موفقیت / 11 مهارت که شما را به یک فرد موفق تبدیل می‌کند

11 مهارت که شما را به یک فرد موفق تبدیل می‌کند

۱۱ مهارت که شما را به یک فرد موفق تبدیل می‌کند

                                           

چگونه یک فرد موفق می‌تواند به فردی بسیار موفق  تبدیل شود؟ برخی این اتفاق را نتیجه‌ی شانس می‌دانند و برخی می گویند تنها نتیجه‌ی تلاش زیاد است، ولی واقعیت این است که موفقیت حاصل ترکیبی از این دو عامل است.

11 مهارت که شما را به یک فرد موفق تبدیل می‌کند
۱۱ مهارت که شما را به یک فرد موفق تبدیل می‌کند

معنی کردن موفقیت ممکن است خیلی سخت و چالش برانگیز باشد زیرا موفقیت یک مفهوم انتزاعی و ذهنی است. برخی موفقیت را در میلیونر شدن می‌بینند، برخی دیگر داشتن یک زندگی خوب و حقوق کافی برای تعطیلات آخر هفته را موفقیت می‌دانند. البته کسانی هم هستند که می‌خواهند چیزی از خودشان خلق کنند و البته کسانی هم به دنبال این هستند که بدون انجام کاری پول در بیاورند و خرج سرگرمی‌های خود کنند.

 

در اینجا به یازده مهارت می‌پردازیم که شما را در رسیدن به موفقیت یاری می‌کنند.

 

۱- به افکار منفی مغزتان اهمیت ندهید

اخیراً یک مطالعه نشان داده است که وقتی گذشته را به یاد می‌آوریم، فرآیند به یاد آوردن آنطور که فکر می‌کنیم نیست. تصاویری که از گذشته به ذهن ما می‌آیند در واقع مثل فیلمی قدیمی نیستند که در ذهن ما تکرار می‌شوند. در حقیقت هر وقت که ما چیزی را به یاد می‌آوریم، خاطره‌ی آن اتفاق بر اساس افکار ما تغییر می‌کند.

هرچقدر که شما این افکار منفی را در ذهن خود تکرار می‌کنید به همان اندازه داشتن آن احساسات را تمرین می‌کنید، که یعنی این احساسات را باور دارید. به محض این که باور کنید به همان اندازه وارد زندگی شما خواهند شد  یا گمان می‌کنید که استعداد ندارید پس بدانید دیگر هیچوقت موفق نخواهید شد.

تنها کاری که باید بکنید نگاه به گذشته برای یادگیری است.

 

۲- محیط مثبتی برای خود به وجود بیاورید. 

بخش قابل توجهی از موفقیت به محیط اطراف شما بستگی دارد، چیزی که معمولاً به آن کمتر اهمیت می‌دهیم. جایی که کار می‌کنید و زمان خود را می‌گذرانید تأثیر بسیار زیادی بر روند فعالیت و احساسات شما دارد. یک محیط خوب کمک بسیار زیادی می‌کند که در کار خود احساس خوب و بازده بیشتری داشته باشید. محیط‌های منفی می‌توانند تمام انگیزه و اشتیاق شما را از بین ببرند.

همچنین بخوانید:  استعدادیابی تنها با 5 سوال ساده! استعداد خودت رو پیدا کن

چنین چیزی برای خانه نیز صادق است. حتی می‌توان گفت برای خانه بیشتر از قبل صدق می‌کند، چرا که خانه جایی است که شما در انتهای روز برای بازیابی توان از دست رفته‌ی خود می‌روید. راهی پیدا کنید که محیط خانه را  بیش از پیش به محیطی مثبت تبدیل کنید. برای مثال می‌توانید با استفاده از چند گونه گل و گیاه در فضای خانه، به محیطی آرامش بخش دست یابید.

 

۳- تکلیفتان را با خود معلوم کنید.

برای این که بتوانید در یک مسیر طولانی موفق شوید باید همواره هدف مشخصی داشته باشید. گاهی  اوقات در همان ابتدای کار مشخص نیست که هدف به راستی چیست و شما باید از قوه‌ی کنجکاوی خود استفاده کنید تا آن را پیدا کنید و البته این هیچ اشکالی ندارد. اما اگر فقط به دنبال پول یا موفقیت باشید هیچوقت به هدف اصلی نمی‌رسید. این محرک‌ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

هدف شما همان مقصد اصلی شماست، چیزی که حتی اگر در همه‌ی مراحل شکست خوردید می‌تواند شما را تشویق کند.

پیدا کردن هدف اصلی ممکن است کمی سخت باشد، اما اگر از همین الان شروع کنید هدف، خودش را به شما نشان خواهد داد.

۴- به قلبتان گوش کنید ولی با عقلتان دوباره بررسی کنید

زمان‌های زیادی پیش می‌آید که راه حل یک چیز را به صورت قلبی می دانیم ولی ذهنمان برای آن بسیار سردرگم است. این فقط به معنای درستی تصمیم با استفاده از قلب نیست. در واقع این مغز شماست که با توجه به اطلاعات و تجربه‌های گذشته به تصمیم گیری درست و منطقی می‌پردازد و البته احساسات نیز می‌توانند در تصمیم گیری کمک شایانی به شما کند. بهترین کاری که می‌توانید کنید این است که با قلب تصمیم بگیرید ولی قبل از عملی کردن دو بار آن را از نظر عقلی بررسی کنید.

همچنین بخوانید:  چگونگی استفاده از نیم کره راست مغز برای تقویت خلاقیت

 

۵- موفقیتتان را تصور کنید

تصور موفقیت می‌تواند به شما در هر زمینه‌ای از ورزش گرفته تا کسب و کار کمک کند. همیشه حرفه‌ای‌ترین‌ها برای موفقیت در حرفه‌ی خود از این تکنیک بهره برده‌اند. هرچقدر که تصویر ذهنی شما نسبت به چیزی واضح‌تر باشد، آسان‌تر می‌توانید آن را انجام دهید و آن را به یک عادت یا مهارت برای خود تبدیل کنید.

 

۶-  به جای نصیحت دیگران به تمرین بپردازید

همه می‌توانند درمورد موفقیت حرف بزنند. چیزی که سخت است در واقع تلاش برای موفقیت است. برای موفق شدن شما در ابتدا نیاز دارید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و همچنین به کاری که در حال انجام آن هستید به معنای واقعی ایمان داشته باشید.

       

۷- ارتباط‌های موثرتری داشته باشید

مهارت‌های ارتباطی بزرگترین تفاوت بین افرادی که می‌خواهند موفق شوند و به موفقیت دست یابند هستند. ارتباط مؤثر یک مهارت است. مهارتی که نیاز به تمرین، ممارست و همچنین شناخت خود علاوه بر شناخت دیگران دارد. در ابتدا باید به درستی خودتان را بشناسید تا بتوانید دیگران را نیز شناخته و با آنها ارتباط موثری برقرار کنید.

۸- به اهداف خود متعهد باشید

وقتی که به انجام کاری متعهد می‌شوید، در واقع این وظیفه‌ی شماست که آن را تا به انتها پیش ببرید. بین این که در کاری دخالت داشته باشید و نسبت به انجام آن متعهد باشید تفاوت بسیاری وجود دارد. برای موفق شدن باید کاملاً خود را وقف اهداف خود کنید تا بتوانید به آن‌ها دست یابید. این نکته را در نظر بگیرید که اگر شما رویاهایتان را عملی نکنید، کس دیگری آن‌ها را به انجام خواهد رساند.

 

۹-   همیشه در حال بهتر شدن باشید

بخشی از فرآیند موفقیت بهبود روز به روز و یادگیری استفاده‌ی بهینه از منابع در گذر زمان است. به محض اینکه دست از بهتر شدن بردارید، دیگر به سمت موفقیت نخواهید رفت و در بهترین حالت در همان مرحله باقی خواهید ماند.

همچنین بخوانید:  6 راه برای انجام دو برابر کارهای روزانه

 

۱۰- به طور مداوم سؤال بپرسید

هیچوقت نباید از یادگیری دست بکشید، هیچوقت!

ما با سؤال کردن یاد می‌گیریم، نه با جواب دادن به سؤال‌هایی که فکر می‌کنیم بلدیم و در واقعیت اینطور نیست. در نتیجه هرچقدر بیشتر سؤال بپرسیم جواب‌های بهتری می‌گیریم و در نتیجه بیشتر یاد می‌گیریم.

 

۱۱- آخر هر روز را به ارزیابی خود بپردازید

در زندگی ما انسان‌ها از شاخه‌ای به شاخه‌ی دیگر پریدن و حرکت کردن بدون هیچ هدف و ارزیابی کار بسیار آسانی است. اما اگر بخواهیم به موفقیت برسیم باید در انتهای انجام هر کاری به ارزیابی میزان موفقیت خود در آن کار بپردازیم.

مقالات خواندنی: 

پولار شدن به روش دکتر کاویانی 

۱۳ مورد از سودآورترین کسب و کارهای کوچک

۷ راهکار عالی برای کسب درآمد آنلاین

بهترین روش کسب درآمد غیر فعال 

افزایش درآمد به روش ایرانی‌ها

پنج روش خلاقانه برای کسب درآمد در اینستاگرام

خود اشتغالی و بهترین فرصت‌های شغلی مربوط به کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۱۹

چند وب سایت برای کسب درآمد آنلاین

کسب درآمد با یوتیوب روشی جذاب و موثر در سال ۲۰۱۹

چگونه پولدار شویم؟

کسب درآمد با طراحی وب سایت (بروزرسانی ۲۰۱۹)

میلیونر شدن / ۸ توصیه برای اینکه امسال میلیونر شوید

 ۱۰ کتاب برتر کسب و کار که همه باید بخوانند

چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

ایده‌ های خلاقانه پولساز / اقتصاد خلاق تحولی در کسب درآمد

دلایل شکست کسب و کار ها و راه حل های نوین برای موفقیت یک کسب و کار

 

برترین‌های رادیو موفقیت:

چطور در طی دو سال به یک میلیارد درآمد برسیم؟

مثلث درآمدزایی از مهارت‌ها

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود