پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

خیلی از ماها در جهت رسیدن به موفقیت مالی تلاش می‌کنیم. رسیدن به استقلال مالی فرآیندی طولانی و دشوار است و تنها کسانی که اراده و همت دارند می‌توانند به آن دست یابند. ممکن است در قسمتی از راه خود به سمت پولدار شدن دچار بی انگیزگی شوید. در این مطلب از خودساخته می‌خواهیم بررسی کنیم که زندگی شما پس از ثروتمند شدن چه تغییراتی خواهد کرد و از چه چیزهایی لذت خواهید برد. دانستن این که رسیدن به موفقیت مالی چه تغییراتی در زندگی شما ایجاد می‌کند منبع خوبی برای انگیزه‌ی بیشتر خواهد بود.

پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟
پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

  1.     دیگر رانندگی نمی‌کنید، مگر برای تفریح!

همه‌ی ما خواسته یا ناخواسته بخشی از ترافیک هستیم اما هنگامی که شما پای خود را روی پدال گاز گذاشته‌اید و سانتیمتر به سانتیمتر جلو می‌روید، کسانی که به موفقیت مالی رسیده‌اند درپشت ماشین خود نشسته‌اند و با لپ تاپ یا گوشی خود کارهای روزمره‌ی خودشان را انجام می‌دهند.

همچنین بخوانید:  نظریه آشوب و کاربردهای آن در بازارهای مالی و مدیریت

رانندگی چیزی طبیعی است ولی افراد پولدار یا با راننده جابجا می‌شوند و یا از هلیکوپتر و پروازهای شخصی استفاده می‌کنند. افراد ثروتمند تنها زمانی پشت فرمان هستند که بخواهند کمی تفریح کنند.

  1.     پس از رسیدن به استقلال مالی دیگر به منظره ملک نگاه می‌کنید نه قیمت آن

زمانی که افراد معمولی می‌خواهند ملکی را خریداری کنند به قیمت نگاه می‌کنند و اصلاً دقت نمی‌کنند که آیا این ساختمان منظره‌ی خوبی دارد؟ می‌توان طلوع یا غروب آفتاب دل انگیزی را در آن تجربه کرد یا نه؟ ولی زمانی که فردی به هدف ثروتمند شدن خود رسیده است، نگاهی به قیمت نمی‌کند؛ البته اگر قصدش خرید و فروش ملک نباشد و بخواهد صرفاً برای خودش خرید کند.

  1.     از اینکه بدهی بیشتری دارید خوشحال می‌شوید!

این مورد برای بسیاری از افراد گیج کنند است؛ چون همه‌ی کسانی که سطح زندگی متوسطی دارند تلاششان این است که هیچ بدهی‌ای نداشته باشند. یکی از دوستان شبی بقیه را دعوت کرد. وقی از او پرسیده شد که دلیل این جشن گرفتن چیست؟ جواب داد: چون امروز رفتم زیر ۵ میلیارد بدهی!

نکته‌ی این بدهی این است که این فرد با این مبلغ ملکی را خریداری کرده و با ساخت و سازی که دران انجام می‌دهد چیزی بیشتر از پولی که قرض کرده به دست می‌آورد. به همین سادگی پس از رسیدن به موفقیت مالی شما خوشحال خواهید شد که قرض بیشتری دارید چون هم اطمینان دارید که سود زیادی خواهید کرد و هم اینکه می دانید به راحتی آن را پرداخت خواهید کرد.

  1.     دیگر به قیمت داخل منو نگاه نمی‌کنید

ما اکثراً فقیر به دنیا آمده‌ایم و فقیر هم زندگی کرده‌ایم. همیشه هنگام سالی یکبار بیرون رفتن که می‌شد صفحاتی در منو بودند که اصلاً به آنها نگاه هم نمی‌کردیم؛ ولی پس از ثروتمند شدن و رسیدن به استقلال مالی، تنها چیزی که به آن دقت می‌کنیم غذاست. «امروز دلم شیشلیک می خواد، نه بریم رستوران فرانسوی و …» رفتن به رستوران و تست کردن پنج تا هشت نوع غذا چیزی عادیست و بیشتر اوقات تنها جهت تفریح و تست کردن غذاهای جدید به رستوران می‌روید.

همچنین بخوانید:  چگونگی پول درآوردن در خواب تا زمان مرگ از کار کردن راحت شویم

بخش جالب هم این است که به هنگام پرداخت صورتحساب اصلاً نگاه نمی‌کنید که هزینه چقدر شده است؛ حساب و کتابی داخل ذهنتان نیست و نگران این هم نخواهید بود که تا واریز حقوق بعدی دوام می‌آورید یا نه.

  1.     برای خوشگذرانی ممکن است به آن طرف دنیا بروید

زمانی که آخر هفته هوا بارانی است و اصلاً برای بیرون رفتن مناسب نیست بیشتر مردم چکار می‌کنند؟ روی کاناپه لم می‌دهند و سریال و فیلم نگاه می‌کنند؛ اما پس از رسیدن به موفقیت مالی و ثروتمند شدن این طوری می‌شود که:

«خب، این آخر هفته که هوا اصلاً خوب نیست و نمیشه اینجا رفت تفریح. ببینم اسپانیا آب و هواش چطوره؟ یا شاید هم پرتغال.» و این پروسه مدت کمی طول می‌کشد. این مورد تنها یکی از تجارب زندگی ثروتمندانه است.

  1.     ممکنه فقط برای اینکه هوس غذای خاصی رو کردین به شهر یا کشور دیگه ای سفر کنید

شاید این مورد کمی مسخره به نظر به رسه، بخصوص الان که دسترسی به انواع غذاها در شهرهای بزرگ فراهم شده و تنوع زیادی وجود دارد؛ ولی مثلاً پاستای ایتالیایی یا صدف فرانسوی یا کباب‌های بختیاری در خود این مکان‌ها طعم و مزه خاص خود را دارند. اگر به رویای رسیدن به استقلال مالی رسیدید این ویژگی در زندگی شما وجود خواهد داشت که صرفاً به خاطر هوس کردن غذایی به سفر بروید. برای برخی از افراد همین بهانه‌ها کافیست تا به سفری تفریحی بروند.

  1.     خرید خوارو بار، تمیزکاری منزل و پرداخت قبوض را خودتان انجام نمی‌دهید

تصور کنید که اصلاً نیازی نبود نگران این چیزها باشید. یخچالتان همیشه پر می‌بود از خوراکی‌های تازه، منزلتان همیشه تمیز بود و اصلاً نمی‌دانستید که قبض‌ها چه زمانی آمده‌اند. حتی شاید قیمت میوه و مرغ و گوشت را فراموش می‌کردید چون خودتان این کار را انجام نمی‌دهید.

همچنین بخوانید:  7 ایده پولسازی که هنوز در ایران اجرا نشده ! (از کانادا، سنگاپور و ...)

برای افرادی که پس از رسیدن به موفقیت مالی، شکست می‌خورند و برمی گردند به زندگی‌های عادی، بسیار سخت است که کارهایی که سالها انجام نداده‌اند را انجام دهند. پرداخت هزینه‌ی چیزهایی که اصلاً از قیمتشان هم خبر نداشتند دشوار می‌شود؛ ولی خب بیایید به این مشکلات و افکار منفی فکر نکنیم.

  1.     شخصی همراه شماست که به مشکلات شما رسیدگی می‌کند

این فرد در اغلب اوقات کسی از بین حلقه‌ی دوستان و یاران نزدیک شماست؛ مثلاً رئیس تیم حفاظتی و یا وکیلتان. این افراد زمانی که به اصطلاح در هچل افتاده‌اید به شما کمک می‌کنند و مشکلتان را حل می‌کنند. رسیدن به موفقیت مالی باعث می‌شود که افراد زیادی بخواهند برای سود خود، به شما صدمه بزنند. در چنین موقعیت‌هایی به افرادی نیاز خواهید داشت که تماماً همراه شما باشند و مشکلتان را رفع کنند.

  1.     روزنامه‌ها و مجلات در مورد شما بدنمایی می‌کنند!

ثروتمند شدن، رسیدن به استقلال مالی و پس از آن موفقیت مالی توجه افراد زیادی را به سمت شما جلب می‌کنند. روزنامه‌ها و مجلات هم امروزه به دنبال سوژه هستند تا مخاطبان خود را افزایش دهند. شما هم ممکن است طعمه‌ی آن‌ها بشوید. حتی تولی خب این تاثیرگذاری شما را هم افزایش می‌دهد و می‌توانید جهت کارهای مفید از آ ن استفاده کنید.

فکر می کنید شما پس از رسیدن به موفقیت مالی و ثروتمند شدن کدام مورد را تجربه کنید؟  

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

چرا بیشتر مردم به سراغ سرمایه‌ گذاری در بورس می روند؟ آیا وارد بورس بشم؟

سرمایه‌ گذاری در بورس بهتر است یا سود بانکی؟ کدامیک مناسب من است؟

سه روند اصلی که مدیریت ثروت در سال ۲۰۲۰ را متحول خواهند کرد!

۲۰ از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در ایران

بهترین روش‌ها برای پول درآوردن آسان در ایران | آسان‌ترین روش‌ برای پول درآوردن

روشی آسان برای کسب درآمد از طریق آپارات + ویدئو آموزشی

۵ روش برتر برای کسب درآمد با سرمایه کم (در ایران)

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود