دروغ‌های بازدارنده از رسیدن به موفقیت در زندگی

دروغ‌های بازدارنده از رسیدن به موفقیت در زندگی

دروغ‌های بازدارنده از رسیدن به موفقیت در زندگی

تا حالا به دروغ‌هایی که به خودمان می گوییم فکر کرده‌اید؟ دروغ‌هایی که منجر می‌شوند به موفقیت در زندگی نرسیم.

موفقیت در زندگی از درون خودتان، ذهنتان و اینکه چطور بیشترین استفاده را از توانایی‌های ذهنی خود می‌کنید شروع می‌شود.

با این وجود افراد تصمیم می‌گیرند خودشان را با پذیرفتن ایده‌هایی مخرب نابود کنند و آن‌ها را واقعیت تلقی کنند. اگر این دروغ‌های بازدارنده از موفقیت بخشی از شما شده باشند، همین الان در تله افتاده‌اید و شانس کمی برای خلاصی از آن‌ها وجود دارد.
دروغ‌های بازدارنده از رسیدن به موفقیت در زندگی

 

اگر این اتفاق افتاده باشد، زندگی را با خشم و ناامیدی سپری خواهید کرد و دنیا را مقصر شکست در زندگی خود خواهید دانست بدون اینکه بدانید این خودتان بودید که این کار را کرده‌اید.

دروغ‌های بازدارنده از موفقیت در زندگی، ثروت و شاد بودن.

نمی‌دانم از کجا شروع کنم یا چکار کنم.

حقیقت این است که با فرصت‌ها احاطه شده‌اید. اگر خواندن این مطلب را همین الان متوقف کنید و تفکر کنید احتمالاً ایده به ذهنتان خواهید رسید که شما را شگفت زده خواهند کرد. شما تحت تأثیر این عبارت قرار گرفته‌اید که باید ایده‌ای یکتا برای رسیدن به موفقیت در زندگی داشته باشید.

یک ایده زمانی ارزش یک میلیون دلاری دارد که یک میلیون دلار تولید کرده باشد.

تا آن زمان ایده‌ها بی ارزش هستند. تفاوت در اجرا کردن است. در عمق وجودتان می دانید که دقیقاً از کجا باید شروع کنید. مسئله فقط این است که از شکست می‌ترسید. می‌ترسید که به اندازه‌ی کافی اطلاعات ندارید.

نیازی نیست کل مبحث را برای برداشتن قدم اول بدانید!

روی کاغذی سه ایده بنویسید که می‌توانید برای شروع انجام دهید و همان‌ها را دنبال کنید.

من خاصم

اگر امروز فوت کنید کمتر از ۲۰ نفر متوجه مرگ شما خواهند شد. کمتر از ۲۰ نفر. بقیه‌ی افراد روی کره‌ی زمین زندگی روزمره‌ی خود را بدون هیچ مشکلی ادامه خواهند داد. این دروغ بازدارنده از رسیدن به موفقیت در زندگی را که خاص به دنیا آمده‌اید را فراموش کنید.

تا زمانی که تبدیل به شخصی خاص نشوید، خاص نیستید!

اگر واقعاً می‌خواهید به جایی برسید، بیشتر از چیزی که امروز هستید بشوید، بیشتر خلق کنید، به افراد بیشتری کمک کنید، تغییری ایجاد کنید و اگر این کار را تا مدت زمان کافی یا به اندازه کافی انجام دهید، دنیا متوجه شما خواهد شد.

از فردا یا شنبه بعد شروع می‌کنم.

چرا همین الان نه؟ چرا مجبورید راه گریزی برای خودتان قرار دهید تا کاری که می دانید درست است را انجام ندهید؟

بهترین زمان برای شروع دیروز بود، بهترین زمان بعدی همان الان است!

مشکل به تعویق انداختن کارها این است که به تعویق انداختن را آسان‌تر می‌کند. این رفتار به بخش‌های دیگر زندگی هم نفوذ می‌کند و کاری می‌کند که از انجام کاری‌های مفید برای رسیدن به موفقیت در زندگی خودداری کنید. گاهی انقدر کار را به تعویق می‌اندازید که شروع آن سخت می‌شود، مثل رژیم گرفتن. انقدر رژیم گرفتن را به تعویق می‌اندازید که می‌بینید خیلی وزنتان زیاد شده است و باید بیشتر به خود سختی بدهید.

 

تقصیر پدر و مادرم است.

عالیه، بیایید بازی مقصر دانستن رو شروع کنیم. مقصر دانستن همه کس و همه چیز به‌جز خودمان.

اینکه شکست‌های خود را به عاملی خارجی ربط دهید کار فوق آسانی است اما حقیقت این است که همه زندگی خودشان را می‌کنند؛ مشکلات خودشان را دارند و شما هم دارید زندگی خودتان را می‌کنید.

زمانی که داشتید رشد می‌کردید والدین از نظر شما تأمین کننده بودند. آن‌ها کسانی بودند که راه حل مشکلات شما را فراهم می‌کردند. زمانی که بزرگتر و هوشمندتر می‌شوید خیال واهی شما از والدین کمرنگ می‌شود. شروع می‌کنید به دیدن واقعی والدینتان. زوجی طبیعی از مردم که بیشترین تلاش خود را می‌کنند تا از پس مشکلات بربیایند.

به لحاظ آماری امکاناتی که آن‌ها داشتند نسبت به حال شما خیلی کمتر بوده است پس ناسزا گفتن را کنار بگذارید و مشغول شوید.

دارید در استفاده از همه‌ی منابعی که در اختیار دارید شکست می‌خورید چون تنبل هستید و وانمود می‌کنید انگار شخص دیگری نمی‌خواهد موفق شوید.

 

نمی‌توانم به تنهایی انجامش بدم، نیاز به راهنمایی و مربی دارم.

نیازی به مربی ندارید، باید تمرکز کنید.

مربی‌ها افراد باارزشی هستند ولی آن‌ها مانند نفتی که روی آتشی که همین الان دارد می‌سوزد عمل می‌کنند. شما هنوز یک جرقه هم نیستید. ریختن نفت روی زمینی که هیچ آتشی ندارد بی فایده است.

زمانی که این دروغ بازدارنده از رسیدن به موفقیت در زندگی را می گویید که نمی‌توانید به تنهایی انجامش دهید به دنبال مربی نیستید، بلکه به دنبال دایه هستید. کسی که دستتان را بگیرد، درها را برایتان باز کند و بلندتان کند تا با پا گذاشتن روی حوضچه‌های کوچک کفشتان کثیف نشود. پس گفتن این دروغ را کنار بگذارید و برای رسیدن به موفقیت در زندگی تلاش کنید.

 

تا دلم بخواهد زمان دارم.

در واقع نه. تنها چند سال در پیش رو دارید. یک سوم آن را صرف خوابیدن می‌کنید و یک سوم دیگر را هم صرف خوردن و گیر کردن در ترافیک و توالت رفتن می‌کنید. پس یک سوم زمانی که فکر می‌کنید برای رسیدن به موفقیت در زندگی دارید را می‌توانید استفاده کنید. اگر مریض شدن یا بزرگ کردن فرزندان را هم درنظر بگیرید این زمان نصف می‌شود. کلاً ۵ فصل زندگی داریم: کودکی، رشد حرفه‌ای، پدری یا مادری، پیر شدن و پیر بودن.

 

اگر زمان بیشتری داشتم انجامش می‌دادم.

ما باور داریم که به اندازه‌ی کافی زمان در روز نداریم تا کارهایمان را انجام دهیم.

اما چند نفرمان دقیقاً دنبال می‌کند که ببیند هر روز از ساعت به ساعت چقدر کار انجام می‌دهد؟

تا زمانی که چیزی را اندازه نگیرید نمی‌توانید پیشرفت کنید!

میزان کاری که می‌توانید با یک ساعت کار متمرکز انجام دهید شگفت آور است. می‌توانید با کم کردن یک ساعت از خواب ۸ تا ۹ ساعته ی خود این کار را انجام دهید. روز خود را از زمانی که شروع به زودتر بیدار شدن کردید دنبال کنید و متوجه خواهید شد که چقدر زمان از ساعات فعال خود را هدر می‌دهید.

 

بین مشغول بودن و مفید بودن فرق وجود دارد.

اگر هر یک از این دروغ‌های بازدارنده از موفقیت در زندگی را در ذهن دارید، سریعاً خودتان را از شر آنها خلاص کنید. برای رسیدن به موفقیت در زندگی تلاش کنید و از همه‌ی منابعی که در دسترس دارید هم استفاده کنید.

 

 

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

۵ ایده خلاقانه پولساز خوب به جای تاکسیرانی بعد از ظهر

چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

ایده‌ های خلاقانه پولساز / اقتصاد خلاق تحولی در کسب درآمد

بهترین راه‌های کسب درآمد از تلگرام در سال ۲۰۱۹ 

۶ مهارت اساسی درباره‌ی میلیونرهای خودساخته

 

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود