بهترین کشور برای پول درآوردن کدامند؟

بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و ثروتمند شدن

ثروتمند شدن، رؤیایی است که هر انسانی در زندگی با روش خود به دنبال تعبیر آن است. اما برای ثروتمند شدن، لازمه‌هایی وجود دارد که محیط اقتصادی، یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. فرصت پیشرفت اقتصادی در کشورهای دیگر، ایده‌ای وسوسه‌انگیز است که خیلی را نسبت به تغییر محیطی که در آن فعالیت اقتصادی می‌کنند، مصمم می‌کند. به نظر شما بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری یا افزایش ثروت، کدام کشورها هستند؟ ما تلاش می‌کنیم در این مطلب برای این پرسش، پاسخی نسبی، منطقی و جامع پیدا کنیم.

بهترین کشور برای پول درآوردن

 1. کشورهای اسکاندیناوی

باور عمومی بر این است که کشورهای حوزه اسکاندیناوی، به دلیل پیروی از مدل سوسیالیست، ضد ثروت و ضد سرمایه‌داری هستند اما واقعیت چیز دیگری است. مدل فکر اقتصادی آن‌ها در واقع امکان بهترین کشور برای درامد و پول درآوردن بی درد سر را برای افراد بیشتری خصوصاً صاحبان کسب‌وکارها و کارآفرینانی که از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کنند، فراهم می‌آورد. دموکراسی‌های اجتماعی حاکم بر کشورهای اسکاندیناوی ، امکان آموزش رایگان را به همه مردم ارائه می‌دهد که این به‌نوبه خود، افراد را قادر می‌سازد با بهره‌گیری از تمام پتانسیل و ظرفیت‌هایشان، به اهدافشان برسند. چنین سازوکاری، پویایی اجتماعی بیشتری را برای این جوامع به ارمغان می‌آورد.

از نظر آماری و منطقی، اگر فردی در خانواده‌ای فقیر متولد شود، در مقایسه با فردی که در یک خانواده ثروتمند متولد شده، مسیر سخت‌تری برای دستیابی به موفقیت مالی پیش رو خواهد داشت. اما برابری امکانات آموزشی و سایر فرصت‌های شکوفایی، تبدیل و تغییر وضعیت را از فقیر به غنی برای افراد به کار آسان‌تری تبدیل می‌کند. دقیقاً به همین دلیل است که تعداد افراد خودساخته در کشورهای اسکاندیناوی در مقایسه با تعداد چنین افرادی در کشوری مثل آمریکا بیشتر است.

در آمریکا، آموزش و خدمات آموزشی، بسیار گران‌تر از کشورهای دیگر است که این شاخص پویایی اجتماعی را کاهش می‌دهد.

قدرت اتحادیه‌ها در کشورهای اسکاندیناوی همانطور که میتوانید در نقشه کشورهای اسکاندیناوی مشاهده کنید، بسیار زیاد است و به همین دلیل، چیزی تحت عنوان حداقل حقوق دولت فدرال در کشورهای دانمارک، سوئد یا نروژ وجود ندارد زیرا مذاکرات جمعی و توافقنامه‌های مشترک، سطح حداقل حقوق را تا میزان قابل قبولی افزایش داده است. 

همان طور که گفته شد نروژ یکی از مقاصد مناسب برای فرمول پول درآوردن است، در این مطلب بیشتر درباره ان صحبت شده

بسیاری از افراد به نروژ به عنوان بهترین کشور برای کار مهاجرت می‌کنند تا در زمینه IT مرتبط با شرکت‌های نفتی کار کنند. کار در شرکت‌های نفتی معمولاً در محیط‌های سخت و خطرناک مانند سکوهای دورافتاده در شمال است.

اما با این حال با توجه به این که نروژ از کشورهایی است که بهترین منافع را برای مهاجرین و افراد محلی فراهم می‌کند، این سختی‌ها می‌تواند درآمد افراد را به طرز قابل ملاحظه‌ای بالا ببرد.

در کشورهای اسکاندیناوی، اتوماسیون مبتنی بر فناوری‌های جدید، جایگزین بسیاری از مشاغل سخت دستی شده است. استفاده از این فناوری‌های پیشرفته، بازدهی و متعاقباً سود بیشتری را برای صاحبان صنایع در پی دارد. از طرف دیگر، سطح حداکثر حقوق سالانه برای مشاغل بالاتر در کشورهای اسکاندیناوی، کمتر از آمریکاست. مثلاً عایدیِ مدیری که در آمریکا سالانه 100 هزار دلار درآمد دارد، در کشورهای اسکاندیناوی حدود 75 هزار دلار است. این برای صاحبان کسب‌وکار و سهامداران خبر بسیار خوبی است چون کمتر بودن حقوق پرداختی به نیروی انسانی، به معنای افزایش حاشیه سود برای آن‌هاست.

کشورهای اسکاندیناوی

از سوی دیگر، بسیاری از مردم فکر می‌کنند که ثروتمند شدن در کشورهای اسکاندیناوی به دلیل مالیات نسبتاً بالایی که در آن‌ها وضع می‌شود، بسیار سخت است. اما باید بدانیم که مالیات بیشتر، امکان دریافت خدمات آموزش عالی‌تر برای مردم را مقدور می‌نماید و افراد مستعد بیشتری به لطف این سیستم سازی آموزشی نیرومند، به چرخه‌ی اقتصادی وارد می‌شوند. ضمناً سیستم رفاه اجتماعی کشورهای اسکاندیناوی، آن‌قدر عالی و کم نقص است که با کاهش سطح دغدغه‌ی کارآفرینان، آن‌ها را در مسیر سرمایه‌گذاری به پذیرش ریسک‌های بیشتر مجاب می‌کند.

همانطور که در این مقاله گفته شده است:

زندگی و کار در یک کشور خارجی راهی عالی برای کسب شناخت بهتر خود، جهان اطراف و آن چیزی است که به آن شهروند جهانی گفته می‌شود. هرچه جهان به سوی یکپارچه‌شدن پیش می‌رود، افراد بیشتری در جستجوی شغل به خارج از کشور زادگاه خود می رود، اما تصمیم‌گیری برای انتخاب یک کشور خارجی برای کار می تواند دشوار باشد.

 1. آمریکا و کشورهای سرمایه‌داری (Capitalist)

کشور ایالات‌متحده‌ی آمریکا، به سرزمین فرصت‌هایی مشهور است که افراد می‌توانند با پیگیری و استفاده از آن‌ها، رؤیای ثروت و آزادی را محقّق کنند. هرچند آمریکا از نظر شاخص‌هایی مثل پویایی اجتماعی و برابری درآمدی، جایی در بین کشورهای پیشتاز ندارد، اما با این حال در این کشور برای افرادی که قصد ثروتمند شدن دارند، راه‌های زیادی وجود دارد و پژوهش‌ها حاکی از آن هستند که آموزش، یکی از عوامل مهم در این مسیر است.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایالات شرقی آمریکا، معمولاً برای ورود به طبقه‌ی بیست‌درصدیِ مرفه جامعه از نظر توزیع درآمد و متعاقباً ثروتمند شدن، از شانس بیشتری برخوردار هستند و در این میان، پیشینه‌ی خانوادگی یا اقتصادی آن‌ها هیچ نقشی ندارد. اما این را هم باید بدانیم که بخش عمده و غالبی از افرادی که برای ورود به این دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند، معمولاً از خانواده‌های ثروتمند‌تر هستند.

همچنین بخوانید:  علم بهتر است یا ثروت

غیر از آموزش، کارآفرینی یکی دیگر از بهترین راه‌های کسب ثروت در آمریکاست. با استناد به آمار نشریات معروف، کشور آمریکا پس از کشورهای آلمان و ژاپن بهترین مقصد برای راز موفقیت کارآفرینان است.

در سایر کشورها با مدل اقتصادی سرمایه‌داری یا مختلط (تلفیقی از سرمایه‌داری و سوسیالیست) مثل کانادا، نیوزلند، استرالیا، آلمان، انگلستان و … نیز فرصت‌های مشابهی برای رسیدن به ثروت وجود دارد. اما کشورهای دیگری هم هستند که نباید در این مقاله از آن‌ها غافل شویم.

 

America and capitalist countries

 1. اقتصادهای نوظهور (Emerging)

منظور از اقتصادهای نوظهور، کشورهایی هستند که شاخص توسعه‌ی اقتصادی بالایی داشته و میزان صنعتی سازی در آن‌ها در حال رشد است. این کشورها تدریجاً در حال رها کردن اقتصاد سنتیِ مبتنی بر کشاورزی و صادرات مواد خام بوده و در حال ایجاد و پیروی از مدل‌های اقتصادی مختلط یا آزادی هستند که بیشتر بر صنعت و فناوری مبتنی هستند.

با توجه به اینکه زیرساخت‌های کسب‌وکار در کشورهای نوظهور هنوز کاملاً توسعه نیافته‌اند، فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی که قصد انجام تحقیقات اولیه را برای آغاز فعالیت اقتصادی در این کشورها دارند، فراهم است. رشد سریع صنعت در این کشورها، نرخ بازگشت سرمایه‌ی بالاتری را برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد. با این حال به دلیل ماهیت ناپایدار چنین اقتصادهایی، سرمایه‌گذاری در آن‌ها طبعاً با ریسک بالاتری همراه است. با این وجود، این کشورها برای افرادی که با پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری مشکلی ندارند و به دنبال فرصتی برای سرمایه‌گذاری استراتژیک یا راه‌اندازی کسب‌وکار برای پاسخ به نیاز‌های بازار هستند، می‌توانند گزینه‌ای ایده‌آل باشند. اندونزی، پرو، لهستان، کره جنوبی و قبرس شمالی از شاخص‌ترین اقتصادهای نوظهور هستند. سایت قبرس 118 درباره این کشور می گوید:

صادرات و واردات در قبرس شمالی از طریق کشور ترکیه انجام می‌شود و البته نقش مهمی در اقتصاد قبرس شمالی دارد. صنعت در این کشور نقش چندانی ندارد. در نتیجه بسیاری از مایحتاج جزیره مثل مواد خوراکی، نفت، فراورده‌های شیمیایی و پوشاک از طریق واردات تامین می‌شود. همین مسئله موقعیت خوبی را برای بازرگانان در قبرس شمالی ایجاد کرده است.

 1. کشورهای فاسد (Corrupt)

کشورهای فاسد، کشورهایی هستند که در آن‌ها شاخص فساد در حوزه‌های مختلف، خصوصاً حوزه‌ی اقتصادی بسیار بالاست. در چنین کشورهایی، همه افراد از طریق سخت‌کوشی و کارآفرینی به ثروت نمی‌رسند.

باید بپذیریم گاهی فساد، سریع‌ترین و آسان‌ترین مسیر برای ثروتمند شدن است. البته روشن است که ما پیشنهاد نمی‌کنیم به یک کشور فاسد بروید و از روش‌های غیراخلاقی ثروتمند شوید! اما درعین‌حال نباید از این واقعیت غافل شویم که در دنیای امروز، خیلی‌ها از همین مسیر به ثروت می‌رسند.

بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و ثروتمند شدن

سطح بالای هرج‌ومرج سیاسی و آشفتگی اقتصادی، ویژگیِ بارزِ کشورهای فاسد است. اکثر افرادی که در این کشورها به نان و نوایی می‌رسند، یا از مقامات بالای حکومتی بوده یا به مراکز و کانون‌های قدرت وصل هستند. در این کشورها درحالی‌که اکثریت مردم در فقر دست‌وپا می‌زنند، مفسدین اقتصادی از روش‌هایی مثل رشوه‌خواری، فرار مالیاتی، پول‌شویی و تغییر قوانین به نفع خود، ثروت‌اندوزی می‌کنند. در کشورهای فاسد هر حوزه، فرمانروا یا سلطانِ خاص خودش را دارد!

اگر بخواهیم فعالیت در کشورهای فاسد را هم به‌عنوان راهی برای داشتن فرمول پولدار شدن فرض کنیم، کشورهایی مثل روسیه، ونزوئلا، سودان جنوبی، سومالی، کره شمالی، نیجریه و … از بهترین نمونه‌ها هستند! اما پیش از ورود به این مسیر باید اطمینان حاصل کنید که برای انجام فعالیت‌های غیرقانونی، شرایط استفاده از بند “پ” و قدرت سیاسی کافی را داشته باشید!

ویژگی های بهترین کشورها برای پول درآوردن

بهترین کشورها برای پول درآوردن، ویژگی هایی دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

بهترین کشورها برای پول درآوردن، ویژگی‌های مشترکی دارند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱. زیرساخت‌های مناسب: کشورهایی که سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های بنیادی خود مانند حمل و نقل، ارتباطات، انرژی، آب و فاضلاب و … را به خوبی انجام داده‌اند، محل مناسبی برای کسب و کارهای کوچک پرسود هستند.

۲. بازار بزرگ: کشورهایی که بازار بزرگی دارند و جمعیت زیادی را در بر می‌گیرند، فرصت‌های بیشتری برای فروش محصولات و خدمات دارند.

۳. ثبات سیاسی و اقتصادی: کشورهایی که در آن‌ها ثبات سیاسی و اقتصادی وجود دارد، محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند زیرا برای کسب و کارهای پایدار و بلندمدت ضروری است که بتوانند در یک محیط پایدار و پیش‌بینی‌پذیر فعالیت کنند.

 

Political and economic stability

۴. سطح پایینی از فساد: کشورهایی که در آن‌ها سطح فساد کم است، دارای محیط قابل اعتمادتری هستند و بهترین جایگاه برای کسب و کارهای بلندمدت هستند.

۵. امنیت: کشورهایی که در آن‌ها امنیت بالاست، برای سرمایه‌گذاران جذاب هستند. سرمایه‌گذاران بیشتر به کشورهایی سرمایه می‌گذارند که در آن‌ها احساس امنیت می‌کنند.

۶. منابع طبیعی: کشورهایی که دارای منابع طبیعی غنی هستند، به دلیل امکان استخراج و فروش این منابع، برای سرمایه‌گذاران جذاب هستند.

۷. سطحی بالا از تحصیلات و دانش: کشورهایی که دارای سطح بالایی از تحصیلات و دانش هستند، برای کسب و کارهایی که به دانش و فناوری نیاز دارند، جایگاه مناسبی هستند.

همچنین بخوانید:  هوش مالی کودکان

۸. سطح بالایی از نوآوری و تحقیق و توسعه: کشورهایی که در آن‌ها فضای نوآوری و تحقیق و توسعه فعال است، برای کسب و کارهای پیشرفته و فناوری‌محور جایگاه مناسبی هستند.

۹. هزینه کم کاری: کشورهایی که دارای هزینه کم کاری هستند، برای کسب و کارهایی که به دنبال کاهش هزینه‌های تولید هستند، جایگاه مناسبی هستند.

۱۰. وجود قوانین مالیاتی مساعد: کشورهایی که دارای قوانین مالیاتی مساعد هستند، برای سرمایه‌گذاران جذاب هستند زیرا این قوانین می‌توانند هزینه‌های سرمایه‌گذاری را کاهش دهند.

۱۱. وجود بازارهای صادراتی: کشورهایی که دارای بازارهای صادراتی پویا و قابل اعتماد هستند، برای کسب و کارهای صادراتی جایگاه مناسبی هستند.Existence of export markets

۱۲. وجود بنیادهای مالی و خدمات مالی پیشرفته: کشورهایی که دارای بنیادهای تامین منابع مالی و خدمات مالی پیشرفته هستند، برای سرمایه‌گذاران مالی جایگاه مناسبی هستند.

۱۳. وجود قوانین حقوقی و قانونی محافظتی: کشورهایی که دارای قوانین حقوقی و قانونی محافظتی قوی هستند، برای سرمایه‌گذاران جذاب هستند زیرا این قوانین می‌توانند از حقوق و مالکیت سرمایه‌گذاران محافظت کنند.

۱۴. وجود زیرساخت‌های فنی و فیزیکی پیشرفته: کشورهایی که دارای زیرساخت‌های فنی و فیزیکی پیشرفته هستند، برای کسب و کارهای پیشرفته و فناوری‌محور جایگاه مناسبی هستند.

۱۵. وجود قوانین محیط زیستی مساعد: کشورهایی که دارای قوانین محیط زیستی مساعد هستند، برای کسب و کارهایی که به تولید پایدار و محیط زیستی دوست هستند، جایگاه مناسبی هستند.

 

Existence of favorable environmental laws

بررسی وضعیت سرمایه گذاری در ایران

وضعیت ایران برای سرمایه‌گذاری به شرایط مختلفی بستگی دارد، اما در کل می‌توان گفت که ایران دارای ویژگی‌هایی است که می‌تواند برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد، اما در عین حال با چالش‌هایی نیز مواجه است.

از ویژگی‌های مثبت ایران برای سرمایه‌گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– منابع طبیعی: ایران دارای ذخایر بسیار غنی از نفت، گاز، مس، آهن، سنگ‌آهن، فسفات، سرب و روی و … است. این منابع می‌توانند برای سرمایه‌گذاری در صنایع معدنی و انرژی جذاب باشند.

– بازار بزرگ: ایران با جمعیت بالایی از بیش از 80 میلیون نفر، بازار بزرگی برای فروش محصولات و خدمات دارد.

– زیرساخت‌های مناسب: در ایران زیرساخت‌های بنیادی مانند حمل و نقل، ارتباطات، انرژی، آب و فاضلاب و … به طور کلی مناسب هستند.

– محیط کسب و کار: در چند سال اخیر، دولت ایران برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی، قوانین و مقرراتی را اجرا کرده است که به محیط کسب و کار کمک کرده‌اند.

به عنوان مثال، قانون تسهیلات سرمایه‌گذاری خارجی در سال ۱۳۹۵ تصویب شد و تاکنون هم تجربه‌های موفقی دارد. همچنین، قوانین و مقررات جدیدی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌هایی مانند صنایع نفت و گاز، معدن، حمل و نقل، گردشگری و … تصویب شده است.

 

Business environment

اما در کنار ویژگی‌های مثبت، ایران با چالش‌هایی نیز مواجه است که می‌تواند برای سرمایه‌گذاران محدودیت‌هایی ایجاد کند. برخی از این چالش‌ها عبارتند از:

 • تحریم‌های بین‌المللی: به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، برخی از شرکت‌ها از ایران دوری می‌کنند و این ممکن است برای سرمایه‌گذاران خارجی نیز تحدید کننده باشد.
 • نظام بانکی: در ایران، نظام بانکی در برخی موارد قابلیت ارائه خدمات بین‌المللی را ندارد و برای سرمایه‌گذاران خارجی ممکن است محدودیت‌هایی ایجاد کند.
 • عدم پایبندی به قوانین بین‌المللی: در برخی موارد، قوانین و مقررات ایران با قوانین بین‌المللی تضاد دارد که ممکن است برای سرمایه‌گذاران خارجی مشکل‌ساز باشد.
 • نوسانات پولی: ایران با نوسانات پولی زیادی در سال‌های اخیر مواجه بوده است که ممکن است برای سرمایه‌گذاران خارجی خطرناک باشد.

 

Monetary fluctuations

 • مسائل سیاسی: برخی از مسائل سیاسی و امنیتی که در ایران وجود دارد، ممکن است برای سرمایه‌گذاران خارجی نیز نگران کننده باشد.

در کل، با وجود چالش‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد، این کشور همچنان برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جذاب باقی می‌ماند. برای سرمایه‌گذاری در ایران، بهتر است قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، شرایط بازار و قوانین مربوط به هر صنعت را به دقت بررسی کرد.

کدام زمینه ها برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی مساعدند

سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی می‌تواند به عنوان یک راهکار برای تنوع در سبد سرمایه‌گذاری، کاهش ریسک، افزایش بازده و همچنین بهره‌مندی از فرصت‌های جدید و نوآورانه در بازارهای جهانی مطرح شود. در ادامه به برخی از زمینه‌های مساعد برای سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی و دلایل آنها اشاره می‌کنم:

۱. بازارهای مالی: بازارهای مالی، از جمله بورس‌ها و بازارهای اوراق بهادار، به عنوان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی مطرح هستند. دلیل این موضوع، دسترسی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری با بازده بالا، پایداری و کارایی بالای بازارهای مالی، تنوع محصولات سرمایه‌گذاری و همچنین امکانات لازم برای معاملات به صورت آنلاین است. برخی از بازارهای مالی مساعد، شامل بازارهای مالی آمریکا، ژاپن، انگلیس، آلمان و هنگ کنگ هستند.

 

financial markets

۲. صنایع فناوری: صنایع فناوری، از جمله فضای مجازی، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، به عنوان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی مطرح هستند. دلیل این موضوع، تحولات جهانی در حوزه فناوری، فرصت‌های بی‌نظیر سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری پیشرو، افزایش نیاز به تکنولوژی‌های پیشرفته در سایر صنایع و همچنین توانایی شرکت‌های فناوری در جذب سرمایه‌گذاری بالاست. برخی از کشورهای مساعد در این حوزه، شامل آمریکا، چین، ژاپن، کره جنوبی و اسرائیل هستند.

۳. انرژی: صنعت انرژی، از جمله نفت، گاز، زغال سنگ و انرژی‌های تجدیدپذیر، به عنوان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی مطرح هستند. دلیل این موضوع، افزایش نیاز به انرژی در سطح جهانی، توسعه فناوری‌های پیشرفته در این حوزه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری بابازده و پایداری بالا در برخی از کشورها و همچنین توانایی کشورهای تولیدکننده در جذب سرمایه‌گذاری بالاست. برخی از کشورهای مساعد در این حوزه، شامل عربستان سعودی، روسیه، کانادا، استرالیا و برزیل هستند.

همچنین بخوانید:  چگونه از بورس پول دربیاوریم؟

۴. صنایع غذایی: صنایع غذایی، از جمله کشاورزی، دامداری و آبزی‌پروری، به عنوان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی مطرح هستند. دلیل این موضوع، نیاز روزافزون جهانی به تولید و صادرات محصولات غذایی، پایداری و رشد کسب وکار پایدار در برخی از کشورها، توانایی سرمایه‌گذاری در زمینه‌های تولید، فرآوری و توزیع محصولات غذایی و همچنین افزایش نیاز به تکنولوژی‌های پیشرفته در این حوزه است. برخی از کشورهای مساعد در این حوزه، شامل برزیل، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و اروگوئه هستند.

 

Food industry

۵. صنایع معدنی: صنایع معدنی، از جمله استخراج فلزات، مواد معدنی و سنگ‌های قیمتی، به عنوان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی مطرح هستند. دلیل این موضوع، فرصت‌های سرمایه‌گذاری با بازده بالا و پایدار در برخی از کشورها، نیاز روزافزون جهانی به مواد معدنی، توسعه فناوری‌های پیشرفته در این حوزه و همچنین توانایی کشورهای تولیدکننده در جذب سرمایه‌گذاری بالاست. برخی از کشورهای مساعد در این حوزه، شامل استرالیا، کانادا، آفریقای جنوبی، شیلی و برزیل هستند.

لازم به ذکر است که این فهرست تنها چند نمونه از زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی است و در هر کشور، به دلیل شرایط خاص آن، زمینه‌های متفاوتی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. همچنین، قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی، نیاز به مطالعه و تحلیل دقیق شرایط بازار، قوانین و مقررات و شرایط سیاسی و اقتصادی آن کشور است.

همچنین، برای سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توان از روش سرمایه‌گذاری مستقیم در شرکت‌های خارجی یا خرید اوراق بهادار آنها استفاده کرد. همچنین، می‌توان از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خارجی، صندوق‌های ETF و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری سازمان یافته در بازارهای خارجی استفاده کرد.

در انتخاب مناسب‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی، نباید فقط به بازدهی سرمایه‌گذاری توجه کرد، بلکه باید شرایط ریسک و عوامل دیگری مانند شرایط سیاسی، اقتصادی و قوانین و مقررات مربوط به سرمایه‌گذاری در آن کشور را نیز در نظر گرفت. همچنین، بهتر است قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری در کشور خارجی، با مشاوران مالی و حقوقی متخصص در این حوزه مشورت کرد و پس از بررسی دقیق شرایط بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

 

investment

سخن پایانی

در نهایت، برای پیدا کردن بهترین کشور برای پول درآوردن، باید به شرایط اقتصادی، سیاسی و قوانین و مقررات هر کشور توجه کرد. کشورهایی که شرایط سرمایه‌گذاری آنها به خوبی در دسترس قرار می‌گیرند و فرصت‌های شغلی آنها رو به رشد هستند، بهترین انتخاب برای پول درآوردن هستند.

به عنوان مثال، کانادا، استرالیا، نروژ، سوئیس و لوکزامبورگ به عنوان کشورهایی با شرایط اقتصادی و سیاسی امن و پایدار شناخته می‌شوند که فرصت‌های شغلی خوبی برای مهاجران و سرمایه‌گذاران به همراه دارند. همچنین، آمریکا، بریتانیا، آلمان، ژاپن و کره جنوبی نیز به عنوان کشورهایی با بازارهای پویا و فرصت‌های شغلی بسیار خوب شناخته می‌شوند.

در انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن، لازم است به این نکته هم توجه کنیم که محیط کسب و کار هر کشور با شرایط دیگر کشورها متفاوت است و نباید برای هر فردی یکسان باشد. بنابراین، برای انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن، لازم است به شرایط فردی و توانایی‌ها و تجربیات هر فرد توجه کنیم تا بهترین گزینه برای هر فردی مشخص شود.

لذا، برای پول درآوردن، لازم است به تلاش و کوشش فردی نیز توجه کنیم. موفقیت در کسب و کار و پول درآوردن، نیازمند تلاش، پشتکار و اراده قوی فردی است که با شرایط محیطی مناسب، می‌تواند به بهترین نتیجه دست یابد.

سؤالات متداول

کدام کشور بهترین فرصت‌های شغلی را دارد؟

پاسخ به این سوال بستگی به شغل و صنعت مورد نظر دارد. برخی کشورها ممکن است فرصت‌های بیشتری برای شغل‌های خاصی مانند فناوری اطلاعات، حمل و نقل، گردشگری و … داشته باشند. بنابراین برای پیدا کردن بهترین فرصت‌های شغلی باید به شغل و صنعت مورد نظر خود توجه کنید و با پژوهش و مشاوره با نخبگان صنعت مرتبط، بهترین کشور را برای کار پیدا کردن انتخاب کنید.

کدام کشورها برای سرمایه‌گذاری امن‌تر هستند؟

کشورهایی که به دلیل پایداری سیاسی و اقتصادی، حقوق مالکیت و قوانین سرمایه‌گذاری معقول، محیطی امن برای سرمایه‌گذاری ایجاد کرده‌اند، به عنوان کشورهایی امن برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شوند. برخی از کشورهایی که به عنوان کشورهای امن برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شوند، شامل سوئیس، کانادا، استرالیا و سنگاپور هستند.

آیا مهاجرت به یک کشور جدید می‌تواند به تحقق هدف پول درآوردن کمک کند؟

بله، مهاجرت به کشوری با شرایط اقتصادی و سیاسی بهتر و با فرصت‌های شغلی بهتر، می‌تواند به تحقق هدف پول درآوردن کمک کند. با این حال، باید به مسائلی مانند اخذ ویزای مهاجرت، تشخیص فرصت‌های شغلی مطلوب، زبان محلی و فرهنگ، انتقال پول و مشاغل و سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز توجه کرد.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 پاسخ

 1. به نظر من مهاجرت به خارج می‌تونه به دلایل متفاوتی باشه مثل: امنیت بیشتر، تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان، مسکن مناسب‌تر، آزادی سیاسی، آزادی اجتماعی و غیره؛ اما اونچه سهم عمده‌ آمار مهاجران کشورهای مختلف را تشکیل، بیشتر افرادی هستند که از وضعیت اقتصادی خود راضی نیستن و به دنبال شرایط بهتر مالی هستن.

 2. توی کشور های دور و بر عمان یکی از بهترین کشور برای پول درآوردن هست ، قبلا امارات خیلی خوب بود ولی الان هزینه زندگی تو اون و شرایط اقامت خیلی سخت شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود

آیا می‌خواهید درآمد بیزینس خود را ۳ برابر کنید؟

برای دریافت آموزش رایگان بیزینس پولساز دکتر کاویانی روی دکمه دریافت دوره بزنید