سایز دقیق پست و استوری اینستاگرام (2020)

سایز پست و استوری اینستاگرام

سایز پست و استوری اینستاگرام مطابق با استاندارد های روز دنیا طراحی شده است و کاربران اینستاگرام باید تصاویر خود را طبق اندازه مشخص شده در برنامه ارسال کنند. در اینستاگرام روزانه تصاویر و فیلم های زیادی به اشتراک گذاشته می شود که هرکدام سایز بندی مخصوص به خود را دارد. سایز استوری در اینستاگرام نسبت به قسمت های دیگر برنامه متفاوت است و تصویر با ابعاد بزرگتری منتشر می شود. به طور کلی انتشار پست در اینستاگرام با محدودیت های زیادی همراه است و تصاویر و فیلم های گوناگون نمی توانند با هر ابعادی منتشر شوند.

همچنین شما اگر میخواهید با ترفند هایی برای نمایش بهتر استوری آشنا شوید می توانید مطلب ” بهترین روش نمایش استوری اینستاگرام” را با دقت بخوانید.

اینستاگرام جزو محبوب ترین شبکه اجتماعی در بین مردم دنیا محسوب می شود و کاربران زیادی از سراسر دنیا در این شبکه اجتماعی فعالیت می کنند. طی این چند سال اینستاگرام پیشرفت های زیادی داشته است و همیشه در نسخه های جدید برنامه امکانات جدیدی به آن اضافه می شود. برنامه اینستاگرام بر پایه انتشار تصاویر و فیلم های مختلف طراحی شده است و نماد اصلی برنامه هم دوربین سه بعدی است که نشان از اهمیت بالای پست در اینستاگرام است. روزانه تصاویر زیادی با موضوعات مختلف در اینستاگرام منتشر می شود و هرچه کیفیت پست بهتر باشد، مخاطبان بیشتری را به خود جذب می کند.

سایز پستی که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود، باید از استاندارد های لازم برخوردار باشد و کیفیت پست تنها شرط اصلی برای جذب بیشتر مخاطب محسوب نمی شود. قابلیت تغییر سایز پست در اینستاگرام وجود دارد و کاربران به راحتی می توانند سایز عکس و فیلم های خود را در برنامه تغییر دهند و با بهترین شرایط ممکن اقدام به انتشار تصاویر خود کنند.

همچنین بخوانید:  ۰ تا ۱۰۰ تغییر تم اینستاگرام + تصویر

لازم به ذکر است که در سایر شبکه های اجتماعی منتشر شدن تصاویر و فیلم با محدودیت کمتری همراه است ولی در اینستاگرام همچنان این محدودیت ها وجود دارد و چه بسا در نسخه های جدید برنامه محدودیت سایز بندی تصاویر بیشتر هم می شود. اینستاگرام زیر مجموعه شبکه فیسبوک محسوب می شود و به نوعی همگام با این شبکه حرکت می کند و بسیاری از امکانات فیسبوک در اینستاگرام پیاده سازی شده است. ولی سایز پست در اینستاگرام با شبکه فیسبوک متفاوت است و همانطور که گفته شد، اینستاگرام در این زمینه محدودیت بیشتری دارد.

روش های تغییر سایز پست و استوری در اینستاگرام

سایز پست در اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ تغییرات زیادی داشته است و سایز بندی های مختلفی به برنامه اضافه شد. در نسخه جدید اینستاگرام محدودیت های قبلی برنامه درمورد سایز تصاویر کمتر شده است و کاربران به راحتی می توانند تصاویر مختلف را با سایز دلخواه خود ارسال کنند. سایز استوری اینستاگرام در جدید ترین نسخه برنامه تغییرات محسوسی داشته است و اینستاگرام در حال حاظر تصمیمی برای تغییر سایز استوری و دیگر قسمت های برنامه ندارد. هرساله اینستاگرام تغییرات گسترده ای در برنامه خود می دهد، ولی در سال ۲۰۲۰ تغییرات جزئی در قسمت سایز پست و استوری برنامه داده شد. باتوجه به اینکه بسیاری از کاربران نسبت به محدودیت های سایز تصاویر در برنامه اعتراض داشتند، اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ محدودیت های سایز پست و استوری را کاهش داد تا کاربران بتوانند به راحتی تصاویر خود را با سایز مناسب منتشر کنند.

سایز استاندارد پست و استوری
روش های متنوعی برای تغییر سایز پست در اینستاگرام وجود دارد که کاربران می توانند با استفاده از نرم افزار های مختلف سایز تصاویر و فیلم های خود را تغییر دهند.استفاده از سایز مناسب برای اشتراک گذاری پست و استوری، یکی از دغدغه های اصلی کاربران اینستاگرام محسوب می شود و سایز تمام تصاویر و فیلم هایی که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شوند، یکسان نیست. باتوجه به اینکه اینستاگرام پیشرفت های زیادی طی این چند سال داشته است، سایز استاندارد برای فیلم و عکس در برنامه ارتقا یافته است و کاربران اینستاگرام پست های خود را به بهترین شکل ممکن ارسال می کنند.

کاربران اینستاگرام با استفاده از نرم افزار تغییر سایز فیلم و عکس می توانند ابعاد تصاویر و فیلم های خود را کامل تنظیم کنند. روش کار به این صورت است که در ابتدا افراد فایل خود را در نرم افزار آپلود می کنند و سپس باید بسته به فضای پست و استوری، سایز تصاویر مورد نظر را انتخاب کنند و بعد از طی کردن این مراحل به راحتی سایز تصاویر برای اینستاگرام تنظیم می شود‌. چنانچه ابعاد تصاویر با فضای پست و استوری مطابقت نداشته باشد، می توان با استفاده از نرم افزار های دیگر قسمت هایی از عکس و فیلم را برش داد.

همچنین بخوانید:  ۱۰ روش عالی برای غلبه بر الگوریتم اینستاگرام (تضمینی)

سایز پست و استوری اینستاگرام به مرور زمان تغییر می کند و با استفاده از نرم افزار های گوناگون می توان سایز استانداردی برای تصاویر و فیلم های اینستاگرام درنظر گرفت.

با استفاده از نرم افزار فتوشاپ به راحتی می توان ابعاد تصاویر و فیلم را نیز تغییر داد و بسیاری از کاربران برای ایجاد تغییرات در پست های خود از این نرم افزار استفاده می کنند. به منظور تغییر سایز پست اینستاگرام در فتوشاپ، افراد باید با این نرم افزار کاملا آشنا باشند، چون نحوه کار کردن با نرم افزار فتوشاپ کمی مشکل است و افرادی که تمایل دارند از طریق فتوشاپ ابعاد پست خود را تغییر دهند، باید در این زمینه مهارت کافی داشته باشند.

چگونه می توان پست و استوری استاندارد در اینستاگرام منتشر کرد؟

انتشار پست در اینستاگرام باید طبق اصول مشخصی انجام شود و کاربران نمی توانند هر نوع عکس و فیلمی را در برنامه منتشر کنند. درواقع پست هایی که مطابق با قوانین اینستاگرام نباشند، به صورت خودکار از برنامه حذف خواهند شد و کاربران باید در هنگام انتشار پست دقت کافی نیز داشته باشند. بسیاری از کاربران همیشه این سوال را دارند که سایز استاندارد پست و استوری اینستاگرام چه قدر است یا پست استاندارد در اینستاگرام باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین سایز ایستاگرام
قابلیتی که در حال حاظر توسط اینستاگرام برای تغییر اندازه عکس مورد استفاده قرار می گیرد، به اندازه کافی پیشرفته نشده است و کاربران در هنگام انتشار تصاویر خود با مشکلاتی روبرو می شوند. در اینستاگرام به سه حالت مختلف افقی، عمودی و مربعی می توان تصاویر را به اشتراک گذاشت. در حالت افقی تصاویر از عرض بیشتری نسبت به ارتفاع برخوردار است و این حالت مخصوص عکس هایی است که عرض بیشتری دارند. در حالت عمودی ارتفاع تصویر نسبت به عرض آن بیشتر است و این حالت مخصوص تصاویری است که ارتفاع بیشتری دارند. در حالت مربعی هم اندازه ارتفاع و عرض تصاویر تقریبا یکسان است. رزولوشن پست اینستاگرام می تواند سه حالت مربعی، عمودی و افقی نیز باشد که اغلب کاربران از حالت مربعی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر خود استفاده می کنند‌.

همچنین بخوانید:  ۰ تا ۱۰۰ استفاده از ایموجی(Emoji) در اینستاگرام

سایز فیلم در پست اینستاگرام همانند تصاویر در سه حالت افقی، عمودی و مربعی است که میان سایز تصویر و ویدئو در اینستاگرام تفاوت چندانی وجود ندارد. اما کاربران باید در هنگام انتشار ویدئو بعضی از ملاحاضات را رعایت کنند تا به راحتی بتوانند فیلم های خود را در اینستاگرام منتشر کنند. برای اینکه کاربران در هنگام انتشار ویدئو های خود در اینستاگرام با مشکل روبرو نشوند، بهتر است که از حالت مربعی برای اشتراک فیلم های خود استفاده کنند.

اگر میخواهید با تغییر فونت اینستاگرام متفاوت تر دیده شوید حتما مقاله “ ۰ تا ۱۰۰ تغییر فونت اینستاگرام” را با دقت مطالعه فرمایید.

سایز پست و استوری اینستاگرام دائما در حال تغییر است و اینستاگرام در نسخه های جدیدی که ارائه می دهد، همیشه تغییرات گسترده ای در قسمت ابعاد پست و استوری ایجاد می کند. به این ترتیب پست استاندارد باید علاوه بر داشتن سطح کیفی بالا از ابعاد مناسبی نیز برخوردار باشد.

استفاده درست و اسصولی از هشتگ در پست ها بحثی است که اکثر کاربران و کارشناسان اینستاگرام در استفاده از آن نرات متفاوتی دارند شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر درباره پربازدید ترین هشتگ های اینستاگرام سال قبل را ببینید و از آن‌ها استفاده کنید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود