کسب درآمد با یوتیوب روشی جذاب و موثر در سال 2019

کسب درآمد با یوتیوب

کسب درآمد با یوتیوب

با ورود به اینترنت و فضای مجازی به تدریج با راه‌های کسب درآمد آنلاین آشنا خواهید شد. راه‌های متعددی برای کسب درآمد آنلاین وجود دارد، از جمله: وبلاگ نویسی، بازاریابی فروش، درآمد حاصل از فروش کتاب‌های اینترنتی و … شاید بهترین راه کسب درآمد آنلاین وبلاگ نویسی باشد، اما مورد بعدی می‌تواند کسب درآمد با یوتیوب باشد که بسیار جذاب و موثر است، زیرا:

کسب درآمد با یوتیوب
کسب درآمد با یوتیوب

 

الف) هر روز ۵۰۰ میلیون ساعت ویدیو در یوتیوب تماشا می‌شود.

ب) ۸۷ درصد از بازاریابان به صورت آنلاین از ویدیو استفاده می‌کنند.

پ) ۸۲ درصد از کاربران توییتر محتوای ویدیوها را سایت‌های اجتماعی مشاهده می‌کنند.

این آمار مربوط به بخشی است که به محتوای ویدیوها برمی گردد. براساس آمارهای گزارش شده حدوداٌ در ۸۷ درصد از بازاریابی‌های آنلاین از ویدیو استفاده می‌شود و تنها ۱۳ درصد از این نوع تبلیغ استفاده نمی‌کنند. افراد زیادی وجود دارند که از طریق یوتیوب کسب درآمد می‌کنند. حتی هنرمندانی هستند که روزانه مبلغ زیادی را از طریق ویدیوهای خود در یوتیوب بدست می‌آورند.

اگر در ادامه با ما باشید با چند مورد از بهترین روش‌های کسب درآمد با یوتیوب آشنا خواهید شد.

  1. برنامه همکاری یوتیوب
  2. عضویت در کانال
  3. بازاریابی
  4. سوپر چت یوتیوب
  5. تأمین مالی جمعی
  6. ویدیوهای تبلیغاتی
  7. تبلیغ محصولات آمازون
  8. یوتیوب پرمیوم YouTube Premium

 

۱) برنامه همکاری یوتیوب

می‌توانید کانال یوتیوب خود را با استفاده از AdSense تبلیغ کنید. AdSense تبلیغات متنی را به ویدیوها اضافه می‌کند و کسب درآمد شما به گونه‌ای خواهد بود که بازدیدکنندگان با مشاهده ویدیوهای شما بر روی آن تبلیغات کلیک می‌کنند. این روش ساده‌ترین راه کسب درآمد با یوتیوب است. بهترین راه برای افزایش درآمد شما این است که تعداد بازدیدکنندگان از ویدیوهای خود را افزایش دهید. البته برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان، یوتیوب از شما یک سری انتظارات دارد که در ادامه معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه مشارکت یوتیوب را بررسی می کنیم:

الف) برنامه مشارکت YouTube باید در کشور شما در دسترس باشد

همچنین بخوانید:  باورهای غلط درباره پول

ب) در طول سال گذشته جمعاً بیش از ۴،۰۰۰ بازدید در یوتیوب داشته باشید.

پ) بیش از ۱۰۰۰ دنبال کننده داشته باشید.

ت) محتوای ویدیوهای خود را مطابق با سیاستهای برنامه همکاری یوتیوب ایجاد کنید.

ث) لینک یک حساب AdSense معتبر را درج کنید.

 

۲) عضویت کانال

یوتیوب جدیداً نام یکی از ویژگی‌های خود را از حمایت Sponsorship به عضویت کانال Channel Membership تغییر داده است. با عضویت در یک کانال، یوتیوب هزینه ماهانه عضویت را دریافت خواهد کرد. در عوض اعضای کانال، محتوای منحصر به فرد، ارزشمند و کاربردی را متناسب با سلیقه خود دریافت می‌کنند. برای واجد شرایط بودن عضویت در کانال شرایطی وجود دارد که به تعدادی از آن‌ها اشاره شده است:

الف) کانال باید بیش از ۳۰،۰۰۰ عضو داشته باشد.

ب) کانال باید در برنامه همکاری یوتیوب باشد.

ج) دنبال کننده بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد.

د)  در یکی از مکان‌های در دسترس، قرار داشته باشید.  

ه) با شرایط و سیاست‌های یوتیوب موافقت کنید.

در صورتی که شرایط عضویت در کانال را داشته باشد، یوتیوب شما را مطلع خواهید کرد.

۳) بازاریابی

مواردی که در بازاریابی قابل تبلیغ و فروش هستند عبارتند از: تی شرت، کلاه، تابلوها، نوت بوک، جواهرات، گوشی‌های هوشمند، ظروف آشپزخانه و … . یوتیوب می‌داند که این نوع بازاریابی فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان و شرکت‌ها است. با این حال اگر شما عضو و یا یک گروه فعال در یوتیوب باشید، بازاریابی می‌تواند برای شما بسیار سودآور باشد.

۴) سوپر چت یوتیوب

راه دیگر برای کسب درآمد از طریق یوتیوب، سوپر چت یوتیوب است. یوتیوب این ویژگی را اواخر سال ۲۰۱۹ را برای برخی از مخاطبان خود ایجاد کرد. برای آن که کاربری واجد شرایط  سوپر چت یوتیوب باشید باید:

همچنین بخوانید:  مدیریت مالی شخصی چیست؟

الف) کانال شما درآمدزا شده است.

ب) بیش از ۱۰۰۰ عضو داشته باشد.

ج) بیش از ۱۸ سال سن داشته باشید.

د)  در یکی از مکان‌های در دسترس، زندگی کنید.  

.

۵) تأمین مالی جمعی

یکی از راه‌های حمایت طرفداران و بازدیدکنندگان از کلیپ سازان  فیلم‌های یوتیوب، تأمین مالی جمعی است. به طوری که افراد در کنار هم هزینه تولید یک محصول فیزیکی یا دیجیتالی را پرداخت می‌کنند. تولید کنندگان محتوا اغلب از تأمین مالی جمعی برای برآورد ساختن هزینه‌های ماهیانه خود استفاده می‌کنند. در صورتی که سایر برنامه‌های حمایت از تولیدکنندگان و یا منابع درآمد دیگری وجود نداشته باشد، تأمین مالی جمعی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

۶) ویدیوهای تبلیغاتی

در ساخت ویدئوهای تبلیغاتی، کلیپ سازو از شرکت مبلغی دریافت می‌کند و در عوض نام تجاری و محصول آن را تبلیغ می‌کند. بسیاری از تولید کنندگان محتوا این کار را به شیوه‌ای هوشمندانه و جذاب انجام می‌دهند، به طوری که مخاطب را به مشاهده ویدیو ترغیب می‌کند. اما اگر تا به حال یک ویدیو تبلیغاتی نساخته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم برای شروع کار و افزایش اثربخشی ویدیوهای خود اصلاحات را از پایه آغاز کنید. اطمینان حاصل کنید که یک لوگوی زیبا دارید. اگر لوگوی شما از لوگوهای رایگان موجود در نت باشد، انتظار نداشته باشید که برندهای تجاری و شرکت‌ها خیلی شما را جدی بگیرند. از طرفی چون محتوای درج شده در ویدیوها نشان دهنده سبک شما است بسیار به آن دقت کنید.

 

۷) تبلیغ محصولات آمازون

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد با یوتیوب، تبلیغ محصولات آمازون است. به طور کلی تولید کنندگان محتوا که از طریق تبلیغ محصولات آمازون کسب درآمد می‌کنند، عموماً آن‌ها را در کانال خود به نمایش و اشتراک می‌گذارند. بعد از مشاهده محصول، مشتری آن را از طریق لینک خریداری می‌کند و مبلغی از طرف شرکت ارائه دهنده محصول به حساب شما واریز می‌شود. این روش کسب درآمد با یوتیوب به شما این امکان را می‌دهد که در مدت زمانی کوتاه درآمد زیادی داشته باشید.

همچنین بخوانید:  چگونه کمتر کار کنیم بیشتر پول دربیاریم؟

۸) یوتیوب پرمیوم  YouTube Premium

از آنجا که وبلاگ نویسی و تبلیغات در سایت بسیار پردرآمد است، استفاده از ویدیوهای یوتیوب در سایت‌ها نیز می‌تواند در معرفی بهتر و فروش بیشتر محصولات تأثیر گذار باشد. یوتیوب همچنین می‌تواند بازدیدکنندگان سایت شما را افزایش دهد و سایت را به کاربرانی معرفی کند که از موتور جست و جوی گوگل برای جست و جو استفاده نمی‌کنند. یوتیوب تقریباً تمامی فرمت‌های ویدیویی را پشتیبانی می‌کند و می‌توانید طیف وسیعی از ویدیوها با موضوع‌های مختلف را در آن مشاهده کنید.

 

 

 

مقالات خواندنی: 

۱۳ مورد از سودآورترین کسب و کارهای کوچک

۷ راهکار عالی برای کسب درآمد آنلاین

بهترین روش کسب درآمد غیر فعال 

افزایش درآمد به روش ایرانی‌ها

پنج روش خلاقانه برای کسب درآمد در اینستاگرام

۱۰ توصیه برای رسیدن به هدف هر آنچه که در زندگی می‌خواهید

خود اشتغالی و بهترین فرصت‌های شغلی مربوط به کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۱۹

چند وب سایت برای کسب درآمد آنلاین

 

 

برترین‌های رادیو موفقیت:

چطور در طی دو سال به یک میلیارد درآمد برسیم؟

مثلث درآمدزایی از مهارت‌ها

حالا که تااینجای مقاله را مطالعه کردید پیشنهاد میکنیم صوت و ویدئوی زیر را که به نوعی تکمیل کننده پست هستند نیز مشاهده و گوش کنید تا اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید.

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود