیت و زندگی

در این مقاله از خودساخته برخی از بهترین توصیه های وارن بافت را برای کسانی که به دنبال موفقیت هستند مرور می کنیم. بنابراین، اگر به دنبال ایجاد ارزش در زندگی و کسب موفقیت هستید، به خواندن ادامه دهید. حالا، اگر به‌طور عجیبی هرگز نام وارن بافت را نشنیده‌اید باید بگوییم که او تقریباً موفق‌ترین سرمایه‌گذار در تاریخ است. دارایی خالص او در حال حاضر بیش از ۸۶.۱ میلیارد دلار است، او بیش از ۲۸.۵ میلیارد دلار به موسسات خیریه کمک کرده و یکی از ثروتمندترین افراد روی کره زمین است. بنابراین قطعا چنین فردی توصیه های بسیار خوبی در مورد موفقیت در زندگی دارد.

 

حالا، اگر آماده‌ا هستید در مورد برخی از بهترین توصیه‌ها از زبان وارن بافت بیاموزید با ما همراه باشید:

۱. علاقه خود را برای کسب موفقیت در زندگی پیدا کنید

در مصاحبه‌ای با مجله فورچون، از وارانت بافت پرسیده شد که افراد چگونه می‌توانند مانند او موفق شوند و او پاسخ زیر را ارائه کرد: “آنها باید آنچه که بدان علاقه و اشتیاق دارند را پیدا کنند”.

وارن بافت معتقد است افرادی که در زندگی زمینه های اشتیاق و علاقه خود را پیدا می کنند خوش شانس هستند. دلیل اینکه او معتقد است مردم وقتی این کار را پیدا می کنند خوش شانس هستند، این است که افرادی که عاشق کاری هستند که انجام می دهند، در نهایت آن فعالیت را به خوبی انجام خواهند داد.

وارن بافت شور و شوق را به عنوان یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به موفقیت می داند. چرا؟ زیرا او درک می کند که ما در دوران بسیار رقابتی زندگی می کنیم.

در جامعه رقابتی ما، اگر کاری را که انجام می‌دهید دوست نداشته باشید، به طور اتوماتیک خود را در بازار کار و همچنین بازار در وضعیت نامناسبی قرار می‌دهید.

به این ترتیب، توصیه وارن بافت به دانش‌آموزانی که به تازگی از دانشگاه خارج می‌شوند، این است که شغلی را که بدان علاقه دارند انتخاب کنند زیرا قدرت در اشتیاق نهفته است.

خوب، بریم سراغ توصیه بعدی!

 

علاقه خود را برای کسب موفقیت در زندگی پیدا کنید

۲. برای کسب موفقیت در زندگی ، مزیت رقابتی داشته باشید

یکی دیگر از توصیه های مهم وارن بافت، اهمیت داشتن مزیت رقابتی است. مزیت رقابتی اساساً هر شرایطی است که به یک شخص، شرکت یا کشور اجازه می دهد کالا یا خدماتی را با قیمت پایین تر یا به شیوه ای مطلوب تر برای مشتریان نسبت به رقبای خود ارائه دهد.

نظام سرمایه‌داری حاکم همیشه رقبا را ترغیب می‌کند که بخواهند شما را پشت سر بگذارند. به این ترتیب، او توصیه می کند که برای موفقیت در این سیستم، باید اطمینان حاصل کنیم که قلعه ای با خندقی در اطراف آن داریم تا کسی نتواند آن را فتح کند. در این مورد، قلعه با خندق، کسب و کار یا شخصی است که دارای مزیت رقابتی بادوام است. یک مزیت رقابتی می تواند هر چیزی باشد، از هزینه های پایین تولید یا راحت تر کردن زندگی برای افراد بیشتر نسبت به رقبا.

همچنین بخوانید:  ۱۰ کتاب نوشته شده توسط میلیاردرهای جهان که باید بخوانید

 

برای کسب موفقیت در زندگی ، مزیت رقابتی داشته باشید

۳. برای موفقیت در زندگی ، تا جایی که ممکن است مطالعه داشته باشید

یک بار از وارن بافت پرسیده شد که چه چیزی بیشتر به موفقیت او نسبت داده می شود. او پاسخ داد که عشق او به خواندن کمک می کند. وارن یک خواننده مشتاق است. او آنقدر از خواندن لذت می برد که ادعا می کند حداقل ۵ تا ۶ ساعت در روز مطالعه می کند.

پس او چه می خواند؟ باید بدانید که وی حداقل پنج روزنامه، گزارش سالانه و زندگی نامه را به طور روزانه می خواند. اگر اهل مطالعه نیستید، شاید وقت آن رسیده است که این چنین شوید. به خصوص اگر این کار به شما کمک کند که تنها یک قطره از موفقیت مالی وارن بافت را به دست آورید.

 

برای موفقیت در زندگی ، تا جایی که ممکن است مطالعه داشته باشید

۴. الگوبرداری از مدل موفقیت دیگران برای موفقیت در زندگی

وارن بافت در سخنرانی خود در دانشگاه فلوریدا، پیامی قدرتمند برای دانشجویان ارسال کرد که چگونه می‌توانیم ویژگی‌های مثبتی را که در افراد دیگر تحسین می‌کنیم به دست آوریم. برای انجام این کار نیز تنها کاری که باید انجام دهیم این است که ویژگی های افراد موفق را الگوبرداری کنیم.

او در طول سخنرانی خود داستانی از مربی خود بن گراهام تعریف می کند. او فاش می‌کند که چگونه بن گراهام می‌خواست مانند افرادی که به آنها نگاه می‌کرد تحسین شود. به این ترتیب، او تصمیم گرفت از آن افراد الگوبرداری کند و در نهایت دقیقاً همان ویژگی هایی را که آنها داشتند به دست آورد و موفق شد.

 

الگوبرداری از مدل موفقیت دیگران برای موفقیت در زندگی

۵. برای داشتن موفقیت در زندگی از خود راضی نباشید

در جلسه سالانه سهامداران کوکاکولا در سالها پیش، وارن بافت و مدیر عامل کوکا کولا در مورد شرکت، تجارت، سرمایه گذاری و موفقیت به طور کلی گفتگو کردند. در طول آن بحث، وارن بافت پیشنهاد کرد که دوست دارد شکست های تجارت های پیش از خود را مطالعه کند. او این جمله را برای اشاره به اهمیت مطاله تاریخ بیان کرد. وارن بیان می‌کند که به دلایلی که باعث خرابی کسب‌وکارها می‌شود، توجه زیادی دارد.

دلیل این کار او چیست؟ بنابراین او می تواند از سرمایه گذاری در شرکت هایی که ویژگی‌هایی را نشان می دهند که منجر به شکست نهایی سایر مشاغل شده است، اجتناب کند.

توصیه بافت برای جلوگیری از چنین شکستی، این است که مردم و مشاغل انرژی خود را از دست ندهند. به عبارت دیگر، او پیشنهاد می‌کند که اگر می‌خواهیم به پیشرفت خود ادامه دهیم، دست از تلاش برنداریم. ما باید به هر قیمتی از خودراضی بودن پرهیز کنیم.

برای پیشرفت، سازمان‌ها و مردم باید تلاش کنند تا به همان شیوه‌ای که در ابتدای راه‌اندازی خود انجام می‌دادند، رقابت کنند. فقط به این دلیل که یک سازمان به سطح معینی از موفقیت رسیده است، به این معنی نیست که آنها می توانند پای خود را از روی پدال گاز بردارند. پس باید دانست که موفقیت های گذشته ما موفقیت های آینده ما را تضمین نمی کند.

همچنین بخوانید:  زندگینامه استیو جابز : نابغه دنیای فناوری و خالق برند اپل

 

برای داشتن موفقیت در زندگی از خود راضی نباشید

۶. بر عکس جریان عمل کنید تا به موفقیت در زندگی خود برسید

وارن بافت با دنبال کردن هر آنچه دیگران انجام می‌دهند به یکی از ثروتمندترین افراد زنده تبدیل نشد. در واقع، او با انجام درست برعکس، ثروتمند شده است. او به‌عنوان یک سرمایه‌گذار در سطح جهانی، میراث خود را با سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی خلق کرده است که اکثر مردم هرگز فکر نمی‌کنند در آن سرمایه‌گذاری کنند. چرا؟ چون از ذهن و دل خودش پیروی کرد.

در حالی که اکثر آنها به دوستان، دیگران یا جمعیت نگاه می کنند تا در مورد پول خود چه کاری انجام دهند، وارن برعکس این کار را انجام می دهد. به عنوان مثال، بیشتر سرمایه گذاران برای دیدن آنچه که بازار انجام می دهد تماشا می کنند و سوالات سرمایه گذاری خود را از عملکرد آن می گیرند. به عنوان مثال، اگر بازار در حال افزایش باشد، آنها پول وارد می‌کنند. اگر بازار رو به کاهش باشد، بیشتر آنها پول خود را وارد نمی‌کنند یا بدتر از آن، دارایی‌های خود را می‌فروشند.

 

بر عکس جریان عمل کنید تا به موفقیت در زندگی خود برسید

به طور مشابه، بیشتر مردم به جای اینکه خودشان تحقیقات طاقت فرسایی در مورد اینکه بهترین زمان و پولشان را روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کنند، به صحبت‌های رسانه‌ها در مورد اینکه پولشان را کجا بگذارند، یا چه کاری باید انجام دهند، گوش می‌دهند. توصیه وارن بافت در این مورد به بهترین وجه در نقل قول زیر خلاصه می شود:

 

“وقتی دیگران حریص هستند بترسید و وقتی دیگران می ترسند، حریص باشید.”

 

۷. نحوه برقراری ارتباط و نترس بودن را برای موفقیت در زندگی خود بیاموزید

یکی از بهترین توصیه های وارن بافت برای افرادی که به دنبال موفقیت در هر زمینه ای از زندگی هستند، این است که آنها یاد بگیرند که چگونه ارتباط برقرار کنند. وارن بیان کرده است که اگر مردم بتوانند نحوه برقراری ارتباط موثر و غلبه بر ترس خود از سخنرانی در جمع را بیاموزند، می توانند شانس موفقیت خود را تا بیش از ۵۰ درصد افزایش دهند. در مصاحبه‌های مختلفی که انجام داده، او همچنین گفته است که اگر تصمیم نمی‌گرفت بر ترس‌هایش از سخنرانی در جمع غلبه کند، هرگز به اندازه اکنون موفق نمی‌شد.

وارن به قدری در این مورد مصمم است، به طوری که تصمیم گرفت در دفتر خود گواهی موفقیت از دوره سخنرانی دیل کارنگی را آویزان کند. این بسیار گویای است، زیرا او این گواهی را به طور خاص آویزان می کند، اما هیچ یک از گواهی هایی که از مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود گرفته است.

بنابراین، اگر می‌خواهید موفقیت بیشتری کسب کنید، هرگز از پولی که برای سرمایه‌گذاری در یادگیری نحوه برقراری ارتباط و غلبه بر ترس‌هایتان لازم است، غافل نشوید.

 

نحوه برقراری ارتباط و نترس بودن را برای موفقیت در زندگی خود بیاموزید

۸. صبور باشید و پشتکار داشته باشید تا بتوناید به موفقیت در زندگی خود برسید

یکی از بهترین توصیه های وارن بافت به صبر و پشتکار مربوط می شود. وقتی نوبت به سرمایه‌گذاری می‌رسد، او از ما می‌خواهد که نه تنها در شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کنیم، بلکه در موفقیتی که این کسب‌وکارها در نهایت به شما می‌دهند صبور باشیم.

همچنین بخوانید:  ۱۰ راز موفقیت در کسب‌ و‌ کار از نظر ایلان ماسک

و تنها راه برای انجام این کار، پافشاری است. به راه خود ادامه دهید، به یادگیری ادامه دهید، و به تلاش برای رشد خود و سرمایه گذاری هایتان به روشی ایمن و هوشمندانه ادامه دهید.

 

صبور باشید و پشتکار داشته باشید تا بتوناید به موفقیت در زندگی خود برسید

 

مروری بر آثار مربوط به وارن بافت

متأسفانه خود وارن هرگز کتابی ننوشت اما نامه های سهامداران او را می توان کتاب های ارزشمندی دانست. در ادامه به بررسی آثار وارن می پردازیم.

راه وارن بافت – نوشته رابرت جی هاگستروم

 با مطالعه این کتاب می توانید به درس های ارزشمندی در مورد سرمایه گذاری که حاصل تجربه بافت است، دسترسی پیدا کنید.

در این کتاب تمامی قوانین پایه مورد استفاده سومین مرد جوان ثروتمند به دقت نوشته شده است و با مطالعه دقیق آن می توانید با قوانین مهمی مانند خرید سهام شرکت آشنا شوید. این کتاب برای کسانی که به تازگی وارد این حوزه شده اند یا مدتی است که در این حوزه بوده اند توصیه می شود.

مدیر عامل وارن بافت – ارسال شده توسط رابرت پی مایلز

این کتاب به طور کلی وارن را نه به عنوان یک سرمایه گذار، بلکه به عنوان یک مدیر بررسی می کند. این کتاب حاوی اطلاعات مهمی است که نحوه انتخاب بافت مدیر عامل شرکت های تحت مالکیت برکشایر را توضیح می دهد، مهمتر از آن نحوه کنترل و مدیریت این افراد است.

علاوه بر موارد فوق می توان به کتاب های مهم دیگری نیز اشاره کرد که از آن جمله می توان به:

 • گلوله برفی – ارسال شده توسط آلیس شرودر
 • بافت، ساختن یک سرمایه دار آمریکایی – نوشته راجر لوونشتاین
 • جناب بافت عزیز: آنچه که یک سرمایه گذار در ۱۲۶۹ مایل از وال استریت می آموزد – نوشته ژانت توکلی
 • مقالات بافت: درس هایی برای تجارت آمریکایی – نوشته وارن ادوارد بافت و لارنس کانینگام
 • معامله وارن – نوشته ریچارد جی. کانرز
 • ساختن سبد سهام با استفاده از روش بافت – نوشته جیوا راماسویی

سخن پایانی

بدون شک، نکات بالا برخی از بهترین توصیه های وارن بافت برای دستیابی به موفقیت بیشتر در زندگی است. بنابراین، اگر موفقیت بالاترین چیزی است که به دنبال آن هستید، پس این توصیه ها را بپذیرید.

در اینجا نکات کلیدی وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید:

 • توصیه های وارن بافت در مورد اشتیاق را دنبال کنید
 • مزیت رقابتی خود را بیابید
 • کتاب بخوانید
 • افراد موفق را الگو برداری کنید
 • از خود راضی نباشید
 • جمعیت را دنبال نکنید
 • روی توانایی خود برای برقراری ارتباط مطمئن سرمایه گذاری کنید
 • صبور و پایدار باشید

بدانید که موفقیت آن هم موفقیت در زندگی سرنخ هایی به جا می گذارد. اگر دقت کنیم، می‌توانیم از افرادی که به ارتفاعات بالایی رسیده‌اند، بیاموزیم. وارن بافت در طول زندگی خود کارهای زیادی انجام داده است. او یک غول دنیای مالی است، بنابراین وقتی وارن بافت نصیحتی می‌کند، باید گوش کنیم.

دوره های دکتر کاویانی

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید.

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود