ایده‌های خلاقانه پول‌ساز برای نوجوانان (بروزرسانی 2019)

ایده‌های خلاقانه پول‌ساز برای نوجوانان

ایده‌های خلاقانه پول‌ساز برای نوجوانان

روش‌های خلق ایده‌های خلاقانه پول‌ساز

برای کسب ایده‌های خلاقانه پول‌ساز، کافی است خود نگاهی خلاق به پیرامون خود بیندازید. با نگرشی عمیق، اجسام اطراف خود را لمس کنید و آن‌ها را تحلیل نمایید و به راز ساخت هر چیزی تمرکز کنید. ذهن خود را در دریای پرتلاطم دانش و اطلاعات غوطه‌ور نمایید. ایده‌ای خلاق، نگاه ژرف و پویا را می‌طلبد. هیچ انسانی در طول تاریخ با کپی‌برداری از کار دیگران به شهرت دست پیدا نکرده است. هر فرد برای شروع خلق اثر خود باید تلاش و کوشش نماید. کار و اثر سایرین را ببینید و از آن برای ایده خود استفاده نمایید نه آن‌که تمام آن جزییات آن اثر را در کار خود قرار داده و تصور کنید که ایده‌اش بکر و منحصربه‌فرد است.

ایده‌های خلاقانه پول‌ساز برای نوجوانان
ایده‌های خلاقانه پول‌ساز برای نوجوانان
برای رسیدن به ایده‌های خلاقانه از روش‌های زیر بهره می‌بریم که عبارت‌اند از:
  1. تصویرسازی ذهنی

اگر قصد دارید روش‌های خلاقانه پول‌سازی را در درون خود شروع و ارتقا دهید، تصویرسازی ذهنی کنید. تصویرسازی ذهنی این فرصت خوب را به ما می‌دهد که یک گام از سایرین جلوتر باشیم. انسان‌ها قادرند فکر خود را آماده کنند تا در برابر اتفاقات و رخدادهای آینده توانایی پیش‌بینی داشته باشند. با یک پیش‌بینی دقیق می‌توانیم روند راه خود را اندازه‌گیری نماییم.

همچنین بخوانید:  چگونه کمتر کار کنیم بیشتر پول دربیاریم؟

۲- شناسایی عوامل آزاردهنده

تمام عواملی که قرار است باعث خراش ذهن و روحمان شود تشخیص داده و فهرستی از آن‌ها را تهیه نمایید و به آن‌ها اصلاً فکر نکنید. سعی کنید در رسیدن به هدف و ایده خود از آن‌ها دوری جویید.

۳- ارتقای اعتمادبه‌نفس

اگر اعتمادبه‌نفس بالایی داشته باشید بدون وحشت، از قضاوت شدن به‌وسیله دیگران، به خودتان فرصت مبارزه دهید. جسارت، ایده‌های خلاقانه را در فکر پرورش می‌دهد. اگر مدام به خود بگویید امکان تحقق خواسته‌هایتان ممکن نیست، هیچ گامی به سمت تعالی پیش نخواهید برد.

۴- تواضع

نباید نسبت به آنچه از گذشته می‌دانید مغرور شوید و به خود ببالید. هرگز خود را علامه دهر ندانید. اگر شما از سدِ بلند و محکم غرور عبور کنید به شکوفایی اندیشه دست می‌یابید. خودشیفتگی و از خودراضی بودن، مانند پرتگاهی است که هرروز در حال پرت شدن داخل آن هستید.

۵- بودن در کنار انسان‌های خلاق

حضور در کنار انسان‌های خلاق باعث می‌شود نبوغ آن‌ها به شما نیز سرایت کند. سعی کنید با انسان‌ها و گروه‌های خلاق مراوده داشته باشید. از هر جمله، حرکت، برخورد و رفتار آن‌ها ایده بگیرید و سعی کنید آثار انسان‌های موفق را مشاهده کنید.

۶- ریسک‌پذیر و کنجکاو باشید

مدیریت کنجکاوی باعث ارتقای قدرت خلاقیت در وجودتان می‌گردد. کسی که ذهن و تفکری خلاق دارد به سهولت از کنار اتفاقات و رویدادها عبور نمی‌کند.

۷- تمرکز

روی یک موضوع متمرکز شوید. از این شاخه به آن شاخه پریدن از شما یک متفکر دارای ایده‌های خلاقانه نمی‌سازد. در یک حیطه فعالیت نمایید و آن را به سرانجام برسانید.

همچنین بخوانید:  12 ایده های پولساز در روستا های ایران [از 0 تا 24 میلیون]

۸- مطالعه و پژوهش

برای کسب ایده‌های خلاقانه و پولساز درباره موضوع انتخابی خود تحقیق و تفحص کنید تا اطلاعات شما به‌روز و نو گردد.

 

خودمان ایده خلاق بسازیم

بعداز این که یک کسب‌وکاری را یافتیم سعی کنیم که آن کسب‌وکار را به شیوه خودمان ساماندهی کنیم. روی کسب‌وکار انتخابی فکر کنیم تا ببینیم چگونه می‌توان کسب‌وکار موردنظر را با ذهن خود گسترش دهیم. نقطه اوج ذهنی‌مان این باشد که به دنبال ایده‌های پول‌ساز باشیم و سعی نکنیم یک‌شبه ره صدساله را طی نماییم. باید بتوانیم آرام‌آرام مسیر موفقیت را طی کنیم.

ارائه فرمول‌هایی برای ایجاد ایده‌های خلاقانه و پول‌ساز برای نوجوانان

در ابتدا باید از خود بپرسید که در چه حوزه‌ای چه توانایی‌هایی دارید. بعد از انتخاب آن حوزه، متناسب با علاقه خود بایستی در آن حیطه کار کنید؛ حتی اگر یادگیری آن مهارت برای شما بدون دریافت مزد باشد؛ سپس خودتان را در آن حوزه به‌روز کنید و در آن حوزه راهکارهای مفید برای هرچه بهتر شدن کار ارائه دهید.

تبدیل ایده خلاق به کسب درآمد برای نوجوانان

گام اول: سعی کنید در حوزه کاری خود حرفه‌ای شوید. همیشه مشتریان به سمت کسانی می‌روند که در حرفه خود موفق و متخصص شده‌اند و چیزی که خلق کرده‌اید منحصر به خودتان باشد.

گام دوم: برنامه‌ریزی کنید. موفقیت در هر کاری نیازمندِ یک برنامه‌ریزی درست، دقیق و مناسب است. برنامه‌ریزی صحیح به ما کمک می‌کند که بدانیم که چه زمان چه‌کاری باید انجام شود.

گام سوم: محل کار خود را تعیین کنید. مشخص کنید کار در منزل قرار است انجام شود یا در محیط بیرون از منزل.

همچنین بخوانید:  شادی و نشاط کلید دستیابی به ثروت

گام چهارم: دلسرد نشوید و همیشه یادگیرنده باشید. احساس ناامیدی را از خود دور کنید؛ زیرا حتی در خود کلمه ناامیدی، امید وجود دارد.

ایده‌های خلاقانه پول‌ساز چه نوع ایده‌هایی هستند؟

امروزه ایده‌های خلاق بسیار زیادی در ذهن خطور می‌کند؛ ولی همه این ایده‌ها پول‌ساز نیستند. ایده‌های خلاقی که پول‌سازند ایده‌هایی‌ هستند که سایر افراد حاضرند برای آن هزینه کنند. 

زمانی که ترس و وحشت مردم را کشف کنید و درصدد باشید تا راه‌حلی برای آن خلق نمایید؛ مسلماً به یک ایده خلاقانه پول‌ساز دست‌یافته‌اید. مثلاً اکثر مردم از سوسک ترس دارند اگر شما بتوانید وسیله‌ای خلق کنید که بتواند این حشرات را برای همیشه از محل زندگی افراد دور کند می‌توانید به کسب درآمد خوبی دست‌یابید.

ایده‌های جالب و پول‌ساز

یک ایده به‌تنهایی ارزشمند نیست. آنچه به یک ایده می‌تواند ارزش بدهد، اجرای آن ایده و به فعل رساندن آن است. یک ایده جذاب و جالب ایده‌ای است که تکراری نباشد. باید یک ایده را پس از خلق آن منحصربه‌فرد کنید تا خواهان زیادی پیدا کند. ایده‌های جالب از انسان‌های جالب تراوش می‌کند؛ زیرا آنان که به زندگی متفاوت نگاه می‌کنند و نگرش مثبت و خاصی به آن دارند همیشه موفق‌ترند. خلق یک ایده باید نظر تمام اقشار جامعه را جلب کند. اگر ایده شما از این مراحل عبور کند بدون تردید ایده شما پولساز خواهد شد.

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

راه‌های پولدار شدن در نوجوانی مخصوص بچه‌های خود‌ساخته

ایده‌‌های خلاقانه پولساز / اقتصاد خلاق تحولی در کسب درآمد

۵ ایده خلاقانه پولساز خوب به جای تاکسیرانی بعد از ظهر

چگونه ایده‌های پولساز داشته باشیم؟

آیا همهٔ کارآفرین‌های موفق ویژگی‌های مشابهی دارند؟

خلاقیت در کارآفرینی ضروری است؟ اصلاً کارآفرین خلاق چه کار می‌کند؟

چطور کارآفرین شویم و ایده‌ی کسب و کار خود را اجرایی کنیم؟

۴ نفر از کارآفرینان قهرمان که از فرش به عرش رسیدند

 

 

 

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود