6 نکته مهم برای استخدام کارمند خوب

6 نکته مهم برای استخدام کارمند خوب

۶ نکته مهم برای استخدام کارمند خوب

استخدام کارمند خوب ممکن است برای هر شرکت کار دشواری‌ باشد. متقاضی‌ها ممکن است در مصاحبه دورویی‌ کنند و وقتی که در آنجا ماندگار‌ شدند اخلاق واقعی خود را نشان دهند. بر جلوگیری از این رویدادها ضوابطی وجود دارد که می‌توانید از آنها در‌‌ هر زمان برای استخدام یک کارمند خوب برای کسب‌وکارتان استفاده‌ کنید.

6 نکته مهم برای استخدام کارمند خوب
۶ نکته مهم برای استخدام کارمند خوب

۱- در جست‌وجوی کسی باشید که به کار متعهد باشد

می‌خواهید کسی را استخدام کنید که به کار یا شغلش متعهد باشد. استخدام کارمندهایی که فقط برای گرفتن حقوق‌های بالا کار می‌کنند به کار شما نمی‌آید. اگر کارمندی وظیفه‌شناس نباشد، استخدام چنین فردی قطعا مشکل‌ساز می‌شود. مدت زمان شغل‌های قبلی متقاضی‌ها را بررسی‌کنید، اگر آنها مدام شغل خود را عوض می‌کنند قطعا افراد مناسبی نیستند. به هرحال دانستن سوابق کاری متقاضی‌ها و دلایلی که در آن موقعیت قرار داشتند مهم است. تفاهم داشتن و تظاهر نکردن اولین قدم برای یافتن یک فرد مناسب است.

۲- سازگاری

در این نقطه، فرهنگ شرکت باید مورد توجه قرار گیرد. شما می‌خواهید کارمندی را که متناسب با کار شماست پیدا کنید. رابطه اجتماعی کاندید مورد نظر را با دیگران، به خصوص کارمندان و مدیران کنونی بررسی کنید. از متقاضی‌ها سوال کنید که چگونه مشتریان کسب و کار فعلی را مدیریت می‌کنند تا مهارت های سازش را قضاوت‌ کند. اشتیاق ویژگی اجباری یک متقاضی است که باید نشان دهد. اگر یک نفر نتواند رفتار و گفتار خود را با مشتریان فعلی و مدیران قبلی مدیریت کند، استخدام او صلاح نیست.

۳- تست مهارت‌های عالی و تحلیلی

کاندیدها را صرفا براساس رزومه آنها بررسی نکنید. رزومه می‌تواند پر از دروغ باشد اما پنهان‌ کردن رفتار سخت است. سعی کنید از اصول مختلف برای ارزیابی مهارت‌های یادگیری و تحلیلی استفاده کنید. یک فرد با اعتماد به نفس عالی است، اما آنچه که مورد نیاز است فردی تحصیلکرده و با فرهنگ است.

۴- سیستم استخدام را بهبود ببخشید

همیشه بر روی دانستن قابلیت‌ها، دانش، مهارت‌ها، اعتماد به نفس، نگرش و پتانسیل متقاضی متمرکز شوید. از پرسیدن سوالات سریع و ساده یا نامناسب پرهیز کنید. هنگام تبلیغ یک کار، اطمینان حاصل‌ کنید که تمام درخواست‌ها: مسئولیت‌پذیری، تجربه، دانش، تحصیلات برای موقعیت روشن است. مشارکت سایر افراد در استخدام نیز همیشه ایده خوبی است، زیرا نظرات بیشتر می تواند به یافتن یک کارمند مناسب کمک کند. در مورد این استراتژی ها، با افرادی که به آنها اعتماد دارید صحبت کنید.

۵- استخدام کارورزان

در ابتدا کارآموز شما با کارورزی آموزش می‌بیند؛ او را استخدام کنید. شما از قبل نقاط قوت، ضعف، مهارت، دانش، نگرش، رفتار، سطح اطمینان و ارزش کار را می دانید. انتخاب کارآموز ممکن است سخت باشد، بنابراین اکنون همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که استخدام کنید و شخص را همیشه پیشرفت دهید.

۶-  معاشرت با متقاضی‌ها

شما معمولا از متقاضی‌های خود سؤال شخصی می‌پرسید؟ اگر چنین است باید دست نگه دارید. این کار برای هر دو طرف اشتباه است و به کارتان نمی‌آید. به جای آن، شما با تدبیر انسانی خود باید پروفایل رسانه‌های اجتماعی او را بررسی‌کنید. این استراتژی به ویژه برای شرکت‌های فناوری می‌تواند خوب باشد. شما می‌توانید در شبکه های اجتماعی کاندیدها، با شخصیتشان آشنا شوید. تحقیقات خود را ادامه دهید و از پرس‌وجوی شخصی از متقاضی‌ها خودداری‌کنید. رسانه‌های اجتماعی بیشتر از مصاحبه به شما کمک میکنند تا فرد را بشناسید.

 

 

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

برند‌سازی شخصی چیست؟ و راه‌های تقویت آن کدامند؟ (۲۰۱۹)

۶ ویژگی بهترین رهبران کسب و کار

چگونه یک کسب‌وکار بین‌المللی بسازیم و محصولات خود را با استفاده از بازاریابی جهانی بفروشیم؟

برای موفقیت مالی کسب و کار خود باید چه کار کرد؟

نکاتی برای نوشتن طرح تجاری موفق

چگونه میلیونرهای خودساخته به موفقیت مالی دست پیدا می‌کنند؟

هنر پس‌انداز کردن پول را یاد بگیرید!

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود