تا چه اندازه فردی موفق و عالی هستم؟

تا چه اندازه فردی موفق و عالی هستم؟

تا چه اندازه فردی موفق و عالی هستم؟تا چه اندازه فردی موفق و عالی هستم؟

اکثر کارآفرینان و کارمندان یک نگرانی مشترک دارند: آیا همه ی تلاش شان را کرده اند یا می توانستند بهتر از این باشند؟ هرگز از خود انتظارات بی جا نداشته باشید. اگر با انجام دادن کاری به جامعه ی خود خدمت می کنید، بدانید که عالی هستید. توانایی انسان ها با یکدیگر متفاوت است از این رو نمی توانید خود را با دیگران مقایسه کنید.

در ادامه به بررسی چندین انتظاری که اغلب کارآفرینان از خود دارند پرداخته می شود:

  • آیا به اندازه کافی موفق هستم؟

اگر کار و موقعیت تان عالی است برای بیشتر از آن حرص نزنید. البته می توانید به مراحل بالاتر صعود کنید اما چه کسی گفته شما مجبورید عالی تر از این شوید؟

برده موفقیت خود نشوید. در عوض برای رسیدن به کمالات انسانی تان تا می توانید تلاش کنید. این موفقیتی است که باید همیشه به دنبالش باشید.

  • آیا زیبا هستم؟

زیبایی فراتر از بدنسازی کردن یا پوشیدن بهترین کت و شلوار برای رفتن به محل کار است. چه مقیاسی برای اندازه گیری زیبایی جز خودتان وجود دارد؟ تنها کسی که می تواند به این سوال پاسخ دهد خودتان هستید. پس هر چه دل تان بخواهد می توانید به ذهن تان القا کنید. انتخاب با خودتان است. شما می خواهید چه مفهوم مثبت یا منفی به مغزتان برسانید؟

  • آیا به اندازه کافی تلاش می کنم؟

اصلا درست نیست آنقدر کار کنید تا به بیماری های متفاوتی از فشار خون گرفته تا پا درد مبتلا شوید. سوال درستی که باید از خود بپرسید این است که آیا استفاده ی کافی را از زمانی که به من داده شده می برم یا خیر؟

همچنین بخوانید:  قدم به قدم تا قله ثروت

یقینا باید زیاد تلاش کنید اما حد خود را بدانید. آنقدر در کار غرق نشوید که مهم ترین ارزش های تان را فراموش کنید. زندگی به پول نیاز دارد اما نه تا جایی که فرزندان تان برای دیدن تان و درک عشق تان در منزل ساعت ها به انتظار بنشینند.

اگر این امکان برای تان وجود دارد که در رشته ی مورد علاقه ی خود کار کنید که عالی است. زیرا زمان و عمرتان را به چیزی اختصاص می دهید که دوست دارید. اما اگر چنین نیست کاری را که Bill Tai سرمایه گذار کرده انجام دهید. او برای اینکه به کارش علاقمند شود جلسات کاریش را در محیط هایی برگزار می کرد که دوست دارد، مانند کایت سواری.

  • آیا کارآفرین خوبی هستم؟

مقالات زیادی درباره ی کارآفرینان نوشته شده که تنها یک نکته را برجسته می کنند: برای کارآفرین بودن باید خاص باشید. اشتباه است. اگر ایده و تصور خوبی از آینده دارید و تیمی را می توانید استخدام کنید که از هر نظر برای عملی کردن آن ایده عالی هستند و نهایتا می توانید تغییر خوبی در زندگی افراد جامعه ی خود بگذارید، دیگر نگران چیزی نباشید. شما عالی هستید و این کافی است.

  • آیا با اعتماد به نفس هستم؟

اعتماد به نفس از علاقه ی شخص به خودش حاصل می شود. البته اگر بتوانید مشکلی را حل کنید که مردم زیادی نمی توانند و بخش قابل توجهی از انرژی تان را صرف آن کرده باشید بدانید اعتماد به نفس از همه ی وجود تان آشکار است.

  • آیا فروتن هستم؟

این سوال به هدفی در آخر مطلب گذاشته شده است. همه ی فاکتورهای موفقیت به نوعی به این عامل برمی گردند. آیا به اندازه ی کافی فروتن هستید؟ یا طلبکارانه روی زمین راه می روید؟

همچنین بخوانید:  چرا افرادی که دانشگاه نرفتن ثروتمندترن؟

اگر چنین فکر می کنید باید گفت که دنیا هیچ بدهی به شما ندارد. همه چیز از خودتان شروع می شود. زیرا دلیل شروع کار خودتان هستید و برای نشانه گرفتن انگشت اتهام به این و آن باید دلیلی محکم تر از نبود نقص در خودتان داشته باشید.

اگر انسان فروتنی باشید و بتوانید از مالی که دارید به دیگران بدهید، می توان گفت ذهن تان را از تعلقات رها کرده و به آنچه که دارید راضی هستید. برای یک زندگی خوب لازم نیست چندین ماشین در پارکینگ شما باشد تا احساس عالی بهتان دست دهد. هرکس به اندازه ی وسعت دیدش از زندگی لذت می برد.

در نهایت باید گفت تا می توانید فروتن باشید و این ویژگی را در خود ایجاد کنید چون تمام منابع و زیبایی جهان در وجودتان قرار داده شده است. شما عالی هستید.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود

آیا می‌خواهید درآمد بیزینس خود را ۳ برابر کنید؟

برای دریافت آموزش رایگان بیزینس پولساز دکتر کاویانی روی دکمه دریافت دوره بزنید