برنامه روزانه افراد موفق و عادت هایی که انجامشان برای ما سخت است!

برنامه روزانه افراد موفق

انسان‌ها برای رسیدن به موفقیت باید قله‌های بزرگی را در زندگی فتح کنند که ممکن است سخت به نظر برسد، اما شدنی است. زیرا افراد بسیاری هستند که مسیر‌های پر پیچ و خمی را پیمودند و بعد از تحمل شکست و البته آزمون و خطا‌های بسیاری، به اهداف خود رسیده‌اند. یکی از بهترین کارها برای رسیدن به موفقیت این است که برنامه روزانه موفق‌ترین افراد دنیا را الگو قرار دهیم. با بررسی و الگوبرداری از شیوه زندگی، برنامه و عادت های افراد موفق و ثروتمند دنیا، می‌توان مسیر راه را هموارتر کرد و کمتر دچار اشتباه شد. زیرا مسیری که آنها پیموده‌اند، راه موفقیت است و این افراد بیشتر از هر فرد دیگری، این راه را می‌شناسند.

افراد موفق جدا از اینکه از کدام کشور، از کدام نژاد و دارای چه تحصیلاتی بوده‌اند، ویژگی‌ها و عادت‌های مشترک زیادی با یکدیگر دارند. فصل مشترک بین همه این‌ها زمان است. زیرا زمان این فرصت را به همه ما می‌دهد که تحصیلات کسب کنیم، شاغل شویم و به موفقیت برسیم. زمان برای همه انسان‌ها یکسان است، اما افراد موفق جور دیگری از زمان خود استفاده می‌کنند. افراد موفق نسبت به زمان خود برنامه ریزی دارند، آن را مدیریت می‌کنند و به بهترین شکل از زمان خود بهره می‌برند.

اگر به برنامه روتین روزانه علاقه دارید و می خواهید از برنامه ریزی روزانه افراد موفق سردربیاورید، در این مقاله از خودساخته با ما همراه شوید.

عادات روزانه افراد موفق

مهم ترین عادات روزانه افراد موفق

افراد موفق و ثروتمند برنامه مشترک و عاداتی را دنبال می‌کنند که بین بیشتر آنها مشترک است. در زیر به شرح برخی از آنها می‌پردازیم:

– افراد موفق سحرخیزاند

مهم‌ترین روتین روزانه اغلب افراد موفق و ثروتمند دنیا، سحرخیزی آنها است. کارآیی انسان در هنگام صبح بیشتر از شب است و در عین حال زمانی که شما صبح زود از خواب بیدار می‌شوید می‌توانید بدون نگرانی برای تمام کارهای خود وقت داشته باشید.

– زیاد مطالعه می‌کنند

این افراد همیشه می‌دانند که برای پیشرفت کردن به اطلاعات نیاز خواهند داشت و باید دانش خود را به صورت مستمر و در هر زمینه‌ای بالا ببرند. به همین سبب تلاش می‌کنند عادت به مطالعه داشته باشند و اطلاعات تخصصی خود را افزایش دهند. همچنین در مورد شغل خود نیز باید اطلاعات کافی از تغییرات دنیا در آن زمینه کسب کنند تا از پیشرفت جهانی عقب نمانند.

– زمانی را برای اندیشیدن می‌گذارند

به طور متوسط در برنامه موفق‌ترین افراد دنیا روزانه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه، با تمرکز به اندیشیدن و فکر کردن می‌گذرد. این زمان یکی از مهم‌ترین برنامه های روزانه افراد موفق به شمار می‌آید. زیرا در این زمان می‌توانند فکر کنند، تحلیل کنند و به نتایج و دستاوردهای بزرگی برسند.

– نتیجه و برآیند هر روز را یادداشت می‌کنند

افراد موفق با این کار اطمینان پیدا می‌کنند که در مسیر موفقیت قرار گرفته‌اند. زیرا به خوبی می‌دانند که نوشتن نتایج ، ذهن آگاهی و خواندن جملات انگیزشی، می‌تواند به انگیزه گرفتن و برنامه ریزی بهتر آنها کمک کند.

– هیچ‌گاه ورزش را ترک نمی‌کنند

از اولویت‌های این افراد حفظ سلامت بدن است. از این رو هرروز زمانی را به ورزش کردن اختصاص خواهند داد، زیرا با ورزش کردن علاوه بر حفظ سلامتی، شادابی آنها نیز افزایش پیدا می‌کند.

– ذهنشان را هم ورزش می‌دهند

افراد موفق می‌دانند پیشرفت کردن نیاز به یک ذهن خلاق و سالم خواهد داشت. از این رو آنها برای تقویت خلاقیت خود، تمرین‌های مختلفی را به صورت روزانه انجام می‌دهند و چالش‌های مختلف را یک فرصت برای افزایش کارایی مغز خود می‌دانند.

– با افراد موفق معاشرت می‌کنند

حضور افراد موفق می‌تواند منجر به انگیزه و انرژی می‌شود. به همین سبب این افراد می‌توانند برای هر کسی الهام بخش باشند و مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر کنند. از این رو ارتباط با افراد الهام بخش، از روتین روزانه افراد موفق به شمار می‌آید.

– هدف‌های خود را دنبال می‌کنند

هدف‌گذاری در مسیر رسیدن به موفقیت بسیار اهمیت دارد، به همین جهت افراد موفق تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن انجام می‌دهند. زیرا این هدف ها هستند که موفقیت را فراهم می‌کنند.

– خواب کافی دارند

از آنجایی که خواب و استراحت کافی از نیازهای طبیعی هر انسانی به شمار می‌آید، برای داشتن یک روز مفید نیز، باید خواب کافی داشت. به همین دلیل آنها همیشه به اندازه کافی استراحت دارند.

– افراد موفق از طرق مختلف درآمدزایی دارند

درآمدزایی از کانال های مختلف برای افراد موفق و ثروتمند

افراد موفق فقط از یک طریق کسب درآمد ندارند، زیرا می‌دانند که قرار دادن کل سرمایه و انرژی روی یک بازار کار عاقلانه‌ای نخواهد بود. آنها هیچ‌گاه تمام پول خود را روی یک بخش سرمایه گذاری نمی‌کنند و در بازارهای مختلف فعالیت دارند.

– از عوامل حواس‌پرتی اجتناب می‌کنند

دوری کردن از عوامل حواس پرتی، مانند وسایل الکترونیکی، گوشی همراه و تلویزیون، سبب بالا رفتن کارآیی و تمرکز افراد می‌شود به همین جهت افراد موفق زمان خود را با استفاده از چنین چیزهایی تلف نمی‌کنند. زیرا استفاده از این وسایل می‌تواند تمام روز را به خودش اختصاص دهد.

– هیچ‌گاه هدف‌های خود را رها نمی‌کنند

هیچ‌کدام از افراد موفق هدف خود را در میانه راه رها نمی‌کند و سعی می‌کند با روش‌های مختلف انگیزه خود را حفظ کنند.

همچنین بخوانید:  گپی با یک بچه‌ پولدار واقعی (ماهی ۴۰میلیون پول توجیبی می‌گیرم)

– به خوبی گوش می‌دهند

از عادات افراد موفق خوب گوش دادن به حرف‌های دیگران است که خود یک هنر به حساب می‌آید. این هنر به تقویت روابط اجتماعی افراد کمک خواهد کرد و باعث بالا رفتن خلاقیتشان می‌گردد.

– نظم برایشان اهمیت بسیاری دارد

افراد موفق همیشه تلاش می‌کنند تا منظم باشند زیرا می‌دانند نظم تأثیر زیادی روی موفقیت و رسیدن به اهداف آنها را دارد. به همین جهت با داشتن نظم می‌توانند زودتر به اهداف خود برسند.

– به همه جزئیات توجه دارند

دقت به جزئیات سبب ایده پردازی دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌گردد. از این رو توجه به جزئیات بخشی از عادات افراد موفق به شمار می‌آید.

– بین زندگی شخصی و حرفه‌ای خود تعادل دارند

افراد موفق می‌توانند بین زندگی شخصی و کاری خود تعادل برقرار کنند. زیرا در غیر این صورت هم زندگی و هم کار مختل می‌شود.

– برنامه ریزی دارند

اغلب افراد موفق دنیا علاوه بر این که صبح زود از خواب بیدار می‌شوند، برای آغاز روز خود نیز برنامه مشخصی دارند. داشتن یک برنامه روزانه مشخص در آغاز روز تأثیر بسیار مثبتی در کل روز دارد.

– روحیه شکرگزاری دارند

داشتن روحیه شکرگزاری، موجب احساس خوشبختی در افراد می‌شود و  احساسات خوب را تقویت می‌کند. همچنین شکرگزاری سبب افزایش شادی در زندگی می‌شود.

– کارهای دور از هدف خود را کنار می‌گذارند

از آنجایی که افراد موفق، برنامه ریزهای خوبی در زندگی دارند و روی اهداف خود متمرکز هستند، می‌دانند نباید زمان خود را صرف کارهای نامربوط و کم اهمیت کنند. به همین جهت به راحتی تمام فعالیت‌های نامربوط را حذف می‌کنند.

– افراد موفق روزشان را با شادی شروع می‌کنند

شروع روز همراه با شادی از جمله عادت های روزانه افراد موفق

با توجه به مواردی که ذکر شد، حتماً متوجه شده‌اید که چگونگی و کیفیت شروع روز، چه تاثیری می‌تواند روی کل روز بگذارد. به همین جهت اولین قدم برای داشتن یک روز فوق العاده، انجام کارهای پر انرژی در شروع صبح است.

– تغذیه مناسب دارند

شرط اساسی برای داشتن زندگی سالم تغذیه خوب و مقوی است. افراد موفق همیشه به سلامتی و تغذیه خود اهمیت می‌دهند.

– برنامه پیاده‌روی دارند

پیاده‌روی مستمر و روزانه فواید بسیار زیادی دارد و نوعی فعالیت ورزشی به حساب می‌آید. افراد موفق نیز برای پیاده روی روزانه خود زمان مشخصی دارند و هیچ‌گاه آن را ترک نمی‌کنند.

– اول سخت‌ترین کارهای خود را انجام می‌دهند

یکی از بهترین روش های مدیریت زمان، انجام دادن سخت‌ترین کار هرروز قبل از بقیه کارهاست. همه افراد موفق به این اصل پایبندند و سخت‌ترین کار خود را اول از همه انجام می‌دهند.

– لیست اهداف خود در زندگی را می‌نویسند

نوشتن اهداف زندگی سبب ترسیم مسیر پیش روی زندگی برای همه افراد می‌شود. از این رو این افراد همه چیزهایی که از زندگی می‌خواهند را می‌نویسند.

 – مدیریت مالی دارند

مدیریت درآمد و سرمایه یکی از مهم‌ترین عادات افراد موفق به شمار می‌آید. زیرا افراد موفق باید برنامه ریزی داشته باشند و بدانند که پول خود در کجا سرمایه گذاری و خرج کنند. همچنین آنها ولخرجی نمی‌کنند، زیرا با این کار همه تلاش‌های طولانی مدت خود را خراب می‌کنند. اما برای تفریح و خوشحالی خود به اندازه کافی هزینه می‌کنند.

– مدیتیشن می‌کنند

افراد موفق برای تقویت تمرکز و آرامش و داشتن سلامت روان، مدیتیشن می‌کنند. زیرا این کار تمرکز و آرامش ذهن را افزایش می‌دهد.

– از طبیعت دور نمی‌شوند

طبیعت منبع الهام و آرامش است و افراد موفق از این موضوع آگاهند و تلاش می‌کنند هر چند وقت یک بار به طبیعت بروند و از زیبایی‌های آن بهره ببرند.

– متعهد هستند

این افراد به قول خود وفادارند و روابط اجتماعی و اعتماد بین فردی برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. در روابط عاطفی نیز بسیار متعهد هستند که نشانه ثبات شخصیت افراد است.

– تمرکز لازم برای یک کار را دارند

انجام کارهای هم‌زمان، کیفیت کارها را پایین می‌آورد. اگر می‌خواهید مدیریت زمان خوبی داشته باشید حتماً از انجام کارهای هم‌زمان با هم بپرهیزید.

– همیشه راه‌حل‌های جدید برای مشکلات پیدا می‌کنند

عموماً افراد موفق ذهن خلاقی دارند و به راه حل‌های موجود اکتفا نمی‌کنند. در نتیجه خودشان راه‌های جدید برای حل مشکلات می‌سازند. همچنین آنها همیشه به دنبال تجربیات جدید هستند.

– از چالش‌های مختلف استقبال می‌کنند

در واقع چالش‌های زندگی، همان فرصت‌هایی هستند که افراد را در مسیر تغییر و موفقیت قرار می‌دهند. از این رو افراد موفق با آغوش باز به استقبال چالش‌های جدید در زندگی می‌روند و خودشان را در این چالش‌ها محک می‌زنند.

– توانایی‌های خود را ارتقا می‌دهند

یکی از عادات روزانه افراد موفق، تقویت توانایی‌هایشان است. این افراد به کشف خود می‌پردازند تا استعدادهایشان را پیدا کنند. همچنین همیشه به دنبال پیشرفت کردن هستند و تلاش دارند تا توانایی‌های خود را ارتقا دهند. به همین سبب به توانایی‌های خود باور دارند و این موضوع، اعتماد به نفسشان را افزایش می‌دهد.

– سطح استانداردهای بالایی برای خود دارند

اگر خودتان را دست کم بگیرید، هیچ ‌وقت پیشرفتی در زندگیتان حاصل نمی‌شود. به همین جهت همیشه افراد موفق برای خود و کارهایشان استانداردهای بالایی در نظر می‌گیرند. این استانداردها نیز بر اساس توانایی‌های آنها تعیین می‌شود.

همچنین بخوانید:  ۷ ویژگی ساده افراد موفق در اقتصاد

– افراد موفق از مشکلات استقبال می‌کنند

استقبال از مشکلات و چالش ها از روحیه های افراد موفق است

افراد موفق مشکلات را به عنوان هدیه زندگی در نظر می‌گیرند. زندگی پر از مشکلات ریز و درشت است، اما نحوه برخورد با مشکلات بین افراد تفاوت ایجاد خواهد کرد. اگر از مشکلات بترسیم یا از آن‌ها فرار کنیم، هیچ‌وقت به موفقیت نمی‌رسیم. به همین دلیل همیشه موفق‌ترین افراد دنیا، مشکلات را به عنوان یک هدیه در نظر می‌گیرند و تلاش دارند که برای آنها راه حل جدیدی پیدا کنند.

– مثبت اندیش هستند

مثبت اندیشی به عنوان یک سبک زندگی مهم به شمار می‌آید. به طوری که این نوع تفکر می‌تواند نقش بزرگی در خوشبختی و موفقیت افراد ایفا کند. افراد موفق به کمک مثبت اندیشی خود، دنیا را زیبا می‌بینند و به راحتی از سختی‌های زندگی عبور خواهند کرد.

– روتین روزانه مشخص دارند

برنامه‌های مشخص روزانه مانند ورزش، مدیتیشن، پیاده روی، برنامه‌های تغذیه و سلامتی، نظم زندگی را بیشتر می‌کند.

– کنترل احساسات دارند

افراد موفق می‌توانند بین منطق و احساسات تعادل برقرار کنند و نمی‌گذارند هیچ‌گاه یکی از آنها تمام تصمیمات زندگی‌شان را بگیرند. آنها می‌توانند احساسات خود را به خوبی کنترل نمایند و بهترین راه حل را در برابر هیجانات خود ایجاد کنند.

– ارتباطات اجتماعی بالایی دارند

رکن اصلی موفقیت بسیاری از افراد ارتباطات اجتماعی قوی آنها به شمار می‌آید. این ارتباطات به آن‌ها اجازه می‌دهد که اطلاعات زیادی به دست بیاورند. همچنین می‌توانند از این ارتباطات حمایت‌های مؤثری برای خود کسب کنند.

– از تنهایی لذت می‌برند

لذت بردن از تنهایی یکی از عادات افراد ثروتمند به حساب می‌آید. این افراد برای تنهایی خود ارزش قائل هستند و همان‌طور که می‌توانند از کنار دیگران بودن لذت ببرند، در عین حال نیز می‌توانند زمان‌های تنهایی مفید و شادی را برای خود رقم بزنند.

– رسیدن به پول را همه چیز نمی‌دانند

پول نقش مهمی در زندگی دارد، اما همه زندگی پول نیست. برای رسیدن به موفقیت واقعی باید به همه ابعاد زندگی توجه کرد. زندگی عاطفی و روابط انسانی نیز مانند ثروت اهمیت زیادی دارند که باید به آنها نیز رسیدگی کرد.

– تنبلی نمی‌کنند

از بدترین خصیصه‌هایی که جلوی موفقیت افراد را می‌گیرد، تنبلی کردن است. زیرا اصلاً  تنبلی به شما اجازه نمی‌دهد کاری را شروع کنید و در آن به موفقیت برسید. به همین دلیل افراد موفق هیچ‌وقت کارهای خود را به تعویق نمی‌اندازند.

برنامه روزانه موفق‌ ترین افراد دنیا

برنامه روزانه موفق ترین و ثروتمندترین افراد دنیا

در بالا سعی کردیم تا عادات روزانه مشترک اغلب افراد موفق را بررسی کنیم، حال به بررسی جدول برنامه ریزی روزانه برخی از افراد موفق می‌پردازیم. لازم به ذکر است این آدم ها، جزو ثروتمندترین افراد دنیا هستند.

برنامه و عادات روزانه ایلان ماسک

ایلان ماسک ( Elon Reeve Musk) مدیر عامل شرکت‌های تسلا، SpaceX، سولار سیتی، استار لینک و غیره، با ثروتی بیش از ۱۸۵ میلیارد دلار آمریکا، مقام ثروتمندترین فرد دنیا را کسب کرد. تیزهوشی، سخت کوشی و برنامه منظم ایلان ماسک در طول روز سبب شده که او به این درآمد هنگفت برسد. برنامه روتین روزانه او معمولاً به شرح زیر است:

 •     ۶ ساعت در شبانه روز می‌خوابد
 •     ساعت ۷ صبح از خواب بیدار می‌شود و نیم ساعت به ایمیل های مهم پاسخ می‌دهد
 •     اغلب یک قهوه به عنوان صبحانه می‌خورد
 •     هر روز استحمام می‌کند
 •     هفته‌ای ۸۵ تا ۱۰۰ ساعت کار می‌کند
 •     کارها را به بخش‌های ۵ دقیقه‌ای تقسیم می‌کند
 •     به مدت ۴۰ ساعت در هفته و روزهای دوشنبه و جمعه در شرکت تسلا اسپیس ایکس، کار می‌کند
 •     ۴۲ ساعت در هفته در روزهای سه شنبه و پنج شنبه در شرکت تسلا وقت می‌گذراند
 •     یک نصف روز در هفته را نیز در شرکت غیر انتفاعی open Al که در حوزه هوش مصنوعی است، فعالیت دارد
 •     روز یکشنبه تعطیل خود را در عمارت Bel Air و در کنار ۵ پسرش سپری می‌کند
 •     معمولاً غذایش را سریع و در ۵ دقیقه و در جلسات کاری می‌خورد
 •     هفته‌ای یک یا دو بار به باشگاه ورزشی می‌رود
 •     همیشه زمانی را برای مطالعه اختصاص می‌دهد
 •     هنگام کار به تماس تلفنی جواب نمی‌دهد

برنامه و عادات روزانه بیل گیتس

ویلیام هنری گیتس سوم کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در سال ۱۹۷۵ با مشارکت پل آلن شرکت مایکروسافت را بنیان گذاشت. وی تا مارس ۲۰۱۷ با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شده است. در سال ۲۰۲۱ نیز دارایی او به ۱۳۰ میلیارد دلار رسید. او با طراحی ویندوز مشهور شد و به درآمد خوبی رسید و بعد از آن هر روز پیشرفت‌های بیشتری کسب کرد. روتین روزانه او به شرح زیر است:

 •     برنامه هر روز او، صبح بعد از بیدار شدن ورزش و دویدن روی تردمیل و تماشای دوره‌های آموزشی است
 •     هر روز صبح تیتر خبرها را می‌خواند. روزنامه‌های مورد علاقه او نیویورک‌تایمز اکونومیست و وال استریت ژورنال است
 •     برنامه‌های هر روز بیل گیتس به قسمت‌های کوچک ۵ دقیقه‌ای تقسیم بندی می‌شود
 •     معمولاً وعده ناهار او چیزبرگر است
 •     مطالعه بخش بزرگی از برنامه هر روز بیل گیتس به حساب می‌آید و کتابخانه بزرگی دارد. در وب سایتش دائما کتاب های پرطرفدار خود را به دیگران معرفی می‌کند
 •     در اوقات فراغت خود، وقتش را با سه فرزندش می گذراند
 •     در پایان روز کاری و در منزل علاقه به شستن ظرف‌ها دارد
 •     شب زود می‌خوابد، خواب کافی یکی دیگر از روتین‌های ، برنامه ریزی روزانه بیل گیتس است
 •     معمولاً ۷ ساعت از شبانه روز را می‌خوابد
 •     او هر روز در حال یادگیری است و در مورد همه چیز مطالعه می‌کند
 •     بیل گیتس به دیگران اعتبار می‌دهد
 •     او در امور مالی کاملاً محافظه کارانه عمل می‌کند
 •     گیتس همیشه از اشتباهات خود درس می‌گیرد
 •     واقعاً روی کارهایی که انجام می‌دهد، تمرکز دارد
همچنین بخوانید:  تجربات موفق میلیونر خود ساخته اپرا وینفری

برنامه و عادات روزانه کریستیانو رونالدو

بازیکن پرتغالی تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس با دارایی ۱ میلیارد دلار ثروتمندترین بازیکن فوتبال محسوب می‌شود. روتین روزانه او به شرح زیر است و با این برنامه ریزی، می‌تواند به همه کار‌های مورد علاقه اش برسد.

 •     بر خلاف مردم عادی به طور مداوم نمی‌خوابد. او در هر شبانه روز در ۵ زمان ۹۰ دقیقه‌ای می‌خوابد. در مجموع برنامه استراحت رونالدو در هر شبانه روز ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه است.
 •     هر روز مدتی را شنا می‌کند
 •     زمان کوتاهی را با دوستان و بستگان خود معاشرت می‌کند
 •     در طول شبانه روز بیشتر زمان رونالدو صرف تمرینات ورزشی می‌شود
 •     علاوه بر تمرینات طولانی، و سخت تیمی و تمرینات پا، بر بهبود قدرت، استقامت، سرعت و حرکات کاربردی تمرکز می‌کند
 •     مصرف غذایی او به ۶ وعده در روز می‌رسد که در دوره‌های ۲ تا ۴ ساعته اختصاص داده شده است
 •     رونالدو یک ورزشکار حرفه‌ای است که با متخصصان غذا و مربیان تناسب اندام مشاوره می‌کند
 •     تمرینات قلبی شامل چند جلسه دویدن که هر کدام به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد
 •     تمرینات کوتاه مدت از جمله تمرینات سرعتی و قدرتی دارد
 •     تمرین‌های تکنیکی برای مهارت در گرفتن توپ و مهارت‌های دیگر دارد
 •     تمرین‌های تاکتیکی برای ارتباط بهتر با هم تیمی‌ها دارد

برنامه و عادات روزانه وارن بافت

وارن بافت متولد سال ۱۹۳۰ در اوماها، یک سرمایه‌گذار، اقتصاددان، مدیر اجرایی و نیکوکار آمریکایی است. او هم ‌اکنون با دارایی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار، به‌عنوان دهمین فرد ثروتمند جهان شناخته شده است. او مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی است. روتین روزانه وارن بافت به شرح زیر است:

 •     هر روز ساعت شش و چهل و پنج دقیقه صبح از خواب بیدار می‌شود
 •     برنامه ریزی صبحگاهی او این چنین است که وی قبل از صرف صبحانه حتماً باید اخبار روزنامه‌ها را مطالعه کند
 •     برای خوردن صبحانه به مک‌دونالد می‌رود
 •     پس از رسیدن به محل کار کنترل امور روزانه را در اختیار می‌گیرد
 •     فرصت‌هایی که در سر کارش بیکار است مطالعه می‌کند
 •     پس از پایان روز کاری، اوقات فراغتش را به بازی بریج و نواختن یک ساز محلی اختصاص می‌دهد
 •      قبل از ساعت ۱۱ شب می‌خوابد

برنامه ریزی روزانه جف بزوس

بزوس یکی از ثروتمندترین افراد جهان و موسس فروشگاه اینترنتی آمازون و موسس شرکت هوافضا blue origin است. بزوس از معدود افراد موفقی است که زندگی شخصی خود را فدای زندگی کاری نکرده و نمونه بارز یک فرد موفق محسوب می شود. روتین روزانه او به شرح زیر است:

 •       هر روز پس از یک خواب کامل ۸ ساعته و بدون زنگ ساعت بیدار می‌شود
 •       روزنامه صبح را خوانده، قهوه مینوشد و بعد از آن به همراه خانواده اش صبحانه می‌خورد
 •       بعد از صبحانه با خیال راحت به دفتر کار خود میرود
 •       به تغذیه خود و ورزش روتین بسیار اهمیت می‌دهد و از امتحان کردن غذاهای جدید و عجیب مانند ایگوآنا یا هشت پا لذت میبرد
 •       از استرس و عجله بیزار است و جلسات کاری طولانی و شلوغ را دوست ندارد

·        جلسات مهم خود را ساعت ۱۰ صبح برگزار میکند و بعد از ساعت ۵ عصر دیگر در جلسه ای شرکت نمی کند

سخن پایانی

در این مقاله مهم ترین عادات روزانه افراد موفق را مورد بررسی قرار دادیم که اغلب آنها در انجام این امور با یکدیگر اشتراک دارند. مطالعه نحوه برنامه ریزی روزانه افراد موفق می‌تواند نمونه الهام بخشی برای شما به حساب بیاید. برنامه ریزی و تهیه لیست اهداف در مسیر موفقیت بسیار اهیمت دارد.

به همین جهت بهتر است برای خود دفتر برنامه ریزی و چک لیست تهیه کنید و زمانتان را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید تا برای همه آنچه می‌خواهید وقت داشته باشید. برای همه کارهایتان اولویت بندی داشته باشید و کارهای روزانه خود را بر اساس اولویت، فهرست کرده و آنها را انجام دهید.

همچنین با بررسی برنامه روزانه موفق‌ترین افراد دنیا می‌توانید مسیر موفقیت خود را بهتر بپیمایید و از زندگی آنها درس بگیرید. امید است بتوانید به برنامه ریزی دقیق و ممارست در انجام آنها به اهداف خود برسید و شما نیز جزو یکی از افراد موفق دنیا برشمرده شوید.

دوره های دکتر کاویانی

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید.

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود