10 قانون برتر موفقیت در زندگی

10 قانون برتر موفقیت در زندگی

همه می خواهند در کاری موفق باشند. مهم نیست که این یک هدف کوچک باشد یا یک هدف اساسی زندگی بلکه اکثر ما می خواهیم به دستاوردهای بزرگتری در زندگی خود دست پیدا کنیم. به این ترتیب، ما در مجموعه خودساخته تصمیم گرفته‌ایم قوانین موفقیت در زندگی را نشان دهیم که می‌تواند به هر فرد جدی که هدف‌گرا هم باشد کمک کند تا موفقیت بیشتری در پیگیری‌های خود داشته باشد.

بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا 10 قانون اصلی موفقیت برای رسیدن به اهداف در زندگی و تجارت آورده شده است:

1. صبور باشید، موفقیت در زندگی زمان می برد

یکی از مهمترین قوانین موفقیت مربوط به صبر است. اکثر افرادی که قصد دارند به الگوهای خود برسند، تنها پس از این واقعیت متوجه می شوند که تحقق موفقیت به زمان زیادی نیاز دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند موفقیت، مانند هر چیز دیگری در جامعه، قابل گذاشتن در مایکروویو است. اما، موفقیت نیازمند یک دیدگاه بلند مدت است.
بنابراین، صبور باشید و درک کنید که موفقیت زمان می برد. این امکان را در نظر بگیرید که پیگیری های شما دو برابر زمانی که برای آن برنامه ریزی کرده اید طول بکشد. با انجام این کار، زمانی که همه چیز به همان سرعتی که در ابتدا پیش‌بینی می‌کردید محقق نمی‌شود، کمتر احتمال دارد آن را رها کنید.

2. خود انضباطی داشته باشید چون موفقیت بدون آن دشوار است

موفقیت نتیجه اقدامات مدام تکرار شده در طول زمان است. و فردی که روزانه اعمال خود را نظم می دهد تا فعالیت هایی را که برای جلو بردن کار باید انجام دهد، نسبت به کسانی که فاقد نظم و انضباط هستند، برتری دارد.
اینگونه به آن فکر کنید که موفقیت اساساً پیشرفت اهداف ارزشمند است. و تنها چیزی که باعث می شود فرد در جهت اهداف خود پیشرفت کند، اقدام منظم است. بنابراین، آنچه را که باید انجام شود بپذیرید و نظم و انضباط برای انجام آن کارها را بیابید و در نهایت به موفقیت خود خواهید رسید.

3. از علایق خود پیروی نکنید، نقاط قوت خود را دنبال کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند موفقیت در انجام کاری است که به آن علاقه دارند. در حالی که این نکته می تواند درست باشد، می تواند دستور العملی برای فاجعه نیز باشد. اگر مشتاق بسکتبال حرفه‌ای هستید، اما نمی‌توانید به سبد آن برسید چون قدتان 160 سانتیمتر است، ممکن است تمام این اشتیاق بیهوده باشد.
بنابراین، مطمئن باشید که هر چیزی که دنبال می‌کنید، در حوزه صلاحیت شما قرار می‌گیرد. ابتدا نقاط قوت خود را دنبال کنید و سپس هدف خود را پیدا کنید که کجا این نقاط قوت با چیزهایی که به آنها علاقه دارید همپوشانی دارند. اگر مقداری همپوشانی پیدا کردید، واقع هنر کرده اید. اگر نه، خوب، حداقل با پیروی از نقاط قوت خود شانسی برای موفقیت خواهید داشت.

4. مراقب باشید با چه کسی معاشرت می کنید

یک قانون کلیدی موفقیت که تقریباً همه افراد موفق با آن موافق هستند، توجه دقیق به افرادی است که با آنها معاشرت می کنید. زیرا بسیاری از موفقیت ها منوط به این است که حلقه نفوذ شما چه کسی باشد. اگر می خواهید به موفقیت برسید، باید مراقب باشید که وقت خود را با چه کسانی می گذرانید. اگر با دوستان یا دوستانی معاشرت می‌کنید که ارزش‌ها، رویاها و مهارت‌های شما مغایر با ارزش‌های شماست، می‌توانید پیشرفت خود را متوقف کنید و خواهید داشت.
اگر به خود اجازه دهید در محیط هایی باشید که مردم رویاهای شما را کوچک جلوه می دهند، به اهدافتان می خندند یا شما را تشویق به انجام فعالیت هایی می کنند که شما را از انجام کارهایی که باید انجام می دهید برای پیشرفت در اهدافتان باز دارد، شانس موفقیت شما کاهش می یابد.
حکمتی در این ضرب المثل وجود دارد که می گوید کبوتر با کبوتر، باز با باز، بنابراین، مراقب پرندگانی که با آنها ارتباط دارید باشید. و اگر می توانید، با افراد بهتر از خودتان بپرید و نه افرادی که از شما پایین تر هستند.

همچنین بخوانید:  4 دلیل برای اینکه سرنوشت خود را بدست بگیریم

5. درک کنید که موفقیت بهایی دارد

موفقیت آسان نیست و افرادی که به موفقیت واقعی دست می یابند تصمیم می گیرند تا بهای آن را بپردازند. افرادی که نمی دانند باید بهایی پرداخت شود، به زودی وقتی شرایط سخت می شود متوجه می شوند که ممکن است بیشتر از قبل دچار چالش های ذهنی و کاری شوند.
به این ترتیب، به این قانون موفقیت توجه کنید و مطمئن باشید که آماده هستید قبل از شروع سفر، هر هزینه ای که موفقیت از شما می خواهد بپردازید. با این کار ذهن خود را تقویت خواهید کرد و خود را از نظر ذهنی برای آنچه در پیش است آماده خواهید کرد. و در نتیجه، به طور چشمگیری شانس خود را برای دستیابی به موفقیت بزرگتری که به دنبال آن هستید، افزایش دهید.

6. موفقیت در زندگی نیاز به یک طرز فکر درست دارد

رسیدن به موفقیت مستلزم داشتن نگرش صحیح نسبت به موفقیت است. اگر همیشه منفی نگر باشید، همیشه شک کنید، و مدام به این فکر کنید که چرا کارها نمی توانند انجام شوند، موفقیت بسیار کمی خواهید داشت. با این حال، اگر ذهنیت موفقیت آمیزی داشته باشید، به میزان قابل توجهی به سمت اهداف خود پیشرفت خواهید کرد.
طرز فکر موفقیت چیست؟ در ساده ترین شکل، این باور است که می توانید به چیزی برسید. همچنین درک این نکته است که نگاه کردن به زندگی خود و موانع موجود در آن از دیدگاه مثبت، به طور تصاعدی قدرتمندتر از دیدن چیزها از دریچه بدبینانه یا منفی است.
در نهایت، فردی که ذهنیت موفقیت محور دارد، ارزش عمل را بر انفعال نیز درک می کند. به این ترتیب، آنها تفکر در مورد اقدام گسترده و انجام کارها را بخشی از مسیر خود برای رسیدن به اهداف خود قرار می دهند.

7. موفقیت مستلزم شکست است

از بین همه قوانین ما برای موفقیت، این یکی از همه دست کم گرفته شده است. چیزی که هر فردی که آرزوی موفقیت دارد باید قبل از موفقیت با آن کنار بیاید این است که موفقیت مستلزم شکست است. موفقیت مستلزم آن است که ما از آزمون ها و مصیبت های مختلف عبور کنیم. رسیدن به اوج موفقیت به ندرت آسان است و تقریباً همیشه گهگاه احساس شکست می کنیم.
بنابراین، تنها چیزی که درک آن در مورد موفقیت ضروری است این است که شکست بخشی طبیعی از آن است. و همانطور که راه خود را به سمت هدف(های خود) طی می کنید، همیشه موانع و موانعی وجود خواهد داشت. مهم این است که شما آن دست اندازها را به عنوان شکست خود تلقی نکنید، بلکه به عنوان شکست های جزئی که باید بر آنها غلبه کنید بشناسید.
شما فقط زمانی شکست خورده اید که دست از تلاش بردارید. بنابراین، همه شکست های خود را در آغوش بگیرید، اما هرگز دست از تلاش برندارید.

همچنین بخوانید:  توسعه فردی چیست؟ +در زندگی روزمره چه کمکی به ما می کند؟

8. همه شما را تشویق نخواهند کرد

برای شما مهم است که خود را از نظر ذهنی برای این واقعیت آماده کنید که همه نمی خواهند موفقیت شما را ببینند. در واقع، حتی برخی از کسانی که در نزدیکترین حلقه شما هستند ممکن است مخفیانه بخواهند شما شکست بخورید. چرا؟ زیرا موفقیت شما می تواند آنها را بد جلوه دهد. به طور خلاصه، برای آنها ناامنی ایجاد کند.

علاوه بر این، شما رقیبی خواهید داشت که می خواهند شما نیز شکست بخورید. اما مهم‌تر از همه، این است که ممکن است هنگام صعود به سمت هدف مورد نظرتان، مردمی برای شما تشویق نشوند. شاید در ابتدا، اما اگر هدف بزرگی دارید که سال‌ها طول می‌کشد، می‌توانید شرط ببندید که اشتیاق دیگران برای پیگیری‌های شما کاهش می‌یابد.
بنابراین، این قانون موفقیت همه چیز این است که خود را از نظر ذهنی برای این احتمال آماده کنید و به همان اندازه آماده باشید که تشویق کننده خود باشید.

موفقیت بیشتر

9. موفقیت باعث موفقیت بیشتر می شود

یکی از نادیده گرفته شده ترین قوانین موفقیت، حرکت است. و یکی از راه‌هایی که افرادی که به اهدافشان دست می‌یابند نمی‌توانند انگیزه کافی برای دستیابی به اهداف واقعا بزرگ خود را به دست آورند، جشن نگرفتن پیروزی‌های کوچک در طول مسیر است.
بنابراین، مهم است که اهداف بزرگ خود را به نقاط عطف کوچکتر تقسیم کنید. اگر هدف نهایی موفقیت شما این است که یک میلیون دلار پس انداز کنید، مطمئن شوید که زمانی که به 100،000 دلار رسیدید جشن بگیرید و دوباره زمانی که به 200،000 دلار رسیدید و غیره و غیره. یا اگر هدف اصلی شما کاهش وزن 50 پوندی است. مطمئن شوید که وقتی 10 پوند وزن کم کردید جشن بگیرید. سپس دوباره در 20 پوند. و قبل از اینکه متوجه شوید، به هدف اصلی خود خواهید رسید.
فقط به اهداف کوچک به عنوان پله هایی برای رسیدن به مقصد نهایی فکر کنید. سپس هر یک از آنها را جشن بگیرید، زیرا بدون آنها هرگز به هدف بزرگی که واقعاً دنبال آن هستید نخواهید رسید. بنابراین، موفقیت را در کوچکترین دستاوردها بیابید و جشن بگیرید. سپس اجازه دهید این موفقیت باعث موفقیت بیشتر شود.

10. موفقیت در زندگی بدون حس رضایت، شکست است

از بین همه قوانین موفقیت در زندگی، این یکی مهمترین است. بنابراین توجه داشته باشید. اگر در نهایت از نتیجه ناراضی و ناخشنود باشید، رسیدن موفقیت آمیز نیست. تونی رابین این نکته را با این جمله خود به بهترین وجه گفت: «موفقیت بدون حس رضایت، شکست است». این عبارتی است که مردم باید مد نظر داشته باشند، زیرا درست به نظر می رسد.
در مورد آن فکر کنید، اگر تمام زندگی خود را صرف تلاش برای رسیدن به یک مقصد خاص می کنید و متوجه می شوید که آن چیزی نیست که واقعاً می خواستید، پس فقط وقت خود را تلف کرده اید.
بنابراین، قبل از اینکه تمام زندگی خود را برای رسیدن به چیزی سرمایه گذاری کنید، مطمئن شوید که چیزی که دنبال می کنید همان چیزی است که واقعا می خواهید. و اینکه رسیدن به هدف باعث رضایت بیشتر شما در زندگی شما می شود نه کمتر.
به هر حال، رسیدن به چیزی واقعاً موفقیت نیست اگر نتیجه نهایی چیزی باشد که شما واقعاً نمی خواهید. بنابراین، اهداف خود را روشن کنید، هرگز تعریف دیگری از موفقیت را تعقیب نکنید، و فقط اهدافی را دنبال کنید که به شما کمک می‌کنند بیشترین احساس را در زندگی داشته باشید، چه در تعقیب و چه در رسیدن.

همچنین بخوانید:  دروغ هایی که جلوی موفقیت ما را میگیرند!

قانون آخر

بسیار خوب، در اینجا آخرین قانون پاداش موفقیت وجود دارد. این قانون آخر قانونی نیست که همه لزوماً باید آن را بپذیرند. با این حال، این یک قانون است که مطمئنا به تسریع موفقیت در زندگی کمک می کند.
پس چیست؟ خوب، قانون پاداش برای موفقیت این است: زندگی افرادی را مطالعه کنید که کاری را انجام داده اند که شما می خواهید انجام دهید. به طور خلاصه، زندگی افراد موفق را مطالعه کنید.
مطالعه زندگی افرادی که به آنچه شما می خواهید دست یافته اند، مانند یک کد تقلب در یک بازی ویدیویی است. چرا؟ زیرا اگر فردی را طولانی و به اندازه کافی خوب مطالعه کنید، در نهایت الگوها، اقدامات و فرآیندهای فکری را مشاهده خواهید کرد که به او کمک کرد تا موفقیت خود را پیدا کند. بنابراین، در هر بیوگرافی یا داستان موفقیتی که می خوانید، به دنبال سرنخ بگردید، زیرا موفقیت سرنخ هایی به جا می گذارد.

سخن پایانی

بسیار خوب، شما آن را دارید، 10 قانون ساده موفقیت که باید رعایت شوند. در اینجا آنها دوباره به عنوان یک جمع بندی سریع و نهایی آمده اند:
• صبر را در آغوش بگیرید
• انضباط شخصی را در آغوش بگیرید
• نقاط قوت خود را دنبال کنید
• ارتباط کلید موفقیت است
• برای پرداخت بهای موفقیت آماده شوید
• یک ذهنیت موفق به دست آورید
• شکست را در آغوش بگیرید
• برای کسانی که از شما متنفرند آماده شوید
• سختی حرکت را در آغوش بگیرید
• تمرکز بر تحقق هدف را سرلوحه کار خود کنید
به یاد داشته باشید، موفقیت هرگز تصادفی نیست. افرادی که در زندگی موفق می شوند در رسیدن به اهداف خود موفق می شوند زیرا خیلی زود تسلیم نمی شوند و بیشتر این قوانین موفقیت را رعایت می کنند. بنابراین، اگر واقعاً به دنبال موفقیت و دستاوردهای بیشتری در تجارت یا زندگی خود هستید، پس این 10 قانون موفقیت را بپذیرید و آنها را برای خود به کار بگیرید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در این مورد با ما در میان بگذارید.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود