فریلنسری چیست و چطور فریلنسر پولسازی باشیم

فریلنسر پولساز

فریلنسری چیست و چطور فریلنسر پولسازی باشیم ؟

معنای لغوی فریلنسینگ آزاد کاری می باشد و فریلنسر نیز فردی است که بدون آن که قرارداد طولانی مدتی با مجموعه و یا شرکتی داشته باشد برای خود کار می کند. البته برخی از فریلنسرها از طریق شرکت ها معرفی می شوند اما بسیاری از آنان به شکلی مستقل و با استفاده از وب سایت های دارای اعتبار فعالیت می نمایند.از همین روست که نوع همکاری فریلنسرها شکل متفاوتی داشته و با شرایط ارتباط مستقیمی دارد برخی از آنها برای فعالیت خود قرارداد داشته و برخی دیگر به شکلی رایگان و برای داشتن رزومه ای قوی فعالیت می کنند.

دریافت اجرت های فریلنسرها نیز مطابق با مهارت هایی که دارند و حوزه کاری و روش هایشان متفاوت است . روش های پرداخت می تواند روزانه ، ساعتی و یا حتی به صورت پروژه ای باشد . به طور معمول برای پروژه هایی که زمان بر هستند قرارداد تنظیم شده و بیعانه دریافت می کنند و بدین ترتیب با پیشرفت هر مرحله از کار ، برای همان قسمت اجرت و دستمزد پرداخت می شود.

فریلنسری چیست و چطور فریلنسر پولسازی باشیم ؟

فریلنسر کیست ؟

از اصطلاح فریلنسر اغلب در زمینه های علمی و ادبی استفاده می شود این اصطلاح به دانش و فرهنگ وابسته است زمینه هایی مانند موسیقی ، نویسندگی ، هنرپیشگی ، ویراستاری ، برنامه نویسی ، مترجمی ، طراحی وب ، تصویرگری ، تولید محتوا و فیلم ، بازاریابی و … تمامی حرفه هایی هستند که به فریلنسینگ مرتبط می شوند و در میان این موارد نویسندگی ، مترجمی ، طراحی و تبلیغات از جمله مواردی هستند که بیشتر مورد توجه واقع شده اند.

شاید این گونه تصور شود که فریلنسر ها نوعی کار پیمانکاری دارند اما باید گفت که این گونه نیست روش کار در پیمانکاری این گونه است که باید ابتدا مطابق و تحت نظر سازمانی قرار گیرد و در پایان همکاری با آن سازمان حق ادامه ی فعالیت ندارد اما این موضوع در خصوص فریلنسر ها صدق نمی کند .

فریلنسر پولساز

چگونه می توان فریلنسر شد؟

پیش از این اشاره کردیم که فریلنسینگ یکی از راه های محبوب برای کسانی است که می خواهند مستقل کار کنند . آن ها می توانند همزمان چندین کارفرما داشته و از توانایی های متفاوت خود کسب درآمد نمایند ایشان به خوبی می تواند زمان خود را مدیریت کرده و تایم کاری و زمان استراحت خود را برنامه ریزی کنند.شاید بتوان گفت که این موضوع برای بسیاری ایده آل است به خصوص افرادی که از شلوغی های محیط های کاری می خواهند دور باشند ، می توانند درمحیط دلخواهشان فعالیت نمایند و با خلاقیت و ابتکارعمل خود به کارها پرداخته و کسب وکاری پر رونق را ایجاد نمایند.دراین ویدیو ۵ راهکار برای موفقیت فردی رو براتون توضیح دادیم.

چطور فریلنسر پولسازی باشیم؟

اکنون راه و چگونگی ورود به فریلنسری را بررسی کنیم و روش هایی که می توان با کمک آن ها فریلنسری موفق بود را بیابیم .

۱-به عنوان اولین قدم در این خصوص بهتر است به کارهایی که توانایی انجام آن را دارید فکر نمایید به عنوان یک عکاس یا نویسنده ، طراح وب یا بازاریاب ، تصویرساز و یا هر توانمندی که دارید به خوبی فکر کنید و ببینید از چه کاری لذت می برید و مهارت کافی در ان دارید خوب است لیستی از توانایی های خود تهیه کنید توانمندی هایی که می توانید از آن ها درآمدزایی نمایید. به این دقت کنید که در این لیست اولویت توانایی های فردی و مهارت های شماست سپس علاقه مندی ها را در نظر بگیرید و این کار را بدون کوچکترین محدودیتی انجام دهید .

چطور فریلنسر پولسازی باشیم؟

بازار را بررسی کنید

۲-خوب است که بازار را بررسی کنید مهم است که بدانید مهارت هایی که امروزه بازار طالب آن است چیست و در این میان نکته ی بسیار مهمی که مطرح است آن است که مهارتی را پیگیر باشید که افراد حاضرن به خاطرش به شما پول خوبی بپردازند تا بدین ترتیب بتوانید کارتان را توسعه داده و کسب درآمد بیشتری داشته باشید . بنابر این لازم است در خصوص بازار کار مهارت هایی که در اطراف علاقه مندی و توانمندی شماست نیز بررسی هایی را داشته باشید.

شاید بتوان این گونه گفت که امروزه نویسنده ای که مهارت بسیاری دارد به آسانی می تواند کسب و کار خود را ایجاد نماید و شغلی بیابد . به این نکته دقت کنید که تعداد افرادی که حاضر هستند برای مهارت و تخصص شما هزینه بپردازند چه میزان است و آیا وارد کاری شده اید که بتوانید آن را به مرور گسترش و رشد دهید .

۳-دقت داشته باشید که ابتدا هرچه را که برای شروع کار لازم است مهیا کنید این مهم است که گام اول را قوی بردارید به عنوان مثال در صورتی که می خواهید به عنوان کارشناس تولید محتوا مشغول به کار شوید ، اینترنت پرسرعت و رایانه ای سالم را نیاز دارید و یا یک عکاس به دوربینی مجهز نیاز دارد بررسی تجهیزات و لوازم کار یکی از مهم ترین موارد می باشد و به یاد داشته باشید در ابتدای کار ، در صورتی که آمادگی کاری های فورس را ندارید آن ها را نپذیرید زیرا در صورت عدم موفقیت ،می تواند اعتبار کاری شما را از بین ببرد .

به خاطر داشته باشید که باید بر روی مهارت های خود سرمایه گذاری نمایید و بدانید که می توانید هر روزه آن را رشد دهید.

بازار را بررسی کنید

برنامه ریزی

۴- یکی از قواعد مهم در این خصوص برنامه ریزی است . یک فریلنسر می بایست برای خود برنامه داشته باشد و برای ساعات کاری خود نرخ مشخصی را تعیین نماید در این میان اطلاع از قیمت های رقبا نیز مهم است . با داشتن تجربه ی بالا می توانید اجرت های بیشتری را تعیین کنیدشما باید بتوانید مشخص نمایید که برای پیش برد هر کاری چه میزان زمان نیاز دارید و اینکه چطور می توانید چند پروژه را هم زمان پیش ببرید و در زمان مقرر به پایان برسانید . این می تواند در زمانی موثر باشد که با قبول پروژه ی جدید زمان کافی برای انجام آن ها خواهید داشت و برنامه ی کاری برایتان خسته کننده نمی شود و از نظر مالی نیز شما را تامین خواهد نمود.

داشتن برنامه ریزی

۵- خوب است که یک مشاور و معلم داشته باشید یکی از روش های آموختن مهارت جدید این است که با فردی که در آن کار مهارت و تخصص دارد صحبت کرده و کمک دریافت کنید این کار را می توانید با کمک دوستان و خانواده ی خود انجام دهید و از آنان بخواهید فریلنسرهای موفقی را که می شناسند معرفی نمایند.از طرفی خودتان نیز می توانید با استفاده از اینترنت این افراد را بیابید در کنار این کار خوب است که در حوزه ی کاری خود به خوبی به اتفاقات و فناوری های به روز شده توجه کرده و آن ها را دائما دنبال نمایید این نکته را مد نظر داشته باشیدکه برای موفق بودن نیاز است که دیده شوید.حضور یک مربی در این حوزه به شما کمک می کند تا بتوانید مهارت ها و استعدادهای خود را کشف کنید او می تواند ایده پردازی های جذابی را برای شما داشته و یا آن که از ارتباطات خود برای شما نیز راه باز نماید در صورتی که نشان دهید پرتلاش هستید راه های زیادی برایتان باز می شود اما دقت داشته باشید و قبل از قرارداد بستن به خوبی تمامی جوانب کار را بسنجید و شرایط خود را به خوبی بررسی نمایید.

فریلنسر پولساز

چطور می توان فریلنسر معروفی شد؟

می توانید نام خود را همچون یک برند دارای ارزش و اعتبار نمایید به خاطر داشته باشید که یک فریلنسر هستید و برای خود کسب و کاری دارید بدین ترتیب با معرفی خود در حال ارائه خدمات خود هستید . به قسمت هایی از کار خود فکر کنید که می تواند شما را از دیگر رقبا متمایز کند سعی کنید ویژگی های خاص خود را پر رنگ نشان دهید.به خاطر داشته باشید که با نام خود به تنهایی نمی توانید رزومه ی فعالیت خود را بیان کنید . میزان فعالیت هایی که در فضای مجازی دارید و ارتباطاتی که با مشتریان می گیرید همگی می تواند در معرفی شما موثر باشد.

نیاز است که از هر فرصتی استفاده کنید در ابتدای کار این طبیعی است که نمونه ی کار چندانی برای معرفی به مشتریان نداشته باشید اما خوب است که یک رزومه ی قوی تهیه کنید و از هر موقعیتی برای ارائه ی آن استفاده کنید شاید نیاز باشد که در ابتدای کار هزینه های کمتری را به مشتریان اعلام کنید . در ابتدای کار خوب است که به تجربیاتی که بدست می آورید متمرکز شوید این تجربیات می تواند در آینده بسیار کاربردی باشد به خاطر داشته باشید که اکثر فریلنسرها از هیچ شروع کرده اند و در این مسیر تنها افراد قوی هستند که باقی می مانند.

چطور می توان فریلنسر معروفی شد؟

وب سایت مناسب

سعی کنید کسب و کار خود را در فضای مجازی معرفی کنید داشتن یک وب سایت مناسب و تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر می تواند بسیار موثر باشد دسترسی افراد به شما مهم است که سریع باشد هنگام ارسال رزومه از لینک های بسیاری استفاده کنید تا به خوبی بتوانید خود را معرفی نمایید این کار باعث می شود که رزومه ی شما را به خوبی کنترل کنند.این کارها باعث می شود که بتوانید فرصت های شغلی زیادی را در مسیر خود بیابید این کار بسیار با ارزش است حتی اگر درآمد اولیه ی آن بالا نباشد می تواند تجربیات زیادی را ایجاد کند که دارای ارزش زیادی است .

اگر دنیای فریلنسری را انتخاب کرده اید این را  بدانید که بایستی مصمم ، رقابت طلب و زرنگ باشید . این که یک وب سایت راه بیندازید ، اسم و برندی برای خود ایجاد کنید باعث نمی شود که کارفرمایان به سراغتان بیایند برای این مسیر بارها و بارها پیشنهاد دهید پیشنهاد بیشتر می تواند امکان پذیرفتن بالاتری را ایجاد نماید برای کسب کارهایی که دوست دارید تلاش کنید .

وب سایت مناسب

مزیت های فریلنسینگ

اگر بخواهیم مزایایی که برای فریلنسری وجود دارد را بر شماریم می توان گفت:

-یک فریلنسر خود اشتغال است و کارفرما و رئیس ندارد .

– می تواند در خصوص بهترین روش برای جلب رضایت مشتری شخصا تصمیم گیری نماید .

– حق انتخاب بین پیشنهادات ارائه شده از سوی مشتریان متفاوت با خود فرد فریلنسر است.

-به دلیل رقابتی بودن بازار فریلنسری ، نیاز است که فریلنسرها فعالیتی با کیفیت داشته و قابل اعتماد باشند تنها این گروه هستند که می توانند در این چرخه باقی بمانند.

– زمان اجرای کار و مدت زمانی که برای آن نیاز است را می تواند تعیین کرده و مدیریت زمان خود را داشته باشد.

– یکی از بهترین مزیت های این است که برای کسب درآمد حدو مرزی نیست و با دریافت پروژه های بیشتر والبته تخصصی تر ، کسب درآمد بیشتری داشته باشد به شکلی که از درآمدهای کارمندی همتایان خود بسیار پیشی بگیرد.

فریلنسر پولساز

ایرادات فریلنسینگ

– اولین نکته و مهم ترین نکته این استکه برای زمینه ای که در آن فعالیت می کنند بایستی مهارت کافی را داشته باشند تا بتوانند به بهترین کیفیت ممکن کار را انجام دهند نبودن شخص کنترل کننده در این خصوص می تواند در اجرای کار ایراداتی را ایجاد نماید.

– برای انجام کارها نیاز است که کلیه امور مربوط به فروش ، بازاریابی و ارتباط با مشتریان را در کنار انجام پروژه توسط خود فریلنسر انجام شود.

-در این میان داشتن مشتریان به حد کفایتی که بتوان زندگی را تامین نمود ممکن است زمان بر باشد اما با کمی صبوری و ایجاد سابقه و رزومه ای قوی می توان آن را حل کرده و با برنامه ریزی و اجرای استراتژی های تعیین شده در زمان اندکی مشتریان بیشتری را جذب کرده و درآمدزایی بیشتری را ایجاد نمود.

– شاید یکی از مواردی که در خصوص تمامی فریلنسرها مشترک است این است که در روند کار پست و بلندی هایی ایجاد می شود برخی از زمان ها کار دچار کسادی است که با برنامه ریزی های مشخص می توان آن ها را گذراند و در زمان هایی که تعداد پروژه ها بالا می رود نیز داشتن برنامه های منظم برای تحویل مهم است.

-در این نوع از کار خبری از دریافتی های بازنشستگی نیست فریلنسرها تا زمانی درآمد دارند که پروژه های با کیفیت و قدرتمندی را ارائه نمایند.

ایرادات فریلنسینگ

میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر برای راه اندازی کسب و کار خودتون در دوره کارآفرینی ما شرکت کنید.

همچنین بخوانید:  21 مدل از طرز تفکر کارآفرینان موفق | 21 گام برای رسیدن به تفکر کارآفرینان

سخن پایانی

یک فریلنسر می بایست برای خود برنامه داشته باشد و برای ساعات کاری خود نرخ مشخصی را تعیین نماید در این میان اطلاع از قیمت های رقبا نیز مهم است از طرفی خودتان نیز می توانید با استفاده از اینترنت این افراد را بیابید در کنار این کار خوب است که در حوزه ی کاری خود به خوبی به اتفاقات و فناوری های به روز شده توجه کرده و آن ها را دائما دنبال نمایید این نکته را مد نظر داشته باشیدکه برای موفق بودن نیاز است که دیده شوید.حضور یک مربی در این حوزه به شما کمک می کند تا بتوانید مهارت ها و استعدادهای خود را کشف کنید او می تواند ایده پردازی های جذابی را برای شما داشته و یا آن که از ارتباطات خود برای شما نیز راه باز نماید در صورتی که نشان دهید پرتلاش هستید راه های زیادی برایتان باز می شود اما دقت داشته باشید و قبل از قرارداد بستن به خوبی تمامی جوانب کار را بسنجید و شرایط خود را به خوبی بررسی نمایید.به قسمت هایی از کار خود فکر کنید که می تواند شما را از دیگر رقبا متمایز کند سعی کنید ویژگی های خاص خود را پر رنگ نشان دهید.به خاطر داشته باشید که با نام خود به تنهایی نمی توانید رزومه ی فعالیت خود را بیان کنید

نیاز است که از هر فرصتی استفاده کنید در ابتدای کار این طبیعی است که نمونه ی کار چندانی برای معرفی به مشتریان نداشته باشید اما خوب است که یک رزومه ی قوی تهیه کنید و از هر موقعیتی برای ارائه ی آن استفاده کنید شاید نیاز باشد که در ابتدای کار هزینه های کمتری را به مشتریان اعلام کنید

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود