راهکارهایی برای افزایش جذابیت رفتاری

جذابیت رفتاری

جذابیت بیشتر از ظاهرتان به دلیل شخصیت شماست و نشان دادن شخصیت جذاب کلید دوست یابی و داشتن روابط پایدار است. برای داشتن شخصیتی جذاب، توانایی برقراری ارتباط طبیعی، ایجاد حس شوخ طبعی و ایجاد روحیه اعتماد به نفس را توسعه دهید. این ویژگی ها به شما توانایی الهام بخشیدن و مجذوب کردن دیگران را می دهد و در نتیجه دیگران را بیشتر به سمت خود جذب می کند. پس با ما در خودساخته همراه باشید تا نکاتی را در این مورد ( جذابیت رفتاری ) با شما در میان بگذاریم :

شنونده خوبی باشید

در دنیای امروز، شنونده خوب بودن معنا ندارد. اما بهتر است زمانی که شخصی با شما صحبت می کند عمیقاً به صحبت های او گوش دهید و حواستان به تلفن و … نرود. باید به طرف مقابل نشان دهید که از گوش دادن به او لذت می برید و حرف های او برای شما مهم است. به عنوان مثال، سر خود را به نشانه تایید تکان دهید، سوالی بپرسید و با او باشید.

صادق باشید

هیچ کس دوست ندارد فریب بخورد. البته فریب یعنی کتمان حقیقت و صداقت نداشتن. اگر نمی توانید به عهد خود عمل کنید، به هیچ وجه قول ندهید. اما اگر قولی دادید حتما به آن عمل کنید. از کسی پیروی نکنید یا وقتی کسی از شما نظر می پرسد صادق باشید و نظر منطقی خود را بیان کنید. جذابیت رفتاری به توانایی شما در برقراری ارتباط صادقانه با دیگران بستگی دارد. البته صداقت با گستاخی و تکبر فرق دارد. مثلا دوستتان در مورد لباسش نظر شما را می پرسد و آن لباس مورد علاقه شما نیست. حقیقت را بگو اما با لحنی آرام. نگو: آه، آه، لباس زشت!

به تفاوت بین “چه” و “چگونه” توجه کنید

نحوه گفتن چیزی مهم است. پس به لحن و نحوه بیان نظرات خود توجه کنید. گاهی ممکن است نیت شما مثبت باشد، اما نحوه بیان نظرتان به گونه ای است که منظور شما را نمی رساند. حالا «چی» در مقابل «چگونه» قرار می گیرد. شاید هدف شما این باشد که از کسی یا چیزی تعریف کنید، اما لحن کلامتان درست نیست و منظورتان را درست بیان نمی کنید.

سوء تفاهم کلامی مانع مهمی برای برقراری ارتباط است. افراد دارای جذابیت رفتاری صادقانه و واضح صحبت می کنند، بنابراین دیگران منظور آنها را می فهمند و ارتباط سالمی بین آنها شکل می گیرد. اگر در این مورد مشکل دارید، از دوستان خود کمک بگیرید و لحن صحبت خود را تغییر دهید.

همچنین بخوانید:   راهکارهای عملی برای تبدیل شدن به فردی مثبت‌اندیش

دوست یابی

دوست یابی را شروع کنید

دوستان خود را بشناسید، دور هم جمع شوید، مهمانی بگیرید و برنامه های تفریحی و تفریحی را شروع کنید و مایه شادی باشید. به این ترتیب می توانید به جذابیت رفتاری خود بیافزایید. دوستان یا اقوام خود را به پارک دعوت کنید و یک مهمانی شام بگیرید. با این کار به دیگران نشان می دهید که به آنها اهمیت می دهید و به دنبال خوشبختی و دوستی هستید.

زیاد سخت نگیرید و بیشتر بخندید

اگر اشتباه کردید، از پله ها افتادید یا سر خوردید، اصلا خجالت نکشید. راحت باشید و خودتان را خیلی سخت نگیرید. حتی می توانید به اشتباهات خود بخندید. طنز و خنده شما را دوست داشتنی تر می کند. البته هر کلمه ای جایی دارد و هر نکته ای جایی. گاهی اوقات سکوت را بشکنید، جوک های خنده دار بسازید و با دیگران ارتباط برقرار کنید، اما زیاده روی نکنید. تمسخر در گفتگوهای جدی خوشایند نیست و نه تنها بر جذابیت رفتاری شما نمی افزاید، بلکه شما را زشت جلوه می دهد.

همیشه مشتاق و پرشور باشید

در هر شرایطی مثبت اندیش باشید. حتی زمانی که احساس ناراحتی و مخالفت با چیزی می کنید، آن را به خود وارد نکنید. پذیرای ایده ها و ایده های جدید باشید. همیشه ذهن خود را باز نگه دارید. همیشه همه چیز آنطور که باید باشد نیست، اما اشتیاق و هیجان شما در حل مشکلات و پذیرش مسائل مختلف رفتار شما را جذاب می کند.

 تا جایی که می توانید بخندید

تا جایی که می توانید بخندید

اگر می خواهید از نظر رفتاری جذاب باشید، بخندید و دیگران را بخندانید. خندیدن و خندیدن به دیگران را اولویت خود قرار دهید. گاهی جدی نگرفتن مشکلات و خندیدن به آنها می تواند از اضطراب شما بکاهد. پس سعی کنید بخندید و خندیدن را به عادت خود تبدیل کنید. جوک های خنده دار را بخوانید و برای دوستان خود ارسال کنید. حتما این ضرب المثل را شنیده اید که «خنده همه دردها را درمان خواهد کرد».

همچنین بخوانید:  توصیه‌هایی برای ریکاوری و موفقیت پس از زمین خوردن

وقتی در هر شرایطی بخندید از جزئیات بیهوده و آزاردهنده فاصله می گیرید و شادتر زندگی می کنید. جذابیت رفتاری کسی که می خندد بیشتر از عصبانیت کسی است که جرات نزدیک شدن را ندارد.

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

به خودتان و کاری که انجام می دهید اطمینان کامل داشته باشید. پای حرف خود بایستید و جرأت کنید وقتی اشتباه می کنید همه آن را اصلاح کنید. این به معنای داشتن اعتماد به نفس بالاست که جذابیت رفتاری شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با این کار به دیگران نشان می دهید که با خود واقعی خود راحت هستید، به او اعتماد دارید و دیگران در کنار شما احساس راحتی می کنند. پرسیدن سوال در مورد چیزهایی که نمی دانید نیز می تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. هرگز از پرسیدن سوال نترسید. وقتی در یک بانک، رستوران یا مرکز خرید با دستگاه جدیدی برخورد می کنید و نمی دانید چگونه با آن کار کنید، چه اشکالی دارد؟ پس اصلا خجالت نکشید و بپرسید چطور کار می کند.

به بدن خود احترام بگذارید

پوشیدن لباس مناسب و احترام به بدن نشانه اعتماد به نفس بالاست. قطعاً لازم نیست اندامی کامل داشته باشید. خودتان را دوست داشته باشید، زیبا بپوشید و بدانید که همه ما عیب ها و کاستی هایی داریم. نقاط قوت و ضعف خود را ببینید و سعی کنید نقاط ضعف خود را بپوشانید. به عنوان مثال، اگر چاق هستید، ورزش کنید. هر کاری که به شما کمک می کند نسبت به خودتان و ظاهرتان احساس خوبی داشته باشید، انجام دهید و اجازه ندهید نقص های فیزیکی اعتماد به نفس شما را کاهش دهد. به یاد داشته باشید که جذابیت رفتاری یعنی پذیرفتن آنچه دارید و هستید.

بدانید اعتماد به نفس با تکبر فرق دارد

داشتن اعتماد به نفس و اهمیت دادن به ظاهر خوب است، اما زیاده روی نکنید. تعریف مداوم از خود و نادیده گرفتن دیگران نه تنها به جذابیت رفتاری شما نمی افزاید، بلکه باعث می شود که از دیگران متمایز شوید. تعریف و تظاهر بیش از حد شما را دوست داشتنی و غیر قابل تحمل می کند. برای اینکه از خودشیفتگی در امان بمانید، از دیگران مراقبت کنید، از آنها تعریف کنید و با مهربانی از جذاب به نظر رسیدن آنها را خوشحال کنید.

همچنین بخوانید:  جادوی عادات کوچک در زندگی

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

 

چند پیشنهاد کاربردی برای جذابیت رفتاری

با رعایت نکات زیر می توانید ذهن خود را طوری باز کنید که پذیرای نکات بالا بوده و جذابیت رفتاری شما را افزایش دهد.

صاف راه بروید و سر خود را بالا بیاورید

کمتر زمزمه کنید و اخم نکنید. شانه های افتاده و اخم های هذیان تنها باعث انتقال کسالت به دیگران می شود. پس با این ویژگی ها از جذابیت های رفتاری دوری می کنید.

زیاد روی عیب های خود تمرکز نکنید

توانایی ها و نقاط قوت خود را در نظر بگیرید. اینکه به خود بگویید فراموشکار هستم، خجالتی هستم، زشتم، بی خیال هستم و… شما فقط انرژی خود را برای پیشرفت می گیرید و از جذابیت های رفتاری دوری می کنید. پس همیشه نیمه پر لیوان را ببینید و سپاسگزار باشید.

زیاد به گذشته فکر نکنید

اشتباهات خود را فراموش کنید، آنها را تکرار نکنید و از آنها درس بگیرید. بدانید که هیچ وقت برای جبران اشتباهات دیر نیست.

وسط حرف دیگران نپرید

قطع صحبت دیگران جذابیت رفتاری شما را از بین می برد. سعی کنید این عادت را ترک کنید. اگر ناخواسته وارد گفتگوی شخصی شدید، از او عذرخواهی کنید و تا زمانی که مکالمه تمام نشده است، حرف دیگری نزنید.

روی کاهش اضطراب یا خجالت خود کار کنید

گاهی اوقات ممکن است در تعاملات اجتماعی خود مضطرب یا خجالت زده شویم. البته این مشکل با تمرین، صحبت در جمع و گسترش ارتباطات قابل حل است. برای حل این مشکلات فقط کمی زمان بگذارید تا به مرور زمان از بین بروند.

سخن پایانی

جذابیت رفتاری به معنای استفاده صحیح از شوخ طبعی کلامی، داشتن حس اعتماد به نفس و معاشرت و ارتباط با دیگران است. دیگران را دوست بدارید، با آنها معاشرت کنید و حس ارزشمندی، صداقت و طنز را در آنها تلقین کنید. یادگیری اصول جذابیت رفتاری کار سختی نیست. با رعایت نکاتی که گفته شد، بهتر و بهتر می شوید و شاد زندگی خواهید کرد.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود

آیا می‌خواهید درآمد بیزینس خود را ۳ برابر کنید؟

برای دریافت آموزش رایگان بیزینس پولساز دکتر کاویانی روی دکمه دریافت دوره بزنید