21 کار برای آسان‌تر رسیدن به اهداف – بروزرسانی 2020

 21 کار برای آسان‌تر رسیدن به اهداف

 ۲۱ کار برای آسان‌تر رسیدن به اهداف

آسان‌تر رسیدن به اهداف، خواسته همگان است،  تمام مردم دوست دارند به سادگی به اهداف خود برسند و زندگی رویایی داشته باشند. اما آمارها نشان می‌دهد تقریباً ۹۲٪ از مردم نتوانسته‌اند به اهدافی که در ابتدای سال برای خود تعیین کرده‌اند برسند و فقط ۸% افراد به هدف‌هایشان رسیده‌اند. چگونه می‌توان به دسته موفق‌ها پیوست؟ موضوع چالش‌برانگیزی  است. اما نتیجه، ارزش تلاش را دارد. در ادامه ۲۱ راه برای آسان‌تر رسیدن به اهداف را با هم مرور می‌کنیم.

 21 کار برای آسان‌تر رسیدن به اهداف
۲۱ کار برای آسان‌تر رسیدن به اهداف

۱-    هر روز یک قدم بردارید

اکثر مردم شکست می‌خورند زیرا فکر می‌کنند برای رسیدن به اهداف‌شان باید اقدامات بزرگی را انجام دهند. درصورتی که برای آسان‌تر رسیدن به اهداف، باید متعهد شوند که هر روز حداقل یک قدم کوچک در راستای رسیدن به هدفشان بردارند.

 

۲-  از خود بپرسید،  الان کدام کار کوچک را باید انجام دهم؟

افراد زیادی در شروع یک هدف عالی هستند، اما در انجام اهداف خود عالی نیستند. از خود بپرسید: کدام کار کوچک را در حال حاضر می‌توانم انجام دهم؟ این سوال ذهن شما را به سمت انجام اقدامات کوچک سوق می‌دهد و مانع از تعویق در رسیدن به اهدافتان می‌شود و در آسان‌تر رسیدن به اهداف، یاریتان می‌کند.

 

۳- انرژی خود را دوباره شارژ کنید

موفقیت یک سفر است، نه یک مقصد. بنابراین هنگام نیاز به شارژ مجدد، استراحت کنید تا بتوانید گام‌های بزرگتری بردارید. شما هر روز تلفن خود را شارژ می‌کنید، پس چرا برای خودتان این کار را نمی‌کنید؟

۴- مقاله انگیزشی بخوانید

روزهایی وجود دارد که انگیزه خود را از دست می‌دهید. این زمانی است که شما نیاز به تقویت انگیزه خود دارید. برای آسان‌تر رسیدن به اهداف توصیه می‌کنیم، روزانه یک مقاله انگیزشی بخوانید. زیگ زیگلر گفته‌است: مردم اغلب می‌گویند انگیزه دوام ندارد. خوب این کار مثل حمام کردن است، به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم آن را روزانه انجام دهید.

۵- موفقیت خود را تجسم کنید

افراد موفق لحظه موفقیت خود را تجسم و تصور می‌کنند. شما تبدیل به چیزی خواهید شد که اغلب  به آن فکر می‌کنید. بنابراین برای آسان‌تر رسیدن به اهداف، تصمیم بگیرید که بیشتر در مورد موفقیت فکر کنید و به اهداف خود برسید.

همچنین بخوانید:  24 مانترا که مکمل مسیر موفقیت افراد بزرگ بوده‌اند

 

۶- مربی داشته باشید

هرگز قدرت داشتن مربی را دست کم نگیرید. پشت هر فرد موفق یک مربی وجود دارد. وقتی شخصی دارید که شما را راهنمایی کند، قادر خواهید بود روند را آسانتر طی کنید و بتوانید در راه رسیدن به هدف، عملکرد بهتری داشته باشید. مربی آنچه که شما نمی‌ببینید را می‌تواند ببیند. آیا می‌دانستید آنتونی رابینز برای سرنا ویلیامز و بیل کلینتون مربیگری کرده است؟

۷- با شخصی که قبلا این کار را انجام داده، صحبت کنید

برای آسان‌تر رسیدن به اهداف، با کسی که قبلا این کار را انجام داده صحبت کنید. این کار به شما بینش و انرژی می‌دهد. شما مجبور نیستید چرخ را دوباره اختراع کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که افرادی را پیدا کنید که آنچه را می خواهید، انجام داده‌اند و از آن‌ها یاد بگیرید.

۸- هر روز به مدت ۱۵ دقیقه کتاب های مرتبط را بخوانید

مطالعه، یکی از قدرتمندترین عادت‌هایی است که هرکسی می‌تواند کسب کند. رهبران بزرگ، بسیار مطالعه می‌کنند. وقتی یک خبرنگار از ایلان ماسک پرسید چگونه ایده ساخت موشک به ذهنت رسید، او پاسخ دادمن  فقط کتاب‌ می‌خوانم.”

 

۹- تیم خود را تشکیل دهید

رسیدن به هدف و موفقیت، یک نمایش شخصی نیست، بلکه نیاز به تلاش تیمی دارد. در هنگام مشکلات، تیم شما به کمکتان می‌آید. هر کسب و کار موفق نتیجه تلاش یک تیم است، نه یک فرد. پس برای آسان‌تر رسیدن به اهداف‌تان، همین حالا تیم خود را تشکیل دهید.

 

۱۰- نسبت به هدف خود، تعهد ایجاد کنید

رسیدن به هدف برای بسیاری از افراد اتفاق نمی‌افتد. چون نسبت به اهدافشان پایبند نیستند. می‌گویند هدف دارند اما رفتارشان این را نشان نمی‌دهد. خبر خوب این است که تعهد قابل افزایش است.برای آسان‌تر رسیدن به اهداف، بهتر است کارهایتان را با افرادی که شما را حمایت می‌کنند، در میان بگذارید. با این کار تعهد زیادی برای حفظ حرف‌تان به وجود می‌آید.

 

۱۱- پیشرفت خود را بسنجید

برای آسان‌تر رسیدن به اهداف، هر از گاهی باید پیشرفت خود را ردیابی کنید تا بفهمید که آیا به سمت هدف خود می‌روید یا از آن فاصله گرفته‌اید. با انجام این کار می‌توانید انگیزه بیشتری پیدا کنید و برنامه خود را بهبود ببخشید.

همچنین بخوانید:  چگونگی تعیین اهداف کوتاه مدت برای داشتن زندگی موفق

 

۱۲-پیروزی‌های خود را جشن بگیرید

تجلیل از پیروزی‌ها، باعث حفظ روحیه شده و تمایل به رسیدن به هدف‌ را بیشتر می‌کند. مهم نیست پیروزی‌تان چقدر کوچک است، وقتی وظیفه خود را به خوبی انجام دادید، به خودتان جایزه بدهید. اگر به اهداف بزرگتری رسیدید، به خودتان اجازه داشتن تعطیلات را بدهید. این جشن را به یک عادت تبدیل کنید.

 

 ۱۳- نوشتن هدف را هر روز تمرین کنید

بیشتر افراد، هنگامی که اهداف خود را تعیین می‌کنند، یک بار آنها را یادداشت کرده، سپس آن‌ها را فراموش می‌کنند. هرگز اجازه ندهید این اتفاق برای شما رخ دهد. شما باید به طور مداوم هدف را در ذهن خود ایجاد کنید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار این است که هر روز اهداف خود را یادداشت کنید. اگر به این کار مداومت کنید، به زودی اهدافتان در ذهن ناخودآگاه‌ برنامه‌ریزی می‌شود و کارهایی انجام خواهید داد که شما را به سمت اهدافتان سوق می‌دهد.

۱۴- ایجاد یک تابلوی هدف

تابلوی هدف به این دلیل موثر است که هر وقت به آن نگاه می‌کنید، رویاها و اهداف خود یادآوری می‌کنید. با خود مرور می‌کنید که می‌خواهید در زندگی چه کاری را انجام دهید و در مورد آن جدی هستید.

 

۱۵- عادت موفقیت را بسازید

تعالی یک عمل نیست، بلکه یک عادت است. بله درست است، اگر می‌خواهید موفق باشید، باید عادت موفقیت را ایجاد کنید. از همه عادات مخرب خود مانند اتلاف وقت خلاص شوید. عادات سازنده و مثبتی را اتخاذ کنید که شما را به سمت اهداف‌تان سوق دهد.

۱۶- چیزهای جدیدی را امتحان کنید

افراد موفق از انجام کار متفاوت، نمی‌ترسند. آن‌ها چیزهای جدید را امتحان کنند. نوآوری می‌کنند و در زمان مناسب، تغییر می‌کنند. سعی کنید حداقل هفته‌ای یک بار کار متفاوتی انجام دهید و به روش جدیدی نزدیک شوید.

۱۷- فقط ۱٪ تعهد به بهتر شدن 

برای موفقیت نیازی به اقدامات بزرگ، در زمان کم نیست، فقط متعهد بودن به قانون یک درصدی بهتر شدن در هفته کافی است. از خود بپرسید چه کاری می‌توانید انجام دهید تا نتیجه حاصل را تنها ۱٪ بهبود دهید و هر هفته این کار را انجام دهید. با انجام این کار، طی یک سال رشد چشمگیری خواهید داشت.

همچنین بخوانید:  هدفمند کار کردن در 1400 ; بایدها و نبایدها + تعریف کارکردن هدفمند

 

۱۸- از عبارت‌های تاکیدی استفاده کنید

آیا تابه‌حال دیده‌اید ورزشکاران حرفه‌ای دور هم جمع می‌شوند و فریاد می‌زنند تا انگیزه خود را بالا ببرند؟ می‌توانید از این روش برای پیشرفت خودتان نیز استفاده کنید. قبل از شروع روز خود، از عبارت‌های تاکیدی استفاده کنید تا ذهن خود را در جهت درست، برنامه‌ریزی کنید.

 

۱۹- اقدامات خود را هر روز برنامه‌ریزی کنید

آیا می‌دانید امروز برای رسیدن به هدف خود چه کاری باید انجام دهید؟ فردا چطور؟ برای موفقیت باید برنامه‌ریزی کنید. اگر نتوانید برنامه‌ریزی کنید، شکست به سراغتان می آید. هنگامی که هیچ برنامه‌ای ندارید، در برنامه شخص دیگری قرار خواهید گرفت.

 

۲۰- تا رسیدن به موفقیت ادامه دهید

همیشه به یاد داشته باشید، یک برنده هرگز تسلیم نمی‌شود. اگر تسلیم شوید، هرگز به اهدافتان نخواهید رسید. تا زمانی که همچنان به تلاش، بهبود و اقدام خود ادامه می‌دهید، در نهایت به اهداف خود خواهید رسید.

۲۱- خوشحال و مثبت باشید

برای آسان‌تر رسیدن به اهداف، همیشه خود را خوشحال و مثبت نگه دارید. در این صورت، می‌توانید کارهای بیشتر و بهتری انجام دهید. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، روال خاصی را ایجاد کنید که شما را خوشحال و مثبت نگه دارد.

ما این ۲۱ روش را برای آسان‌تر رسیدن به اهداف و کسب موفقیت‌های طلایی بیان کردیم. این راه‌کارها را به کار ببرید تا شاهد رسیدن به هدف و زندگی در شرایط رویایی‌تان باشید.

 

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

چگونه کپشن‌ خوب در اینستاگرام بنویسیم

بهبودی بعد از یک شکست: توصیه‌هایی برای سربلند کردن پس از فرو افتادن

دلایل شکست کسب و کار ها و راه حل های نوین برای موفقیت یک کسب و کار

پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

چرا بیشتر مردم به سراغ سرمایه‌ گذاری در بورس می روند؟ آیا وارد بورس بشم؟

سرمایه‌ گذاری در بورس بهتر است یا سود بانکی؟ کدامیک مناسب من است؟

راه هایی برای رسیدن به موفقیت (انگیزشی)

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود