بهترین روش برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام

بهترین روش برای نمایش استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام یک فضای مناسب برای تعامل با کاربران در اقصی نقاط جهان است. برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام راه و روش‌های گوناگونی وجود دارد. خوب است بدانید استوری ها ۸۰ درصد بیشتر از پست‌های یک پیج دیده می‌شوند. از این جهت استوری اینستاگرام چیزی فراتر از گذاشتن عکس و نوشتن یک متن معمولی بر روی آن است. بخصوص اگر قصد فروش محصول یا مطرح سازی برند خود را داشته باشید.

در این مطلب می‌خوانید

چرا قابلیت استوری اینستاگرام دارای محبوبیت زیادی است؟

همان‌طور که گفتیم استوری اینستاگرام در بین همه افرادی که از این برنامه استفاده می‌کنند بسیار محبوب است. زیرا این قابلیت برای زمان‌هایی طراحی شده است که شما می‌خواهید تجربیات روزانه و اتفاقات لحظه ای را در مدت زمان کم، با مخاطبان و دوستان خود به اشتراک بگذارید.از اسم آن،، مشخص است که استوری در واقع یک داستان کوتاه است که مدت زمان کمی را به خود اختصاص می‌دهد.

نمایش بهتر استوری اینستاگرام

مدت زمان هر استوری اینستاگرام تنها ۲۴ ساعت است و بعد از آن، استوری از صفحه شما پاک می‌شود. اما اگر بخواهید استوری برای مدتی بیشتر یا همیشه در صفحه اینستاگرام شما باقی بماند، می‌توانید از قابلیت هایلایت اینستاگرام استفاده کنید.
هایلایت اینستاگرام محل ذخیره و نگهداری استوری است تا کاربران در زمان نیاز به آن رجوع کرده و از استوری ها استفاده کنند.

همچنین بخوانید:  ۱۰ روش عالی برای غلبه بر الگوریتم اینستاگرام (تضمینی)
چگونه استوری اینستاگرام را ببینیم؟

قابلیت دیدن استوری تنها در خود برنامه اینستاگرام قابل دسترس است. بعد از نصب برنامه اینستاگرام، وارد حساب کاربری خود شوید. از نوار افقی بالای صفحه خود وارد قسمت استوری های اینستاگرام خواهید شد.
در این نوار افقی متوجه پروفایل های متعدد با دایره های رنگی در دور آن می‌شوید. این دایره رنگین کمانی در استوری اینستاگرام نشان دهنده جدیدترین استوری هایی است که در ۲۴ ساعت گذشته توسط افرادی که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید، منتشر شده است.

هر زمان دور عکس پروفایل یکی از افرادی که شما آن را دنبال می‌کنید، یک دایره رنگین کمانی ظاهر شود، به معنی آن است که آن کاربر داستان جدیدی برای نقل کردن دارد. کافی‌ است روی آن دایره رنگی پروفایل ضربه ای زده و داستان او را مشاهده کنید.

ما در مطلبی در خصوص راهکارهای استفاده ی بهینه از استوری اینستاگرام در مسیر کسب و کار و بازاریابی صحبت کرده‌ایم،میتوانید با خواندن این مطلب با جزئیات بیشتری آشنا شوید.

چطور استوری بگذاریم؟

برای آن که شما هم داستان خود را برای دنبال کنندگان خود به نمایش بگذارید، صفحه را به سمت چپ بکشید یا می‌توانید بر روی آیکون دوربین زده و وارد فضای استوری شوید.
حال وارد فضای استوری شده‌اید و می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌هایی که طی ۲۴ ساعت گذشته گرفته‌اید را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام می‌توانید از طرح‌های گرافیکی و یا ویدیوهای جذاب استفاده کنید. در قسمت استوری اینستاگرام امکاناتی برای بیشتر دیده شدن استوری های شما تعبیه شده است که با استفاده از آن‌ها و ساختن طرح‌ها، عکس نوشته‌ها و ویدیوهای جذاب می‌توانید استوری های خود را بهتر به نمایش گذاشته و طرفداران بیشتری جذب کنید.

پس از ورود به فضای استوری اینستاگرام با چنین صفحه‌ای مواجه می‌شوید که دارای دو قسمت Story و Live است.

قابلیت Live به پخش زنده گفته می‌شود که در این حالت شما می‌توانید به صورت مستقیم با دنبال کنندگان خود ارتباط برقرار کرده و پس از اتمام و در صورت تمایل می‌توانید به صورت پست در صفحه خود با بقیه به اشتراک بگذارید تا افرادی که فرصت دیدن Live را از دست دادند، بتوانند از آن استفاده کنند. اما در قسمت استوری، همان طور که قبلاً هم توضیح دادیم، تنها ۲۴ ساعت فرصت به اشتراک گذاری فیلم و عکس‌های خود را دارید.

قابلیت استوری در اینستاگرام

همچنین بخوانید:  ۳ مورد از مهمترین نکته ها برای داشتن پیج موفق در اینستاگرام!

برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام خود بهتر است از امکانات و قابلیت‌های استوری اینستاگرام استفاده کنید تا امتیازهای بیشتری از طرف اینستاگرام به شما تعلق بگیرد.

هر چقدر استفاده شما از ابزار و قابلیت‌های استوری اینستاگرام نظیر: استفاده از فیلتر، استیکر، لوکیشن، جعبه سؤال و جواب، عکاسی و فیلمبرداری با استفاده از دوربین اینستاگرام، گیفت، استفاده از قلم‌های اینستاگرام برای ساخت عکس نوشته و… بیشتر باشد، اینستاگرام به صفحه شما فرصت بیشتری برای دیده شدن می‌دهد و این برای جذب فالوور، افزایش ریچ، افزایش ایمپرشن و بالا رفتن نرخ تعامل صفحه شما یک فرصت استثنایی است.

نمایش بهتر استوری

نمایش استوری در اینستاگرام

برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام از امکانات ابزارهای خود برنامه اینستاگرام استفاده کنید تا دنبال کننده بیشتری جذب کنید.

فرمت استوری

استوری اینستاگرام دارای فرمت های گوناگونی است که در زیر به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

حالت نرمال: در این حالت یک عکس یا ویدیو معمولی با دوربین برنامه اینستاگرام گرفته می‌شود و آن را با دیگران به اشتراک می‌گذاریم. برای گرفتن عکس، بر روی دکمه پایین صفحه ضربه وارد کرده و برای ضبط ویدیو ان دکمه را نگه دارید. شما تا حداکثر یک دقیقه با نگه داشتن آن دکمه می‌توانید فیلم ضبط کنید و اینستاگرام آن‌ها را در اندازه‌های ۱۵ ثانیه در اختیار شما قرار می‌دهد.

  • حالت بومرنگ: بومرنگ ها ویدیوهای کوتاهی به سبک گیفت بوده و به طور مکرر به سمت جلو و عقب حرکت می‌کنند. این حالت یک راه برای ثبت خلاقیت و انتشار آن برای دنبال کنندگان خود بوده و بسیار پرطرفدار است.
  •  حالت Rewing : یک ویدیو کاملاً معمولی است ولی با این تفاوت که تمام فیلم شما را از انتها به ابتدا نشان می‌دهد. این امکان در اینستاگرام باعث به وجود آمدن ویدیوهایی بسیار خلاقانه توسط کاربران متعدد شده است.
  •  حالت Hands free : در این حالت کاربر بدون نگه داشتن دکمه ضبط ویدیو و فقط با زدن یک ضربه اقدام به ضبط فیلم در مدت زمان معین می‌کند.
  • حالت Superzoom : ضبط ویدیو با استفاده از افکت های زیبای حرکتی و صوتی که بسیار مخاطب پیدا کرده است.

همچنین بخوانید:  فرصت های کسب درآمد و درآمدزایی تمومی ندارن

چگونه استوری های جذاب بسازیم؟

پیشتر ما چگومگی کار الگوریتم اینستاگرام را به طور دقیق گفته ایم حال اینجا برای جذاب بودن استوری نکاتی را اشاره خواهیم کرد.

شما به وسیله فیلترهای استوری که جدیداً به اینستاگرام و قابلیت های آن اضافه شده است، می‌توانید عکس‌ها یا ویدیوهای جذاب گرفته و انتشار دهید. فیلترهای گوناگون را می‌توانید از طریق جست و جو پیدا کرده و ذخیره کنید تا در قسمت پایین استوری، کنار دکمه، برای شما ظاهر شود.

با استفاده از قلم استوری در بخش تنظیمات استوری اینستاگرام هم می‌توانید در اندازه و شکل های گوناگون طرح های جذابی کشیده و با استفاده از رنگ‌های زیبا استوری های خود را جذاب کنید. اینستاگرام به صورت پیش فرض، رنگ های محدودی را در اختیار شما گذاشته است. اما من به شما یک تکنیک یاد می‌دهم تا با دنیایی از رنگ‌های متنوع در استوری مواجه شوید.

برای این کار فقط کافی است بر روی یکی از رنگ‌ها انگشت خود را نگه داشته تا به پالت رنگ مورد نظر خود برسید و شروع به نوشتن و نقاشی با رنگ های متنوع کنید.
برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام و بهتر دیده شدن آن به شما پیشنهاد می‌کنم اگر قصد افزودن نوشته بر روی عکس خود را دارید، سعی کنید از رنگ های گرم نظیر قرمز، نارنجی، سرخابی و… استفاده کنید. زیرا این رنگ‌ها چشم مخاطبان را بیشتر درگیر کرده و در نهایت متن شما بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

منشن کردن مخاطب در استوری

شاید با اصطلاح منشن کمی غریبه باشید. منشن کردن یک فرد در استوری به معنی استفاده از نشانه @ برای اشاره مستقیم به آن مخاطب است. زمانی که مخاطب مورد نظر خود را در استوری منشن می‌کنید، برای او یک اعلان در دایرکت می‌رود و فرد متوجه می‌شود شما برای آن استوری گذاشته اید. این قابلیت به بهتر دیده شدن استوری های شما بسیار کمک می‌کنید.
همچنین با زدن گزینه share در استوری، می‌توانید استوری های خود را برای هر کسی در دایرکت فرستاده تا افراد بیشتری از داستان شما مطلع شوند.

چگونه آمار یک استوری را ببینید؟

چگونه آمار یک استوری را ببینیم

بعد از آن که استوری خود را گذاشتید مطمئناً علاقه‌مند هستید بدانید چند نفر استوری شما را دنبال می‌کنند و دیده‌اند. اینستاگرام این امکان را به شما داده است تا خیلی راحت از آمار افرادی که شما را دنبال می‌کنند، با خبر شوید.
کافی است استوری خود را باز کنید، هر کدام از تصاویر یا فیلم‌های استوری خود که می‌خواهید از آمار آن مطلع شوید، با انگشت به سمت بالا کشیده و تعداد افراد و آیدی های آن ها را مشاهده کنید.

اگر دوست دارید از خانه به درآمد خوبی به صورت آنلاین برسید حتما مطلب دوره پولسازی در اینستاگرام را مشاهده کنید.

اگر نمی‌خواهید افراد خاصی استوری های شما را مشاهده کنند، با ورود به بخش تنظیمات استوری اینستاگرام، بخش Hide Story From و انتخاب فرد مورد نظر، استوری های خود را از دید او مخفی کنید.

برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام از تمامی امکانات آن استفاده کنید و هیچ زمان نگذارید چراغ استوری شما خاموش شود، حتی می‌توانید برای بیشتر دیده شدن پست های خود از گزینه Add post your story استفاده کنید و پست‌های خود را برای مخاطبانتان در استوری به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود