چگونه به وسیله حفظ انگیزه به موفقیت های بیشتر دست یابیم

انگیزه

یکی از رازهای بزرگ در زندگی این است که بدانیم کلید موفقیت در دستیابی به اهداف این است که یاد بگیریم چگونه با انگیزه بمانیم. البته، وظایفی وجود دارد که افراد موفق ممکن است اصلاً آنها را دوست نداشته باشند، با این حال آنها برای انجام این وظایف انگیزه دارند زیرا می دانند که چگونه هر کار خاص هدف بزرگتری را دنبال می کند. غیرممکن است که انتظار داشته باشید سطح انگیزه شما همیشه روی ۱۰۰٪ باقی بماند، اما کارهایی وجود دارد که می توانید برای به حداکثر رساندن ذخایر انگیزه خود و حرکت رو به جلو انجام دهید. در این مقاله از خودساخته ۵ نکته ساده و در عین حال موثر برای حفظ انگیزه آورده شده است.

 

برای انجام هر کاری به دنبال دلایل مثبت باشید

شما دلایلی برای انجام هر کاری دارید، مهم نیست چقدر ساده است. البته ممکن است برخی کارها در نگاه اول دلایل خوبی نداشته باشند، اما اگر چند دقیقه به آنها فکر کنید، دلایل خوبی برای انجام آنها پیدا خواهید کرد. اگرچه ما هر روز کارهای زیادی انجام می دهیم که دلیلی برای انجام آنها وجود ندارد، اما کارهای زیادی انجام داده ایم که برای ما عادی شده است. اگر مجبور به انجام کاری هستید که هیچ انگیزه ای برای انجام آن ندارید، اصلا نگران نباشید. فقط باید وقت بگذارید و دلایل خوبی برای این کار پیدا کنید. ممکن است دلیلی پیدا نکنید، اما صبور باشید و با حوصله تجزیه و تحلیل کنید تا دلایل خوبی پیدا کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که انگیزه انجام هر کاری را دارید.

در اینجا چند ایده خوب برای یافتن دلایل خوب برای انجام کارهایی که از آنها لذت نمی برید وجود دارد:

  • در نظر گرفتن پاداش های مادی: بیشتر اوقات کارهایی را انجام می دهیم که چندان دوست نداریم، اما حقوق و مشوق های مادی ما را مجبور به انجام آن ها می کند.
  • کسب سود شخصی: ممکن است با انجام کاری که دوست ندارید چیز جدیدی یاد بگیرید و به پیشرفت شخصی خود کمک کنید.
  • غرور: کمترین فایده ای که از انجام کاری می توانید به دست آورید، غرور است. در این شرایط با خود می گویید من جرات و اراده این کار را دارم.
  • نزدیک شدن به اهداف: بزرگترین دستاوردهای تاریخ در آغاز کوچک و متکی بر کارهای ساده و ناخوشایند بود. هر کاری انجام دهید به هدف نهایی خود نزدیک می شوید و همیشه احساس خوبی خواهید داشت.
همچنین بخوانید:  ۶ راه پرقدرت برای ساخت انضباط شخصی

 

از انجام کار برای خودتان لذت ببرید
از انجام کار برای خودتان لذت ببرید

از انجام کار برای خودتان لذت ببرید

وقتی می خواهید برای انجام کاری به خودتان انگیزه بدهید، باید بدانید که در مورد آن چه احساسی دارید. افراد مختلف ممکن است نگرش های متفاوتی در مورد یک شغل داشته باشند. به عنوان مثال، برخی از مردم از آن متنفرند، اما برخی از افراد دوست دارند این کار را انجام دهند. دلیل این امر بسیار ساده است. برخی از مردم می دانند چگونه چیزها را سرگرم کننده و جذاب کنند.

بسیاری از ما از فواید ورزش برای سلامتی آگاه هستیم، اما صبح نیم ساعت زود از خواب بیدار شدن و باشگاه رفتن برای ما سخت و خسته کننده است. از سوی دیگر، برخی دیگر از انجام آن لذت می برند و با علاقه زیاد ورزش می کنند. آنها عاشق ورزش هستند. نه فقط به این دلیل که دلیل خوبی برای ورزش کردن دارند، بلکه فقط به این دلیل که ورزش برای آنها سرگرم کننده و هیجان انگیز است. آنها در ساعات معینی از روز به باشگاه می روند تا بهترین و بیشترین سرگرمی خود را انجام دهند فقط به این دلیل که برنامه با سبک زندگی آنها مطابقت دارد. بنابراین بسته به نگرش خود، می توانید از انجام هر کاری لذت ببرید. فقط باید به دنبال راهی برای تفریح ​​و لذت باشید.

یک راه حل ساده این است که قبل از انجام هر کاری چند سوال از خود بپرسید:

  • چگونه می توانم از انجام این کار لذت ببرم؟
  • چه کاری می توانم انجام دهم تا برای خودم و دیگران جذاب باشد؟
  • چگونه می توانم این را در برنامه روزانه خود بگنجانم؟

شما قطعاً پاسخ های خوبی برای این سؤالات دارید، اما تنها زمانی که تعریف روشنی از آنچه می تواند سرگرم کننده و سرگرم کننده باشد، داشته باشید. شاید چیزهایی در ذهن شما وجود داشته باشد که هر چقدر هم که تلاش کنید نتوانید آنها را برای خود سرگرم کنید و به هر حال از آنها متنفر باشید. در این مورد جای بحثی نیست. شاید واقعا حق با شما باشد و نتوان همه چیز را سرگرم کننده و جذاب دانست. اگرچه بیشتر چیزها می توانند سرگرم کننده باشند، اما بهتر است به دنبال راه هایی برای لذت بردن از آنها باشید.

 

رویکرد متفاوتی داشته باشید

وقتی زندگی بر وفق مراد شما نیست، بهتر است چند قدم به عقب برگردید و رویکرد دیگری در پیش بگیرید. ممکن است همه چیز با رویکردی که انتخاب کرده اید خوب پیش برود، اما لزوماً یک رویکرد انگیزشی نیست. بیشتر اوقات، این رویکردها به شما کمک می کند تا تجربیات جدیدی به دست آورید و افق های جدیدی را باز کنید. همیشه راه های زیادی برای انجام یک کار وجود دارد. اگر یک رویکرد برای شما مناسب نیست و جواب نمی دهد، رویکرد دیگری را انتخاب کنید و تا آنجا پیش بروید که به رویکردی برسید که انگیزه شما را حفظ کند و نتایج مطلوب را پیش روی شما قرار دهد.

همچنین بخوانید:  راه حل های خروج از بی حوصلگی

برخی از مردم فکر می کنند که اگر سعی کنند راه حل دیگری بیابند، شکست می خورند. آنها سرسخت هستند و از تلاش برای گزینه های بیشتر برای رسیدن به اهداف خود صرف نظر می کنند. تمرکز قدرت زیادی دارد، شما باید بتوانید روی اهداف خود تمرکز کنید، نه اینکه فقط روی یک گزینه تمرکز کنید و گزینه دیگر را کنار بگذارید.

پیشرفت خود را مورد سنجش قرار دهید

هر کار را می توان به مراحل کوچکتر تقسیم کرد. بیشتر اهداف را می توان به اهداف کوچکتر برای پیگیری پیشرفت تقسیم کرد.

بیشتر اوقات، ما پیشرفت کارمان را می سنجیم. اما برای اینکه با انگیزه بمانیم، باید پیشرفت را تشخیص دهیم، نه اینکه فقط آن را مشاهده کنیم.

نظارت بر پیشرفت با تشخیص آن متفاوت است. مشاهده به این معناست که مراحلی را که برداشته اید در یک دفترچه یادداشت کنید. اما تشخیص پیشرفت به این است که تصویری در ذهن داشته باشید و بدانید اکنون در چه مرحله ای هستید و چقدر از مسیر باقی مانده است.

به عنوان مثال، اگر می خواهید کتابی بخوانید، همیشه به فهرست نگاه کنید. مطالعه عناوین فصول و در نظر گرفتن تعداد آنها به شما کمک می کند تا پیشرفت خود را در مطالعه کتاب به راحتی تشخیص دهید. البته شمارش تعداد صفحات کتاب نیز ایده خوبی است.

با این کار هر زمان که بخواهید کتاب جدیدی بخوانید، به طور خودکار به تعداد صفحات و عناوین فهرست نگاه می کنید. ما ذاتاً عجول هستیم و می خواهیم همه چیز یکباره اتفاق بیفتد. اگرچه کارهای پیچیده را به کارهای ساده‌تر تقسیم می‌کنیم، اما تا زمانی که کاری به طور کامل انجام نشود، احساس رضایت نمی‌کنیم. گاهی اوقات کار به قدری بزرگ است و انجام آن آنقدر زمان می برد که چنین رویکردی قبل از اینکه فرصتی برای رسیدن به هدف داشته باشد، تمام انگیزه شما را از بین می برد.

 

پیشرفت خود را مورد سنجش قرار دهید

به خودتان پاداش دهید

همیشه خوب است که به خودتان پاداش دهید. این احتمالا بهترین و ساده ترین راه برای با انگیزه ماندن و همیشه با انگیزه ماندن است. دوست ندارید کاری انجام دهید؟ آیا از انجام آن می ترسید؟ از کار متنفر هستید؟ باید بدانید که در این مسیر تنها نیستید.

همچنین بخوانید:  بررسی نقش اجرای قانون 80/20 در موفقیت افراد

همین الان با خود عهد ببندید که برای هر کاری که انجام می دهید به خود پاداش دهید. زمانی که به نتیجه دلخواه خود رسیدید به خودتان پاداش دهید. گاهی اوقات پاداش برخی چیزها چند دقیقه استراحت و تفریح ​​است. پس از مدتی کار، خود را به یک قهوه خوشمزه یا یک دسر خوشمزه دعوت کنید. کار سخت‌تر و بزرگ‌تر قطعاً به پاداش بزرگ‌تری نیاز دارد، در این صورت، پس از انجام یک کار چالش برانگیز، خود را به سفر دعوت کنید یا برای خود یک لباس جدید بخرید.

پیشرفت شما ممکن است از نظر دیگران پاداشی نداشته باشد، اما شما برای خودتان مهم هستید. شما باید بتوانید از هر وسیله ای برای حفظ انگیزه استفاده کنید. هر چه پاداش های شما برای پیشرفت بهتر باشد، انگیزه بیشتری برای ماندن در مسیر و رسیدن به اهداف بزرگتر خواهید داشت.

اکنون که پنج راه برای با انگیزه ماندن را می دانید، وقت آن است که همه آنها را ترکیب کنید. یکی از روش ها را در محل کار خود اجرا کنید. اگر جواب نگرفتید یا می خواهید انگیزه بیشتری داشته باشید، سراغ روش دیگری بروید. رویکردهای مختلف را ترکیب کنید و آنها را برای دستیابی به نتایج عالی تطبیق دهید.

وقتی دلایل خوبی برای انجام کاری پیدا کنید قطعا احساس بهتری خواهید داشت. یافتن راه هایی برای سرگرم کننده کردن چیزها به شما کمک می کند از آن لذت بیشتری ببرید. اگر پیشرفت خود را بسنجید و برای انجام هر کاری به خود پاداش دهید، انگیزه بیشتری برای انجام هر کاری که باید انجام دهید خواهید داشت.

 

به خودتان پاداش دهید

سخن پایانی

اکنون که این پنج راه برای حفظ انگیزه خود یاد گرفتید، باید آنها را تمرین کنید. پس یکی از تکنیک ها را انتخاب کنید و آن را در یک موقعیت به کار ببرید. اگر کار نمی کند، یا اگر می خواهید انگیزه بیشتری داشته باشید، فوراً تکنیک دیگری را امتحان کنید. رویکردهای مختلف را با هم ترکیب کنید و آنها را با وظیفه خود مطابقت دهید تا بهترین نتایج را به دست آورید. پیدا کردن دلایل خوب برای کار کردن روی کارتان مطمئناً به شما کمک می کند تا احساس بهتری داشته و شناسایی راه هایی برای سرگرم کننده کردن آن به شما کمک می کند از آن کار لذت بیشتری ببرید. یادگیری اینکه چگونه با انگیزه بمانید به سادگی یافتن چیزی است که برای شما مفید است. اگر به جایزه نیاز دارید، آن را برنامه ریزی کنید. اگر فقط باید «چرا» را پیدا کنید، برای درون نگری وقت بگذارید. کاری را که باید انجام دهید انجام دهید و شروع به مقابله با موانع کنید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود