8 اصل + 9 روش پولدارشدن بدون سرمایه اولیه

راه های پولدار شدن بدون سرمایه

این روزها همه دوست دارند کسب و کار خود را داشته باشند و به ثروت زیادی برسند. راه های پولدار شدن بدون سرمایه نیز امکان‌پذیر است. چه بسا که امروزه درآمد برخی از کارهایی که نیاز به سرمایه اولیه ندارند، از مشاغلی که باید در آن سرمایه‌گذاری کرد هم بیشتر است. شاید با خود بگویید سریع ثروتمند شدن با دست خالی امکان‌پذیر نیست و کمی گیج کننده به نظر برسد. اما در این مقاله از خودساخته می‌خواهیم بهترین روش های پولدار شدن بدون سرمایه اولیه را بررسی کنیم. شاید شما نیز در فکر پولدار شدن و ثروتمند شدن باشید اما سرمایه اولیه برای شروع کار ندارید. پس با ما در این مقاله همراه شوید تا شاید روزنه امیدی در راه خود پیدا کنید ولی باید از همین الان کار خود را آغاز نمایید.

چگونه بدون سرمایه پولدار شویم

شاید در گذشته و سال‌های قبل از پیشرفت تکنولوژی، این امکان وجود نداشت که پولدار شدن بدون سرمایه را تجربه کرد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و راه‌های ارتباطی مختلف، می‌توانید به راحتی شغلی بدون سرمایه اولیه برای خود دست و پا کنید و از طریق آن به درآمدهای بسیار بالا برسید. ثروتمند شدن با دست خالی در دنیای امروز دیگر یک رویا به شمار نمی‌آید. اگر هر فردی تلاش کند و ایده خود را عملی سازد، می‌تواند به سرعت به هدفش نزدیک شود و کسب ثروت کند.

 

بیشتر بخوانید : ۲۹ ایده پولساز مخصوص شرایط اقتصادی ایران (ایده های کسب و کاری)

منظور از سرعت کار این نیست که بلافاصله بعد از شروع کارتان به نتیجه دلخواه برسید، بلکه منظور از سرعت این است که نسبت به زمان‌های گذشته و مشاغل سنتی که زمان زیادی می‌طلبید تا به درآمد برسید، امروز می‌توان خیلی سریع‌تر درآمد بالایی کسب کنید. بنابراین می‌توان با یادگیری مهارت‌ها و دانش کافی نسبت به کار و استعدادتان، بدون داشتن سرمایه پولدار شوید. اما باید نگرشتان را نسبت به کسب ثروت عوض کنید تا به موفقیت برسید. در ادامه به راه های پولدار شدن بدون سرمایه اشاره می کنیم.

احتمال شکست در شغل‌های بدون سرمایه نیز وجود دارد؟

باید همیشه به این نکته توجه داشته باشید که در هر کاری که راه‌اندازی می‌کنید چه بدون سرمایه، چه با ۵ میلیارد تومان پول، احتمال شکست وجود دارد. اما از شکست خوردن نترسید، زیرا شکست زمینه موفقیت را برای شما فراهم می‌کند و اگر مسیری را اشتباه می‌روید، به شما نشان می‌دهد. در نتیجه می‌توان از هر شکستی درس گرفت. از ابتدای کار به فکر شکست و ناکامی نباشید و با تمام قدرت به دل کار و مشکلات بروید تا برای هر کدام راه حلی بیابید. اما نکته‌ای که در راه‌اندازی کار بدون سرمایه وجود دارد این است که در صورت شکست شما ضرر زیادی نمی‌کنید، زیرا سرمایه‌ای در کار نیست.

اگرچه نباید بدون تحقیق و بررسی نسبت کاری اقدام کنید و پس از چند ماه بگویید اشکالی ندارد که شکست خوردم و کار را کنار بگذارید. زیرا سرمایه فقط پول نیست. زمان و انرژی که برای راه‌اندازی کارتان صرف می‌کنید هم جزو سرما شما به حساب می‌آید. از این رو می‌توان گفت که ما هیچ کاری را بدون سرمایه شروع نمی‌کنیم و همیشه وقت و انرژی‌مان را که ارزشمندترین دارایی‌مان است پای کار می‌گذاریم. از این رو پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع و راه‌اندازی هر کاری، با دقت درباره آن تحقیق و بررسی کنید.

۸ اصل اساسی و مهم در پولدار شدن بدون سرمایه

چگونه بدون سرمایه پولدار شویم
چگونه پولدار شویم بدون سرمایه

چند اصل اساسی و مهم برای ثروتمند شدن بدون سرمایه وجود دارد که باید برای راه‌اندازی کارتان به آن‌ها توجه کنید. در زیر به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

۱. طرز فکر مثبت درباره پول

زمانی که می‌خواهید بدون سرمایه پولدار شوید، باید ذهنیت و طرز فکر مثبت درباره پول داشته باشید. هر فردی ممکن است بینش متفاوتی نسبت به پول داشته باشد. باید طرز فکر خودتان را پیدا کنید و آن را در جهت مثبت قرار دهید. اگر شما هم مانند جملات منفی زیر فکر می‌کنید سریع آن را تغییر دهید:

 •         پول خوشبختی نمی‌آورد ( آیا پول خوشبختی میاره)
 •         پول چرک کف دست است
 •         آن‌هایی که پولدار هستند انسان‌های خوبی نیستند
 •         آدم‌های پولدار قابل اعتماد نیستند
 •         آدم‌های پولدار کلاهبرداراند
همچنین بخوانید:  اولین گام به‌ سوی ثروتمند شدن چیست؟

اغلب افراد نسبت به آدم‌های پولدار چنین نگرش منفی دارند که همین عامل سبب می‌شود که پیشرفتی در کار خود نداشته باشند. در نتیجه باید طرز فکرتان را عوض کنید و مانند یک ثروتمند فکر کنید. زیرا افراد ثروتمند ذهنیت متفاوتی نسبت به پول دارند و اگر شما نیز بخواهید بدون سرمایه به موفقیت برسید باید در خود تعهد داشته باشید.

۲. بودجه‌بندی برای سرمایه

شاید باور کردنش سخت باشد ولی باید بدانید که میلیونرها هم بودجه‌بندی خاصی برای خود دارند. راز بزرگ درباره اینکه چگونه بدون سرمایه پولدار شویم و چگونه ثروت خود را حفظ کنیم این است که کمتر از آنچه به دست می‌آورید خرج کنید زیرا همیشه خواسته‌هایی وجود دارند که از محدودیت‌های بودجه شما بالاتر می‌زند و پول به صورت نامحدود عرضه نمی‌شود.

۳. سطح توقع خود در زندگی را پایین بیاورید

زمانی که می‌خواهید بدون سرمایه پولدار شوید باید سطح توقع خود را پایین بیاورید و کمتر از توان خود زندگی کنید. با این روش می‌توانید پول کمتری خرج کنید و بیشتر پس‌انداز نمایید. برای اینکه کمتر از توان خود زندگی کنید، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • صرفه‌جویی کنید

صرفه‌جویی می‌تواند شما را به آزادی مالی برساند. در واقع صرفه‌جویی به معنای عمدی بودن در خرج کردن است. به طوری که شما باید هزینه‌های خود را اولویت‌بندی ‌کنید و راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های خود پیدا نمایید.

 • هوشمندانه خرید کنید

اگر در خریدهایتان هوشمندانه عمل کنید، می‌توانید پول زیادی را پس‌انداز نمایید. برای این کار می‌توانید از اجناس دست دوم برای اتوموبیل یا سایر اقلام استفاده کنید و در خرید مواد غذایی از به جاهایی بروید که تخفیف داشته باشد. با این کار در سال پول زیادی را می‌توانید پس‌انداز کنید و برای سرمایه‌گذاری و شروع به ساختن ثروت خود استفاده نمایید.

۴. مدیریت پول داشته باشید

مدیریت پول
چگونه بدون سرمایه پولدار شویم

موضوع مهم برای ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن، مدیریت پول است که باید برایتان تبدیل به یک عادت شود. باید آگاهانه بدانید که کجا سرمایه‌گذاری می‌کنید. برای ایجاد یک برنامه مالی می‌توانید به صورت زیر برنامه‌ریزی داشته باشید:

 • اهداف مالی برای خود تعیین کنید

برای این کار بهتر است اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت برای خود تعیین کنید. اهداف بلندمدت خود را به مراحل کوچک‌تر تقسیم کنید تا دستیابی به آن‌ها راحت‌تر شود. نوشتن اهدافتان نیز می‌تواند احتمال دستیابی به آن‌ها را بیشتر کند.

 • حواستان به اعداد باشد

همیشه باید بدانید که دارایی خالص شما چقدر است زیرا با مقدار پولی که دارید می‌توانید بفهمید که برای رسیدن به هدف خود به چه مقدار پول نیاز خواهید داشت. حتی اگر دارایی خالص شما زیاد نیست هم نگران نباشید زیرا می‌توانید با برداشتن گام‌های صحیح در امور مالی شخصیتان به آن می‌رسید.

 • بدهی‌ها را پرداخت کنید

برای بازپرداخت بدهی‌ها و وام‌های بانکی باید سود زیادی را بپردازید. از بدهی شروع کنید که بالاترین نرخ بهره را دارد.

 • پس‌انداز پول را شروع کنید

گام مهم در مسیر پولدار شدن بدون سرمایه، پس‌انداز کردن پولتان است. حتی اگر بودجه شما محدود باشد بازهم می‌توانید با صرفه‌جویی مقداری از پول خود را پس‌انداز کنید.

قبل از صحبت درباره پنجمین مورد توصیه می کنم سری هم به مقاله چگونه پول خود را دو برابر کنیم

۵. پول خود را برای رشد سرمایه‌گذاری کنید

سرمایه‌گذاری‌هایی را انتخاب کنید که در طول زمان افزایش پیدا می‌کند و بازدهی خوبی دارد. سود سهام یک نمونه عالی از این‌گونه سرمایه‌گذاری‌ها به شمار می‌آید که با هر بودجه‌ای می‌توان روی آن کار کرد. هر اندازه سرمایه شما ناچیز باشد اما در طول زمان می‌تواند رشد کند و بیشتر شود.

۶. کسب و کارتان را حول اهداف مالی شخصی خود بنا کنید

زمانی که صاحب کسب و کار خود هستید می‌توانید کنترل بیشتری بر روی پولی که به دست می‌آورید، داشته باشید. اگر درآمد و حاشیه سود خود را افزایش دهید، پول بیشتری در جیب خود خواهید داشت. بر روی سود کارتان بیشتر تمرکز کنید زیرا با این کار می‌توانید به اهداف مالی شخصیتان بیشتر رسیدگی کنید.

همچنین بخوانید:  فرمول طلایی پولدار شدن که همین الان هم دارید!

۷. چندین جریان درآمد ایجاد کنید

زمانی می‌توانید هوشمندانه عمل کنید که چندین جریان درآمد داشته باشید. زیرا با این کار می‌توانید از نوسانات در بازار در امان بمانید. در واقع اگر یکی از منابع درآمدتان به دلیل شرایط بازار از بین برود، منابع درآمد دیگرتان می‌تواند شما را از ضررهای بیشتر محافظت کند.

در تکمیل نکته بالا بد نیست به مطلبی از سایت ویکی روان اشاره کنیم که :

اگر قبلا کار خود را با موفقیت انجام داده اید و هنوز هم می خواهید درآمد بیشتری را کسب کنید و ثروتمند شوید، می توانید یک شغل نیمه وقت را برای کسب درآمد بیشتر شروع کنید.

شاید این راه میلیاردر شدن بدون سرمایه نباشد اما پول خوبی گیرتان می آید.

۸. روی جریان مالیتان اشراف داشته باشید

برای آنچه در حال رخ دادن است نظارت داشته باشید. یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادیکه بدون سرمایه قدم در مسیر پولدارشدن می گذارند، توسعه فردی و آموزش‌های مالی است. ممکن است برای این کار از حسابداران و مشاوران مالی کمک بگیرید و برای این کار هزینه کنید. اما این کار از الزامات سرمایه‌گذاری است و به شما نشان می‌دهد چه زمانی آمادگی برای سرمایه‌گذاری دارید.

بهترین راه‌های پولدار شدن بدون سرمایه چیست؟

بهترین روش های پولدارشدن بدون سرمایه اولیه

راه‌های بسیاری برای سریع ثروتمند شدن با دستان خالی وجود دارد اما بهتر است قبل از انجام هر کاری به شناخت دقیقی از خودتان برسید. با این کار می‌توانید در بین فرصت‌های کاری بدون سرمایه، بهترین گزینه را انتخاب کنید. از آنجایی که هر فردی علاقه، سبک زندگی، مهارت، تخصص و شرایط متفاوتی دارد، نمی‌توان گفت یک راه مطمئن برای همه افراد هست که همه با دنبال کردن آن به درآمد بالا برسند. بهتر است در ابتدا کاری را که بیشترین علاقه را به انجام آن دارید انتخاب نمایید، نه این که کدام کار درآمد بیشتری دارد. امکان دارد شما بارها اقدام به راه‌اندازی کسب‌ و کارهای بدون سرمایه یا حتی با سرمایه کرده باشید، اما به نتیجه دلخواه نرسیده باشید.

متخصصان برتر موفقیت و کسب ‌و کار دنیا بر این عقیده‌اند که برای یافتن بهترین راه کسب درآمد، باید در ابتدا روی رشد شخصی خودتان کار کنید و مهارت‌هایتان را ارتقا دهید. اگر بتوانید از نظر مهارتی در جایگاه مناسبی قرار بگیرید، امکان رسیدن به موفقیت چندین برابر می‌شود. در ادامه به برخی از بهترین راه‌هایی که بدون سرمایه می‌توانید از آن به درآمد برسید را معرفی می‌کنیم. شما اگر علاقه خود را پیدا کنید می‌توانید از بین این مشاغل، شغل جدیدی را برای خود ابداع کنید و آن را شخصی‌سازی نمایید.

۹ راه پولدار شدن بدون سرمایه

 

برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان بدون سرمایه به درآمدهای بالا رسید به شرح زیر است:

۱. همکاری در فروش

همکاری در فروش به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم صورت می‌گیرد. در سیستم فروش غیرمستقیم، شما فهرستی از محصولات شرکت‌های بزرگ را انتخاب می‌کنید و آن‌ها را می‌فروشید. در این حالت شما یک واسطه فروش هستید و هیچ محصولی ندارید. این فروش می‌تواند به صورت حضوری یا مجازی انجام گردد. در همکاری در فروش مستقیم نیز باید محصولات یک تولیدکننده خاص را معرفی کنید و برای یک شرکت خاص کار کنید. در واقع شما در نقش یک بازاریاب، فروشنده یا همکار اقدام به معرفی و فروش محصولات و خدمات آن‌ها خواهید کرد و پورسانت دریافت می‌کنید. سیستم همکاری در فروش به عنوان بهترین راه به ثروت رسیدن بدون سرمایه اولیه در بازار کسب و کارهای اینترنتی افتاده است.

.۲ وبلاگ نویسی

راه‌اندازی وبلاگ نیاز به هیچ مجوز خاصی ندارد. تنها می‌توان یک ایده برای وبلاگ نویسی داشته باشید و بدون سرمایه شروع به پول درآوردن کنید. کافی است ترافیک بالایی داشته باشید و بیشتر دیده شوید.

پولدار شدن بدون سرمایه با وبلاگ نویسی

برای این کار بهتر است موضوعی را انتخاب کنید که افراد زیادی مشتاق خواندن آن باشند. مشکلات جامعه، موضوعات داغ روز، اخبار، داستان‌نویسی و غیره می‌تواند موضوعات خوبی برای نوشتن باشد که طرفداران زیادی دارد. پس از جذب ترافیک بالا، وبلاگ نویسان می‌توانند از طریق تبلیغ گرفتن یا تبلیغات کلیکی به درآمد برسند. پول درآوردن از این روش، به ترافیک بالا و تعداد بازدیدکننده‌های آن وبلاگ بستگی دارد.

همچنین بخوانید:  50 نقل قول در مورد ذهنیت پولساز و موفقیت مالی

۳. بلاگری

اگر بخواهید بدون سرمایه به ثروت برسید، بلاگری از طریق شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین گزینه هاست. این فعالیت باید کاملاً هدفمند صورت گیرد و هدف مشخصی را دنبال کند. برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق باید در زمینه خاصی متخصص باشید و در همان موضوع تولید محتوای مستمر و هدفمند داشته باشید. هرچقدر تعداد اعضا و فالوورهایتان بالاتر رود می‌توانید با گرفتن تبلیغ به درآمدهای قابل توجهی دست پیدا کنید. موضوعاتی مانند مُد و فشن، طنز و سرگرمی، استایل، تست غذا، آموزش آشپزی، آموزش بورس و غیره بسیار  پرطرفدار هستند. 

بلاگری

۴. فروش محصولات دانلودی

شما می‌توانید یک فروشگاه‌ مجازی برای دانلود فایل‌های مختلف راه‌اندازی کنید که نیاز به سرمایه زیادی ندارد. حتی می‌توان در یک زمینه تخصصی نیز اقدام به فروش محصولات دانلودی کرد. فروش محصولات دانلودی می‌تواند به اندازه محصولات فیزیکی و یا حتی بیشتر سود ده باشد.

۵. آموزش مجازی

این روزها آموزش مجازی در هر زمینه‌ای مورد استقبال قرار می‌گیرد و شما اگر در هر زمینه‌ای تخصص خاصی داشته باشید، می‌توانید آن را به ‌صورت مجازی به دیگران آموزش دهید و کسب درآمد کنید. برای این کار باید آموزش‌های خود را به ‌صورت کتابچه متنی الکترونیکی، ویدئو، صوت یا پاورپوینت دربیاورید. همچنین آموزش‌های شما می‌تواند تلفیقی از متن، صورت و ویدئو هم ارائه شود. این کار بدون سرمایه شروع می شود اما می تواند ثروت زیادی را ظرف چندسال برایتان رقم بزند.

۶. تولید و فروش صنایع‌دستی

معمولاً صنایع‌دستی با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسند اما در عین حال طرفداران مخصوص به خود را دارند. اگر در این زمینه تخصص دارید یا به آن علاقه‌مند هستید می‌توانید از طریق فروش محصولات و صنایع‌دستی تولیدی خود یا دیگران، در بستر و بازار مناسب، به درآمدهای بالایی برسید.

۷. خدمات مشاوره

خدمات مشاوره

از دیگر راه‌های سریع ثروتمند شدن بدون سرمایه، خدمات مشاوره است. مشاوره می‌تواند در هر زمینه‌ای باشد و به ‌‌صورت آنلاین، تلفنی یا حضوری انجام شود. حتی می‌توانید هر سه را با هم تلفیق کنید تا مراجعه کننده شما احساس راحتی و اعتماد بیشتری کند. در زمینه تخصصی خاص خود می‌توانید در برابر دریافت هزینه‌ مشاوره، به دیگران کمک نمایید. خدمات مشاوره می‌تواند موضوعات روانشناسی، تربیت فرزند، آشپزی، سلامت، دکوراسیون و غیره را شامل شود.

۸. فریلنسری

امروزه بازار دورکاری یا فریلنسرینگ بسیار زیاد شده است. شما می‌توانید در زمینه‌ای که تخصص دارید اقدام به انجام پروژه‌های گوناگونی کنید. تخصص‌های مختلفی از تایپ گرفته تا برنامه‌نویسی، ادیت ویدئو یا هر مهارت دیگری را می‌توان به صورت پروژه‌ای قبول کرد و در خانه بدون هیچ سرمایه‌ای انجام دارد و در مقابل دستمزدهای خوبی دریافت کرد.

۹. خدمات ترجمه

خدمات مربوط به ترجمه متون، فیلم‌ها و فایل‌های آموزشی خواهان بسیار زیادی دارد. اگر شما به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری تسلط دارید، با انجام این کار می‌توانید بدون هیچ سرمایه‌ای به درآمد خوبی برسید.

در پایان از شما دعوت می کنم این ویدیو از دکتر کاویانی که نکات مهمی درباره پول دار شدن بدون سرمایه صحبت می کنند را ببینید.

 

سخن پایانی

دانستن این که چگونه پولدار شویم بدون سرمایه موضوعی است که فکر افراد زیادی را به خود مشغول کرده است. اگر کسب و کاری را راه‌اندازی می‌کنید باید بدانید که هیچ تضمینی وجود ندارد که ثروتمند شوید. زیرا حتی بهترین ایده‌های تجاری نیز به دلیل اجرای ضعیف می‌تواند به شکست منتهی گردد. برای ثروتمند شدن بدون هیچ سرمایه ای، به تعداد انسان‌های روی کره زمین راه‌های مختلفی وجود دارد. توجه داشته باشید که روی مهارت‌های خودتان کار کنید تا بتوانید راه شخصی خود را پیدا کنید. زیرا امکان رسیدن به موفقیت در این حالت بیشتر خواهد بود.

در این مقاله به بررسی عواملی که به شما در راه موفقیت کسب و کارتان کمک می‌کند پرداختیم و روش ها و نکات پولدار شدن بدون سرمایه را بررسی کردیم. امید است که شما نیز بتوانید جزو افرادی باشید که  بدون سرمایه شروع کنید و مسیر خوبی در کسب و کار داشته باشید. به خاطر داشته باشید که برای راه‌اندازی هر نوع از کسب‌وکار، ابتدا باید به افزایش مهارت و تغییر دیدگاه خود نسبت به دنیای کسب ‌و کار بپردازید.

 

سوالات رایج

چگونه بدون سرمایه پولدار شویم؟

روی خودتان سرمایه گذاری کنید، چیزهایی که بلدید را آموزش دهید، منبع درآمد متنوع ایجاد کنید، ارتباط سازی کنید و …

بهترین راه‌های پولدار شدن بدون سرمایه چیست؟

همکاری در فروش، بلاگری، وبلاگ نویسی، خدمات مشاوره و ترجمه، فریلنسری و … از بهترین راه های ثروتمند شدن بدون سرمایه می باشند.

 

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

یک پاسخ

 1. اوایل سیستم افیلیت مارکتینگ دیجی کالا خیلی خوب بود ، واقعا می ارزید ازش استفاده کنی ، ولی بعد یه مدتی دیگه بد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود