بهترین روش های افزایش انرژی در محل کار

انرژی در محل کار

چطور در محل کار انرژی بگیریم؟

اگر از انجام کارهای تکراری در محل کار خسته شده اید ، در محل کارتان حس خوبی ندارید ، با انرژی در محیط کار تان حاضر نمی شوید و دیگر کارهایتان را با سرزندگی انجام نمی دهید بهتر است راهکارهایی که به ما می گوید چطور در محل کار انرژی بگیریم را مطالعه کرده و در جهت تغییر شرایط خود اقدام نماییم .

هنگامی که معیار شغلی افراد تنها کسب درآمد باشد و به موضوع دیگری فکر نمی کنند نمی توانند به رضایت شغلی مناسبی دست یابند و نداشتن این رضایت است که باعث می شود که حال خوبی نداشته و دچار افسردگی شوند . این نکته ی مهمی است که دریابیم زمان زیادی از عمرمان را بایستی با شغل خود زندگی کنیم بنابراین بهتر است راه هایی را دریابیم که بتوانیم آن ها را با علاقه انجام داده و دوستشان داشته باشیم.

 

 ۱- محاسن شغل خود را ببینید

از موثر ترین کارهایی که برای زیاد شدن رضایت در افراد در محیط کار می توان انجام داد این است که به مزیت های شغل خود بیندیشند . امتیازاتی که شغل شان دارد را ببینند و میزان درآمد را بررسی کنند همچنین در مقایسه با شغل های دیگر سهولت انجام آن را نیز ارزیابی نمایند و نهایت این که بدون این شغل چگونه زندگی خواهند کرد. بررسی این مطالب می تواند باعث شود احساسی که نسبت به شغل خود دارند تغییر کرده و رضایت شغلی به شدت افزایش می یابد.

 

۲- حل کردن مسائل با همکاران

اگر بخواهید به مسائلی که با دیگران دارید و اختلافاتی که پیش آمده است تمرکز کنید در مدت زمان اندکی دچار خستگی می شوید توصیه می شود که مسائل را حل کرده و آسان تر بگیرید تا بتوانید با روزهای آرام تری کار کنید.

 

۳- اولین قدم در شروع کار ، بررسی آن هاست

هنگامی که از شما درخواست انجام کاری می شود به خوبی برنامه کاری خود را بررسی کرده و زمان اجرای آن را کنترل کنید در صورتی که نمی توانید آن را انجام دهید می بایست آن را اطلاع داده و یا زمان انجام را تغییر دهید .

 

۴- اطمینان داشته باشید که کارهایتان تمام شده است

در اتمام هر روز یا دوره ی کاری به بررسی کارها پرداخته و کارهای نیمه تمام را انجام دهید سعی کنید که با انرژی لازم به انجام آن ها بپردازید.

 

۵- ارتقاء درجه شغلی را مدنظر بگیرید

هنگامی که برای هدفی با تمام وجود و از ته قلب تلاش می کنید سطح انرژی و اشتیاق شما نیز به شدت بالا می رود بدین ترتیب تمام وقت خود را نیز برای آن کار گذاشته تا به هدف خود برسید برای آن که در محیط کار نیز دارای رضایت شغلی باشید می توانید همین روش را مدنظر داشته باشید. و انگیزه و هدف شما ارتقاء شغلی و دریافت درآمد بالاتر و جایگاه اجتماعی ارزشمند تر باشد و قطعا انرژی در محل کار شما هم افزایش پیدا میکند.

 

۶- به همکار خود کمک کنید

شاید به خوبی بدانید که انرژی بین افراد منتقل می گردد حس کمک به همکاران می تواند انرژی ایجاد کند و سپاسگزاری از یکدیگر می تواند نقش بسیار زیادی در انتقال انرژی های موثر در میان افراد باشد مداومت در این کار در نهایت حس رضایت مندی و لذت را در کارکنان ایجاد خواهد کرد.

 

۷- شروع روز کاری را با تمرین ورزشی داشته باشید

در بسیاری از افراد تصور خستگی حاصل از ورزش صبحگاهی می تواند آن ها را از ورزش باز دارد اما این نکته را خوب است بدانید که این زمان بهترین زمان برای ورزش و پمپاژ خونی بوده و انرژی شما را در تمامی طول روز حفظ می کند البته مهم است که همراه با یک صبحانه ی سالم باشد .

 

۸-استراحت کوتاه بین روز موثر است

در بسیاری از محیط های کاری زمان ناهار و استراحتی کوتاه در نظر گرفته می شود که می تواند برای تجدید انرژی در افراد بسیار موثر باشد . طبق تحقیقات انجام گرفته ، یک خواب کوتاه بیست دقیقه ای می تواند انرژی و سرزندگی را در تمام طول روز ایجاد نماید.

 

انرژی در محل کار

۹- در زمان ناهار مطالعه ی آزاد داشته باشید

این درست است که هر کس برای زمان فراغت خود نوعی سرگرمی دارد اما خواندن یک کتاب داستان کوتاه و یا یک مطلب جالب می تواند باعث پاک شدن ذهن شده و انسان را برای شروع مجدد آماده سازد . این روش می تواند در کنار سرگرمی ، موضوع جدیدی را نیز به شما بیاموزد و این در افزایش اعتماد به نفس و قدرت شما برای ادامه فعالیت شغلی و زندگی نیز موثر می باشد و منجر به انرژی در محل کار شما شود. مطالعه ی یک کتاب داستان حس صرف وقت به شکلی ارزشمند را در شما ایجاد می کند.

 

۱۰- ذهن خود را از ناراحتی های شخصی دور نمایید

حس عصبانیت و خشم از افراد محل کار و یا در زندگی شخصی باعث می شود که نتوانید با تمامی تمرکز خود در محیط کار حضور داشته باشید و انرژی زیادی را هدر می دهید . بسیاری از افراد با سرپوش گذاشتن روی احساسات خود تصور می کنندک ه با آن ها کنار آمده اند اما در حقیقت در حال صرف انرژی بسیار زیادی و هدر دادن آن ها هستند.

برای آن که بتوانید به خوبی آن ها را از درون خود خارج کنید بهترین کار این است که لیستی از این ناراحتی ها را نوشته و برای رفع آن ها تمرین کنید تا موفق به رفع و حل آن ها شوید.

 

۱۱- زمانی را برای آرامش گرفتن و سکون انتخاب کنید

شاید خوب باشد بدانید که تنها چند دقیقه ی کوتاه نشستن روی صندلی در حالت سکون و سکوت می تواند در شما حسی مانند تفکر عمیق یا حضور در زمان حال را ایجاد نماید این کار باعث می شود ذهن آرامتر شده و تمامی احساسات روز را تخلیه نمایید.

 

۱۲- از افکار منفی دور باشید

این یک راه کار بسیار مناسب است که می توانید در طول روز و در محل کار به کار ببندید درست هنگامی که فکرهای منفی به سمت شما حمله می کنند به آن ها دستور سکوت و توقف بدهید و آن ها را از ذهن خود خارج کنید

این نوع از افکار به صورت ناخودآگاه انرژی و تمرکز شما را در حین انجام کار خواهد گرفت گاهی افراد بدون آن که مطلع باشند در طول روز دائما در ذهن به دنبال انتقاد و ملامت خود هستند. به خاطر داشته باشید که برای حوادث و اتفاقاتی که در زمان گذشته اتفاق افتاده است و اکنون برای آن ها راه حلی ندارید نبایستی خود را ملامت کرده و یا مستحق بخشش ندانید.

 

۱۳- ارتباط خوبی با همکاران ایجاد نمایید

این یک واقعیت روشن است که تمامی ساعاتی که در محیط کار خود حاضر هستید با همکارانتان سپری خواهد شد بنابر این بهترین راه این است که بیاموزید چگونه از بودن کنار هم لذت برده و به رضایت شغلی بالایی برسید تمام تلاش خود را برای ارتباطی بهتر با همکاران به کار ببندید تا زمان هایی که مشغول کار هستید برایتان لذت بخش باشد .

 

تمامی این موارد و بسیاری از نکات دیگر ، می تواند به ما بیاموزد که انرژی در محل کار خودمون رو افزایش بدیم و بتوانیم آن ها را به دیگران نیز منتقل نماییم . کاملا واضح است که وجود رضایت شغلی در میان کارکنان یک سازمان می تواند به بهره وری بیشتر و ارتقاء سازمانی منجر شود.

میتونید برای آشنایی با جدیدترین تکنیک های کارآفرینی موفق در دوره کارآفرینی ما شرکت کنید.

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود