24 مانترا که مکمل مسیر موفقیت افراد بزرگ بوده‌اند

24 مانترا که مکمل مسیر موفقیت افراد بزرگ بوده‌اند

مانترا چیست؟ آیا تا به حال این جمله را به زبان آورده اید که “این بار هیچ چیز مانع من نمی شود”، اما ناگهان این برای بهبود خود یا کسب و کارتان ظرف چند روز کوتاه ناپدید شده است؟

خوب، اگر این اتفاق برای شما افتاده باشد، اشکالی ندارد. تقریباً همه ما در مقطعی از زندگی خود این موقعیت ها را تجربه کرده‌ایم. واقعیت این است که انگیزه‌ای که پس از شنیدن آن کلمات الهام‌بخش داشتیم، در نهایت شروع به ضعیف شدن می‌کند و چیزی جز خستگی و بی‌علاقگی برای ادامه کار سختی که برای تعقیب رویای ما نیاز دارد، باقی نمی‌گذارد.

خوشبختانه همه مانترا‌ها یا اذکار این خاصیت را ندارند. برخی از مانترا‌ها واقعا کار می کنند. تعداد زیادی از افراد مشهور وجود داشته اند که موفقیت خود را به یک مانترای روزانه گره زده‌اند. برای مثال، استیو جابز هر روز صبح از خواب بیدار می‌شد و می‌پرسید: «اگر امروز آخرین روز زندگی من بود، آیا می‌خواستم کاری را که امروز انجام می‌دهم انجام دهم؟» بن فرانکلین هر روز از خواب بیدار می شد و این سوال را می پرسید: “امروز چه کار خوبی انجام دهم؟”
بنابراین برای اینکه به شما کمک کنیم انگیزه خود را حفظ کنید و به دنبال تمام رویاهای خود باشید، فهرستی از 25 بهترین مانترای انگیزشی برای موفقیت را در این مقاله از خودساخته گردآوری کرده ایم که در دراز مدت برای شما مفید خواهد بود.

24 مانترای انگیزشی برای تضمین موفقیت

در این قیمت به معرفی مانتراهایی که بر اساس تجربیات افراد موفق تاثیر زیادی بر موفقیت افراد دارند می پردازیم:
1. تو نباید کاری را که تلاش بسیار برای به ثمر رساندن آن کرده ای نیمه کاره رها کنی
این یکی از بهترین مانتراهای انگیزشی است زیرا یادآوری بزرگی است از اینکه تا چه حد پیشرفت کرده ایم. هر روز صبح از خواب بیدار می شوید و این مانترا را تکرار می کنید، تمام موفقیت هایی را که در زندگی خود داشته اید را به خود یادآوری می کنید و آماده شرو روز دیگری باشید. بدون شک، این مانترا به ما کمک می‌کند تا بفهمیم که اگر بخواهیم سیگار را ترک کنیم، همانطور که همه ما هر از گاهی تمایل به انجام آن داریم، تسلیم نشویم.
2. آنچه را که روی آن تمرکز می کنید بدست می آورید
این مانترا ذهن ما را بر آنچه مهم است متمرکز می کند. بنابراین اغلب ما تمایل داریم در دام داشتن افکار بسیار منفی که ما را از بین می برند، بیفتیم. این مانترا، اگر روزانه تکرار شود، می تواند اهمیت مثبت اندیشی در هر روز زندگی را به شما یادآوری کند.
3. می خواهید راه پیدا کنید یا بهانه‌ای برای تسلیم
در هر بحرانی دو راه دارید: ادامه دهید یا تسلیم شوید. معمولاً، اگر تصمیم بگیریم ادامه دهیم، می‌توانیم بر هر مانعی که پیش روی ما قرار دارد غلبه کنیم. با این حال، اگر تصمیم بگیریم برای بدبختی های خود یا هر شکست جزئی بهانه ای بیاوریم، در نهایت ممکن است دست از کار بکشیم. بنابراین، از این شعار انگیزشی برای موفقیت استفاده کنید که زمانی که زندگی سعی می‌کند شما را زمین بزند بتوانید روی پا بایستید.
4. بیدار شو. بی درنگ عمل کن. مهربان باش
سادگی این مانترا زیبا است. با وجود سادگی اش، گویای همه چیز است. هدف نهایی در زندگی این است که در هر کاری که انجام می‌دهیم بهترین باشیم، که در عوض رضایت ما را به همراه دارد. اما آنچه برای ما خوشبختی پایدار واقعی به ارمغان می آورد مهربان بودن است.
5. من این کار را خودم انجام می دهم
اغلب اوقات در زندگی ما به دلیل ترس از آنچه دیگران فکر می کنند فلج می شویم. اغلب اوقات آنقدر درگیر راضی نگه داشتن دیگران هستیم که فراموش می کنیم آرزوهای خود را دنبال کنیم. هدف این مانترا ترویج خودخواهی نیست، بلکه به ما یادآوری می کند که بهترین و تنها راه برای کمک واقعی به دیگران این است که ابتدا به خودمان کمک کنیم. شما مهم هستید، رویاها، اهداف و آرزوهای شما مهم هستند. بنابراین از این جمله تاکیدی استفاده کنید تا به خود یادآوری کنید که انجام این کار اشکالی ندارد.
6. عمل گرایی بر ترس غلبه می کند
این یکی از قوی ترین و در عین حال بهترین مانتراهای انگیزشی است. این یک مانترای بسیار ساده، کوتاه و مستقیم است که گویای همه چیز است. ترس ما را از رسیدن به رویاهایمان باز می دارد. غالباً غلبه بر ترس نیاز به اقدام دارد. گاهی اوقات اقدام می تواند خطری را به همراه داشته باشد. ریسک و در نتیجه اقدام، راه ما برای غلبه بر همه چیزهایی است که از آن می ترسیم.
7. دیروز گفتی فردا
چند بار گفته اید “فردا این کار را انجام خواهم داد.” یکی از بدترین دشمنان ما این تصور است که ما بیشتر از زمان واقعی خود وقت داریم. بهترین زمان برای شروع همین الان است. بنابراین، در لحظه زندگی کنید و تا زمانی که هنوز می توانید تمام رویاهای خود را دنبال کنید.
آرزو نکن، برایش تلاش کن
این مانترا برای موفقیت این توانایی را دارد که هر زمان که آرزوها سعی می کنند شما را از عمل کردن باز دارند وارد عمل شود. شما می دانید چه می خواهید، بنابراین زمانی برای خیال پردازی در مورد آن وجود ندارد. در عوض، دست به کار شوید. تفاوت بین موفقیت و شکست در اقدامی است که امروز انجام می دهید.
8. تعالی نیاز به کامل طلبی ندارد
وقتی به چیزی علاقه داریم، چه تناسب اندام، چه کسب و کار و غیره، شکست و نقص ها می تواند ما را دیوانه کند. این مانترا به ما یادآوری می‌کند که دنبال کامل طلبی نباشیم، بلکه هدف را دنبال کنیم. بنابراین می‌توانیم متوجه شویم که شکست بزرگ‌ترین مؤلفه موفقیت است.
9. نیات ما واقعیت ما را ایجاد می کند
باور کنید یا نه، ما دقیقاً همان چیزی را که در زندگی می خواهیم و به دنبالش هستیم را به دست می آوریم. اما مشکل این است که افکار ما آنقدر منفی هستند که منفی گرایی را وارد زندگی خود می کنیم. بنابراین، این مانترای موثر را برای موفقیت به کار ببرید. شروع به مثبت اندیشی کنید و قصد عالی بودن را داشته باشید و قبل از اینکه متوجه شوید، خواهید بود.
10. اگر از شروع دوباره خسته شده اید، تسلیم نشوید
این جمله خیلی درست است. من معتقدم خیلی راحت‌تر است که از چیزهایی که در حال حاضر دارید چیزی بسازید، سپس از تمام کارهایی که به دست آورده‌اید دست بکشید و شش ماه دیگر دوباره شروع کنید. اگر چیزی کلاً کار نمی کند، تغییر ایجاد کنید اما هرگز تسلیم نشوید.
11. محدودیت های خود را بشناسید و از آنها سرپیچی کنید
یکی از مهمترین جنبه های موفقیت، شناخت محدودیت های خود است. وقتی می‌دانید در چه چیزی ضعیف هستید، می‌توانید برنامه‌ای برای غلبه بر آن نقاط ضعف داشته باشید. از ضعف خود دوری نکنید، بلکه بر همه چیزهایی که ممکن است با آنها دست و پنجه نرم کنید غلبه کنید.
12. یک سال برابر با 365 احتمال است
مانترا جالب است زیرا اصرار دارد که هر روز روی همان روز تمرکز کنید. اغلب اوقات زمانی که از دستیابی به آنچه در نظر داریم دور هستیم، غرق تصویر بزرگتر می شویم. هر روز روی یک روز تمرکز کنید و به آن خواهید رسید.
13. شما 100% از فشنگ‌هایی را که شلیک نمی کنید از دست می دهید
این نقل قول بسیار معروف است و ممکن است در این مرحله کمی کلیشه ای باشد، اما بسیار صحیح است. زمانی که در استفاده از فرصت‌ها شکست می‌خوریم، یا حتی بدتر از آن، در وهله اول نمی‌توانیم آن‌ها را دنبال کنیم، هر شانسی را که در آن لحظه وجود داشته باشد را از دست می دهیم
14. این شروعی است که بیشتر مردم را متوقف می کند
سخت ترین کار شروع کردن است. اغلب اوقات ما خیلی به جلو نگاه می کنیم و فقط می بینیم که چقدر دور هستیم. در عوض، ما باید تلاش کنیم و فقط اولین قدم را برداریم. این مانترا الهام‌بخش این واقعیت را برجسته می‌کند که ما به همه پاسخ‌ها نیاز نداریم، اما چیزی که به آن نیاز داریم این است که حداقل قدم اول را برداریم.
15. بهترین پروژه ای که تا به حال روی آن کار کرده اید، خودتان هستید
اگر می خواهید کسب و کار، ازدواج، موقعیت در شرکت خود و غیره را بهبود ببخشید، بهترین راه برای انجام این کار این است که ابتدا خودتان را ارتقا دهید. مهم است که برای آنچه می خواهیم به دست آوریم سخت تلاش کنیم، اما هرگز نباید فراموش کنیم که برای بهبود خودمان نیز سخت تلاش کنیم.
16. سخت تر کار کنید
مانتراهای انگیزشی کار نمی کنند، مگر اینکه بیشتر کار کنید. اگر با تناسب اندام، روابط و غیره جایی که می‌خواهیم نباشیم، بهترین راه‌حل، و گاهی تنها راه‌حل، تلاش بیشتر است. سخت تر کار کردن هرگز راه حل بدی نیست.
17. شانس هیچ وقت با من یار نیست
این مانترا شما را به عنوان یک قربانی نگه می دارد. جایی که در زندگی هستید هیچ ربطی به شانس، سرنوشت یا هیچ چیز دیگری ندارد. در عوض، همه چیز مربوط به آن چیزی است که شما اجازه می دهید در زندگی شما اتفاق بیفتد. بگذارید همه چیز برای شما اتفاق بیفتد و منتظر بمانید تا همه چیز به سراغ شما بیاید.
18. روزهای سخت دوام نمی آورند اما این افراد سرسخت هستند که دوام می آورند
این مانترا شما را از تسلیم شدن در مواقع سخت باز می دارد. یک فرد سرسخت همیشه بر روزهای سخت غلبه خواهد کرد. پس سرسخت باشید و وقتی همه چیز آنطور که انتظار دارید پیش نمی رود تسلیم نشوید. فقط به ادامه دادن ادامه دهید و به جایی که می خواهید خواهید رسید.
19. من توانا هستم، من قوی هستم و خودم را باور دارم
این تأیید مثبت باعث می شود که به همه چیزهای خوب خود فکر کنید. در دنیایی که می‌تواند بی‌رحمانه و پر از منفی‌بافی باشد، این مانترا به شما اجازه می‌دهد تا همه آن‌ها را مسدود کنید تا بتوانید روی بهترین بودن در زندگی‌تان تمرکز کنید.
20. از عالی بودن نترسید
گاهی ممکن است فکر کنیم که لیاقت موفقیت را نداریم. ممکن است فکر کنیم که برای موفقیت به دنیا نیامده ایم و افرادی که موفق هستند متفاوت هستند. این نمی تواند دورتر از حقیقت باشد و این همان چیزی است که این مانترا بر آن تأیید می کند. شما می توانید عالی باشید و اگر پشتکار داشته باشید و سخت کار کنید عالی خواهید بود.
21. شما می توانید هرچه می خواهید بدست آورید اگر از این باور که نمی توانید آن را داشته باشید خلاص شوید
اشتباهی که بارها به آن دچار می شویم این است که نمی توانیم این را داشته باشیم یا آن را نداشته باشیم. واقعیت این است که اگر سخت کار کنیم و خودمان را فدا کنیم، می توانیم هر چیزی را که بخواهیم داشته باشیم. خواه هدف ما تناسب اندام، کسب و کار یا رابطه باشد، می توانیم به آن دست یابیم.

همچنین بخوانید:  چالش های پیش روی انسان ها در زندگی و راه حل آنها

21. شما می توانید هرچه می خواهید بدست آورید

22. هیچ چیز کار نمی کند مگر اینکه شما آن را انجام دهید
زیبایی زندگی در این است که ما می توانیم تقریباً هر چیزی را داشته باشیم اگر برای آن تلاش کنیم. با این حال، این مانترا به ما کمک می کند تا متوجه شویم که خلاف آن صادق است. اگر کار نکنیم، هیچ کاری انجام نمی‌شود. بنابراین دفعه بعد که احساس تنبلی کردید، این مانترا می تواند به شما کمک کند انگیزه خود را حفظ کنید.
23. اگر می دانستید که شکست نمی خورید، چه کاری انجام می دهید؟
از میان تمام این مانتراهای انگیزشی برای موفقیت، این یکی در واقع به شما امکان می دهد که به طور مستقیم به آن پاسخ دهید. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، به این سوال فرضی پاسخ دهید و سپس با زندگی روزانه پاسخ را دنبال کنید. این مانترا ما را از افتادن در چاله‌های شکست باز می‌دارد و به ما اجازه می‌دهد روز خود را با این اطمینان سپری کنیم که در هر کاری که قصد انجام آن را داریم موفق خواهیم شد.
24. وقتی مردیم زمان زیادی برای استراحت وجود دارد
اگرچه آخرین این مانتراهای انگیزشی ممکن است تاریک به نظر برسد، اما به ما کمک می کند تا بفهمیم که برای همیشه زنده نیستیم. از آن برای به انجام رساندن هر چیزی که تا به حال آرزوی آن را داشتید استفاده کنید و هیچ چیز را دریغ نکنید زیرا ما برای همیشه اینجا نیستیم. اگر جاه طلبی دارید، آنها را تعقیب کنید و هرگز تا رسیدن به هدف استراحت نکنید.

همچنین بخوانید:  برای رسیدن به موفقیت باید بی‌خیال ایم موارد شوید

سخن پایانی

امیدواریم این مانتراهای انگیزشی شما را به بیرون رفتن از مرزهای درونتان و تعقیب رویاهای خود تشویق کند. بسیاری از افراد موفق در این دنیا، اگر نگوییم اکثر افراد موفق، مانترایی را دارند که هر زمان که شرایط سختی پیش می‌آید به آن اشاره می‌کنند. برخی از افراد موفق حتی مانترای خود را در طول روز برای خود تکرار می کنند.
من از شما می‌خواهم که یک مانترای موفقیت را انتخاب کنید، چه از این فهرست باشد و چه از فهرستی که خودتان انتخاب کرده‌اید، و از آن برای الهام بخشیدن به شما در طول سفرتان استفاده کنید. مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که این مانترا نیست که شما را تعریف می کند، این عملی است که شما انجام می دهید. پس فعال باشید و موفقیتی را که به حق به شما تعلق دارد را بدست آورید.
بنابراین چه رویای شما این باشد که تا سال جدید 20 کیلو وزن کم کنید، ارتقای شغلی را که مشتاقانه منتظرش بودید دریافت کنید، یا کسب و کاری که در تلاش برای رشد بودید بالاخره شروع به کار کنید، من شما را تشویق می کنم که تمام تلاش خود را برای تحقق آن انجام دهید. .

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود