5 عادت روزانه که ممکن است بهره وری شما را از بین ببرد

عادت روزانه

پایان یک روز کاری پرمشغله را تصور کنید. شما کمی خسته هستید اما به طرز باورنکردنی از عملکرد خود راضی هستید، زیرا تمام وظایفی که در فهرست کارهای روزانه خود داشتید را به راحتی و کامل انجام داده اید. چند دقیقه بیشتر را صرف فکر کردن در مورد روز خود می کنید، فضای کاری خود را تمیز می کنید و آماده می شوید تا از عصر خود در کنار عزیزانتان لذت ببرید. ما در این مقاله سعی داریم تا به شما بگوییم برخی از عادت های روزانه شما تا چه اندازه ای می توانند در بهره وری شما در روند زندگی تان تاثیر گذار باشند.

 

عادت روزانه

انجام چند کار همزمان

 

خوب به نظر می رسد، درست است؟!

اگر این همان چیزی است که همه ما در نهایت می‌خواهیم، پس چرا بسیاری از مردم بیشتر اوقات تحت استرس و کار بیش از حد هستند؟

چرا مردم همیشه در مورد اینکه کارهای بیشتری برای انجام دادن دارند به جای اینکه رضایت خود را از کارهای قبلی نشان دهند، صحبت می کنند؟

پاسخ ساده و در عین حال کمی ناامید است: ما نمی‌توانیم با تمرکز و لذت کار کنیم، زیرا بیش از حد مشغول برخورد با عوامل حواس‌پرتی هستیم.

حقیقت این است که بسیاری از ما از اختصاص دو سوم روز برای خود معذور هستیم. در عوض، ما دائماً به دنبال فرصت‌ها هستیم و قرارها و وظایف مهم خود را دوباره برنامه‌ریزی می‌کنیم و در پایان، تعجب می‌کنیم که چرا باید در تعطیلات آخر هفته باید به کار ادامه دهیم، حتی اگر کل هفته را در محل کار سپری کرده‌ایم. بیشتر اوقات، این به دلیل عادات ظریف روزانه است که بهره وری ما را خراب می کند و منجر به ساعات بیشتر کاری می شود.

 

ما همیشه در حالت واکنشی هستیم

اکثر مردم بیشتر زمان بیداری خود را در یک “حالت واکنشی” ثابت می گذرانند، که به این معنی است که آنها در برابر انواع حواس پرتی‌ها هیچ مانعی نمی گذارند. به جای اینکه به دنبال شفافیت و آرامش باشیم، بلافاصله به تماس‌های دریافتی، اعلان‌ها، ایمیل‌ها و سایر موارد پرت کننده حواس واکنش نشان می‌دهیم. ما آنقدر به سرعت زندگی خود عادت کرده ایم که معتقدیم باید فوراً به هر چیزی واکنش نشان دهیم.

با این حال، حقیقت این است که شما تنها با تعیین مرزها و نه گفتن بیشتر می توانید واقعاً مؤثر باشید.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که حواس‌پرتی‌ها در طول زمان کار به تمرکز ما آسیب می‌زند و احتمال اشتباه را تقریباً ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.

 

پس چه باید کرد؟

برای اینکه بهترین عملکرد خود را داشته باشید، باید از واکنشی بودن به فعال بودن تغییر دهید. شما باید همه اعلان‌ها را غیرفعال کنید و از هرگونه مزاحمتی که می‌تواند تمرکز شما را در ساعات کاری مختل کند، اجتناب کنید. این امر شامل پرهیز از استفاده از تلفن و آگاه کردن مردم از عدم دسترسی شما در دوره‌های خاص می‌شود.

نیازی نیست به هر ایمیل و پیامی که مربوط به کار نیست بلافاصله پاسخ دهید. ارتباطات دیجیتال یک موهبت است، اما باید مطمئن شوید که به یک نفرین برای سلامت روان شما تبدیل نمی شود. به جای واکنش مداوم به حواس‌پرتی‌ها، باید حالت‌های جریانی را تجربه کنید که به شما کمک می‌کند بهترین احساس و بهترین عملکرد را داشته باشید.

همچنین بخوانید:  کار هایی که برای موفق شدن قبل از ۳۰ سالگی باید انجام دهید!

 

ما همیشه از صفر شروع می کنیم

راه دیگری که ممکن است بهره وری روزانه ما را خراب کند، نداشتن روال و نظم است. ایجاد عادات می تواند سخت باشد، اما به محض تنظیم، روال ها می توانند در زندگی روزمره ما صرفه جویی زیادی در زمان انجام دهند. بسیاری از مردم نمی خواهند به روال ها و فرآیندها بچسبند زیرا فکر می کنند کسل کننده است. در پایان، آنها بارها و بارها از ابتدا شروع می کنند تا زمانی که احساس خستگی از کار بیش از حد کنند.

سینم گونل نویسنده می گوید: روتین ها به من کمک کردند تا از احساس کار زیاد و استرس دائمی به سود شش رقمی برسم در حالی که به سختی بیش از ۳۰ ساعت در هفته کار می کنم و عمیقاً از زندگی خود لذت می برم.

من هر روز همان برنامه صبحگاهی را دنبال می کنم.

قبل از شروع روز کاری، هر روز به یک ویدیوی انگیزشی گوش می دهم.

وقتی یک پست وبلاگ جدید می نویسم، از همان فرمولی که برای ۳۰۰ پست قبلی که ایجاد کردم استفاده می کنم، پیروی می کنم.

وقتی محصول جدیدی را عرضه می‌کنم، به استراتژی‌هایی که برای راه‌اندازی‌های گذشته استفاده می‌کردم تکیه می‌کنم، زیرا می‌دانم که کارایی آنها ثابت شده است. و وقتی کارم تمام شد، یک مراسم پایان کار دارم که به من کمک می کند آرام و آرام شوم. برخی از مردم فکر می کنند انجام یک کار یکسان و مکرر خسته کننده است. من معتقدم که هوشمند است زیرا به من آزادی می دهد.

 

پس چه باید کرد؟

ساده ترین راه برای افزایش بهره وری روزانه و شادی داشتن چک لیست ها، الگوها، ساختارها و فرآیندهایی است که می توانید در تکرار از آنها استفاده کنید. زندگی زمانی آسان است که دقیقا بدانید چه زمانی باید چه کاری انجام دهید. اصل کار این است که در دراز مدت به آن قوانین پایبند باشید تا بتوانند برای شما کار کنند. پس چک لیست ها و الگوهایی را برای کارهایی که باید مرتباً انجام دهید ایجاد کنید.

روزهای کاری خود را به همین ترتیب شروع و پایان دهید.

ماه ها، هفته ها و روزهای خود را از قبل برنامه ریزی کنید، بنابراین هرگز در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید فکر نکنید.

اطمینان حاصل کنید که همیشه در مورد اولویت های خود شفافیت دارید. همانطور که ناپلئون هیل زمانی گفته است، شما باید برای کار خود برنامه ریزی کنید و برنامه خود را اجرا کنید. داشتن قوانین و روال‌های واضح به شما این امکان را می‌دهد که در مورد حواس پرتی ها ناآگاه باشید، بنابراین می‌توانید روی فعالیت‌ها و کارهای معدودی تمرکز کنید که شما را به جلو می‌برد.

 

ما خیلی تلاش می کنیم

من افرادی را می بینم که واقعاً کارهای بیشتری انجام می دهند اما هنوز در رسیدن به اهداف خود ناکام هستند. آنها روز و شب کار می کنند به معنای واقعی کلمه، اما در نهایت کار بیشتری برای انجام دادن دارند. و دلیل اصلی این است که آنها ناکارآمد هستند.

همچنین بخوانید:  راهکارهای خلاصی دائمی از شر افکار منفی

آنها نیازهای شخصی خود را نادیده می گیرند و اولویت های اشتباهی را تعیین می کنند. آن‌ها سعی می‌کنند ده‌ها کار مختلف انجام دهند، که همگی خوب است اما واقعاً حیاتی نیستند. آنها برای انجام تمام این وظایف بی‌اهمیت، سلامت روانی و جسمی خود را نادیده می‌گیرند.

آنها به بدن خود گوش نمی دهند و سعی می کنند خود را در زمان های از کار افتادگی تحت فشار قرار دهند تا کمی بیشتر کار کنند.  با این حال، حقیقت این است که افراد با عملکرد بالا معمولاً سطوح بالایی از انرژی را حفظ می کنند زیرا از بدن و ذهن خود مراقبت می کنند.

بیشتر مردم نمی‌خواهند آن را بپذیرند، اما واقعیت این است که اگر در بهترین حالت خود نباشید، نمی‌توانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

برای اینکه بتوانید خوب کار کنید، باید احساس خوبی داشته باشید.

 

پس چه باید کرد؟

به جای اینکه بدن و ذهن خود را در طول روز تحت فشار قرار دهید، قبل از اینکه به آن نیاز داشته باشید، روی سلامت ذهنی و جسمی خود سرمایه گذاری کنید. شما می توانید از طریق هزاران فعالیت و عادت مختلف از سلامت خود حمایت کنید، اما ساده ترین اشکال مراقبت از خود خواب، حرکت و تغذیه مناسب است.

اگر به اندازه کافی بخوابید، خوب غذا بخورید و بدن خود را به طور منظم حرکت دهید، از بسیاری از افرادی که کم خواب هستند و روزهای خود را در کنار صفحه نمایش می گذرانند، در حالی که وعده های غذایی کم مواد مغذی و پر کالری و قند مصرف می کنند، جلوتر خواهید بود.

کمی بیشتر آب بنوشید، به پیاده روی در طبیعت بروید، هر روز چند دقیقه در سکوت بنشینید و یاد بگیرید به جای اینکه بر خلاف آن کار کنید، با جریان بدن خود حرکت کنید.

انتظار نداشته باشید که بدن و ذهن شما ۱۰۰% مواقع به خوبی کار کنند. در عوض، زمانی را برای استراحت و وقفه های غیرمنتظره در نظر بگیرید. شما ممکن است جاه طلب، سخت کوش و باهوش باشید، اما همچنان انسانی هستید که نیاز به آرامش و استراحت دارید.

 

شما معتقدید که متفاوت هستید

دو نوع انسان وجود دارد: آنهایی که خود را کلا دست کم می گیرند و آنهایی که فقط مهارت ها و توانایی های خود را دست کم می گیرند. متأسفانه، وقتی صحبت از این می شود که چقدر می توانیم تلاش کنیم، اکثر ما به گروه دوم تعلق داریم. ما معتقدیم که می توانیم خیلی بیشتر از آنچه واقعا می توانیم انجام دهیم.

ما اغلب می شنویم که باید اهداف بزرگی را تعیین کنیم و در نهایت لیست کارهای بی پایانی داشته باشیم که ما را مضطرب و استرس می کند. با این حال، حقیقت این است که شما ابرانسان نیستید. شما نمی توانید چندین کار را به طور همزمان انجام دهید  حتی اگر واقعاً سخت تلاش کنید.

تمایل ما به انجام چند کار و کار بر روی چندین پروژه به طور همزمان اغلب منجر به ناامیدی و لذت کمتر در کار ما می شود و در نهایت، ما خود را در یک تله می یابیم: احساس می کنیم کارهای زیادی انجام می دهیم، اما در نهایت با چندین پروژه نیمه کاره مواجه می شویم و هیچ کاری انجام نمی دهیم.

همچنین بخوانید:  یک محصول در عرصه تولید چه مراحلی را طی می کند؟

پس چه باید کرد؟

از اینکه به خودتان بگویید متفاوت هستید و می توانید چند کار را انجام دهید دست بردارید. شما نمی توانید و این خوب است زیرا شما نیازی به آن ندارید.

کارها را یکی پس از دیگری کار را انجام دهید. یک پروژه جدید را قبل از اتمام پروژه فعلی شروع نکنید و از خودتان انتظارات مضحک نداشته باشید. مطمئناً، شما می خواهید کارهای زیادی انجام دهید و به تمام اهداف خود برسید، اما گاهی اوقات، بهتر است واقع بین باشید تا از خودتان ناامید نشوید.

به جای انجام چندین کار مختلف به طور همزمان، سعی کنید تا آنجا که ممکن است موارد حواس پرتی را حذف کنید. خود را در وضعیتی قرار دهید که بتوانید به راحتی بر روی حیاتی ترین وظایف روز خود کار کنید. وظایف را از لیست کارهایتان حذف کنید تا بتوانید به جای غرق شدن در کارهای کوچکی که تأثیر طولانی مدت ندارند، روی چند کار مهم متمرکز شوید.

 

ذهن متفاوت؛ خروجی متفاوت

ذهن متفاوت ؛ خروجی متفاوت | ۵ عادت روزانه

 

ما غرق در اطلاعات شده ایم و این یک عادت روزانه است

مشترک چند خبرنامه هستید؟

چند اکانت را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید؟

روزانه چقدر زمان صرف اخبار مصرفی می کنید؟

و در اینجا مهمترین سوال مطرح می شود: آیا ارزشش را دارد؟

یک فرد معمولی اطلاعات زیادی دریافت می‌کند. ما همیشه در حال بمباران اخبار و اشکال مختلف تبلیغات هستیم. در واقع، ما آنقدر به مصرف محتوا و اخبار عادت کرده ایم که دیگر حتی عجیب به نظر نمی رسد. ما احساس می کنیم این طبیعی است و معتقدیم که اگر بیش از چند دقیقه در حالت آفلاین باشیم، چیزی را از دست می دهیم. با این حال، حقیقت این است که این حجم زیاد اطلاعات، آرامش ذهنی و همچنین بهره‌وری ما را از بین می‌برد.

 

پس چه باید کرد؟

از شبکه های اجتماعی خارج شوید و این عادت روزانه را کنار بگذارید. اکانت هایی را که به شما کمک نمی کند نسخه بهتری از خودتان باشید، آنفالو کنید. در مورد آنچه مصرف می کنید و زمانی که آن را انجام می دهید متعهد باشید. خواندن اخبار بد درست قبل از رفتن به رختخواب به خواب بهتر شما کمک نمی کند. بررسی شبکه های اجتماعی حتی قبل از بیدار شدن در صبح به شما کمک نمی کند صبحی آرام داشته باشید.

اخبار و رسانه های اجتماعی بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی مدرن ما هستند، اما این به شما بستگی دارد که مطمئن شوید از آنها به نفع خود استفاده می کنید. اینکه ما به بی نهایت دانش و اطلاعات دسترسی داریم یک نعمت است. با این حال، ما باید مراقب نحوه استفاده از این نیروی قدرتمند باشیم تا در دراز مدت به ما آسیب نرساند.

 

برای اینکه بهره وری خود را در کار در منزل بالا ببرید حتما این مقاله را مطالعه کنید : راهکارهای افزایش بهره‌وری هنگام کار در منزل

 

سخن آخر

خوب دیگر اکنون می‌دانید که چگونه از برخی از رایج‌ترین تله‌های روزانه که حس بهره ور بودن را از شما می گیرند، اجتناب کنید و در طول روز کاری خود سازنده‌تر باشید. شما دیگر می دانید که باید واکنش نشان دادن را متوقف کنید، روال ها و فرآیندها را بسازید، مراقب جسم و ذهن خود باشید و از انجام چند کار خودداری کنید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود