10 گام تا رسیدن به همه آرزوها

مسئولیت پذیری در راستای رسیدن به آرزو ها

داشتن هوش و جسارت ویژگی های ارزشمندی هستند، اما در مقایسه با آنچه که هر یک از ما در تلاش برای رسیدن به موفقیت در زندگی به آنها نیاز داریم کم رنگ می شوند. در واقع آنچه ما از همه چیز بیشتر به آن نیاز داریم مسئولیت پذیری است. فلسفه مسئولیت پذیری قدرتمند برای اولین بار بیش از دو دهه پیش در کتاب پرفروش نیویورک تایمز به نام «اصل اوز» به دنیا معرفی شد و از آن زمان، میلیون ها نفر با این مفهوم آشنا شدند. چرا اوز؟ همانطور که مشخص است، پس‌زمینه استعاری عالی برای اصول بی‌زمان ما، داستانی بی‌زمان است، داستانی که همه ما در کودکی آن را دوست داشتیم. مطمئناً ملاقات دوروتی، مترسک، مرد حلبی و شیر ترسو را از فیلم جادوگر شهر اوز در سال 1939، بر اساس رمان کلاسیک کودکان ال. فرانک باوم، به خاطر دارید. همه شخصیت های اصلی در شرایط ناامید کننده ای قرار می گیرند که خارج از کنترل آنهاست. گردبادی دوروتی را از مزرعه‌اش در کانزاس بیرون می‌کشد و او را برخلاف میلش به دنیای فانتزی عجیبی پرتاب می‌کند. مرد حلبی در جای خود زنگ زده است و نمی‌تواند حرکت کند زیرا قلبی برای حرکت ندارد. و شیر ترسو که فاقد شجاعت و اعصاب است و بنابراین زندگی بسیار پایین‌تر از پتانسیل خود را دارد.

شخصیت‌ها که قربانی کمبودها و شرایط می‌شوند، معتقدند که نمی‌توانند به تنهایی همه چیز را تغییر دهند، بنابراین به امید یافتن جادوگری قدرتمند که همه مشکلات زندگی را حل می‌کند، راهی جاده آجری زرد رنگ به سمت سرزمین اوز می‌شوند. در قلب پیام این کتاب یک اصل ساده نهفته است: اجازه ندهید شرایط شما شخصیت و هدف شما را تعیین کند.

به عبارت دیگر، موفقیت و آینده خود را در دستان عصای جادوگر قرار ندهید. تکیه کردن به کسی یا چیزی برای نجات شما تنها باعث ایجاد حس قربانی شدن می شود که توانایی شما را برای فکر کردن واضح، خلاقانه و سریع فلج می کند. در عوض، مسئولیت شکل دادن به شرایط خود را بر عهده بگیرید، و چیزهای خوب، مثبت و تغییر دهنده بازی شروع به رخ دادن خواهند کرد.

خواه به دنبال ایجاد تغییرات عمده در زندگی خود هستید یا فقط می خواهید کمی آن را تنظیم کنید، در اینجا 10 دستورالعمل وجود دارد که به شما کمک می کند قدرت مسئولیت پذیری شخصی را آزاد کنید. اعمال، تصمیمات، موفقیت ها و شکست های خود را به عهده بگیرید.

مفهوم مسئولیت پذیری

 1. مفهوم مسئولیت پذیری را دوباره برای خود تعریف کنید

آیا صرف ذکر کلمه مسئولیت پذیری شما را به لرزه در می آورد؟ دیدگاه منفی (و غیر الهام‌ بخش) مسئولیت ‌پذیری در تعریف فرهنگ لغت رایج تقویت می‌شود: گزارش دادن. پاسخگو بودن، مسئولیت پذیر بودن. وفادار ماندن به خود و اهدافتان نباید سخت باشد. شما باید مسئولیت پذیری خود را هدیه ای به خود بدانید، یک طرز فکر داوطلبانه برای اطمینان از موفقیت، نه چیزی که به زور به خودتان غذا می دهید، حتی اگر از آن متنفر باشید.

 1. طوری فکر کنید که انگار زندگی شما به هدفتان وابسته است

وقتی به سمت یک ذهنیت مصمم و خلاق تغییر می‌کنید، شروع به کشف راه‌حل‌هایی برای چالش‌هایی می‌کنید که ممکن است فکر می‌کردید خارج از کنترل شما هستند. اگر زندگی شما به آن بستگی داشت، آیا برای نجات خود ایده یا استراتژی جدیدی ارائه می کردید؟ کاملا.

همچنین بخوانید:  بزرگترین تفاوت فقرا با ثروتمندان در چیست ؟؟

هدفی که می‌خواهید به آن برسید یا مشکلی که می‌خواهید حل کنید احتمالاً یک سناریوی مرگ یا زندگی نیست، اما بسیاری از راه‌حل‌های خلاقانه زمانی به دست می‌آیند که همه چیز را در خط مقدم قرار دهید. درست است که زندگی شما ممکن است در خطر نباشد اما شادی و موفقیت شما در خطر است.

 1. وقتی نمی توانید شرایط خود را کنترل کنید، اجازه ندهید شرایط شما را کنترل کند.

در 22 مارس 2012، ارتش دولتی مالی به کاخ ریاست جمهوری یورش برد و دموکراسی 20 ساله این کشور در غرب آفریقا را سرنگون کرد. در این آشفتگی، مبارزان کنترل دو سوم کشور را به دست گرفتند و انتخابات دموکراتیک آتی را در هم شکستند. آره ساماکه، شهردار شهر کوچک اولسبوگو، که تقریباً 40 مایلی دورتر از هرج و مرج واقع شده است، می گوید: زمانی که کودتا اتفاق افتاد، لحظه غم انگیزی بود. در اینجا فهمیدم که چه به تنهایی، چه با کمک مهمترین نکته این است که بیرون بروید و کاری انجام دهید.

 1. شما باید موفقیت را بیشتر از آنچه که نمی خواهید بخواهید.

 همه چیز بهای معینی را از شما خواهد گرفت: انرژی، تلاش، صبر، منابع. طبیعی است که چیزهای خوب زندگی را بدون پرداخت هزینه بخواهید مثلا  می خواهید وزن کم کنید اما نمی خواهید ورزش کنید یا غذاهای مورد علاقه خود را قربانی کنید. شما پیشرفت را می خواهید، اما نمی خواهید ساعت های اضافی را برای آن صرف کنید. موفقیت زمانی به دست می‌آید که به نقطه اوج می‌رسید و بیشتر از اینکه از هزینه رسیدن به آن وحشت داشته باشی، به هدفت بخواهی.

 1. اجازه ندهید جاذبه شما را به سمت پایین بکشد.

همانطور که سیارات عظیم گرانش تولید می کنند و همه چیز را به سمت خود می کشند، به نظر می رسد که مشکلات سخت و موانع چالش برانگیز جرم کافی دارند تا شما را از رسیدن به آنچه می خواهید دور کنند. این نیرو با بزرگ‌تر و سخت‌تر شدن چالش‌ها بزرگ‌تر و قوی‌تر می‌شود پس لطفا تسلیم نشوید.

 

مسئولیت پذیری

 1. هر پیشرفتی نیاز به یک حرکت جسورانه دارد.

جیم کری در نوجوانی آنقدر فقیر بود که پس از دست دادن شغل پدرش، خانواده‌اش در یک ون زندگی می‌کردند، اما او به آینده خود و چیزهایی که می خواست در زندگی خود به انجام برساند اعتقاد داشت. همانطور که داستان زندگی او پیش میرفت، یک شب دسته چک خود را بیرون آورد و چکی به ارزش 10 میلیون دلار برای خود نوشت و در ماشین خود  چسباند. در آن لحظه کری عزم شخصی خود را تثبیت کرد. طی پنج سال بعد، قول کری به خودش منجر به شهرت جهانی شد. در اوج کارش، دستمزد هر فیلم او به 20 میلیون دلار رسید. وقتی قدرت درونی خود را کشف می کنید، می بینید که حق، توانایی، حتی موظف هستید که بهترین واقعیت خود را خلق کنید.

 1. به دنبال بازخورد باشید.

درخواست توصیه و انتقاد از دیگران باعث ایجاد مسئولیت پذیری می شود. برای اینکه این کار عملی شود، باید مرشد، دوست، همکار یا شخص مهمی را که برایشان جذاب هستید متقاعد کنید که می خواهید بدانید او واقعاً چه فکری می کند. ارزیاب باید بداند که اگر کاملاً صادق باشد هیچ ضربه ای متحمل نمی شود. بازخورد کلید غلبه بر نقاط کور و دستیابی به نتایج بهتر است.

 1. از خود بپرسید که آیا یک مستاجر هستید یا یک مالک؟
همچنین بخوانید:  ۵ عادت روزانه برای موفقیت

 ما بیشتر به چیزهایی که داریم اهمیت می دهیم تا چیزهایی که اجاره می کنیم، زیرا سرمایه گذاری زیادی روی چیزهای موقتی نداریم. وقتی صاحب چیزی هستید – خواه یک ماشین باشد، یک وظیفه کاری یا یک رابطه – شما روی آن سرمایه گذاری می کنید که معمولاً شامل درجاتی از فداکاری است. وقتی چیزی را اجاره می‌کنید، می‌توانید پس از دست دادن آن هم زندگی کنید. اگر واقعاً متعهد به رسیدن به هدف خود هستید، همه چیز را ادامه دهید.

 1. برای یک راه سخت آماده شوید

 یافتن راه حل درست مانند حفاری برای یافتن طلا است. آیا فیلم مستند Gold Rush را دیده اید؟ این فیلم داستان زندگی معدنچیان امروزی را دنبال می‌کند که با زمان، یکدیگر و طبیعت رقابت می‌کنند تا بتوانند ثروتمند شوند. در این فیلم افراد هرچه بیشتر در فرآیند استخراج معدن پیش می روند و سختی بیشتر تحمل می کنند، طلای بیشتری پیدا می کنند. در پایان، آنها باید چندین تن خاک را جابجا کنند تا فقط 1 اونس طلا پیدا کنند. کار سختی است، اما نتیجه خوبی به همراه دارد.

 1. فقط انجامش دهید!

اگر فقط یک سوئیچ وجود داشت که بتوانید آن را بچرخانید رسیدن به هر آنچه می خواهید آسان نبود؟ یا یک دکمه که بتوانید فشار دهید؟ یا شاید برنامه ای که بتوانید از آن استفاده کنید؟ خوب، باید بدانید که واقعاً یک دکمه جادویی وجود دارد و به آن می گویند انتخاب کردن و عمل کردن. شما این انتخاب را دارید که آرزوهای خود را برآورده کنید یا در چرخه سرزنش و قربانی شدن غوطه ور شوید. موفقیت واقعی از بیرون نمی آید بلکه از درون می آید. جادوگری وجود ندارد. مسئولیت پذیری شخصی کلید موفقیت در هر کاری است که انجام می دهید.

5 ویژگی که برای رسیدن به بزرگترین اهداف خود به آنها نیاز دارید

خوب حالا که فهمیدیم چه باید کرد، باید یاد بگیریم که چه ویژگی هایی این کار را آسان تر می کند. در اینجا پنج ویژگی وجود دارد که برای رسیدن به بزرگترین اهداف خود به آنها نیاز دارید:

 

مفهوم مسئولیت پذیری

 1. مثبت باشید.

من همیشه معتقد بودم که همه چیز با یک ذهنیت مثبت شروع می شود. چیزی که ذهن خود را به آن معطوف می‌کنید این است که به کجا عمل خواهید کرد. شما باید به خودتان ایمان داشته باشید و تا جایی که می توانید مثبت باشید. برخی از بهترین راه ها برای انجام این کار این است که اطراف خود را با افراد مثبت و الهام بخش احاطه کنید. پیشرفت خود را یادداشت کنید. و هر روز را با خواندن یک مقاله الهام بخش یا گوش دادن به چیزهای مثبت و انگیزشی شروع کنید.

 1. پیگیر باشید.

در مواقعی که برای رسیدن به یک هدف بزرگ تلاش می کنید، افرادی هستند که به آنچه می خواهید و نیاز دارید «نه» می گویند. این را به من گفته اند و شما نیز خواهید گفت. افراد قوی و موفق تسلیم نمی شوند. شما نمی خواهید به شدت به مردم فشار بیاورید – گاهی اوقات فقط 15 درصد تغییر در استراتژی شما لازم است. و گاهی اوقات این فرد بعدی است که می گوید “بله”. بنابراین به حرکت رو به جلو در اهداف خود ادامه دهید. همیشه باور داشته باشید که امروز روز شما خواهد بود.

 1. صبور باشید.
همچنین بخوانید:  نکات کلیدی برای تعیین اهداف قدرتمند

شما همچنین باید حوصله شگفت انگیزی داشته باشید که به دنبال بزرگترین اهداف خود باشید. همه ما امروز می خواهیم به اهداف خود برسیم. ما در حال حاضر ثمره کار خود را می خواهیم، ​​اما گاهی اوقات زمان برای هدف ما مناسب نیست. همانطور که بورلی سیلز گفت: “هیچ میانبری برای رسیدن به جایی وجود ندارد که ارزش رفتن داشته باشد.” به این ذهنیت برسید که انتظار ارزشش را دارد. برای هر کاری که می توانید اقدام گسترده ای انجام دهید، اما به یاد داشته باشید که کارهای بزرگ زمان می برد. رویاهای شما ارزش انتظار را دارند.

انعطاف پذیر باشید تا مسئولیت پذیری را بهتر بدانید.

 1. انعطاف پذیر باشید تا مسئولیت پذیری را بهتر بدانید.

در طول زندگی ما، افراد و موقعیت هایی وجود دارند که سعی می کنند ما را از مسیر موفقیت دور کنند. افرادی هستند که سعی خواهند کرد به شما بگویند که نمی توانید این کار را انجام دهید، و چالش هایی در این مسیر وجود خواهند داشت که ممکن است بخواهند شما را ترک کنند. انعطاف پذیری قطعاً کیفیتی است که برای ساختن آن باید داشته باشید. اگر در مواقعی متوجه شدید که به خود شک دارید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یک مربی یا مربی استخدام کنید تا به شما کمک کند به طور مثبت پیشرفت کنید. به تنهایی می توانید کارهای زیادی انجام دهید، اما همراه با سیستم پشتیبانی مناسب، خواهید دید که کارهای بسیار بیشتری انجام خواهید داد.

 1. سازگار باشید. به شما در موسئولیت پذیری کمک میکند.

همانطور که اوگ ماندینو گفت: «همیشه نگرش یک دانش آموز را در نظر بگیرید. هرگز آنقدر بزرگ نباش که بخواهی سوال بپرسی، هرگز چیزهای زیادی دان نکن تا چیز جدیدی یاد بگیری.” شما باید همیشه در طول زندگی یاد بگیرید و رشد کنید زیرا این به شما کمک می کند تا به موفقیت های بزرگ برسید. شما باید ذهنی باز نسبت به فرصت ها و فرصت های فوق العاده بیرونی داشته باشید. اطراف خود را با افراد بسیار باهوشی احاطه کنید که می توانید از آنها یاد بگیرید و رشد کنید. وقتی اطراف خود را با دیگرانی احاطه کنید که قبلاً مسیری را که شما در آن قرار گرفته اید انتخاب کرده اند، راهبردهای عالی برای دستیابی به موفقیت را در اختیار شما قرار می دهد.

شما لایق رسیدن به اهداف و رویاهای خود هستید. اگر آن را می خواهید، باید به دنبال آن بروید – اما برای رسیدن به آن باید کارهای درست را انجام دهید. مثبت، پیگیر و در عین حال صبور باشید، انعطاف پذیر باشید و همیشه سازگار باشید.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود

آیا می‌خواهید درآمد بیزینس خود را ۳ برابر کنید؟

برای دریافت آموزش رایگان بیزینس پولساز دکتر کاویانی روی دکمه دریافت دوره بزنید