11 راه مطمئن برای بازیابی اعتماد به نفس خود

11 راه مطمئن برای بازیابی اعتماد به نفس خود

برای غلبه بر ترس ها، فقط باید یک کار انجام دهید تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. با افزایش اعتماد به نفس، می توانید در آینه نگاه کنید و به فردی که در آینه می بینید افتخار کنید، البته این موضوع با داشتن حس ارزشمندی، احترام به خود. یا عزت نفس شما درگیر است. با افزایش اعتماد به نفس خود به راحتی می توانید موقعیت ها و مکان هایی که شما را آزار می دهد را ترک کنید. خواه این موقعیت شغلی باشد یا رابطه ای. شما به راحتی از آن خارج می شوید زیرا معتقدید در آینده فرصت های بهتری خواهید داشت. بالا بردن عزت نفس، شما را فردی ریسک پذیر می کند. برای لحظه ای کاری را انجام دهید که دوست دارید و به آن فکر نکرده اید. افزایش اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا متوجه شوید که تا همین الان در مسیر اشتباه قدم گذاشته اید. این را بدانید که موقعیت های بد دوباره اتفاق می افتد، اما شما می توانید با افزایش اعتماد به نفس خود، با قدرت بر آنها غلبه کنید. کاهش استرس ناشی از امتحان کردن چیزهای جدید باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. زیرا دیگر نگران این نخواهید بود که دیگران در مورد شما چه فکری می کنند. ممکن است ایجاد اعتماد به نفس برای شما دشوار باشد و ممکن است انتقاد دائم از خود و دیگران بسیار آسان تر باشد. اما توجه داشته باشید که این افکار منفی ناشی از عدم اعتماد به نفس، بر روی شغل، روابط، خانواده، تحصیلات و خیلی چیزهای دیگر نیز تأثیر می گذارد. پاسخ به چگونگی اعتماد به نفس می تواند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد پس با ما در خودساخته همراه باشید.

1.نفس راحتی بکشید

به مشکلی که اخیراً با آن برخورد کرده اید فکر کنید. سه بار عمیق نفس بکشید و سپس تجزیه و تحلیل کنید که چگونه می توانید در آینده بهتر با آن مقابله کنید.

1.نفس راحتی بکشید

2.برای خندیدن برنامه ریزی کنید

برای این شب یک “شب خنده” برنامه ریزی کنید. به طرف مقابل و شریک زندگیتان پیامک ارسال کنید و یک فیلم خنده دار را انتخاب کنید تا با هم تماشا کنید تا اوقات خوشی را در کنار هم بگذرانید.

2.برای خندیدن برنامه ریزی کنید

3.همه چیز را از برق بکشید

هر روز یک ساعت را بدون فناوری اختصاص دهید. از این زمان برای ملاقات با یک دوست قدیمی یا خواندن یک کتاب جدید استفاده کنید.

3.همه چیز را از برق بکشید

4.تعطیلات آخر هفته را کار نکنید

این آخر هفته، اعلان‌های ایمیل را خاموش کنید و بر سرگرمی‌های خانوادگی در حین پیک نیک در حیاط خلوت تمرکز کنید.

4.تعطیلات آخر هفته را کار نکنید

5.شکرگزار باشید

امشب قبل از خواب، تلویزیون را روشن نکنید. یک فنجان چای بابونه دم کنید و در حین نوشیدن آن، سه موردی که بابت آنها سپاسگزار هستید را یادداشت کنید. در صبح به میزان احساس آرامش خود توجه کنید.

همچنین بخوانید:  از دایره امن خارج شو!

 

5.شکرگزار باشید

6.به فضای باز بروید

این هفته دو نوبت ناهار را بیرون از خانه بگذرانید و در این هنگام تلفن خود را به همراه نداشته باشید.

 

6.به فضای باز بروید

7.برای موفقیت برنامه ریزی کنید

اکنون لیست کارهای خود را بنویسید و سخت ترین کارها را در راس آن قرار دهید. ابتدا با آنها مقابله کنید.

 

7.برای موفقیت برنامه ریزی کنید

8.دکمه مکث را فشار دهید

اگر دفتر کار دارید، فوراً آن را ببندید. (اگر نه، به جایی بروید که مزاحمتی برای شما ایجاد نشود-نیمکت پارک، ماشینتان و غیره) 15 دقیقه را در سکوت بنشینید. اجازه دهید ذهن شما شارژ شود.

 

8.دکمه مکث را فشار دهید

9.کار جدیدی را شروع کنید

این هفته برای یک کلاس مدیتیشن یا یوگا ثبت نام کنید. به یک دوست بپیوندید و خود را از منطقه آسایش خود خارج کنید.

 

9.کار جدیدی را شروع کنید

10.مجددا تمرکز کنید

یک قلم و کاغذ بردارید. علایق (نه مرتبط با کار) خود را بنویسید. روی یکی تمرکز کنید و برای پیگیری آن وقت بگذارید.

 

10.مجددا تمرکز کنید

11.از مکالماتِ چالش‌برانگیز نهراسید

یکی دیگر از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس، این است که از مکالمات سخت نمی ترسند. گاهی اوقات باید چیزهای ناخوشایندی را به دیگران بگوییم که حتی ممکن است از ما متنفر باشند. گفتن این حرف ها واقعا دل شیر می خواهد! بهترین کاری که می توانید در چنین موقعیت هایی انجام دهید این است که به گذشته نگاه کنید و موقعیت هایی را به یاد بیاورید که شجاعت در یک مکالمه ترسناک دستاورد بزرگی برای شما بوده است. مرور موفقیت های گذشته یکی از راه هایی است که به شما کمک می کند در شرایط سخت اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. مردم با اطمینان می دانند که تا زمانی که مکالمات دشوار خود را کامل نکنند، قادر به انجام سایر وظایف مهم خود نخواهند بود. به تعویق انداختن و اجتناب از مکالمات دشوار باعث می شود احساس دردناکی داشته باشید و بخشی از مغز شما را درگیر کند، در حالی که اگر این ماموریت را به پایان برسانید، می توانید با خیال راحت از پس کارهای دیگر خود برآیید.

11.از مکالماتِ چالش‌برانگیز نهراسید

هیچ کس دوست ندارد دیگران او را طرد کنند و سرش فریاد بزنند، اما داشتن اعتماد به نفس به شما این شهامت را می دهد که این نقطه ضعف کوتاه مدت را نادیده بگیرید و آنچه لازم است را انجام دهید. گاهی اوقات باید متوقف شوید و پیامی را به دیگران بفرستید که ممکن است دوست نداشته باشند بشنوند.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که برخی از مکالمات آنقدرها که ما فکر می کنیم سخت نیستند و نتیجه با آنچه ما انتظار داریم بسیار متفاوت است. بیشتر نتایج عالی از مکالمات دشوار حاصل می شود. استرس برخی از این مکالمات ممکن است خواب شما را از بین ببرد و معده شما را دچار درد کند، اما با به کارگیری آنچه گفتیم، احتمالا کار آسان تری پیش رو خواهید داشت.

همچنین بخوانید:  چرا ما در مقابل تغیرات مثبت مقاومت میکنیم؟

12.از افرادی که شخصیت سمی دارند دور باشید

همیشه سعی کنید از 5 نوع شخصیت دور بمانید:

کسانی که همیشه شاکی هستند

شاکیان افرادی هستند که همیشه از بد بودن زندگی، شغل یا هر چیز دیگری شاکی هستند. آنها دائماً در مورد همه چیز ناله می کنند اما هرگز کاری برای آن انجام نمی دهند.

بودن در کنار یک شاکی می‌تواند بر شما تأثیر بگذارد، شاید شما شروع به شرکت در شکایات کنید و قبل از اینکه متوجه شوید، همان شیوه تفکر منفی آنها را در پیش بگیرید. این بدبینی مسری است. به همین دلیل است که باید قبل از نشستن با یک شاکی دو بار فکر کنید.

افراد طلب کار از زندگی

اینها افرادی هستند که احساس می کنند در زندگی مستحق چیزهای خاصی هستند، مثل اینکه مجبور نیستند برای چیزی کار کنند، اینکه اطرافیانشان چیزی به آنها بدهکار هستند. آنها همچنین کسانی هستند که سعی می کنند شما را از دنبال کردن رویاهایتان منصرف کنند.

این طرز فکر می تواند برای فردی که سعی در موفقیت دارد کشنده باشد. این تصمیم شما را مسدود می کند و می تواند انگیزه شما را در دم از بین ببرد. این را بدانید که شما یا هر کس دیگری حق هیچ چیز را ندارید. اگر زندگی خوب را می خواهید، باید آن را ایجاد کنید.

افرادی که ربات وار زندگی می کنند

این دسته افراد مهم ترین گروهی هستند که باید از آنها دور بمانید. آنها کسانی هستند که با محدودیت های تعیین شده مطابقت دارند. آنها رویایی ندارند که به دنبال آن باشند و کاری انجام نمی دهند که خلاف وضعیت موجود باشد. آنها به سادگی مانند ربات ها زندگی می کنند. بیدار می شوند، 40 ساعت در هفته در شغلی که از آنها متنفرند کار می کنند، به خانه می روند، می خوابند و دوباره آن را انجام می دهند.

افراد زیادی هستند که به این راضی هستند و این کاملاً خوب است. اما فردی که رویاهای خود را دنبال می کند به سادگی نمی تواند با زندگی معمولی مطابقت داشته باشد. بنابراین در حالی که کار تمام وقت خود را انجام می دهید، تلاش بیشتری برای شروع ساختن به سمت چیزی که بیشتر با رویاهای شما مطابقت دارد، انجام دهید. در نهایت می توانید شغل روزانه خود را ترک کنید و تمام وقت به دنبال اشتیاق و کار مورد علاقه خود باشید.

افراد الکی خوش

آنها کسانی هستند که پنج روز در هفته برای ساعات شادی برنامه ریزی می کنند، کسانی که زندگی می کنند تا هر شب بیرون بروند. مطمئناً، مهمانی رفتن و خوش بودن ممکن است سرگرم کننده باشد، اما مراقب باشید، آنها می توانند شما را از رویاهایتان منحرف کنند.

همچنین بخوانید:  رازهای میلیونر شدن میلیونرها

اشتباه نکنید، شما باید زمانی را برای استراحت اختصاص دهید و گاهی اوقات سر خود را گرم کنید، اما این نوع زندگی راه حل نیست و آن زندگی را که در پی آن هستید به ارمغان نمی آورد. با اولویت دادن به مهمانی، حواس خود را پرت می‌کنید و تمرکز خود را بر روی اهدافتان از بین می‌برید. چیزهایی بزرگتری برای اینکه به عنوان یک شخص رشد کنید وچود دارد، ابتدا باید بزرگ شوید.

افراد شکاک که همیشه با تردید زندگی می کنند

شک‌ و تردیدها می‌توانند ناامیدکننده باشند، آن‌ها به رویاهای بزرگ شما ضربه می زنند، اما اولین چیزهایی هستند که به شما می‌گویند فکر نمی‌کنند این ایده ختم به خیر شود. آنها مواردی هستند قبل از انجام کاری به شما هشدار می دهند. به عنوان فردی که به دنبال رویاهای خود است، این اتفاق می تواند بسیار دلسرد کننده باشد، بنابراین شناسایی افراد شکاک در گروه شما برای شما و موفقیت شما در آینده مفید خواهد بود. به همین ترتیب، بسیار مهم است که افراد حمایت کننده را در اطراف خود نگه دارید، افرادی که شما را تشویق می کنند و زمانی که انگیزه خود را از دست می دهید روحیه شما را بالا می برند.

بنابراین، اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که از شما حمایت می کنند و شما را تشویق می کنند تا رویاهای خود را از طریق مناسبی دنبال کنید چون موفقیت شما به آن بستگی دارد.

چگونه کیفیت اعتماد به نفس را کنترل کنیم؟

یک اصل مهم آن است که بدانیم هیچ کس بدون یک ویژگی ارزشمند متولد نمی شود و کم کم از اطرافیانش یاد می گیرد یا مجبور می شود یاد بگیرد. حتی اگر عزت نفس پایینی دارید، ممکن است این امکان پذیر نباشد، اما متخصصان قویاً معتقدند که همیشه می توانید کیفیت خود را بهبود ببخشید. این یک مسئله ژنتیکی نیست و لازم نیست برای تقویت اعتماد به نفس خود به دیگران اعتماد کنید. ممکن است باور داشته باشید که خیلی کارآمد، باهوش و جذاب نیستید اما همه چیز می تواند تغییر کند. شما می توانید یک فرد محترم باشید. فردی که می تواند علیرغم منفی نگری دیگران به خواسته هایش برود.

شما می توانید این کار را با کنترل زندگی خود و کنترل کیفیت اعتماد به نفس خود انجام دهید. با فعالیت های خاصی که عملکرد و عزت نفس شما را افزایش می دهد، می توانید اعتماد به نفس خود را بدون کمک دیگران افزایش دهید.

سخن پایانی

از دست دادن اعتماد به نفس ، ساده است اما بازیابی آن کاری دشوار خواهد بود که به تلاش زیادی نیازمند است. از این رو باید انگیزه های خود را قوی کنیم و عملگرا باشیم تا بتوانیم آنچه از دست داده ایم را بازیابی کرده و به سوی موفقیت برویم.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

یک پاسخ

  1. بسیار عالی بود امیدوارم که هرروز تان موفق تر ازدیروزتان باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود