7 دلیل برای اینکه بدانیم کسب آموزش مالی بهترین سرمایه‌گذاریست

هوش مالی

ما در این مقاله در مورد هوش مالی صحبت میکنیم ، پس با ما همراه باشید. بهترین سرمایه گذاری که می توانید انجام دهید، روی خودتان و تحصیلات مالی تان است. این نقطه شروعی آشکار برای ساختن ثروت است. چرا آموزش مسائل مالی ضروری است؟

 

  • سودی فراهم می کند که هیچ کسی نمی تواند آن را از شما بگیرد
  • باعث افزایش درآمد می شود
  • باعث افزایش سود بازگشتی از سرمایه گذاری می شود
  • کیفیت زندگی را بالا می برد
  • در زمان بازنشستگی امنیت مالی ایجاد می کند
  • از سرمایه گذاری در مقابل ریسک های احتمالی سرمایه گذاری محافظت می کند
  • آسودگی خاطر مالی ایجاد می کند

 

ایده های مالی موفق | هوش مالی

 

پس چرا تعداد کمی از مردم به دنبال مهارت های مالی هستند؟

زیرا این کار زمان و تلاش زیادی را می طلبد. اگر زمان کافی را صرف این کار کنید، از تمام مزایای آن بهره مند خواهید شد. یادگیری مسائل مالی و کسب مهارت در این زمینه بسیار ارزشمند و مفید است اما انجام آن چندان آسان نیست. اگرچه تصمیم گیری خیلی سخت نیست، اما بسیاری از افراد نمی توانند تصمیم درستی بگیرند.

در این مقاله از خودساخته به شما خواهیم گفت که چرا آموزش مالی ضروری و بهترین سرمایه گذاری است و شما را به سوددهی می رساند:

بیشتر توصیه های سرمایه گذاری مخاطره آمیز و پرخطر هستند

همانطور که احتمالا می دانید، مشاوران سرمایه گذاری توصیه های متناقضی دارند. کارشناسان می گویند برای کاهش ریسک سرمایه گذاری های مختلفی انجام دهید. یکی دیگر از متخصصان می گوید این اشتباه است و فقط باعث می شود بی ضرر بمانید.

کارشناسان می گویند ابتدا بدهی های خود را پرداخت کنید و دیگری معتقد است که می توانید از بدهی های خود برای ایجاد ثروت بیشتر استفاده کنید.

یکی می گوید از طریق بازار سهام ثروتمند می شوید و دیگری می گوید اکثر میلیونرها با کار در بازار املاک و مستغلات به ثروت رسیده اند.

با وجود این توصیه های متناقض چطور می توان روش درست سرمایه گذاری را فرا گرفت؛ وقتی خود متخصصان اتفاق نظر ندارند؟

هر کارشناس به گونه ای حرف می زند که انگار تنها یک راه برای رسیدن به موفقیت وجود دارد؛ هر چند هر کدام از آنها پیشنهادهای متفاوت و متناقض ارائه می کنند.

کارشناسان واقعی از این موضوع آگاه هستند و توصیه های ساده و آسانی برای شما ندارند. حتی توصیه هایی مانند خرید سهام و معامله در بورس نیز بسیار پیچیده است و به راحتی قابل تحلیل نیست.

حقیقت این است که شما باید درک کنید که هر نوع سرمایه گذاری یک جنبه مثبت و یک جنبه منفی دارد و بستگی به وضعیت سرمایه گذاری دارد. گاهی برای انجام یک سرمایه گذاری موفق باید بهایش را بدهیم، اما گاهی باید تمام بدهی هایمان را بپردازیم. گاهی اوقات نگه داشتن سهام برای مدت طولانی قدم منطقی نیست و باید ریسک کرد.

یکی از دلایل یادگیری مسائل مالی، داشتن افق روشن از مشکلات و نقاط مبهم انواع سرمایه گذاری است. در غیر این صورت، چگونه می توانید از این اطلاعات برای اتخاذ تصمیمات سرمایه گذاری سودآور استفاده کنید؟ باید بدانید چه زمانی برای سرمایه گذاری مناسب است و چه زمانی به سرمایه گذاری پاسخ منفی دهید.

آیا می دانید چه زمانی بدهکار هستید و چه زمانی پرداخت بدهی برایتان راحت است؟

پاسخ به این سوالات می تواند آینده مالی شما را تغییر دهد. توجه به فرضیه ها و دلایل سرمایه گذاری یکی از دلایل اصلی آموزش مالی است.

هیچ راه حل واحدی برای همه سرمایه گذاران وجود ندارد

علیرغم اینکه کارشناسان سرمایه گذاری در سمینارهای خود می گویند سرمایه گذاری رازی دارد، اما به گفته یکی از کارشناسان مالی: “راز اصلی این است که هیچ رازی وجود ندارد”.

راه های مختلفی برای سرمایه گذاری سودآور وجود دارد و حتی منابع زیادی وجود دارد که می توانید از آنها بیاموزید. هیچ بازاریابی وجود ندارد که به شما یک استراتژی موثر و خاص را آموزش دهد. اگر پول کافی برای شرکت در سمینارهای گران قیمت ندارید، بهتر است به آموزش های موجود در اینترنت مراجعه کنید.

بیشتر توصیه های مالی که می شنوید کلی هستند و باید آن ها را مطابق میل خود شخصی سازی کنید. هدف دستیابی به امنیت مالی است. شما فردی خاص با مهارت ها، تجربیات و دیدگاه خود هستید و سطوح مختلفی از ریسک پذیری و اهداف دارید. با این حال، سمینارها و دوره های آموزشی موجود تنها یک راه حل را برای همه ارائه می دهند.

سیدنی مادو: “اگر می خواهید موفق شوید، روی خودتان سرمایه گذاری کنید تا بتوانید استعدادهای واقعی خود را پیدا کنید. زمانی که استعدادها و مهارت های واقعی خود را شناسایی کردید، روی توسعه آنها تمرکز کنید؛ آنگاه موفقیت فرا خواهد رسید.”

هر کسی استعدادهای خاص خود را دارد و موفقیت مالی از سرمایه گذاری روی آن استعداد حاصل می شود. بنابراین نحوه ثروتمند شدن هر فرد با دیگران متفاوت خواهد بود.

چگونه تضاد منافع در مشاوره سرمایه گذاری را حل کنیم؟

شما تنها فردی هستید که ۱۰۰% به آینده مالی خود متعهد هستید. افراد دیگر دارای منافع متضاد هستند.

آلن گرینسپن، مدیر سابق فدرال رزرو آمریکا، گفت: “برای اینکه یک سیستم مالی پیچیده خوب کار کند، شفافیت اطلاعات مالی و وجود افراد آموزش دیده ضروری است. در این صورت، آنها تصمیماتی خواهند گرفت که به نفع سیستم باشد.”

گرینسپن معتقد است که همه باید آموزش های مالی خوبی داشته باشند تا بتوانند امور مالی خود را به درستی مدیریت کنند. او می گوید: «داشتن سواد مالی در بین جوانان می تواند آنها را از تصمیم گیری های مالی نادرست باز دارد. این به شما بستگی دارد که روش صحیح سرمایه گذاری را بیاموزید. هیچ کس به اندازه شما این را نمی داند.

هرکسی به جز شما که بخواهد درمورد مسائل مالی تصمیم گیری کند، دارای تضاد منافع است. شما تنها مشاور مالی هستید که هیچ تضاد منافعی با خود ندارد. افراد دیگر منافع خود را دارند که باید به آن فکر کنند.

شما می توانید اختیارات را تفویض کنید اما نمی توانید مسئولیت ها را تفویض کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که یک مشاور مالی می تواند برای آنها تصمیمات مالی بگیرد. اگر تمام تصمیمات مالی را به مشاور بسپارید و خودتان چیزی یاد نگیرید، ضرر خواهید کرد. در هر صورت شما مسئول نتیجه سرمایه گذاری هستید و این موضوع به مشاور مالی مربوط نمی شود. بنابراین هر انتخابی تصمیمی است که می تواند منجر به موفقیت یا شکست شود.

این شما هستید که کارشناس مالی را انتخاب کرده اید و تصمیم گرفته اید در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنید. اگر از سرمایه گذاری خود راضی نیستید، فقط باید خودتان را سرزنش کنید. پس باید سواد مالی یاد بگیرید تا بتوانید همیشه هوشمندانه تصمیم بگیرید.

اگر تصمیمات مالی خود را بدون سواد و پشتوانه علمی می گیرید؛ پس بر چه اساسی تصمیم می گیرید؟ اعتماد به دیگران، سمینارهای آموزشی، رسانه ها یا اخباری که در بازار شنیده اید؟

بیل گریفت می گوید: “مرز بین موفقیت و شکست در بازار سهام آموزش است.”

توجه به آموزش مالی تنها راهی است که می توانید تصمیمات مالی هوشمندانه بگیرید و مسئولیت آینده مالی خود را بر عهده بگیرید.

 

هوش مالی

هوش مالی

هوش مالی دارایی است که هرگز از دست نخواهید داد

آموزش مالی یک درآمد ثابت سالانه است که شما را سودآور می کند. دیگران می توانند پول شما را بدزدند، اما هیچ کس نمی تواند تحصیلات مالی شما را بگیرد. پس هر چه زودتر آموزش های مالی و سرمایه گذاری را دریافت کنید تا بتوانید سریعتر درآمد کسب کنید.

استقلال واقعی از طریق هوش مالی به دست می آید

برای تصمیم گیری مالی به کمک کسی نیاز ندارید. مهم نیست چقدر پول دارید، همیشه از نظر مالی به دیگران وابسته خواهید بود.

اگر به شخص دیگری وابسته باشید، هرگز نمی توانید به استقلال واقعی برسید. افراد زیادی هستند که ثروتمند شده اند اما به دلیل نداشتن دانش مالی ثروت خود را از دست داده اند.

اگر برای تصمیمات مالی به دیگران وابسته هستید، آینده خود را به خطر می اندازید. آموزش مالی تصمیم درست را به شما می آموزد تا دیگر به کسی نیاز نداشته باشید. با این حساب آموزش مالی بهترین سرمایه گذاری است.

موفقیت مالی یک مهارت اکتسابی است. اگر روی خودتان کار کنید و در این مسیر ثبات داشته باشید، قطعا به هدفتان خواهید رسید.

سخن آخر

دیدیم که آموزش مالی بهترین سرمایه گذاری ماست. خب حالا باید چیکار کنیم؟ پاسخ ساده است: با شروع یادگیری از همین امروز، متعهد شوید که سواد مالی خود را با روند بهبود مستمر افزایش دهید. اهرام در یک روز ساخته نشد و هوش مالی هم چنین هم همینطور است. شما باید از یک جایی شروع کنید و خوشبختانه، موفقیت یک مهارت قابل یادگیری است.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود