19 راه مهم برای تغییر مدار زندگی به سوی مدار موفقیت

مدار موفقیت

آیا یک فقیر می تواند ثروتمند شود؟ البته! ترکیب منحصر به فرد اشتیاق، برنامه ریزی، تلاش و پشتکار همیشه جادو خواهد کرد و شما را در مدار موفقیت قرار خواهد داد. سوال این نیست که آیا فرمول موفقیت جواب می دهد یا خیر، بلکه سوال این است که آیا فرد فرمول را اجرا خواهد کرد یا خیر و این همان مجهول ما است. این چالشی است که همه ما با آن روبرو هستیم. همه ما می توانیم از هر کجا که هستیم به هر کجا که می خواهیم برویم. هیچ رویایی غیرممکن نیست، مشروط بر اینکه ابتدا شجاعت باور کردن و رسیدن به موفقیت در زندگی را داشته باشیم.

آشنایی با راه‌های مهم تغییر مدار زندگی به سوی مدار موفقیت

در اینجا نحوه انجام این راه برای بهبود زندگی خود آمده است:

1. با ترس های خود روبرو شوید تا در مدار موفقیت قرار بگیرید.

راهکار غلبه بر ترس ها  این است که از آنها فرار نکنید؛ با آنها روبرو شوید و بگویید این چیزی است که من از آن می ترسم. من نمی دانم چه کاری می توانم انجام دهم تا آن را تغییر دهم ولی امروز با ترس های خود روبرو خواهم شد.

1. با ترس های خود روبرو شوید.

2. اراده خود را برای تغییر جهت زندگی به کار بگیرید تا در مدار موفقیت قرار بگیرید.

لازم نیست کاری را که در شش سال گذشته انجام می دادید ادامه دهید، اگر مزایای مورد نظر شما را به همراه نداشته باشد. یک مقصد جدید انتخاب کنید و به آن سمت بروید. از اراده خود برای شروع فرآیند استفاده کنید. لازم نیست سال گذشته را تکرار کنید. خطاها را پاک کنید و به پیش بروید تا شاهد موفقیت های کوچک و بزرگ خود باشید.

2. اراده خود را برای تغییر جهت زندگی به کار بگیرید.

3. برای قرار گیری در مدار موفقیت حتما اشتباهات خود را بپذیرید.

گاهی باید اشتباهات خود را پذیرفته و جلوی دیگران از کلمه “ببخشید” یا “متاسفم” استفاده کنید. این کلمات می توانند شروع یک رابطه کاملاً جدید باشند. آنها می توانند دو نفر را آشنا کرده و یا یک مسیر کاملاً جدید را باز کنند. پس اشتباهاتت را پیش خودت بپذیر. شما مجبور نیستید در مورد آنها برای همه دنیا حرف بزنید اما اینکه به دنبال توجیه نیز باشید فایده‌ای ندارد. با خودتان صحبت کنید و بگویید دیگر نمی خواهم فلان اشتباه را تکرار کنم و به این جمله تا ابد پایبند باشید.

3. اشتباهات خود را بپذیرید.

4. اهداف خود را اصلاح کنید تنها در اینصورت است که در مدار موفقیت قرار میگیرید.

پس از اینکه فرآیند موفقیت خود را شروع کردید اهداف بالاتری را تعیین کنید. با این کار به هدفی بالاتر و به دنبال چیزی فراتر از آنچه فکر می‌کردید می توانید انجام دهید بروید.

4. اهداف خود را اصلاح کنید.

5. به خودتان ایمان داشته باشید تا با استفاده از آن در مدار موفقیت قرار بگیرید.

شما باید به احتمالات ایمان داشته باشید. شما باید باور داشته باشید که فردا می تواند بهتر از امروز باشد. خودتان را باور کنید. مهارتی وجود ندارد که نتوانید بیاموزید؛ رشته ای وجود ندارد که نتوانید آن را امتحان کنید. کلاسی وجود ندارد که نتوانید شرکت کنید وکتابی نیست که نتوانید بخوانید.

به خودتان ایمان داشته باشید.

6. در زندگی به دنبال حکمت باشید. با این حکمت است که در مدار موفقیت قرار میگیرید.

به دنبال حکمت زندگی باشید. برای مقابله با چالش های امروز و فردای خود از خداوند طلب حکمت کنید تا قدرت درک بالاتری را برای درک موفقیت ها و شکست ها داشته باشید.

در زندگی به دنبال حکمت باشید.

7. در وقت خود صرفه جویی کنید.

ما گاهی اوقات خودمان را گول می زنیم و فکر می کنیم که تا ابد زمان داریم اما این طور نیست. باید دانست که زمان مهمترین دارایی ما بوده و عمر ما محدود است. پس باید فرصت ها را غنیمت بشماریم. یکی از عناصری که باعث می شود شما به تنهایی و با قدرت در مدار موفقیت قرار بگیرید همین است که در زمان خود ثرفه جویی داشته باشید.

در وقت خود صرفه جویی کنید.

8. سود خود را سرمایه گذاری کنید. این کار شما را در مدار موفقیت قرار می دهد.

در اقتصاد جدید باور بر این است که سود بهتر از دستمزد است. دستمزد شما را بنده امرار معاش می کند اما سود شما را ثروتمند می کند. آیا می‌توانیم در حین امرار معاش شروع به کسب سود کنیم؟ پاسخ بله است.

همچنین بخوانید:  چگونه از درهم ریختگی ذهنی خلاص شویم ؛ 14 نکته طلایی

سود خود را سرمایه گذاری کنید.

9. با قدرت و شوق زندگی کنید.

سعی کنید در هر کاری که انجام می دهید بیشتر از خودتان مایه بگذارید. پس باید کمی قوی تر و کمی عاقل تر بوده و سهم انرژی خود را برای رسیدن به موفقیت در کارها افزایش دهید. از هیچ چیز خود در هر کاری که انجام می دهید دریغ نکنید و منتظر باخوردهای عالی انجام این کار باشید.

 

با قدرت و شوق زندگی کنید.

10. جایگاه خود را پیدا کنید.

اگر فقط یک شغل دارید، بهترین مکانی را که می توانید به خوبی خدمت کنید را پیدا کنید و مطمئن باشید با خدمت صادقانه پیشرفت خواهید کرد. به انجام یک کار خوب ادامه دهید؛ بهترین کاری را که می توانید انجام دهید چون این تنها راه شما برای موفقیت است.

جایگاه خود را پیدا کنید.

11. صداقت داشته باشید.

صداقت مانند وفاداری است. شما نمی توانید آن را از شخص دیگری بخواهید؛ شما فقط می توانید آن را از خودتان مطالبه کنید بهترین نمونه وفاداری باشید و این باعث می شود که دوستان وفاداری هم داشته باشید. بهترین نمونه صداقت باشید و افرادی را در اطراف خود خواهید داشت که صداقت دارند.

صداقت داشته باشید.

12. از نظم و ترتیب استقبال کنید.

رعایت نظم و انضباط در کارها، باعث خواهد شد که هرکاری به جا و به موقع انجام پذیرفته، نتیجه بخش و سودمند باشد. فردی که در جلسات، سخنرانیها، رفت و آمدها، وعده ها و. ..نظم را رعایت می کند، فعالیتهایش از نتیجه بهتر و بیتشری برخوردار خواهد گردید.

از نظم و ترتیب استقبال کنید.

13. برای آنچه درست است بجنگید.

فوق العاده است که بتوانیم بگوییم: «من برای بچه هایم جنگیدم. من برای آنچه درست بود جنگیدم. من برای سلامتی جنگیدم. من برای محافظت از شرکتم جنگیدم. من برای یک شغل خوب جنگیدم که باعث برکت خانواده ام شود. من مبارزه خوبی انجام دادم.» مبارزه برای زندگی خوب است و باید یاد بگیرید که اگر چیزی ارزشمند می خواهید، باید برای آن بجنگید.

برای آنچه درست است بجنگید.

14. انگیزه زندگی را پیدا کنید.

یک پروژه را تنها در صورتی شروع کنید که به آن علاقه داشته باشید، زیرا این اشتیاق است که به شما انرژی می دهد تا در یک مسابقه و مسیر طولانی و خسته کننده بمانید. اگر این طور نباشد، به ناچار از آن کار خسته خواهید شد و احتمالاً در آن نخواهید ماند.

انگیزه زندگی را پیدا کنید.

15. چرایی کارهای خود را بدانید.

نوشتن دلایل انجام و مسائل مربوط به یک موضوع به روشن شدن اینکه چرا یک برای ما مهم است کمک می کند. از خود بپرسید ایده شما برای موفقیت در زندگی چه تاثیری بر زندگی و شغل شما خواهد داشت؟

چرایی کارهای خود را بدانید.

16. یک نقشه راه داشته باشید.

اگر نقشه راهی برای دنبال کردن نداشته باشیم، بهترین اهداف هم می توانند گم شوند. یک طرح تجاری برای ایده خود بنویسید که شامل مراحل عملی ملموسی باشد. آنها را مشخص کنید و به آنها یک بازه زمانی بدهید.

یک نقشه راه داشته باشید.

17. نقشه راه خود را ب یک عادت روزانه تبدیل کنید.

گاهی برای تحقق برنامه‌ها و رویاهای بزرگ خود، باید آنها را در هر آنچه در زندگی‌مان می‌گذرد تطبیق دهیم. شما باید راهی پیدا کنید تا این برنامه را در زندگی روزمره خود بگنجانید تا مانند مسواک زدن روتین شود. رومان فریکمن می گوید: “من این کار را با وبلاگ نویسی انجام دادم. صبح زود از خواب بیدار می شدم و در وقت قهوه به جای روزنامه خواندن در وبلاگ خود می نوشتم. به خودم زمان کافی می‌دادم تا یک پست بنویسم و بعد ​​برای رفتن به سر کار آماده می شدم. و من سالها این کار را کردم. اکنون روال من این است که در اوایل شب، وقتی از کار روزانه به خانه برمی گردم، بنویسم.

نقشه راه خود را ب یک عادت روزانه تبدیل کنید.

18. به نقشه راه خود بچسبید.

تصویر بزرگ مسیر خود را در ذهن داشته باشید. آرزوی انجام چه کاری را دارید؟ اجازه ندهید هیچ چیز یا کسی شما را دلسرد کند. فقط انجامش دهید و در نهایت، اگر هدف نهایی را در ذهن داشته باشید، به آن خواهید رسید. شما واقعاً این کار را خواهید کرد! و وقتی این کار را بکنید، ارزشش را دارد.

همچنین بخوانید:  توصیه‌هایی برای ریکاوری و موفقیت پس از زمین خوردن

افراد موفق و دارای اعتماد به نفس دائماً به دنبال تأیید دیگران نیستند، زیرا به اندازه کافی اعتماد به نفس دارند که آن را در خود بیابند – و عادات خاصی وجود دارد که آنها هر روز برای حفظ این دیدگاه سالم دنبال می کنند.

از آنجایی که مقاوم بودن نتیجه خوش شانسی نیست، وقت آن است که عادت های افراد ضعیف را مطالعه کنید تا بتوانید از آنها به نفع خود استفاده کنید. سپس برای سلام کردن به خود جدیدتان که قوی تر از گذشته است آماده شوید.

به نقشه راه خود بچسبید.

19. مانند افراد مقاوم زندگی کنید.

افراد مقاوم دائماً به دنبال تأیید اعتبار نیستند، زیرا به اندازه کافی اعتماد به نفس دارند که آن را در خود پیدا کنند و عادات خاصی وجود دارد که آنها هر روز برای حفظ این دیدگاه سالم دنبال می کنند. از آنجایی که مقاوم بودن نتیجه خوش شانسی نیست، وقت آن است که عادت های افراد قوی را مطالعه کنید تا بتوانید از آنها به نفع خود استفاده کنید.

مانند افراد مقاوم زندگی کنید.

در زیر به برخی ویژگی های مربوط به رسیدن به موفقیت و قرار گیری در مدار موفقیت اشاره شده است:

1. افراد مقاوم با همه با احترام رفتار می کنند. این کار است که شما را در مدار موفقیت قرار می دهد .

افراد مقاوم چه در تعامل با بزرگترین مشتری خود و چه با سروری که سفارش نوشیدنی آنها را می گیرد، بی شک مودب و محترم هستند. آن‌ها می‌دانند – مهم نیست چقدر با فردی که با او ناهار می‌خورند خوب هستند – اگر آن شخص شاهد رفتار بدشان با شخص دیگری باشد، بیهوده است. افراد مقاوم با همه با احترام رفتار می کنند زیرا معتقدند که بهتر از دیگران نیستند.

2. افراد مقاوم از قانون پلاتینیوم پیروی می کنند.

قانون طلایی قرار گرفتن در مدار موفقیت :  با دیگران همانطور رفتار کنید که می خواهید با شما رفتار شود – یک نقص مهلک دارد: این قانون فرض می کند که همه مردم می خواهند با آنها یکسان رفتار شود. نادیده می گیرد که افراد با چیزهای بسیار متفاوتی انگیزه می گیرند. یک نفر عاشق شناخت عمومی است، در حالی که دیگری از بودن در مرکز توجه متنفر است.

قانون پلاتینیومی برای قرار گرفتن در مدار موفقیت : با دیگران همانطور رفتار کنید که می خواهند با آنها رفتار شود. افراد مقاوم در خواندن رفتارهای افراد دیگر عالی هستند و رفتار و سبک خود را طوری تنظیم می کنند که دیگران احساس راحتی کنند.

3. افراد مقاوم حرف های کوچک را کنار می گذارند.

هیچ راه مطمئن تری برای جلوگیری از ایجاد یک ارتباط عاطفی در طول مکالمه به جز پایبندی به صحبت های کوچک وجود ندارد. وقتی به صورت رباتیک با صحبت‌های کوچک به افراد نزدیک می‌شوید، این کار مغز آن‌ها را روی خلبان خودکار قرار می‌دهد و از داشتن هرگونه وابستگی واقعی به شما جلوگیری می‌کند. افراد مقاوم حتی در مکالمات کوتاه و روزمره ارتباط ایجاد می کنند و عمق پیدا می کنند. علاقه واقعی آنها به افراد دیگر باعث می شود سؤالات خوب بپرسند و آنچه را که به آنها گفته می شود به سایر جنبه های مهم زندگی گوینده مرتبط کنند.

4. افراد مقاوم بیش از هر چیز روی اطرافیان خود تمرکز می کنند.

افراد مقاوم علاقه واقعی به اطرافیان خود دارند. در نتیجه زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد خود نمی کنند. آنها در مورد اینکه چقدر دوستشان دارند وسواس ندارند، زیرا آنها بیش از حد مشغول تمرکز روی افرادی هستند که با آنها هستند. این چیزی است که مقاومی آنها را بسیار بی دردسر جلوه می دهد.

برای اینکه این عادت برای شما کار کند، سعی کنید گوشی هوشمند را کنار بگذارید و روی افرادی که با آنها هستید تمرکز کنید. بر آنچه که آنها می گویند تمرکز کنید، نه اینکه چه پاسخی خواهید داشت، یا اینکه گفته های آنها چه تاثیری بر شما خواهد داشت. وقتی مردم چیزی در مورد خودشان به شما می گویند، با سؤالات باز دنبال کنید تا آنها را بیشتر متوجه شوید.

همچنین بخوانید:  راه حل های خروج از بی حوصلگی

5. افراد مقاوم بیش از حد تلاش نمی کنند.

افراد مقاوم با داستان هایی در مورد اینکه چقدر باهوش و موفق هستند، بر گفتگو مسلط نمی شوند. این به این معنا نیست که آنها در برابر میل به لاف زدن مقاومت می کنند. این فکر حتی به ذهنشان خطور نمی‌کند، زیرا می‌دانند افرادی که خیلی تلاش می‌کنند تا دیگران را دوست داشته باشند، چقدر دوست داشتنی نیستند.

6. افراد مقاوم تفاوت بین واقعیت و عقیده را تشخیص می دهند.

افراد مقاوم موضوعات بحث برانگیز و موضوعات حساس را با مهربانی و متانت برخورد می کنند. آنها از به اشتراک گذاشتن نظرات خود کوتاه نمی آیند، اما روشن می کنند که آنها نظرات هستند، نه واقعیت. چه در مورد گرم شدن کره زمین، چه سیاست، برنامه واکسن یا غذاهای GMO، افراد مقاوم متوجه می شوند که بسیاری از افرادی که به همان اندازه باهوش هستند، چیزها را متفاوت می بینند.

7. افراد مقاوم ماسک نمی زنند.

افراد مقاوم همانی هستند که هستند. هیچ کس مجبور نیست برای حدس زدن دستور کار خود یا پیش بینی اینکه در آینده چه کاری انجام خواهد داد، انرژی یا قدرت مغز خود را بسوزاند. آنها این کار را انجام می دهند زیرا می دانند که هیچ کس تقلبی را دوست ندارد.

مردم به سمت افراد معتبر جذب می شوند زیرا می دانند که می توانند به آنها اعتماد کنند. زمانی که نمی دانید واقعاً چه کسی هستند و واقعاً چه احساسی دارند، مقاومت در برابر کسی آسان است.

8. افراد مقاوم صادق هستند.

افرادی که دارای صداقت بالا هستند مقاوم هستند، زیرا صحبت های خود را ساده و ساده بیان می کنند. صداقت مفهومی ساده است، اما تمرین کردن آن دشوار است. برای نشان دادن صداقت هر روز، افراد غیرقابل مقاومت دنبال می‌شوند، از بدگویی در مورد دیگران اجتناب می‌کنند و کار درست را انجام می‌دهند، حتی زمانی که آزاردهنده است.

9. افراد مقاوم لبخند می زنند.

مردم به طور طبیعی (و ناخودآگاه) زبان بدن شخصی را که با او صحبت می کنند منعکس می کنند. اگر می خواهید مردم شما را غیرقابل مقاومت بدانند، در حین مکالمه به آنها لبخند بزنید و آنها ناخودآگاه لطف خواهند کرد و در نتیجه احساس خوبی خواهند داشت.

10. افراد مقاوم تلاش می کنند تا به بهترین شکل ظاهر شوند.

بین ظاهر پذیر بودن و بیهوده بودن تفاوت زیادی وجود دارد. افراد مقاومت‌ناپذیر می‌دانند که تلاش برای بهترین ظاهر با تمیز کردن خانه‌تان قبل از آمدن شرکت قابل مقایسه است.

11. افراد مقاوم تلاش می کنند تا بهترین خودشان باشند.

بین ظاهر پذیر بودن و بیهوده بودن تفاوت زیادی وجود دارد. افراد مقاومت‌ناپذیر می‌دانند که تلاش برای بهترین ظاهر با تمیز کردن خانه‌تان قبل از آمدن شرکت قابل مقایسه است – این نشانه احترام به دیگران است. اما هنگامی که آنها خود را قابل ارAائه ساختند، دیگر به آن فکر نمی کنند.

12. افراد مقاوم دلایلی برای دوست داشتن زندگی پیدا می کنند.

افراد شکست ناپذیر مثبت و پرشور هستند. آنها هرگز حوصله ندارند، زیرا زندگی را به عنوان یک ماجراجویی شگفت انگیز می بینند و با شادی به آن نزدیک می شوند که دیگران می خواهند بخشی از آن باشند. اینطور نیست که افراد شکست ناپذیر مشکلاتی نداشته باشند – حتی مشکلات بزرگ – اما آنها به مشکلات به عنوان موانعی موقت نگاه می کنند، نه سرنوشتی اجتناب ناپذیر. وقتی همه چیز اشتباه می شود، به خود یادآوری می کنند که یک روز بد فقط یک روز است و امیدوارند که فردا یا هفته آینده یا ماه آینده بهتر باشد.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

یک پاسخ

  1. سلام
    زوج نويسنده دکتر حميد رضائي و دکتر فرشته مرزبان اخیرا کتابی نوشته اند که زیرعنوان آن از قرار زیر است:
    – ديدگاهي که زندگي را در مدار آساني قرار مي‌دهد!
    پیشنهاد می کنم حتما با کتاب‌هاشون آشنا بشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود