لیست کاملی از مشاغل پردرآمد برای آقایان (خانگی و شرکتی)

بهترین شغل ها برای آقایان

برای مردانی که جدا از وظایف همسری خود باید هزینه‌های زندگی را هم تأمین کنند طبیعی است که به دنبال یک شغل پردرآمد باشند. در اولین نگاه همه فکر می‌کنند تنها شغل‌هایی در زمینه پزشکی، حقوق و فناوری هستند که درآمد بالایی دارند. با این همه، باید دانست که شغل‌های دیگری هم هستند که پتانسیل ایجاد ثروت را دارند.

درآمد و حقوق چنین شغل‌هایی می‌تواند به طور گسترده‌ای بر اساس نقش، فعالیت، صنعت و همچنین بر اساس فاکتورهای جمعیت‌شناسی مانند سن، نژاد، قومیت و جنسیت متفاوت باشد. یکی از مهم‌ترین عواملی که هر فرد با درآمد متوسط می‌تواند پتانسیل درآمد خود را افزایش دهد، ورود به یک حوزه پردرآمد است.

اگر به عنوان یک شوهر، پدر و یا پسر در حال ارزیابی مشاغل مختلف هستید تا مشخص کنید کدام حرفه برای شما بهترین است، احتمالاً تعدادی از عوامل کلیدی در تصمیم‌گیری شما نقش دارند. از جمله این عوامل زمان و تحقیق است زیرا بدون این دو فاکتور شروع کار غیر ممکن است. در این مقاله، به معرفی لیست مشاغل پردرآمد برای آقایان می‌پردازیم، تعدادی ازین شغل ها به صورت عمومی و تعدادی هم به صورت خانگی است. پس با این مقاله جذاب همراه ما باشید.

۵ شغل پردرآمد برای آقایان

مواردی که در زیر آمده بر اساس آمارها و برآوردهای صورت گرفته واقعی از بازار کار ایران است:

مدیر بازاریابی و فروش

مدیر بازاریابی و فروش یا همان مدیر مارکتینگ کسی است که بهترین راه‌ها را برای رشد و ترویج محصول، خدمات و برند یک شرکت پیدا کرده و آن‌ها را به بهترین شکل ممکن و با کمک همکاران به کار می‌برد.

اصلی‌ترین وظیفه این فرد، مدیریت بازاریابی یک کالا یا یک بیزنس است. وظایف یک مدیر بازاریابی می‌تواند محدود به یک محصول خاص یا خدمات باشد. به علاوه وی می‌تواند مسئولیت طیف وسیعی از کالاها و خدمات یک برند را هم‌زمان بر عهده داشته باشد.

مدیر بازاریابی برای موفقیت در مسیر شغلی خود باید سخنور و خوش قلم بوده و خلاقیت بالا و مهارت در برنامه‌ریزی را هم‌زمان دارا باشد. وی باید شم رهبری داشته و کاریزمای بالایی داشته باشد. در فروش و مذاکره صاحب اعتماد به نفس بالایی بوده و به جزئیات توجه کند. زبان انگلیسی و شم اقتصادی نیز می‌تواند وی را در کسب درآمد بالاتر یاری رساند.

 

از کجا شروع کنیم؟

مردان برای رسیدن به چنین شغلی معمولاً به ۳ الی ۵ سال سابقه کار نیاز دارند. برای استخدام شدن به عنوان یک مدیر بازاریابی، این تجربه شما و مهارت‌هایی که دارید است که اهمیت دارند و نه مدرک دانشگاهی. در برخی مواقع ممکن است که فردی بدون ارائه مدرک دانشگاهی‌ هم به عنوان مدیر بازاریابی در یک شرکت استخدام شود.

 

بهترین شغل های پردرآمد برای آقایان

 

مدیر منابع انسانی

مدیر منابع انسانی (Human resource management)، فردی است که یا افراد توانمند را برای بخش‌های یک شرکت استخدام کرده و یا از آموزش آن‌ها بر مبنای نیازهای شرکت اطمینان حاصل می‌کند.

به طور خلاصه وظیفه مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت تحقق اهداف یک شرکت است. این پست پردرآمد شامل فعالیت‌هایی مانند استخدام، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی است.

این یعنی وی  نقش پررنگی در یک سازمان است که عملکرد کارکنان را در خدمت‌رسانی به اهداف مدیریت، به ماکزیمم خود می‌رساند. وی علاوه بر آنچه گفته شد، مدیریت فعالیت‌هایی از جمله استخدام، R&D، ارزیابی عملکرد و پاداش را هم بر عهده دارد.

از کجا شروع کنیم؟

در بدو کار باید گام‌های زیر را بردارید:

اول ببینید برای این شغل ساخته شده‌اید یا نه

برای اینکه ببینید واقعاً به این شغل علاقه دارید این که با فردی که اکنون در این شغل مشغول کار است صحبت کنید و یا اطلاعات جامعی را درباره آن بدست آورید. مطمئن باشید انجام کاری که هیچ علاقه‌ای که به آن ندارید می‌تواند بسیار خسته کننده باشد.

آموزش ببینید

آموزش کاری است که باید قبل از ورود به هرکاری انجام شود. باید دانست که این موقعیت شغلی معمولاً حداقل به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارد، با این همه برخی از کارفرمایان، تجربه کاری قابل توجه و مرتبط را جایگزین مدارک بالای آکادمیک می‌دانند.

کسب تجربه کاری مرتبط

تجربه کاری یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای استخدام این شغل مدیریتی است. ورود به این رشته شغلی از طریق موقعیت‌های شغلی سطح پایین‌تر مانند دستیار کارشناس منابع انسانی ممکن است.

رزومه کاری تهیه کنید

برای یافتن یک شغل در این زمینه باید رزومه کاری کامل خود را که شامل تجربیات کاری، مدارک آکادمیک و حرفه‌ای است را تهیه کنید. سوابق کاری شما باید شامل نام کارفرما، تاریخ خدمت و تعهدات شما در محل‌های کار قبلی باشد. اگر قابل تصور است، سعی کنید کارهای واضحی را که در طول حرفه خود انجام داده‌اید به آن اضافه کنید.

مهندس پرواز

مهندس پرواز کسی است که به طراحی، ساخت و نگهداری انواع هواپیماها، هلیکوپترها، ماهواره و فضاپیما می‌پردازد. این افراد نه تنها ماشین‌آلات تولید می‌کنند بلکه در به روز رسانی فناوری‌های موجود در صنایع هوایی یک کشور نیز نقش مهمی دارند.

نظر به اینکه کار با فن‌آوری‌های پیشرفته‌ای که برای سیستم‌های دفاعی، حمل و نقل هوایی و اکتشافات فضایی به کار می‌روند کاری حساس است و تعداد متخصصان آن نیز اندک است حقوق دریافتی این افراد بسیار بالاست. موقعیت اجتماعی خوب و فرصت‌های شغلی متنوع از دیگر جنبه‌های مثبت این شغل هستند.

از دیگر وظایف این افراد بازرسی قطعات هواپیماها و توصیه هرگونه تغییرات و تعمیرات لازم است. سیستم‌های دفاعی هوایی و محبوبیت سفرهای هوایی به گسترش هرچه بیشتر بازار کار این رشته در ایران افزوده است.

از کجا شروع کنیم؟

افراد برای شروع مسیر تبدیل شدن به یک مهندس پرواز ابتدا باید به تحصیل در رشته مهندسی هوانوردی و مراقبت پرواز پرداخته و در زیر شاخه مورد علاقه خود فارق التحصیل شوند. علاقه مندان همچنین می‌توانند در آموزشگاه‌های خصوصی و رسم نیز آموزش ببیند.

تحصیل در این رشته تا مقطع دکترا در کشورمان ممکن بوده و افراد می‌توانند بدون دغدغه به ادامه تحصیل در این رشته بپردازند. البته ورود به بازار کار پس از دوره کارشناسی ممکن بوده و این کار تجربه عملی فارق التحصیلان را هم بالا می‌برد.

 

تحلیلگر امنیت اطلاعات

تحلیلگر امنیت اطلاعات شغلی است که هدف آن شناسایی و ممانعت از وقوع تهدیدات سایبری است. فردی که در این زمینه فعال است باید ضعف‌های موجود در زیرساخت‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و شبکه را شناسایی کرده و راه حل مناسب و خلاقانه‌ای را برای محافظت از شبکه ارائه نماید.

در سیستم‌های کوچک‌تر یک تحلیل‌گر امنیتی مسئول امنیت اطلاعات نیز هست. افراد دارای این تخصص اغلب دارای مجموعه‌ای از مهارت‌های فنی و تجربه در زمینه آزمایش، تشخیص، نفوذ، حسابرسی و غیره هستند. حساسیت این شغل و تخصص بالای مورد نیاز آن درآمد مناسبی را خصوصاً برای مدیران این حوزه به ارمغان می‌آورد.

از کجا شروع کنیم؟

به منظور تبدیل شدن به یک تحلیل‌گر امنیت اطلاعات لازم است ترکیبی از مهارت‌های فنی و عمومی را کسب نمایید. مهم‌ترین مهارت‌های فنی که باید به دست آورید شامل موارد زیر است:

 •       تسلط بر سامانه‌های IDS/IPS،
 •       انجام آزمایش‌های آسیب‌پذیری،
 •       آشنایی با نرم‌افزارهای ضد تروژان و ضدویروس
 •       تسلط بر پروتکل TCP/IP،
 •        تسلط بر پروتکل‌های تشخیص نفوذ و Firewall
 •       آشنایی با سیستم‌عامل‌های Linux، Unix و Windows
 •       تسلط بر پروتکل‌های شبکه و ابزارهای تحلیلی  

و …

مهارت‌های نرمی که باید داشت شامل مواردی در ارتباط با نوشتن، آموزش، سخنرانی عمومی، تدوین پیش‌نویسی از خط‌مشی‌ها، گفت‌وگو با مدیران ارشد و توضیح برنامه‌های امنیتی با هدف ارائه تصویری روشن از مباحث امنیتی هستند.

یک تحلیل‌گر امنیت اطلاعات باید کنجکاو بوده و همواره راهکارهای خلاقانه برای حل مشکلات مختلف ارائه دهد. در کنار موارد فوق داشتن گواهی‌نامه‌های CEH، ESCA، GSEC و CISSP می‌تواند در فرآیند کاریابی آقایان مفید باشد.

 

توسعه دهنده نرم افزار

یک توسعه دهنده نرم افزار کسی است که با قدرت خلاقیت خود کاربران و نیازهای آن را شناسایی کرده و برای آنها برنامه نویسی می‌کند. این افراد در کنار برنامه‌نویسان نقش برجسته‌ای در صنعت تولید نرم افزار ایفا می‌کنند.

اکثریت نرم افزارهای رایانه‌ای با کدهای برنامه نویسی نوشته شده و توسعه‌دهندگان نرم افزار بر آنها نظارت می‌کنند. این متخصصان نیازهای کاربران را شناسایی می‌نمایند. آنها متناسب با نیاز جامعه و کارفرمای خود به ایجاد، آزمایش و توسعه نرم افزارهایی برای ایجاد سرگرمی، حل مشکلات و در کل ساده کردن زندگی برای دیگران می‌پردازند.

از کجا شروع کنیم؟

مراحل زیر برای رسیدن به این جایگاه شغلی ضروری است:

 1.     تحصیلات دانشگاهی و یا آکادمیک

افرادی که به این رشته علاقه دارند باید در رشته تحصیلی مرتبط با فناوری تحصیل کنند. اکثر کارفرمایان مدرک حداقل لیسانس را برای تصدی شغل توسعه نرم افزار لازم می‌دانند. تحصیل در علوم دیگر مانند کامپیوتر، IT و رشته‌های این چنین نیز قابل قبول است.

مدارک مؤسسات معتبر و یا حتی آموزش‌های مجازی نیز می‌تواند کیفیت بالای آموزش را به کارفرمایان ثابت کند. هر چه افراد در دوره‌های بیشتری شرکت کنند به رشد درآمد خود کمک می‌کنند.

 1.     کسب تجربه

اغلب کارفرمایان توسعه دهندگان نرم افزار با تجربه حرفه‌ای استخدام می‌کنند. متخصصان می‌توانند تجربه کاری خود را ابتدا به صورت کارآموزی بدست آورند. لازم به ذکر است بسته به سطح تحصیلات، متخصصان ممکن است تجربیات متفاوتی در زمینه نرم افزار داشته باشند.

اما کسب تجربه در هر زمینه مرتبط می‌تواند بر قدرت چانه زنی در مورد یک شغل خوب برای آقایان مثبت و مفید واقع گردد.

معرفی شغل‌های پردرآمد خانگی برای آقایان

علاوه مشاغلی که در بالا به آنها اشاره شد، برخی مشاغل مردانه با درآمد بالا نیز وجود دارد که مخصوص آن دسته از شوهران و مردانی است که به واسطه شخصیت فردی خود دوست دارند در خانه کار کنند.

در ادامه لیست مشاغل پردرآمد برای آقایان، به معرفی برخی از این شغل‌ها که اتفاقا شغل پردرآمد خانگی بدون سرماه برای آقایان به شمار می‌روند، می‌پردازیم:

۱.      پرورش قارچ

پرورش قارچ می‌تواند یک تجارت سودآور برای آقایان باشد که به راحتی و با کمی دقت می‌توان در اندک زمانی آن هم با استفاده از فضای منزل به بهره‌برداری مالی از آن دست یافت. برای نیل به این هدف کافی است که انباری یا اتاقی را در منزل خود آماده کنید و یک سرمایه اولیه اندک داشته باشید.

 نکته واضحی در اینجا وجود دارد و آن هم این است که قدر فضای زیر کشت این محصول بزرگ‌تر باشد، برداشت بیشتر خواهد بود اما دلیل نمی‌شود که  این کار در فضای محدود و در حجم کم سودآور نباشد.

باید توجه داشت که تهویه مناسب، میزان رطوبت هوا و شکل آبیاری و درجه حرارت محیطی، فاکتورهایی موثر در افزایش کیفیت رشد قارچ‌ها هستند. در صورتی که فرآیند رشد قارچ‌ به درستی انجام شده و محصولاتی باکیفیت به دست آیند، نه تنها امکان ارائه محصول به عمده  فروش‌ها وجود دارد بلکه سوپرمارکت‌های بسیاری خریدار قارچ تولیدی خواهند بود و رفته رفته شبکه فروش شما شکل خواهد گرفت. 

۲.      فعالیت فریلنسری در شبکه‌های اجتماعی

راه‌اندازی یک صفحه شخصی پر بازدید و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و در پی آن جذب فالوور و اعضا در صفحه شخصی، زمینه فروش محصولات مختلف و دریافت تبلیغات از کسب و کارهای گوناگون را فراهم می‌آورد.

 این کار علاوه بر این که می‌تواند درآمد زیادی را نصیب صاحب صفحه نماید، بلکه می‌تواند یک تجارت سودآور برای آقایان باشد. انرژی و زمان صرف شده و درآمد از این کار با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارند. 

هرچه زمان و ایده شما بیشتر بهتر باشد سود بیشتری کسب خواهید کرد. نباید فراموش کرد که مطالعه در مورد بازاریابی اینترنتی قطعاً می‌تواند مسیر را برای شما کوتاه کرده و آزمون و خطا را کاهش دهد.

۳.      پرورش پرندگان زینتی؛ یک تجارت سودآور برای آقایان

نگهداری از پرندگان در بین خانواده‌های ایرانی به خصوص مردان رواج زیادی دارد. اما بسیاری نمی‌دانند پرورش دادن پرندگان زینتی و به فروش رساندن آن‌ها، یکی از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان است. البته این مورد درباره حیوانات خانگی نیز صدق می‌کند، اما پرورش پرندگان به مراتب آسان بوده و آزار و اذیت کمتری نیز برای همسایگان خواهد داشت.

نکته مهم اینجاست که در ابتدای کار نباید گزینه‌های سخت مانند کاسکو، سهره، طاووس و پرندگانی از این دست را برای شروع کار انتخاب کرد.

بهترین راه برای کسب درآمد از پرورش پرندگان زینتی تمرکز بر روی پرورش یک پرنده زینتی خاص است. که با سرمایه کم و با حداقل تجهیزات و کمترین تجربه بتوان آن را شروع کرد.

برای شروع این کار می‌توانید ابتدا به راحتی افراد مرتبط با این شغل را در اینترنت جستجو و شناسایی کنید. بعد از آن کافی است با آنها ارتباط برقرار کرده و راهنمایی بخواهید. در عین حال می‌توانید با خواندن مقالات مختلف دانش مورد نیاز را کسب کنید.

از کم شروع کنید و بدانید که بازار پرندگان زینتی آن‌قدر بزرگ و پر پتانسیل هست که هر کس بتواند در این بازار سهمی را برای خود کسب کند.

۴.      تولید پادکست

یکی از شغل‌های پردرآمد خانگی برای آقایان که در آن نیازی به تخصص فنی بالا و سرمایه فراوان نیست ضبط پادکست است. تنها کافی است یک صدای بم و دلنیشین داشته باشد.

کاری که باید بکنید این است که کتاب‌های جذاب را انتخاب کرده و آن‌ها را بخوانید. در عصر فناوری که مردم زمان کافی برای مطالعه نداشته و بیشتر رفت و آمدهای آنها با ترافیک همراه است، ایده کتاب صوتی و پادکست درآمد مناسبی را برای مردان به همراه دارد.

پس با توجه به نیاز جامعه داغ بودن بازار کتاب‌های صوتی، افراد زیادی حاضر به خرید نسخه‌های با کیفیت کتاب صوتی یا پادکست هستند.

برای شروع تنها کافی است نکات زیر را رعایت کنید:

 •       نحوه عملکرد پادکست را بدانید
 •       یک موضوع پادکست را شناسایی کنید
 •       تجهیزات پادکست خود را خریداری کنید
 •       یک نرم افزار ضبط صدا داشته باشید

۵.      پرورش کرم ابریشم

یک تجارت سودآور برای آقایان مخصوصاً مردانی که به طبیعت علاقه دارند، پرورش کرم ابریشم است. فرایند این کار بسیار آسان بوده و راهکارهای چندان پیچیده‌ای ندارد.

شما به راحتی می‌توانید بخشی از فضای انباری، بالکن و یا هر محل قابل استفاده دیگری در خانه خود را آماده کرده و به پرورش کرم ابریشم بپردازید. این کار یکی از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان است.

دلیل آن هم این است تقاضا برای ابریشم طبیعی زیاد است. ابریشم طبیعی را هم فقط کرم‌های ابریشمی تولید می‌کنند. فرایند کشت کرم ابریشم را نوغانداری می‌گویند. طول بدن کرم ابریشم بالغ بین پنج تا هفت سانتی‌متر است و می‌تواند در طول یک هفته شش‌صد متر نخ ابریشم تولید کند. اما ۵۰ هزار پیله برای تولید ۱ کیلو نخ ابریشم خام لازم است.

 

 سخن پایانی

در دوره کنونی اغلب مردم نشانه داشتن یک شغل خوب برای آقایان را درآمد بالا می‌دانند، اما باید دانست که علاقه یک آقا به آن شغل نیز نقش مهمی دارد. قطعاً لیستی از مشاغل مردانه با درآمد بالا که در این مقاله از خودساخته معرفی کردیم کامل نیست، اما برای اینکه بدانیم در کدام مسیر باید قدم گذاشت کافی است.

حالا تنها چیزی که لازم دارید این است که همین حالا اقدام کنید. ابتدا زمینه‌ای که به آن علاقه دارید را یافته و سپس شغل مرتبط با آن را بیابید.  بدانید مشاغل پردرآمد خانگی برای مردان کم نیستند فقط کافی است آمادگی و دانش کافی کسب کنید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود