کار در منزل چی خوبه؟ (17 ایده) جامع ترین لیست کار در منزل!

کار در منزل چی خوبه

اکثر کاربرانی که در اینترنت به دنبال مشاغل خانگی و کار در منزل هستند، اغلب با این عبارت مواجه می‌شوند؛ “کار در منزل چی خوبه؟ ” ویژگی‌ها و مزایای فوق‌العاده کسب و کارهای خانگی و شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانمها باعث شده امروزه بسیاری از افراد از این نوع مشاغل استقبال کرده و به فعالیت در زمینه آن‌ها بپردازند و از این طریق کسب درآمد کنند.

این سؤال مطرح می‌شود که چرا مشاغل خانگی و کار در منزل امروزه بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته و در اغلب جوامع این شیوه کسب‌وکار در حال گسترش است؟

پاسخ این است که پیشرفت تکنولوژی‌های به‌روز دنیا از جمله اینترنت و استفاده گسترده افراد از وسایل دیجیتالی بخصوص موبایل باعث تغییر در شیوه کسب‌وکارها شده است که می‌تواند مهم‌ترین دلیل ایجاد انواع مشاغل خانگی در منزل باشد.

کسب‌وکارها شیوه‌های قدیمی و سنتی خود را به سمت شیوه‌های جدید از جمله کسب‌وکارهای اینترنتی، آنلاین، دورکاری و کار به‌صورت غیرحضوری، مشاغل خانگی و کار در منزل تبدیل کرده‌اند. کار در منزل یا همان مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از ایده‌های جدید مطرح می‌شود که اکنون افراد بسیاری را به سمت خود جذب نموده و آن‌ها در این زمینه مشغول به فعالیت و کسب درآمد هستند.

باتوجه‌به مطالب فوق، در این مقاله تصمیم گرفتیم علاوه بر بیان ویژگی‌ها و مزایای انواع کسب‌وکارهای خانگی و کسب و کار با سرمایه کم، جامع‌ترین لیست کار در منزل را با ارائه ۱۷ ایده در این زمینه به شما معرفی کنیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جامع‌ترین لیست کار در منزل

در ادامه با ارائه ۱۷ ایده گوناگون در زمینه مشاغل خانگی و پول در آوردن آسان، شما را با انواع کارهایی که در منزل می‌توانید انجام دهید، آشنا خواهیم کرد.

جامع‌ترین لیست انواع کار در منزل به شرح زیر است:

 • چرم‌دوزی

کار در منزل چی خوبه و چرم دوزی

از جمله مشاغل خانگی که به‌راحتی می‌توانید در منزل آن را انجام دهید، کار چرم‌دوزی است. مهارت در زمینه چرم دوزی و گذراندن دوره‌های مهارت آموزی این رشته می‌تواند برای شما ایجاد شغل نماید و کسب درآمد به همراه داشته باشد.

 • بسته بندی

کار در منزل چی خوبه و بسته بندی

از جمله انواع کار در منزل می‌توان به شغل بسته‌بندی اشاره کرد. شغل بسته بندی در منزل می‌تواند شامل بسته‌بندی انواع حبوبات، پوشاک، مواد غذایی، اسباب‌بازی و … باشد که شما می‌توانید به‌راحتی آن را انجام دهید و به کسب درآمد برسید. کار بسته‌بندی در منزل نیاز به داشتن سرمایه چندانی ندارد.

[irp posts=”1288″ name=”0 تا ۱۰۰ آموزش استفاده از هشتگ در اینستاگرام”]
 • ساخت انواع پاکت

کار در منزل چی خوبه و ساخت پاکت

از جمله کارهایی که می‌توانید در منزل انجام دهید ساخت انواع پاکت مانند انواع گوناگون و متنوع پاکت پول و جعبه‌های کادو و هدیه و … است. کارفرما جهت ساخت پاکت مواد لازم و روش تهیه و درست‌کردن آن را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما با درست‌کردن آن‌ها و تحویل به کارفرما، دستمزد دریافت می‌کنید.

 • پرورش گیاهان دارویی

کار در منزل چی خوبه و پرورش گیاهان داروئی

باتوجه‌به اینکه استفاده از گیاهان دارویی در بین مردم افزایش یافته و اکثر افراد از گیاهان دارویی استقبال می‌کنند، شما می‌توانید به عنوان یک کار آسان در منزل به پرورش گیاهان دارویی بپردازید. اگر فضایی مانند بالکن، تراس یا حیاط منزل در اختیار دارید می‌توانید با پرورش گیاهان دارویی در منزل کسب درآمد کنید.

 • هنر گل‌دوزی

کار در منزل چی خوبه و گلدوزی

هنر گل‌دوزی یک نمونه کار در منزل است که شما درصورتی‌که به آن علاقه داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید در زمینه آن فعالیت داشته باشید. هنر گل‌دوزی شامل گل‌دوزی روی پارچه‌های مختلف، درست‌کردن تابلوهای زیبا و هنری با گل‌دوزی، گل‌دوزی روی لباس‌های گوناگون مانند مانتو، پیراهن، روسری، روتختی … است. این هنر اگر به عنوان یک شغل ارائه شود، می‌تواند مخاطبان و علاقه‌مندان زیادی را به سمت خود جذب نموده و برای شما کسب درآمد به همراه داشته باشد.

 • هنر سفالگری

کار در منزل چی خوبه و سفالگری

اگر در زمینه هنر سفالگری مهارت و تخصص دارید و دوره‌های آموزشی این رشته هنری را گذرانده‌اید، در منزل به‌راحتی می‌توانید آن را انجام دهید. با کمی خلاقیت و مهارت در زمینه این هنر و تولید وسایل متنوع و گوناگون سفالی در منزل و عرضه آن‌ها به علاقه‌مندان و مخاطبان این هنر، می‌توانید به کسب درآمد برسید. بنابراین می‌توان از هنر سفالگری به‌عنوان ایده‌ای برای کار آسان در منزل اشاره کرد.

 • هنر نقاشی روی شیشه

کار در منزل چی خوبه و نقاشی

هنر نقاشی روی شیشه نمونه‌ای از انواع کار در منزل است که با گذراندن دوره‌های مهارت‌آموزی در زمینه آن، می‌توانید به‌راحتی در منزل به درآمد برسید.

 • همکاری در فروش

کار در منزل چی خوبه و همکاری در فروش

همکاری در فروش انواع کالا و خدمات شرکت‌های مختلف می‌تواند از نمونه بهترین کسب‌وکارها در منزل باشد. شما در این روش کافی است یک وب‌سایت ارزان قیمت برای خود راه‌اندازی نمایید و از طریق روش‌های گوناگون تبلیغات مخاطبان و بازدیدکنندگان زیادی را به سمت سایت خود جذب کنید و در نهایت محصولات این شرکت‌ها را در آنجا تبلیغ و به فروش برسانید.

 • مدیریت وب‌سایت‌ها در منزل

کار در منزل چی خوبه و مدیریت وب سایت

بسیاری از شرکت‌ها هستند که برای مدیریت سایتشان به دنبال افرادی می‌گردند که به صورت دورکاری در منزل این کار را برای آن‌ها انجام دهند.اگر شما به روش‌های مدیریت سایت‌های اینترنتی آشنایی کامل دارید یا در این زمینه دوره‌های آموزشی تخصصی را گذرانده‌اید، به‌عنوان یک کار غیرحضوری و دورکاری در منزل می‌توانید به درآمد بسیار بالایی دست پیدا کنید.

 • تولید فایل‌های صوتی

تولید فایل های صوتی

یک ایده عالی و فوق‌العاده برای انجام کارهای مختلف در منزل می‌تواند تولید فایل‌های صوتی باشد. تولید فایل‌های صوتی از روی مقالات متنی صورت می‌گیرد و شما می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را به صوت تبدیل کنید.

[irp posts=”2193″ name=”0 تا ۱۰۰ استفاده از ایموجی(Emoji) در اینستاگرام”]

سایت‌های بسیاری در اینترنت وجود دارند که در آن‌ها شرکت‌های متقاضی فایل‌های صوتی معرفی شده‌اند و شما با مراجعه به این سایت‌ها و انجام فایل‌های صوتی می‌توانید به کسب درآمد برسید.

 • ساخت ماکت‌های مینیاتوری

ساخت ماکت‌های مینیاتوری

ساخت ماکت‌های مینیاتوری در واقع هنر کوچک نمایی از اجسام بزرگ است. این هنر طرف‌داران زیادی دارد. ماکت‌های مینیاتوری شامل ساخت ماکت انواع ماشین، خانه، انواع شیرینی، وسایل مربوط به آشپزخانه، میوه‌های گوناگون و … است.

شما می‌توانید با گذراندن مهارت آموزی در این زمینه به‌صورت حضوری یا از طریق آموزش‌های اینترنتی و آنلاین در شبکه‌های مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام و …، در منزل به این کار مشغول شوید و از این راه به درآمد برسید.

 • منشی مجازی

منشی مجازی

منشی مجازی در واقع پاسخ‌دادن به تماس‌ها و چت‌های آنلاین در اینترنت است.با افزایش سایت‌های مختلف و گوناگون در اینترنت خدمت منشی مجازی هم به‌سرعت در حال گسترش است و شما می‌توانید به‌راحتی آن را در منزل انجام دهید و به درآمد برسید.منشی مجازی می‌تواند یک کار آسان در منزل باشد.

 • ساخت انواع جاشمعی دیواری و رومیزی

ساخت انواع جاشمعی

ساخت انواع جاشمعی دیواری یا دیوارکوب و رومیزی از جمله کارهای هنری است که در منزل به‌آسانی می‌توانید آن را انجام دهید و با فروش آن درآمدزایی کنید.البته ساخت انواع جاشمعی‌های دیواری و رومیزی نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی دارد. شما می‌توانید با ارائه محصولات خود در این زمینه در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام، مشتریان زیادی را جذب نموده و به درآمد برسید.

 • کارهای هنری بافتنی، لیف‌بافی و دکمه‌دوزی

کارهای هنری

انجام کارهای هنری و دستی مانند بافتنی، لیف بافی و دکمه‌دوزی در منزل از دیگر روش‌های کسب درآمد است.اگر علاقه‌مند به کارهای هنری و دستی در منزل هستید، به‌راحتی و با سرمایه بسیار کم می‌توانید این مشاغل را در منزل انجام دهید و از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام آن‌ها را به مشتریان ارائه داده و به فروش برسانید. دکمه دوزی در منزل از جمله ایده‌های مناسب برای خانم‌ها در انجام مشاغل خانگی است.

 • نگهداری از کودکان

نگهداری از کودکان

اگر با بچه‌ها و در کنار آن‌ها بودن را دوست دارید و می‌توانید به راحتی آن‌ها را با انواع بازی‌ها سرگرم کنید، شغل نگهداری از کودکان گزینه مناسبی برای اشتغال شما است و شما با نگهداری از کودکان در منزل می‌توانید به درآمد برسید.

 • کپی‌رایتری

کپی‌رایتری

شغل کپی نویسی یا کپی‌رایتری نیز از جمله مشاغلی اینترنتی است که شما می‌توانید در منزل به آن فعالیت داشته باشید.کسب‌وکارهای بسیاری وجود دارند که نیازمند افرادی هستند تا از روی موضوعاتی که آن‌ها مشخص می‌کنند برایشان کپی بنویسند.شما می‌توانید از طریق شغل کپی رایتری به درآمد خوبی برسید.

 • تولید و ساخت صنایع دستی

ساخت صنایع دستی

از دیگر کسب‌وکارهایی که راحت و آسان می‌توانید در منزل به آن‌ها بپردازید، تولید و ساخت انواع گوناگون و متنوع صنایع دستی است. صنایع‌دستی می‌تواند شامل مکرومه باقی، قلاب‌بافی، جاجیم‌بافی، ساخت زیورآلات، خوشنویسی، نقاشی و … باشد. فقط کافی است در این زمینه دوره‌های آموزشی و مهارت‌آموزی را بگذرانید.

ویژگی و مزایای کار در منزل

کسب‌وکارهایی که در خانه انجام می‌شوند، دارای ویژگی‌ها و مزایای زیر هستند:

 •  برای انجام مشاغل خانگی و کار در منزل نیاز به سرمایه زیادی نیست و بسیاری از این شغل‌ها با سرمایه کم و حتی بدون هیچ سرمایه‌ای راه‌اندازی می‌شوند
 •  کارهایی که شما می‌توانید در منزل انجام دهید، اغلب نیاز به تخصص خاصی ندارند و بسیاری از آن‌ها با تمرین به‌راحتی انجام می‌شوند.
 • افرادی که در منزل مشغول به کار هستند نیاز به دریافت مجوز از سازمان‌های مربوطه ندارند و بدون مجوز می‌توانند کسب‌وکار خانگی خود را شروع و راه‌اندازی نمایند
 •  کار در منزل بخصوص کسب‌وکارهای اینترنتی و آنلاین می‌توانند شما را به کسب درآمد بسیار بالایی برسانند.
 •  شما می‌توانید ساعت‌هایی را که در خانه مشغول به فعالیت هستید مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید.
 •  کسب درآمد در رابطه با مشاغل خانگی به میزان کار و تلاش و فعالیت شما در منزل بستگی دارد.
 •  امکان ریسک در انواع کار در منزل بسیار پایین است.
 •  شما در انجام کارها و مشاغلی که در خانه انجام می‌شود، بسیار راحت هستید و نیاز به پوشیدن لباس‌های خاص برای فعالیت ندارید.
 •  کارهایی که اغلب در خانه صورت می‌گیرد، باعث صرفه‌جویی در وقت و زمان می‌شود.
 • به عنوان شغل دوم می‌توانید در زمینه کسب‌وکارهای خانگی فعالیت داشته باشید.
 • برای شما این انتخاب وجود دارد که هم‌زمان چند نوع کار را در منزل انجام دهید.

مزایای کار در منزل

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم با بیان ویژگی‌ها و مزایای کسب‌وکارهای خانگی که در منزل انجام می‌شود و معرفی ۱۷ ایده در این زمینه جامع‌ترین لیست از انواع کار در منزل را به شما معرفی کنیم. اگر به دنبال راه درآمد هستید و شرایط کار در بیرون منزل و به‌صورت حضوری در شرکت‌ها و سازمان‌ها را ندارید یا اینکه می‌خواهید کسب‌وکاری نوپا را برای خود در منزل راه‌اندازی کنید، می‌توانید از این کسب‌وکارهای ارائه شده ایده بگیرید و در صورت علاقه‌مندی و داشتن مهارت به آن‌ها بپردازید. امیدواریم که در این زمینه توانسته باشیم به شما کمک و راهنمایی کرده باشیم.

[irp posts=”2219″ name=”0 تا ۱۰۰ بازاریابی اینستاگرام (instagram marketing)”]

شما به‌عنوان فردی که علاقه‌مند به انجام کار در منزل هستید، چه ایده‌هایی را می‌توانید در این زمینه داشته باشید؟

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود