4 گام عملی برای ایجاد یک ذهنیت پولی مثبت

ذهنیت پولی مثبت - جریان نقدی کلی را حساب کنید - مدیریت پول

جامعه کارآفرینان مدرن مدت‌هاست که بر روی بحث ثروت آگاهی و طرز فکر پول ساز کار می کنند. موضوعی که قبلاً محتوایی سطحی در نظر گرفته می شد، اکنون به عنوان جریان اصلی و ضروری برای جعبه ابزار پول یک کارآفرین در نظر گرفته می شود. عاملی که باعث می شود هر صاحب کسب و کار آنلاین در مورد اهمیت کار ذهنی در خلاقیت خود تجدید نظر کند. اما با توجه به اینکه بسیاری از مردم در مورد ثروت آگاهی (یعنی این ایده که طرز فکر ما در مورد پول می تواند مستقیماً بر واقعیت مالی ما تأثیر بگذارد)، صحبت می کنند فضای زیادی برای بحث بدون اقدام زیاد ایجاد می کند. این نکته ما را به این سوال میلیون دلاری سوق می دهد: در واقع طرز فکر پول محور چیست و چگونه می توان آن را به عادت های پولی تبدیل تا یک دارایی سودآور ایجاد کرد ؟ تعریف درست از طرز فکر پول محور و ذهنیت پولی مثبت این است: خلاص شدن از شر تمام باورهای محدود کننده ای که شما را از انجام اقدامات قدرتمند باز می دارد و مشاهده دنیا از دریچه فرصت طلبانه برای دستیابی به فراوانی نامحدود در زندگی.

 

ذهنیت پولی مثبت

 

حقیقت این است که اکثر مردم به باورهای محدود کننده ای که کاملاً از آنها آگاه نیستند، پایبند هستند، یا عقیده ای که از دوران کودکی مشروط به آن بوده اند، را واقعیت می شمارند.

برای مثال، فرض کنید شما با شنیدن دعوای والدینتان بر سر پول بزرگ شده اید. در نتیجه، ممکن است ناخودآگاه پول را با درگیری، خشم، رنجش و درد مرتبط کنید. همین والدین عموی شما را به خاطر داشتن درآمد شش رقمی قضاوت می‌کنند و او را آدمی بی ارزش خطاب می‌کنند، که به شما یاد می‌دهد که داشتن پول از شما فردی بد، حریص و خودخواه می‌سازد. اگر عموی شما جو تمام پول خود را در بازار سهام از دست داد و در نهایت روی مبل پدر و مادرتان بخوابد، ناخودآگاه پول را غیرقابل اعتماد، بی ثبات و تحریک کننده خواهید دید.

اساساً بسیاری از مردم رابطه ناسالمی با پول دارند. و این چیزی است که آنها را از دریافت مقادیر زیادی از آن باز می دارد. وقتی رابطه خود را با پول بهبود بخشید، به جای رنجش از آن، شروع به قدردانی از آن کنید و به جای کمبود، به عنوان منبعی نامحدود نگاه کنید، واقعیت شما نیز به طور طبیعی تغییر خواهد کرد.

همچنین بخوانید:  7 ایده پردرآمد و پولساز برای کار در منزل

در اینجا چهار گام ملموس آورده شده است که می توانید برای شروع تقویت ذهنیت پولی خود و دستیابی به بهترین زندگی آنها را بردارید:

ذهنیت پولی جذب کننده داشته باشید

یکی از ساده‌ترین گام‌هایی که هر کسی می‌تواند برای ایجاد یک رابطه سالم با پول بردارد، احاطه کردن خود با دیگرانی است که قبلاً با این ارزش‌ها زندگی می‌کنند. شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید، بنابراین وقتی به طور فعال محتوای ایجاد شده توسط افرادی را جذب می کنید که از قبل ذهنیت پولی قوی دارند، طبیعتاً این ویژگی ها را به کار خواهید گرفت.

متعهد شوید که روزانه یک ساعت از محتوای ذهنیت پولی خود را تامین کنید، این کار می تواند با گوش دادن به یک قسمت پادکست در باشگاه یا یک ساعت مطالعه قبل از خواب در شب را در بر گیرد. انجام این تغییر ساده به شدت دیدگاه شما را تغییر می دهد و شروع به از بین بردن باورهای محدود کننده ای می کند که شما را از کسب درآمد باز می دارد. پس افرادی را که با آنها احاطه شده اید را تغییر دهید تا زندگی خود را تغییر دهید.

جملات تاکیدی روزانه خود را شناسایی کنید

سعی کنید اهداف خود را در جملات سه تا پنج تک خطی بیاورید که بتوانید آنها را به صورت روزانه برای خود تکرار کنید، مکث کنید، دوباره با اهداف پول محور خود هماهنگ شوید و برای رسیدن به آنها اقدام قدرتمندی انجام دهید. برای مثال، اگر با این ایده که افراد پولدار حریص هستند دست و پنجه نرم می‌کنید یک تأیید خوب که ارزش تکرار دارد ممکن است این باشد: “پول داشتن و یک فرد خوب بودن متقابل نیستند. وقتی پول بیشتری دارم بیشتر به دنیا پس می دهم.”

اگر به این باور رسیده باشید که پول منبع کمیابی است که فقط افراد خاصی حق استفاده از آن را دارند، یک تأیید خوب ممکن است این باشد: “پول نامحدود در دنیا وجود دارد و پول نامحدود در حال حاضر به سراغ من می‌آید چون من مستحق آن هست.”

همچنین بخوانید:  10 نکته ای که باید از افراد موفق جهان آموخت

پلتفرم‌های آنلاین مانند پینترست مملو از جملات تاکیدی قدرتمندی هستند که می‌توانید روی آینه حمام، داشبورد ماشین، کیف پول و صفحه قفل گوشی هوشمند خود، سوابق کتبی خود را نگه دارید. آنها را با صدای بلند روزانه، چند بار بخوانید.  اگرچه ممکن است در ابتدا مضحک به نظر برسد، تا زمانی که واقعاً آنها را باور نکنید دست از کار نکشید. تکرار منجر به نتایج می شود و آنچه روی آن تمرکز می کنید در واقعیت شما آشکار می شود، بنابراین توجه خود را معطوف کنید و وارد منطقه تأیید شوید.

حالا بیایید همین الان با این یکی شروع کنیم (آن را با صدای بلند بخوانید): “من عاشق پول هستم و پول هم مرا دوست دارد.”

گفتن جملات منفی را کنار بگذارید

توجه داشته باشید که چگونه اکثر مردم 95 درصد از زمان خود را صرف شکایت می کنند. این ساده ترین راه برای برقراری ارتباط با کسی، فرونشاندن یک سکوت ناخوشایند یا تجربه لذت ارزان و فوری است. بیشتر این مکالمات سطح پایین حول همین چهار موضوع می چرخد: وضعیت بد کاری (رئیس بد، میزان حقوق پایین)، رابطه بد (دوستان، خانواده، شریک زندگی)؛ وضعیت بد پولی (بدهی دانشگاه، قیمت مضحک گوجه فرنگی، و اجاره های معوقه) و وضعیت بد سلامتی (نمی توان از پس هزینه عضویت در ورزشگاه بربیاید، نمی توانم از غذا خوردن دست بکشم، نمی توانم از روی مبل بلند شوم).

اینجاست که شما باید رویاهای خود را بیشتر از بدبختی خود بخواهید. به عبارت دیگر، شما نمی توانید هر دو را داشته باشید و با اجازه دادن به بسیاری از ایده‌های منفی که از دهانتان بیرون می‌آیند، و باعث ایجاد حس قربانی شدن و ترحم به خود می‌شوند، نمی‌توانید اقدامی عظیم و قدرتمند انجام دهید. شما خود را دقیقاً همان جایی که هستید نگه می دارید.

پس فعالانه جملات منفی را از دایره لغات خود حذف کنید و سعی کنید آن را با جنبه مثبت جایگزین کنید تا بتوانید ذهنیت پولی مثبت داشته باشید. به عنوان مثال، اگر در آستانه شکایت از قیمت ساندویچ خود هستید، به جای آن بگویید: “وای، این ساندویچ خیلی خوب است! خیلی خوشحالم که به جای سالاد تخم مرغ این را خریدم!”

زبان مثبت، اگرچه در ابتدا به ظاهر پیش پا افتاده به نظر می رسد اما بعدا به باورهای مثبت منجر می شود و طبیعتا چیزهای مثبت را به زندگی شما جذب می کند.

همچنین بخوانید:  +69 جمله انگیزشی کوتاه از بزرگان برای موفقیت در زندگی

 

از راهنمایی منتورهای حرفه ای بهره ببرید
ذهنیت پولی مثبت

از راهنمایی منتورهای حرفه ای بهره ببرید

مکث کنید و به این فکر کنید که معمولاً از چه کسی مشاوره می گیرید. والدین ؟ شریک زندگی؟ همکاران؟ از این پس خود را به چالش بکشید تا فقط از کسانی مشاوره بگیرید که قبلاً به آنچه شما می خواهید دست یافته اند. این فرآیند با روشن شدن آنچه می خواهید آغاز می شود. آیا می خواهید کسب و کار خود را به هفت رقم در درآمد افزایش دهید؟ آیا می خواهید شغل جدیدی پیدا کنید؟ همسری پیدا کنید که به فکر شما باشد؟

هنگامی که هدف را واضح دیدید، به طور فعال به دنبال مربیانی باشید که قبلاً به آنچه می خواهید دست یافته اند، وقت خود را با آنها بگذرانید.

زمانی که در محاصره افرادی هستید که در یک طرز فکر سردرگم گیر کرده اند، تغییر نحوه درک خود از جهان دشوار است. قاعده مهم اینجاست که اگر متوجه می‌شوید که مرتباً درباره همه چیز به صحبت‌های ناهنجار گوش می‌دهید، باید حلقه‌های دوستان خود را تغییر دهید. منتورهایی که واقعاً روی رشد شما سرمایه گذاری می کنند، با به اشتراک گذاشتن نقشه راه ذهنی خود برای موفقیت، تغییر را در درون شما فعال می کنند. آنها به شما کمک می کنند عینک جدیدی برای مشاهده جهان بزنید و به شما نشان می دهند که چگونه آن آتش درونی را به اقدام استراتژیک تبدیل کنید.

باید اعتماد کنید، پیروی از کسی که قبلاً این کار را کرده است، بسیار ساده‌تر از تلاش برای مقابله با این تغییرات به تنهایی و در حین گوش دادن به ناله‌های هم اتاقی‌تان در مورد توانایی فرزندپروری کایلی جنر است. ناامیدی، سرخوردگی، آزمون و خطا را که به طور طبیعی با تغییرات مالی عظیم همراه است، کنار بگذارید و مربیان مناسبی را پیدا کنید که در کسری از زمان شما را به آنجا برسانند.

تمام شانس موفقیت شما در این است که چگونه آنچه را که امکان رخ دادن دارد درک کنید. اگر بتوانید ذهنیتی تزلزل ناپذیر را تقویت کنید ( ذهنیت پولی مثبت ) و سریال مادام‌العمر تکرار زندگی خود را با پول درمان کنید، نه تنها به چیزهای خوب دست خواهید یافت، بلکه به چیزهای غیرقابل تصور نیز خواهید رسید.

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی

دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود