چگونه با غلبه بر ترس از مسئولیت ؛ به موفقیت در زندگی برسیم

موفقیت در زندگی نتیجه غلبه بر ترس از مسئولیت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

چگونه با غلبه بر ترس از مسئولیت ؛ به موفقیت در زندگی برسیم

همه ما در نقطه‌ای معین از زندگی به خاطر خستگی از مسئولیت های بی شمارمان متوقف می‌شویم، از انجام کارهایی که ما را به جلو می‌برند دست می‌کشیم، به منطقه امن خود پناه می بریم و به دنبال به چالش کشیدن وضعیت موجود نیستیم. همه اینها خوب به نظر می رسد تا آن زمان که انگیزه درونی ما دوباره بیدار شده و متوجه می شویم که رشد خود را متوقف کرده و ترس از قبول مسئولیت وجود ما را فرا گرفته است.

موفقیت در زندگی نتیجه غلبه بر ترس از مسئولیت

حرکت سریع به سوی موفقیت در زندگی

درک این مطلب که از نظر ذهنی تسلیم ترس، شک و نگرانی شده ایم و این موضوع ما را از پیگیری بزرگترین ظرفیت هایمان باز داشته است، می تواند یک تجربه آزاردهنده باشد.

در این مقاله از وب سایت خودساخته با برخی از قدرتمندترین گام‌هایی که می توانیم به صورت عملی برداریم تا با غلبه بر ترس از مسئولیت مسیر زندگی خود را به درستی تعیین کنیم و به موفقیت های بیشتری برسیم، آشنا خواهیم شد.

 

شجاعت را به شعار خود تبدیل کنید

یوتیوبر معروف، ایوان کارمایکل که 3/2 میلیون مشترک در یوتیوب دارد، می گوید: ” انتخاب من در زندگی انجام کارهای سخت به جای کارهای آسان است.”

وی که یک پسر خجالتی و خلاق از تورنتوی کانادا است، بین انتخاب شغل عادی و کارمندی و البته ایمن و کارآفرین شدن، دومی را انتخاب کرد. او بر این باور است که انسان در زندگی یا باید برخیزد و با همه ترس های خود روبرو شود و یا همه چیز را فراموش کرده و فرار کند.

ایوان اکنون توسط فوربس به عنوان یکی از 40 بازاریاب موفق و برتر در شبکه های اجتماعی شناخته می شود. وی با عمل به شعار خود در زندگی با وجود ترس وارد عمل شده و به دل ناشناخته ها می رود و به دلیل تصوری که از خود دارد، می تواند بر ترس های ناشی از قبول مسئولیت غلبه کند. در نتیجه او با انجام این کار می تواند به دستاوردهای بیشتری در زندگی خود برسد.

همچنین بخوانید:  شرکت‌های در آستانه ورشکستگی با این 15 شرکت آشنا شوید

سوال بزرگ این است که شما چه شعاری را می توانید برای خود تعیین کنید تا هر روز بیرون بروید و زندگی را با هدف رسیدن به موفقیت به چالش بکشید؟

داشتن شهامت ریسک کردن برای رشد و توسعه فردی

داشتن شهامت ریسک کردن برای رشد و توسعه فردی

اما قبل از آن باید بدانید که نکته باورنکردنی این است که با انجام مکرر کارهایی که شما را می ترساند، ترشح هورمون اندورفین بیشتر شده و ما از این طریق برای رو برو شدن با چالش بعدی زندگی آماده می شویم. سپس از آنجایی که انجام کارهای دشوار تبدیل به یک عادت شده و هر روز پیروزی های کوچک را جشن خواهیم گرفت، این رفتار در ما تقویت شده و مغز به طور سیستماتیک به دنبال فرصت های بیشتری برای انجام این کار می رود.

در نتیجه ترس از مسئولیت در ما کم رنگ شده و به سمت احساس توانایی بیشتر برای پذیرفتن مسئولیت هایی می رویم که قبلاً از آنها فرار می کردیم. باید به خاطر داشت که بزرگترین پاداش معمولاً پشت دری است که بیشتر از همه ما را می ترساند. در حالی که پشت این در می تواند چیزهای با ارزشی چون به دست آوردن مشتریان جدید، روابط جدید یا کشف استعدادهای جدیدی باشد که هرگز از وجود آنها خبر نداشته ایم.

مسئولیت کارهای خود را بپذیرید

وقتی صحبت از مسئولیت می شود هیچ کس جز خود شخص مسئول کارهای خود نیست. این بدان معناست که مسئولیت میزان آمادگی شما برای یک مصاحبه کاری، ترافیکی که باعث دیر رسیدن شما می شود و کاهش غیرمنتظره باتری لپ تاپتان همه و همه با خود شماست.

با قبول این موضوع یک تغییر نگرش در روحیه شما اتفاق می افتد و با این طرز فکر هر زمان که در موقعیت خاصی قرار می گیرید، انرژی درونتان تغییر کرده و شعله‌های اشتیاق برای رسیدن به منظور و هدف در درونتان روشن می شود.

همچنین بخوانید:  چگونگی برخورداری از یک ذهن رشد محور

در کنار این مسئله، با تمرکز بر روی آنچه که می توانید کنترل کنید، نگرش و نحوه عملکرد خود در زندگی را تغییر داده و وارد مسیری می شوید که به جای اجبار، موقعیت خود را قبول کرده و انرژی بیشتری را صرف کارهای خود می کنید. از این طریق بازی زندگی به نفع شما تغییر خواهد کرد.

همکاری و تلاش برای رسیدن به موفقیتهمکاری و تلاش برای رسیدن به موفقیت در زندگی

نگرش خود را تغییر دهید

از مهمترین ماموریت های ما در زندگی خدمت به دیگران است. مهم نیست که این خدمت چقدر کوچک باشد بلکه چشم انداز ما باید این باشد که هرچه می توانیم به دیگران خدمت کنیم و این نگرش قطعا زندگی ما را تغییر خواهد داد.

به عنوان مثال، به شما این فرصت داده می شود که یک سخنرانی مهم در رادیو داشته باشید، اما ترس شما از اینکه نتوانید از پس آن بر بیایید باعث می شود که این پیشنهاد مهم را رد کنید. در صورتی که اگر با خود بگویید: “این کار را انجام خواهم داد زیرا ممکن است افرادی باشند که به اطلاعات من نیاز داشته باشند و این کار حتی اگر یک روی زندگی یک نفر هم تاثیرگذار باشد، کافی است”.

هنگامی که این کار را سر لوحه کارهایتان قرار می دهید، ترس درونتان از بین می رود و اعتماد به نفس پیدا می کنید. زیرا این موضوع عمیق تر و بزرگ تر از آن است که شک و تردیدهای شما بر روی آن اثر گذاشته و آن را مختل کند.

زمانی که خدمت کردن دلیل اصلی کاری باشد که انجام می دهید، برای مبارزه معنا و هدف ایجاد خواهد شد و اگرچه ترس از بین نمی رود، اما شما قدرت ادامه دادن پیدا خواهید کرد. این کار دو دل بودن و نگرانی را در درون شما متوقف می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا مسئولیت های زندگی را با یک هدف قلبی بپذیرید.

همچنین بخوانید:  از محدودیت هایت عبور کن

قورباغه ات را قورت بده

وقتی نگران اتفاقاتی هستید که هنوز نیامده اند یعنی در لحظه زندگی نمی کنید و با این کار شادی را از خود دریغ می کنید. اصطلاح خوردن قورباغه به این معنی است که ابتدا کارهای سختی که در پیش روی دارید را انجام داده و آنها را هرچه زودتر از سر راه خود برمی دارید.

مثلا از خواب بیدار می‌شوید و سر کارتان حاضر شده و بلافاصله شروع به انجام سخت ترین کار روز خود می کنید، سپس ایمیل دشواری که هفته ها عقب انداخته اید ارسال می‌کنید و آن مکالمه ناخوشایند را که روزها عقب انداخته اید با مدیرتان انجام می‌دهید.

با این کار عادت می کنید که وقتی با کارهایی مواجه شدید که شما را می‌ترساند، دستتان را برای بر عهده گرفتن وظایف و نقش‌هایی که خارج از منطقه راحتی شما هستند بالا برده، به خود نشان می‌دهید که به همه چیزهایی که به شما مربوط می شود احترام می‌گذارید و برای خودتان ارزش قائل هستید.

قطعه بعدی پازل بالا بردن اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس یک معامله بزرگ با خویشتن است و بسیار مهم است که به هر قیمتی تعهداتی را که نسبت به خود دارید انجام دهید. به عنوان مثال به خود می گویید که امروز با 20 مشتری جدید برای رشد کسب‌وکارم ارتباط برقرار می‌کنم. این جمله باعث ایجاد اعتماد به نفس و در نتیجه ایمان شما به خودتان می‌شود.

سخن پایانی

تاثیر مسئولیت پذیری در موفقیت یک امر مهم و حیاتی بوده و انسان تا وقتی که نتواند مسئولیت تمام عواقب کارهای خود را بر عهده بگیرد به زندگی ایده آل خود نخواهد رسید. پس باید قبول کرد که دلیل آنچه ما در زندگی خود هستیم، هر جایگاهی که داریم و به هر دستاوردی که رسیدم خودمان هستیم. این کار باعث خواهد شد تا عیوب خود را شناسایی کرده و در جهت رفع آنها برآمده و برای پذیرش یک نگرش جدید در زندگی آماده شویم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود

آیا می‌خواهید درآمد بیزینس خود را ۳ برابر کنید؟

برای دریافت آموزش رایگان بیزینس پولساز دکتر کاویانی روی دکمه دریافت دوره بزنید