راه‌های پولدار شدن در نوجوانی مخصوص بچه‌های خود‌ساخته

راه‌های پولدار شدن در نوجوانی مخصوص بچه‌های خود‌ساخته

راه‌های پولدار شدن در نوجوانی مخصوص بچه‌های خود‌ساخته

با نگاهی به دنیای پیرامون، خواهیم دید که نوجوانانی هستند که به درآمد بالا و ثروت رسیدند. تا به حال شده از خودتان بپرسید چه چیز باعث شده که یک نوجوان کم سن و سال به این مرحله از هوش اقتصادی رسیده باشد که خودش بتواند به‌تنهایی به درآمدی دست پیدا کند که خیلی‌ها حتی تصورش را هم نمی‌توانند بکنند؟! مطمئن باشید چیز خارق‌العاده‌ای ندیده‌اید. تنها کافیست روش آنها را یاد بگیرید؛ بقیه مسائل خود‌به‌خود حل می‌شود.

راه‌های پولدار شدن در نوجوانی مخصوص بچه‌های خود‌ساخته
راه‌های پولدار شدن در نوجوانی مخصوص بچه‌های خود‌ساخته

پولدار شدن در نوجوانی مگر شدنی است؟!

به نظر من پولدار شدن در نوجوانی و رسیدن به این مرحله از هوش اقتصادی که باعث می‌شود یک نوجوان را در بالاترین قله رویاهای ما قرار دهد، به گونه‌ای که حتی تعدادی از کنارش به نان و نوایی برسند، زیاد هم دست نیافتنی نیست.

شاید بتوان یک مثلث برای آن در نظر گرفت که پشتکار، علاقه و شهامت سه ضلع این مثلث را تشکیل می‌دهند.

استعداد و ژنتیک برای پولدار شدن در نوجوانی چقدر تاثیرگذار است؟

همانطور که می‌بینید در ضلع‌های این مثلث چیزی به عنوان استعداد و هوش بالا گنجانده نشده. البته نه اینکه هیچ تأثیری نداشته باشد، ولی اگر شما پشتکار، علاقه و شهامت داشته باشید استعداد و هوش هم به دنبالش می‌آید. دلیل این حرف من این است که نوجوانانی که به این مرحله از موفقیت رسیدند، تحصیلات زیاد بالایی نداشتند و به شکوفایی استعدادهایشان که در همان علاقه نهفته است، پرداخته‌اند. بنابراین وقتی می‌گویند فلانی در کاری استعداد دارد به این معناست که به این کار علاقه دارد. بنابراین شما کسی را پیدا نخواهید کرد که در هیچ کاری استعداد نداشته باشد؛ یعنی به هیچ کاری علاقه نداشته باشد. و نمی‌توان گفت طرف در فلان کار استعداد ندارد بلکه باید گفت که به آن کار علاقه ندارد چون اگر علاقه داشت به هر نحوی سعی می‌کرد آن را انجام دهد. بنابراین وقتی علاقه ندارد با چه انگیزه‌ای آن را انجام دهد؟ بعد وقتی به کاری علاقه پیدا کردید آن کار را طوری با پشتکار انجام می‌دهید تا به نحو احسن آن را به نتیجه برسانید.

همچنین بخوانید:  4 گام عملی برای ایجاد یک ذهنیت پولی مثبت

تا یک ثروتمند می‌بینید حسرت نخورید!

هر کسی را که می‌بینید به یک موفقیت رسیده هرگز فکر نکنید که یک دفعه لامپ استعداد روشن شده و بعد به طور ناگهانی موفقیت جلویش سبز شده! مطمئن باشید برایش  طوری زحمت کشیده که حتی به فکر شما هم نرسیده و باور نکنید. پولدار شدن در نوجوانی هم از این امر مستثنی نیست.

این علاقه و پشتکار بی‌نظیر، شخص را به جایی رسانده که الان چه بسا شما آه می‌کشید و می‌گویید کاش من جای او بودم! ولی ایراد همه ما این است که زمان سختی‌ها و تلاش‌ها و پشتکار فرد را نمی‌بینیم و تنها زمان اوج او را می‌بینیم و حسرت می‌خوریم و می‌گوییم خوشا به حالش، کاش ما هم جای او بودیم.

پشتکار و علاقه زمانی به ثمر می‌رسد که شهامت را هم چاشنی آن دو کنید. شهامتِ رویارویی با مشکلات، شهامتِ رویارویی با شکست‌ها، شهامتِ نه شنیدن‌ها، شهامتِ تهدیدها، شهامتِ مسخره شدن‌ها و شهامت …. شاید بتوان نام دیگر شهامت را اعتماد‌به‌نفس نامید. کسی که اعتماد‌به‌نفس کافی داشته باشد زود خود را نمی‌بازد و از مشکلات و شکست‌ها پلی می‌سازد برای مسیر آینده. به آن معنا که از شکست‌ها درس می‌گیرد و با کوله‌باری از تجربه به رویارویی با مشکلات می‌رود. بنابراین وقتی شما یک نوجوان ثروتمند را می‌بینید که با جوهر وجودی خودش به یک موفقیت رسیده تعجب نکنید و نگویید بدون شک در وجودش چیزی بوده که درون ما نیست و بدانید اگر شما همان سه مورد را داشته باشید به آنچه که آنها به آن رسیدند خواهید رسید.

همیشه این را به یاد داشته باشید که:

“انسان آزاد آفریده شده است او می‌تواند به هر چیزی وارد شود و بر آن چیره شود اما به همان اندازه شکست‌پذیر است و می‌تواند به بردگی گرفته شود.”

(جین جاکوئز روسیو)

نکته‌هایی برای پولدار شدن در نوجوانی:

نکته ۱: درست است که باید دنبال علاقه‌تان بروید؛ ولی برای ثروتمند شدن به دنبال علایق رفتن به تنهایی کافی نیست بلکه نکته اصلی این است که باید راهی پیدا کنید که بتوانید نیاز مردم را برطرف کنید و بتوانید کالا یا خدمات مورد نیاز آنها را با کیفیت بالاتر و با قیمتی ارزان‌تر ارائه دهید.

همچنین بخوانید:  ۵ روش برتر برای کسب درآمد با سرمایه کم (در ایران)

نکته۲: نحوه انجام کار از خودِ کار با اهمیت‌تر است. شما اگر به کاری علاقه داشته باشید آن را به بهترین نحو انجام خواهید داد و اگر به کاری علاقه ندارید، یا آن علاقه را در خودتان ایجاد کنید یا کارتان را عوض کنید. و در نهایت کار را به نحو احسن انجام دهید. هر کاری که باشد فرقی نمی‌کند آن را خوب خوب انجام دهید.

نکته ۳: اگر قادرید کاری را به بهترین نحو انجام دهید آن را رها یا محصور نکنید و در سطوح گسترده، توسعه ببخشید. بالاخره جایی پیدا خواهد شد که به استعداد و علاقه شما نیاز پیدا کنند. حتی آن مکان‌هایی که به استعداد شما نیاز دارند را پیدا کنید. کشف نیازهای جامعه و رفع آنها یکی از رازهای نوجوانان خود ساخته است.

نکته ۴: همیشه از بهترین‌ها و متخصص‌ترین‌ها در کنارتان بهره ببرید. از مشورت‌ها گرفته تا بعد که توسعه کارتان است، تنها متخصص‌ترین‌ها را در کنارتان استخدام کنید.

نکته ۵: همیشه به توسعه کار‌تان فکر کنید. هیچوقت نگویید تا همین اندازه کافی است. همیشه و در همه حال به پیشرفت فکر کنید.

نکته ۶: در کاری که به آن علاقه دارید تبحر پیدا کنید. و با شناسایی خلأ‌های جامعه آن را به کار بگیرید. شاید شما به طراحی بازی‌های رایانه‌ای یا کارهای گرافیکی و تبلیغاتی یا طراحی سایت علاقه دارید ولی در مورد آن اطلاعات کافی ندارید. پس زود بجنبید و وقت را هدر ندهید.

نکته ۷: یکی از رازهای مهم برای پولدار شدن در نوجوانی استفاده بهینه از زمان و انرژی است. انسان باید همیشه و در همه حال از وقتش به بهترین نحو ممکن استفاده کند و به راحتی و ارزانی آن را از دست ندهد. همیشه باید در فکر بهره‌وری درست از زمان باشد. همچنین انرژی‌اش را صرف کارهای بیهوده نکند و زمان و انرژی با ارزش را همیشه در راه پیشبرد هدف و آرمانش قرار دهد.

همچنین بخوانید:  8 اصل + 9 روش پولدارشدن بدون سرمایه اولیه
راه‌های پولدار شدن در نوجوانی مخصوص بچه‌های خود‌ساخته
راه‌های پولدار شدن در نوجوانی مخصوص بچه‌های خود‌ساخته

انسان خودساخته چگونه است؟

خودساخته معنی گسترده‌ای در خود نهفته دارد. خودساخته به انسانی می‌گویند که نه تنها همه داشته‌هایش از اراده و گوهر وجودی خودش است، بلکه همچنین به کسی گفته می‌شود که انسانیت داشته باشد. بسیارند ثروتمندانی که تنها خودشان را می‌بینند و وقتی به ثروت می‌رسند دیگران را فراموش می‌کنند.

پولدار شدن در نوجوانی از شما یک انسان خودساخته می‌سازد که با یاری خدا و نیرویی که خدای بزرگ در وجود شما نهاده، توانستید به موفقیت‌های بزرگ برسید و این را بدانید اگر خدا این موهبت بزرگ را به شما ارزانی داشته فقط به خاطر این بوده که شما در عوض بندگان دیگر خدا را فراموش نکنید و همیشه دست یاری به سوی آنها دراز کنید و خود خدا وعده داده که این خود باعث برکت در مال شما خواهد شد.

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

آیا همهٔ کارآفرین‌های موفق ویژگی‌های مشابهی دارند؟

خلاقیت در کارآفرینی ضروری است؟ اصلاً کارآفرین خلاق چه کار می‌کند؟

چطور کارآفرین شویم و ایده‌ی کسب و کار خود را اجرایی کنیم؟

۴ نفر از کارآفرینان قهرمان که از فرش به عرش رسیدند

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود