39 ایده پولساز مخصوص شرایط اقتصادی ایران (ایده های کسب و کاری)

بهترین ایده های پولساز قابل اجرا در ایران

داشتن ایده‌ های پول‌ ساز و در نتیجه آن رسیدن به ثروت در این روزها و شرایط سخت اقتصادی، مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. احتمالاً شما نیز به دنبال ایده‌ های پول‌ساز می‌گردید و مرتب با خود فکر می‌کنید که چطور می‌توانم شغلی پول‌ساز برای خودم دست و پا کنم و ایده‌ ام را اجرایی کنم تا به موفقیت و ثروت برسم.

از طرفی هم ممکن است شما ایده پول‌ساز خاصی نداشته باشید. از این رو بررسی ایده‌های مختلف که قابلیت اجرایی شدن داشته باشند بسیار جالب و هیجان‌انگیز است. اجرای ایده‌ای که بتواند نیازهای جامعه را به راحتی برطرف کند و شما را به درآمد بیشتری برساند، از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا ایده‌ای می‌تواند درآمدزا باشد که در درجه اول مورد نیاز جامعه باشد و خدمتی را به جامعه ارائه نماید.

به این ترتیب می‌توان گفت تمام ایده‌ها می‌تواند پول‌ساز باشد، اما به شرطی که اصول دست‌یابی به آن را اجرا کنید. در این راه باید مهارت‌هایی را برای اجرای هر ایده به دست آورد تا بتوان آن ایده را به منبع درآمد تبدیل کنید. اجرایی کردن ایده‌های پول‌ساز در ابتدا به شوق و اشتیاق و اراده نیاز دارد. در ابتدای کار، ممکن است ایده‌هایی که به ذهنتان می‌رسند، کامل نباشند. اما ایده‌ها زمانی که اجرا می‌شوند، به تدریج پخته می‌شوند و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی می‌شود و در نهایت می‌تواند شما را به موفقیت و ثروت برسانند. به همین سبب در این مقاله از خودساخته قصد داریم تا انواع ایده‌های پول‌ساز را بررسی کنیم و طریقه استفاده و اجرای آنها را آموزش بدهیم.

ایده های ناب اقتصادی

اگر شما ایده‌های اقتصادی خاص و خلاقانه‌ای داشته باشید که پولساز هم باشد، با رعایت اصول می‌توانید آن را به درآمد بالا و موفقیت برسانید. اما اگر خودتان هم ایده‌ پولسازی ندارید، به هیج وجه جای نگرانی نیست. زیرا می‌توانید در این مقاله ایده‌های پول‌ساز زیادی پیدا کنید یا از آن ایده‌ها، ایده‌ای مخصوص به خود بسازید. همیشه برای به دست آوردن ثروت، نیازی نیست به سختی کار کنید.

در دنیای امروز که ماهیت شغل‌ها رو به تغییر است به جای انجام کارهای سخت، باید نوع تفکر و دیدگاهمان را نسبت به درآمدزایی تغییر دهیم.

با توجه به سابقه کاری اغلب کسب و کارهای بزرگ و افرادی که در دنیای بیزنس و تجارت امروز به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کرده‌اند، می‌توان به این نکته پی برد که بیشتر آن‌ها  کارهای سخت انجام نداده‌اند. ولی در عوض بینش خود را در نسبت به ایده‌های پول‌ساز تغییر داده‌اند و شیوه جدیدی در کار خود پیش گرفته تا به موفقیت رسیده‌اند.

 اما سؤال اصلی این است که چگونه به ایده‌های ناب اقتصادی و پولساز دست پیدا کنیم. نکته بعدی این است که چطور بدون صرف زمان زیاد بالا و کار سخت، به درآمد بالا برسیم. به این منظور باید نکته‌هایی را در این مسیر رعایت کنیم که می‌تواند دیدگاهمان را در خصوص پول و ثروت عوض کند.

آیا همه ایده‌ها پولسازاند؟

قبل از این که به بررسی پیدا کردن ایده های پولساز بپردازیم، ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که می‌توان همه شغل‌ها را پولساز در نظر گرفت. زیرا اگر شما هر کاری را که به آن علاقه دارید شروع کنید و از انجام دادن آن لذت ببرید، سعی می‌کنید هر روز در آن کار حرفه‌ای‌تر شوید و چیز تازه‌ای یاد بگیرید.

بنابراین در کاری که حرفه‌ای شده‌اید می‌توانید درآمد خوبی نیز کسب کنید. از این جهت اگر ایده‌های پول‌سازی که در این مقاله ذکر شده است و شما به آن علاقه‌ای نداشتید، نا امید نشوید، ایده مورد علاقه شما نیز می‌تواند برایتان درآمد فوق العاده ای ایجاد کند.

چگونه به ایده‌های پول‌ساز دست پیدا کنیم؟

چگونه به ایده‌های پول‌ساز دست پیدا کنیم

برای رسیدن به ایده‌های پول‌ساز، همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، قبل از هر کاری تغییر سبک زندگی و نوع بینش ما است. تا زمانی که به کسب و کارها به شیوه‌ای سنتی نگاه کنیم، می‌توان گفت که رسیدن به ثروت و ایده پروری امری محال است. در ادامه به سه نکته ناب برای تغییر سبک زندگی و پیدا کردن ایده‌های پولساز اشاره می‌کنیم:

۱.      باورهایت را عوض کن

اگر به این باور داشته باشید که فقط با سخت کار کردن و تلاش زیاد می‌توانید که موفقیت برسید، هرگز نمی‌توانید به دنیای ایده ها قدم بگذارید. قبل از هر کاری باید باور داشته باشید که دنیای کسب و کار امروز، دیگر نمی‌تواند به روش سنتی کار کند و به موفقیت برسد. به همین دلیل اگر بتوانید تفکر و دید خود را نسبت به تجارت و کسب و کار عوض کنید، به طور طبیعی دست‌یابی به ثروت با ایده‌های درآمدزا نیز راحت خواهد شد.

۲.      مهارت‌های لازم را یاد بگیر

هر کاری که بخواهیم در آن قدم برداریم، باید از تجربیات بزرگان آن کار استفاده کنیم و درس بگیریم. هر مقوله جدیدی که در کسب و کار آغاز می‌کنیم، باید در آن زمینه اطلاعات و دانش به روز کسب کنیم و همیشه در حال توسعه فردی خود باشیم. برای رسیدن به ایده‌های پولساز هم اگر آموزش‌های درست و کامل استفاده کنیم و تجربیات بزرگان آن کار را سرلوحه کار خود قرار دهیم، ذهن ما به طور خودکار به پرورش افکار ثروت ساز می‌پردازد. توسعه اینجور ایده ها در بستر آموزش اتفاق می‌افتد زیرا ذهن برای کار جدید آماده می‌شود و پرورش می‌یابد. در این راه استفاده از افراد با تجربه تا کلاس‌های آموزشی در زمینه کاریتان، می‌تواند شما را در مسیر رسیدن به ایده‌های خلاقانه پولساز یاری دهد.

۳.      نیازها را شناسایی و برایشان راه حل پیدا کن

با توجه به سیر پیشرفت کسب و کارهای بزرگ، می‌توان به این مهم دست پیدا نمود که اغلب آن‌ها از یک نقطه ساده آغاز کرده‌اند. با دقت به جامعه و بررسی دغدغه‌های زندگی مردم، می‌توان نیازهای ضروری جامعه را مشاهده کرد تا بتوان راهی برای پاسخ دادن به نیازها و برآورده کردن آن‌ها پیدا نمود. می‌توان یک مثال در این زمینه زد و آن شرکت آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی دنیا است. این شرکت، خرید اینترنتی که یک نیاز بزرگ برای جامعه جهانی بوده است را شناسایی کرد و با پاسخ به این نیز توانست یکی از ده شرکت برتر دنیا به شمار بیاید. به طوری که جف بزوس مدیر عامل شرکت آمازون، امروزه در صدر ثروتمندترین مردان دنیا قرار گرفته است.

معرفی ۲۹ ایده‌ پول‌ساز

در ادامه با انواع ایده‌های پول‌ساز آشنا می‌شوید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما می‌توانید از دل این ایده‌ها، ایده‌ای جدید پیدا کنید و با توجه به نیاز جامعه، از آن به درآمد بالا برسید.

۱. ماساژ در محل

امروزه شیوه زندگی اغلب افراد به سمتی می‌رود که تحرک و فعالیت بدنی کم‌تر شده است به طوری که گرفتگی عضلات، رگ به رگ شدن و عوارضی همچون واریس پا، گردن درد و غیره از مشکلات شایع زندگی امروز به شمار می‌آید.

همچنین با توجه به وقت کمی که افراد در زندگی شلوغ خود دارند، فرصت برای مراجعه به سالن‌ها و مراکز ماساژ درمانی ندارند. شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های ماساژ، مهارت‌های لازم را به دست آورید و به صورت عمومی و خصوصی در منزل افراد به رفع سردرد و انواع میگرن، گرفتگی عضلات و دردهای مفصلی و کوفتگی‌ها و غیره آنها کمک نمایید.

۲. فروشگاه کتاب دست دوم به صورت آنلاین

هر ساله مقدار زیادی کتب مختلف در کشور منتشر می‌شود که اغلب بسیاری از آن‌ها در انباری‌ها و خانه‌ها خاک می‌خورد. معمولاً این کتب بعد از یک بار خوانده شدن فراموش می‌شوند. پس می‌توان از این پتانسیل استفاده کرد و درآمدزایی نمود. خریداران کتب دست دوم نیز می‌توانند پول خود را پس‌انداز کنند. همچنین با این عمل از چاپ بیشتر کتاب‌ها جلوگیری می‌شود و همین امر سبب حفظ محیط زیست می‌گردد.

۳. خدمات نظافت بعد از میهمانی و جشن‌ها

اغلب میزبانان در زمان برگزاری جشن، افرادی را دارند که برای خدماتی مانند پذیرایی و شستشوی ظروف به آن‌ها کمک می‌کنند. اما پس از تمام شدن جشن‌ها و مهمانی‌ها، میزبان و کلی کار مانند نظافت کف ساختمان، جا به جایی دکوراسیون که مناسب با میهمانی تغییر کرده بود و غیره باقی می‌ماند.

از این رو شما می‌توانید با ارائه خدمات نظافت تخصصی بعد از میهمانی که شامل نظافت تمامی اسباب و وسایل منزل، جابه‌جایی و تغییر دکوراسیون که همراه با نظر یک طراح داخلی صورت می‌گیرد، به درآمد خوبی برسید.

 ۳. سایت بررسی فیلم‌ و سریال

ایده پولساز : سایت بررسی فیلم و سریال

شما می‌توانید سایت و یا وبلاگی طراحی کنید که به معرفی و بررسی فیلم‌ها، سریال‌ها و بازیگران و دیگر عوامل تصویر روی پرده، بپردازید. زمانی که مخاطب بالا کسب کردید می‌توانید با جذب تبلیغات به درآمد خوبی برسید. همچنین می‌توانید از افراد بابت عضویت، مبلغی را به عنوان حق اشتراک بگیرید.

۴. گرفتن تبلیغات از طریق وب‌سایت

در ابتدا باید یک وب سایت بسازید و به کمک سئو و تولید محتوا به مرور جذب مخاطب کنید. پس از این که تعداد مخاطبین شما به حد کافی در حدود ۱۰۰۰ نفر به صورت روزانه برسد، می‌توانید به کسب‌وکارها اجازه تبلیغات درون وب‌سایت خود را بدهید.

۵. برنامه‌نویسی

امروزه با پیشرفت علم و اتفاقاتی نظیر  .com،همیشه به برنامه‌نویس‌های خبره نیاز است. زبان‌های برنامه‌نویسی زیادی مانند Php، پایتون، جاوا و غیره وجود دارد که پایتون از همه ساده‌تر به نظر می‌رسد.

اگرچه باید در ابتدا حوزه فعالیت خود را مشخص کنید و بعد متناسب با آن زبان برنامه‌نویسی را انتخاب کرده و به یادگیری و آموزش آن بپردازید. به طور مثال زبان php زبانی مخصوص توسعه وب و پایتون زبانی چندمنظوره به شمار می‌آید. زمینه‌های برنامه‌نویسی متعدد و متفاوت است. شما می‌توانید با استفاده از برنامه‌نویسی یک وب‌سایت بزنید، اپلیکیشن بسازید و یا حتی ربات تریدر درست نمایید و آنها را به فروش برسانید.

۶. پلتفرم استخدام

با وجود تغییرات بزرگی که در عصر امروز صورت گرفته است، اما همچنان در برخی زمینه‌ها مانند نحوه استخدام افراد، از روش‌های سنتی و قدیمی استفاده می‌کنند. از این ‌رو می‌توان از این فرصت‌ها استفاده کرد و برای بهبود این روند، روش‌هایی ابداع کرد. ابتدایی‌ترین حالت این ایده، ایجاد سایتی جهت درج آگهی استخدام است.

۷. فروش مواد غذایی سالم و ارگانیک

دنیای رنگارنگ غذاها همواره مخاطبان زیادی را به خود جذب می‌کند. اما علاوه بر این که رنگ و لعاب خوبی دارند، باید به این نکته اشاره کرد که اغلب مواد لازم برای تهیه این غذاها مضر هستند. از این رو افراد بسیاری طالب تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک هستند. به همین جهت شما می‌توانید با ایجاد یک فروشگاه آنلاین مواد غذایی سالم و ارگانیک به مقوله فروش آن‌ها بپردازید.

۸. دیجیتال مارکتینگ

شما می‌توانید شرکت یا سایتی راه‌اندازی کنید که به بر طرف کردن نیازهایی مانند انواع تبلیغات اعم از محتوایی و بنری تا صوتی و تصویری بپردازید. زیرا امروزه این نیاز به تبلیغات به وفور احساس می‌شود.

۹. فروشگاه آنلاین اجناس دست دوم

برای این کار می‌توانید خودتان یک وب سایت درست کنید و به خرید و فروش اجناس دست دوم بپردازید. در این راه اگر بتوانید جلب اعتماد از مشتریان خود کنید، روز به روز به دایره مشتریانتان افزوده می‌شود.

زیرا امروزه به خصوص با شرایط بد اقتصادی، خرید کالاهای نو بسیار گران است. اما اگر مشتری ببیند می‌تواند یک جنس دست دوم بخرد و از آن راضی باشد، بسیار خشنود خواهد شد زیرا پول کمتری خرج کرده و به کالای مد نظرش هم رسیده است. پس اگر مشتریان خود را راضی نگه دارید، می‌توانید افراد زیادی را پای ثابت کار خود کنید.

۱۰. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کوچک

به جای اینکه خودتان یک پروژه را شروع کنید و مشغول شوید، کسب‌وکارهای نوپا یا شرکت‌های با پتانسیل رشد بالا که نیاز به سرمایه‌گذار دارند را شناسایی کنید.

باید روی درآمدزایی این کارها در آینده تحقیق کنید و اگر گزینه خوبی بود روی آن‌ها سرمایه‌‌گذاری کنید. با این کار می‌توانید بنشینید تا این شرکت‌ها برایتان پول در بیاورند.

۱۱. پارک علم و فناوری بزنید

شما می‌توانید با داشتن خلاقیت و دانش در خصوص علم و فناوری، یک تیم تخصصی در حوزه کسب و کار راه‌اندازی کنید. استارتاپ‌ها را جذب نمایید و در ازای گرفتن بخشی از سهام آن‌ها، مسیر رشد و توسعه کارشان را فراهم نمایید.

۱۲. متخصص سئو شوید

با آموزش و یادگیری تخصصی در حوزه سئو، بر روی ترفند‌های مختلف برای جذب کاربر از موتورهای جستجوگر تسلط لازم را به دست آورید. از این راه هم می‌توانید خودتان سایتی را راه‌اندازی کنید یا به صورت حضوری و غیرحضوری، پروژه‌های مختلف را در دست بگیرید.

۱۳. طراحی گرافیکی

طراحی گرافیک یک ایده خلاقانه پولساز برای جوانان

امروزه شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های مختلف و آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ همیشه به دنبال یک طراح گرافیک می‌گردند. حتی امکان فروش طرح‌هایتان در سایت freepik نیز وجود دارد تا به درآمد دلاری نیز دست پیدا کنید.

۱۴. ادمین شبکه‌های اجتماعی

یکی از شغل‌هایی است که نیاز به آن زیاد شده است و افراد از نوجوانان دبیرستان گرفته تا افرادی با سابقه طولانی با حقوق‌های مختلف می‌توانند در آن مشغول به کار شوند. معمولاً این کار به صورت غیر حضوری است. دامنه حقوق و درآمد این کار گسترده است و به خود شخص برمی‌گردد.

۱۵. ساختن اپلیکیشن

این کار نیاز به مهارت‌های تخصصی از جمله زبان برنامه‌نویسی و یادگیری برنامه‌های مرتبط دارد. اگر به این کار علاقه‌مند باشید، می‌توانید به راحتی اپ‌های گوناگون بسازید و به درآمد بالا برسید. نحوه درآمدزایی ساخت اپلیکیشن به سه صورت دریافت سفارش ساخت از کارفرما، ساخت و فروش در استورهای گوگل و اپل و جذب تبلیغات صورت می‌گیرد.

۱۶. آموزش دهید

حتماً شما هم توانایی و دانشتان در یک چیزی بهتر از دیگر توانمندی‌هایتان است. آن را پیدا کنید و از طریق تبلیغات مختلف شاگرد پیدا کنید. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی تدریس کنید. اگر محتوای آموزشی که به صورت ضبط شده است را به زبان انگلیسی یا زیر نویس انگلیسی ارائه دهید، در سایت‌هایی مانند Udemy آن را به فروش برسانید و از این ایده کسب درآمد دلاری داشته باشید.

۱۷. کتاب بنویسید

امروزه با فراگیری سایت‌های اینترنتی در زمینه فروش کتاب الکترونیکی، دیگر برای نشر و چاپ کتاب‌ خود، نیازی به ناشر نخواهید داشت. موضوعی را پیدا نمایید و شروع به نوشتن درباره آن کنید. می‌توانید کتاب خود را به سادگی در وب‌سایت‌هایی مانند طاقچه به فروش برسانید.

۱۸. مربی ورزش شوید

اگر به ورزش علاقه‌مند هستید، کافی است که در یکی از رشته‌های ورزشی دوره ببینید و حرفه‌ای شوید. بر روی آناتومی بدن انسان و حرکات ورزشی تسلط پیدا کنید. در این راه هم می‌توانید در باشگاه‌های خصوصی شاگرد بگیرید و هم می‌توانید کلاس‌های مجازی برگزار کنید و به تعداد بیشتری از شاگردان خود آموزش دهید.

۱۹. گیم‌نت باز کنید

از آنجایی که خرید کنسول‌های بازی گران است، هر فرد نمی‌تواند برای خود یک کنسول بازی داشته باشد. اما برای رسیدن به علاقه خود به گیم نت می‌رود. از این رو می‌توانید با سرمایه‌گذاری بر روی چند سری کنسول و تجهیزات بازی، محلی را اجاره کنید. 

برای کارتان تبلیغات کنید تا شناخته شوید. بابت هر ساعت بازی افراد می‌توانید به کسب درآمد برسید. این مورد یکی از ایده‌های فوق‌العاده ناب اقتصادی نیست، زیرا باید سرمایه‌گذاری انجام دهید. اما اگر به صورت صحیح اجرا نمایید، می‌تواند تبدیل به ایده‌ای پول‌ساز شود.

۲۰. آرایشگر شوید

شما می‌توانید در این رشته آموزش ببینید و مهارت لازم را کسب نمایید. سپس با اجاره یک صندلی یا مغازه چه به صورت خصوصی چه به صورت یک صندلی از یک آرایشگاه، به آرایش و پیراش افراد بپردازید. شما می‌توانید در منزل افراد نیز ارائه خدمات دهید.

۲۱. مدیریت مالی کنید

مدیریت مالی و حسابداری از آن دسته از رشته‌هایی است که می‌توانید با گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت، دانش آن را کسب کنید. پس از کسب مهارت‌های لازم، می‌توانید با شرکت‌ها و افراد در کسب و کارهای مختلف، شروع به کار کنید. مدیریت مالی از آن دسته از شغل‌هاست که می‌توان با چند شرکت یا فرد مختلف به صورت هم زمان کار کرد. حتی می‌توانید برای مدیریت مالی یک کسب و کار مشاوره دهید و کسب درآمد کنید.

۲۲. پرستاری از کودکان و سالمندان

برای پرستاری از افراد مسن و کودکان نیاز به مهارت‌هایی مانند کمک‌های اولیه، زدن آمپول و سرم و غیره نیاز است. برای افرادی که نیاز به پرستار در منزل دارند تبلیغات انجام دهید و به این افراد کمک نمایید.

پرستاری از کودکان و سالمندان یک ایده ناب برای ثروت ساختن

۲۳. آشپزی کنید

اگر آشپزی بلد هستید، می‌توانید یک مرکز تهیه غذا بزنید یا به صورت آنلاین به فروش و آموزش غذا بپردازید. این روزها افراد بسیاری در اینستاگرام به تبلیغ و فروش محصولات غذایی خود مشغول هستند. حتی می‌توانید با ایده‌هایی مانند فینگر فود و سرو غذاهای مناسب برای مهمانی، به درآمد بالایی برسید.

۲۴. تولید پادکست کنید

برای تولید پادکست، نیازی به هیچ وسیله‌ای حرفه‌ای و تخصصی ندارید. اگر فقط یک موبایل با امکانات روز را داشته باشید، نیاز شما را برطرف خواهد کرد. پادکست شما می‌تواند درباره هر موضوعی باشد. پس از تولید پادکست خود می‌توانید آن را به سادگی در پلفترم‌های پادکستی Castbox  و Podbean منتشر کنید.

۲۵. ترجمه

اگر به زبان انگلیسی تا حدی تسلط داشته باشید، می‌توانید انواع متون را در هر زمینه‌ای ترجمه کنید. این روزها، تولید و ترجمه مقاله‌ها با عنوان تولید محتوا نیز بسیار رواج پیدا کرده است. از این روی می‌توانید به راحتی با افراد و سایت‌های مختلفی برای تولید مقاله‌های ترجمه‌ای همکاری کنید. سپس با تعدد کارهایی که می‌گیرید به درآمد خوبی نیز دست پیدا می‌کنید.

۲۶. عکاسی و ادیت انجام دهید

این روزها که دنیای مدیا بسیار پیشرفت کرده است. افرادی که محصولات و خدماتی و یا هر کار دیگری را انجام می‌دهند نیاز به عکاسی حرفه‌ای و ادیت آن را دارند تا بتوانند خدمات و محصولات خود را با کیفیت عالی به مخاطبان خود نشان دهند.

برای این کار نیاز به یک دوربین نیمه حرفه ای دارید. یاد گیری در مورد نرم‌افزارهای ادیت عکس از واجبات این حرفه به شمار می‌آید. شما حتی می‌توانید عکس‌هایی که می‌گیرید را در برخی از سایت‌ها به فرش برسانید و به درآمد بالا برسید.

۲۷. گیمینگ یا استریم کردن (Streaming)

بازی کنید و درآمد کسب کنید. حتماً برایتان عجیب است که بتوان از بازی کردن درآمد داشت، اما حقیقت دارد. امروزه افراد بسیاری از بازی‌های مختلفی می‌توانند به درآمد برسند. به طور مثال یکی از این گیمرها، نینجا، استریمر بازی Fortnite است. یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد از گیمینگ، خرید و فروش از طریق سایت PlayerAuctions، سایت g2g و سایت igvault است. مزیت این سایت‌های خارجی این است که می‌توانید از طریق آن‌ها به کسب درآمد دلاری برسید.

۲۸. پانسیون حیوانات

افرادی که حیوانی خانگی داشته باشند، برخی از روزها نیاز به مکانی برای نگهداری از حیوان‌ خود دارند. زیرا اغلب دوست ندارند حیوان خود را تک و تنها در منزل رها کنند. از این رو از پانسیون حیوانات خانگی کمک می‌گیرند و حیوان خود را به آن‌ها می‌سپارند. می‌توانید یک محل اجاره کنید و با دانش کافی نسبت به حیواناتی که مسئولیت آنان را به عهده می‌گیرید، با نگهداری آن‌ها به کسب درآمد بپردازید. فراموش نکنید که هرگونه صدمه به حیوان، می‌تواند جریمه‌های میلیونی‌ به همراه داشته باشد. لذا حتماً آگاهانه از آن‌ها نگهداری نموده و همواره یک دامپزشک را در دسترس خود داشته باشید.

۲۹. میزبانی وب

تعدادی سرور تهیه کنید، تبلیغ نمایید و میزبانی وب سایت‌های ایرانی را بر عهده بگیرید. برای فعالیت و جذب مخاطب حتما از انواع روش‌های بازاریابی استفاده کنید. چراکه رقابت در این حوزه بسیار بالاست.

۳۰. رزومه نویسی

یکی از شغل‌های جدیدی که شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد، رزومه نویسی است. افراد بسیاری هستند که نمی‌توانند خوب بنویسند و یا چطور بنویسند. نوشتن رزومه نکته‌های ظریفی دارد که رعایت کردن آن‌ها کمک می‌کند تا فرد به هدف خود برسد و استخدام شود.

۳۱. برگزاری تولد کودکان

این روزها برگزاری تولد بچه‌ها شکل دیگری به خود گرفته است و می‌توان در جزئیات آن به خلاقیت‌های مختلفی پرداخت و به درآمد بالا رسید. در این زمینه می‌توان از شخصیت‌های مختلفی مانند اسپایدرمن، بتمن، السا و آنا و غیره که کودکان به آن علاقه‌مند هستند استفاده کرد. برای هر کودک می‌توان تم تولد مخصوص به او طراحی کرد و یک جشن فراموش نشدنی برای کودکان فراهم نمود.

۳۲. تولید داستان‌های صوتی برای کودکان

امروزه پدر و مادرها با مشغله فراوانی که دارند، توانایی تعریف کردن داستان برای کودکان خود را ندارند. در زمان‌های قدیم، بسیاری از آموزش‌های فرهنگی و اخلاقی از طریق داستان‌های شبانه به کودکان به صورت غیر مستقیم آموخته می‌شد.

اما امروزه جای آن در زندگی کودکان ما با گوشی، تبلت و دستگاه‌های بازی و غیره عوض شده است. راه‌اندازی وب‌سایت یا اپلیکیشنی جهت ارائه مفاهیم فرهنگی، تاریخی و تربیتی ایرانی، با صداهای جذاب برای کودکان از طریق داستان‌های آنلاین کودکانه با مطالبی از کتاب‌های مفاخر و مشاهیر ایرانی، هم با بازار مناسبی رو به رو خواهد شد و هم پتانسیل استفاده از تبلیغات مرتبط با کودکان را دارد.

۳۳. فروش آنلاین محصولات ارگانیک

امروزه تولیدات مواد غذایی اکثراً صنعتی شده و ارزش غذایی آن‌ها نیز کم شده است. از این ارزش محصولات ارگانیک و طبیعی، روز به روز در حال افزایش است و مردم به سمتی می‌روند که تغذیه سالم‌تری داشته باشند.

به همین جهت شما می‌توانید محولات ارگانیک را یا تولید کنید و یا با تولیدکنندگان در ارتباط باشید. مشتریان خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید و محصولات ارگانیک خود را به آن‌ها ارائه دهید.

۳۴. کافی شاپ سیار

این روزها افراد علاقه زیادی به محصولات کافی شاپی پیدا کرده‌اند. از این رو می‌توانید با اجاره کردن دکه‌های سیار یا فضایی در خیابان‌ها به ارائه خدمات و محصولات کافی شاپی بپردازید. حتی می‌توانید کیک‌ها و نوشیدنی‌های سرد و گرم را در خانه تهیه کنید و برای مشتریان خود ارسال کنید. کافی است کیفیت محصولی که تولید می‌کنید عالی باشد، خواهید دید که روز به روز به تعداد مشتریانتان افزوده خواهد شد.

۳۵. تولید کود از برگ درختان

این کار نیازی به سرمایه خاصی ندارد، زیرا در سال تعداد بی‌شماری برگ درخت را می‌توان به صورت رایگان جمع آوری کرد. برای تهیه کود برگ طبیعی، از دستگاه ساده‌ای جهت خرد کردن برگ درختان استفاده نمود. سپس در کیسه‌های مختلف برای مدت چند ماه از آن نگهداری نمود تا ترکیبات آن به شکل کود در آمده و قابل استفاده شود. این کود طبیعی برگ را می توان به گلخانه‌ها و گل‌فروشی‌ها و حتی خانه‌دارها به فروش رسانید.

۳۶. پرورش ماهی‌های زینتی

با توجه به اینکه این‌گونه ماهی‌ها بسیار جذاب هستند و افراد زیادی دوست دارند آن‌ها را داشته باشند، پرورش ماهیان زینتی کاری است که امکان‌پذیر بوده و برای افرادی که به ماهی و پرورش آن علاقه داشته باشند ایده‌ای بسیار میسر و در دسترس است که البته ایده ایست که می‌تواند پول‌ساز باشد.

۳۷. پرورش زالو

زالو از سال‌های دور در طب سنتی کاربرد درمانی داشته و دارد. با توجه به زندگی ماشینی امروز و عارضه‌های فراوانی که سبک زندگی شهرنشینی به همراه دارد، سبب شده طب سنتی در بیشتر مواقع پاسخگوی آن‌ها باشد. زالو درمانی در انواع بیماری‌های مختلف کاربرد فراوان دارد و برای بازاریابی آن خیلی دچار مشکل نخواهید بود، چون جاهایی که استفاده می‌کنند مشخص هستند و استفاده خوبی هم دارند.

۳۸. اجاره لباس مناسب مراسم

اجاره کردن خودرو تا حدودی در کشور ما جا افتاده است ولی اجاره کردن لباس مناسب برای مراسم خاص، میهمانی‌ها، جشن‌ها، رویدادها، نمایشگاه و مراسم‌های رسمی هنوز عمومی نشده و خدماتی نیز برایش فراهم نکرده‌اند.

از آنجایی که امروزه با افزایش قیمت انواع پوشاک روبرو هستیم، اجاره کردن لباس می‌تواند گزینه جایگزین مناسبی باشد. به همین خاطر می‌توان این ایده را به عنوان یک ایده پول‌ساز در نظر گرفت.

۳۹. موشن گرافیست

یکی از موضوعاتی که در فضای مجازی جذابیت زیادی دارد، ویدئو است که اکثر شرکت‌ها و افراد سعی در تولید محتوای ویدئویی هستند. موشن گرافیست کسی است که سناریو مناسب تبلیغ محصول، خدمات یا برندینگ شرکت‌ها و افراد را به صورت حرفه‌ای تهیه می‌کند و فرمت مناسب برای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، لینکد این و غیره را اجرا می‌کند.

 

چگونه می‌توان ایده‌های پول‌ساز بیشتری پیدا کنید؟

همیشه در حال جستجو و رصد بازار کار باشید. نیازهای جامعه را بررسی کنید. با تغییر روش‌های زندگی، نیازهای جدیدی به آن افزوده می‌شود که اگر کنجکاو و هوشیار باشید می‌توانید آن‌ها را شناسایی کنید. سپس از آنها در جهت مثبت و درآمدزایی از آن استفاده نمایید. با افراد مختلف به گفتگو کنید. کسب‌وکارهای خارجی را بررسی کنید و ببینید کدام یک قابلیت راه‌اندازی و کسب درآمد در ایران دارد. نگاه پولی به قضایا داشته باشید. نگاه خود را به مسائل متحول کنید تا چیزهای جدیدی را ببینید.

 

سخن پایانی

در این مقاله انواع ایده های پولساز و درآمدزا که متناسب با شرایط اقتصادی ایران بود معرفی گردید. امیدواریم از فرصت این ایده ها استفاده کنید و برای خودتان ثروت خلق کنید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود