افزایش فروش تا 270% در 3 ماه ! بهترین روش های تست شده…

شما زمانی می‌توانید به فروش بیشتر در زمان کمتر دست پیدا کنید که مشتری به شما و کارتان اعتماد داشته باشد. بنابراین قبل از هر چیزی باید به هر طریقی که می‌توانید رابطه خوب و عمیقی با مشتریان خود برقرار کنید و هر روز این رابطه را تقویت کنید.

امروزه هر کسی که کسب و کار با سرمایه کم دارد و خدمات و محصولاتی به مشتریان خود ارائه می‌دهد، به دنبال راهی برای افزایش فروش و بازاریابی بهتر محصولات خود است. جذب مشتری و ترغیب او به خرید از شما در میان هزاران رقیبی که وجود دارد و ایده‌های نو و خلاقانه‌ای که هر روز وارد بازار می‌شود، یقینا نیاز به تدبیر و برنامه ریزی درستی خواهد داشت.

اگر شما یک شرکت یا فروشگاه حضوری باشید که از نزدیک و به طور مستقیم با مشتریان خود ارتباط دارید، نوع برخورد، ظاهر مناسب و رفتار حرفه‌ای شما در کنار ارائه محصول و خدماتی با کیفیت می‌تواند زمینه ارتباط موثر شما با مشتریان‌تان را رقم بزند

اگر کار شما به صورت غیر حضوری و یا اینترنتی با مشتری در ارتباط است ، باید بتوانید کانال‌های ارتباطی موثری را برای جلب رضایت مشتریان‌تان کشف کنید و آنها را به خرید از خود تشویق کنید.

از زمان ورود و اولین ارتباط مشتری باید همه چیز به درستی با استفاده از تکنیک‌های روانشناختی پیش برود و از دکور شرکت یا فروشگاه تا نوع صحبت کارمندان برا مشتری یک ترغیب و یک تبلیغ واقعی محسوب شود.

بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با هم چند ایده برای فروش بیشتر محصولات و همچنین نحوه فروش بیشتر محصولات آشنا شوید و اطلاعات مفیدی نیز درباره فروش بیشتر در زمان کمتر به دست آورید.

اینکه شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید و چه محصولات و یا خدماتی به مشتریان خود ارائه می‌دهید، در نوع فروش و بازاریابی شما تاثیر زیادی دارد؛ اما باید بدانید که معمولا راهکارهایی هستند که می‌توانند به شما برای فروش بیشتر در زمان کمتر کمک کند و نتیجه مطلوب‌تری را برایتان به ارمغان بیاورد که در ادامه با برخی از این روش‌ها آشنا می‌شوید.

مهمترین راهکارهای افزایش فروش

با مهم‌ترین راهکارهای فروش بیشتر آشنا شوید!

 • بازار خودتان را شناسایی کنید

قبل از هر کاری برای اینکه بتوانید فروش بیشتری را تجربه کنید باید بازار کارتان را شناسایی کنید و بدانید که اصلا قرار است محصولات و خدمات‌تان را به چه کسانی بفروشید و تکنیکهای پرزنت حرفه ای را بیاموزید.

منظور ما دانستن نام، عنوان، شرکت و آدرس خریداران شما نیست ، بلکه باید درک کنید که اصلا مخاطبین شما از چه قشری هستند؟ چه نیازهایی دارند؟ و چه نوع رفتار و گویشی را می‌پسندند؟ از چه طبقه‌ای از جامعه هستند؟  و چطور خوشحال می‌شوند.؟

[irp posts=”2421″ name=”18 دلیل شکست کسب و کارهای اینترنتی >> از ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰″]

به علاوه باید رقبای خودتان را شناسایی کنید و بدانید که چطور می‌توانید توجه مشتریان را از سمت رقبا به سمت خودتان جذب کنید و برای مشتریان‌تان منحصر به فرد باشید.

 • برای مشتریان قدیمی خود همیشه ارزش قائل شوید

شاید همه شرکت‌ها هر روز در فکر زیاد کردن مشتریان و استدلال در نوع برخورد برای جذب افراد جدید در شرکت یا فروشگاه خود باشند، اما بهتر است بدانید در کنار همه اینها مشتریان قدیمی شما باید حفظ شوند و اهمیت دادن به آنها باید به گونه‌ای باشد که همیشه احساس ارزش کنند و به عنوان مشتری شما باقی بمانند ، پس بهتر است از مشتریان قدیمی خودتان غافل نشوید!

 • اعتماد مشتری را جلب کنید

شما زمانی می‌توانید به فروش بیشتر در زمان کمتر دست پیدا کنید که مشتری به شما و کارتان اعتماد داشته باشد. بنابراین قبل از هر چیزی باید به هر طریقی که می‌توانید رابطه خوب و عمیقی با مشتریان خود برقرار کنید و هر روز این رابطه را تقویت کنید.

یک راه عالی برای اعتماد سازی مشتریان، آموزش دادن به آنهاست.هر آنچه که لازم است در مورد شما و کارتان بدانند به آنها آموزش دهید و به آنها ثابت کنید که خرید محصول و خدمات از شما موجب راحتی و تاثیرات مثبت در زندگی خودشان خواهد شد.

برای این کار بهتر است آموزش خود را به صورت شخصی انجام دهید و به صورت حضوری برای هر فرد یا در ایمیل شخصی آنها به طور جداگانه برای هر مشتری توضیحاتی دهید. هر چند که در بسیاری از موارد ایجاد پست‌های همگانی اینترنتی هم می‌تواند موثر باشد اما شخصی سازی این موضوع نشان می‌دهد که شما برای تک تک مشتریان خود اهمیت زیادی قائل هستید و برایشان وقت صرف می‌کنید.

 • بازاریابی اینترنتی را فراموش نکنید

امروزه یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی کارها و بازاریابی موثر، بازاریابی آنلاین است. اینکه از راه شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها برای کار خودتان تبلیغ کنید و مشتری جذب کنید. هزینه تبلیغ از راه شبکه‌های آنلاین یکی از پایین‌ترین و البته تاثیرگذارترین گزینه‌های بازاریابی محسوب می‌شود.

از این راه می‌توانید خودتان، محصولات و خدمات و مزیت‌های کارتان را برای مشتری بازگو کنید و ارتباطی دوستانه با مشتریان خود برقرار کنید؛ هم‌چنین می‌توانید از طریق ایجاد پست‌ اینستاگرام جذاب و آموزشی مشتری را به خرید از خودتان ترغیب کنید و از طرفی با داشتن یک وب سایت و تولید محتوای موثر یک پلتفرم برای فروش اینترنتی نیز راه اندازی کنید.

اینگونه در کنار جذب مشتری و بازاریابی بهتر برخی از محصولات و خدمات خود را به صورت اینترنتی و آنلاین به فروش برسانید و از این ایده برای فروش بیشتر محصولات خود استفاده کنید. فراموش نکنید که باید برای کاربران آنلاین خود ارزش قائل شوید و سایت و شبکه‌های اجتماعی خود را زود به زود بروز رسانی کنید و در آنها از محتوای با کیفیت و عکس‌ها و ویدیوهای جذاب استفاده کنید.

 راهکارهای افزایش فروش

 • برای خرید مشتریان ایده‌های جذاب ارائه دهید

نحوه فروش بیشتر محصولات همیشه تنها به خود محصول و کیفیت آن مربوط نمی‌شود و گاهی تشویق کردن مشتری به خرید بیشتر از هر عامل دیگری منجر به فروش خواهد شد. به همین منظور برای فروش بیشتر در زمان کمتر می‌توانید برای شرایط مختلف فروش خود جوایز و کارت هدیه‌هایی را در نظر بگیرید و مشتریان را به خرید کردن تشویق کنید.

در هنگام مناسبت‌ها بر روی محصولات و خدمات خود کاهش قیمت اعمال کنید و محصولات را با حراج بفروشید.در برخی از روزهای هفته یا ماه و سال به هر دلیلی حراج بزنید و یا جوایزی برای مشتریان در نظر بگیرید، از میان خریداران خود قرعه کشی انجام دهید و به آنها جوایزی اهدا کنید.

[irp posts=”2407″ name=”23 قدم کسب و کار اینترنتی موفق ! ۷۰ روز تا کسب و کار انلاین عالی”]

اگر فروش اینترنتی دارید برخی از روزها ارسال رایگان داشته باشید و اینگونه از هر طریقی یک تشویق و انگیزه خوب برای مشتریان‌تان داشته باشید. در واقع بهترین ایده برای فروش بیشتر محصولات این است که گاهی باب میل مشتری‌تان رفتار کنید و با کاهش قیمت و اهدای جوایز و قرعه کشی در آنها انگیزه خرید ایجاد کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

 • به مشتری خدماتی منحصر به فرد ارائه دهید

باید فکر کنید که می‌توانید در کسب و کار خودتان چه چیز منحصر به فردی به مشتری ارائه دهید که با رقبای قبلی‌تان متفاوت باشید. مثلا اگر رستوران دارید ارائه موسیقی زنده با خواننده و گروه ارکستر خاص می‌تواند ایده خوبی باشد که البته هم منجر به فروش بیشتر و هم افزایش قیمت‌ها در آن شب خاص خواهد شد،

یا مثلا می‌توانید غذایی منحصر به فرد و ویژه ارائه دهید که کمتر کسی طعم آن را امتحان کرده است و یا در موازات ارائه غذا به مشتریان خدماتی همانند دسر و کیک و بستنی و… را نیز ارائه دهید و مشتری را برای مدت زمان بیشتری در رستوران خود نگه دارید.

 • برای فروش عمده پاداش بدهید

باید بین مشتری که قصد خرید عمده محصولات شما را دارد با فردی که تنها یک عدد از محصولی را برمیدارد تمایز قائل شوید. برای اینکه مشتریان را به خرید بیشتر تشویق کنید، باید برای افرادی که، از یک مقداری بیشتر خرید می‌کنند پاداش در نظر بگیرید.

و برای این کار می‌توانید مقداری از مبلغ را دوباره به حساب آنها بازگردانید و تخفیف جداگانه‌ای برایشان در نظر بگیرید و یا کد تخفیفی به آنها بدهید که در خرید بعدی خود از آن استفاده کنند و یا حتی می‎توانید یک اشانتیون به آنها بدهید و کاری کنید که مشتری با حداکثر رضایت از شرکت و یا فروشگاه شما خارج شود و یقین داشته باشید دفعه بعد نیز حتما قبل از هر جای دیگری به سراغ شما خواهد آمد.

 • همیشه مثبت باشید

درست همانند افراد مثبت کسب و کارهای انرژی مثبت همیشه در ذهن‌ها می‌مانند و برای انسان‌ها خاطراتی خوب رقم می‌زنند. زمانی که مشتری شما حس خوبی از برخورد با شما و یا خرید از وب سایت و فروشگاه شما کسب کند،

بار دیگر برای تجربه دوباره این حس مثبت به سراغتان خواهد آمد پس سعی کنید به هر طریقی چنین تجربه‌ای برای مشتریان‌تان رقم بزنید. به جای اینکه در مورد رقبای‌تان بدگویی کنید بهتر است از حرف‌های مثبت استفاده کنید. محیط را به گونه‌ای طراحی کنید که مشتری با ورود خود به شرکت و یا فروشگاه شما حس خوبی را تجربه کنید.

برخورد خوب و فرح بخشی با مشتریان داشته باشید. تنها روی چیزهای مثبت و خوب تمرکز کنید و با لبخند و مهربانی پاسخگوی مشتری باشید و احساس خوبی به مشتری القا کنید. زبان بدن را جدی بگیرید و سعی کنید که رفتار مناسبی با مشتریان از خود نشان دهید و پیام مثبتی به آنها بدهید و فراموش نکنید که مطالعات نشان داده است که زبان بدن تا ۵۶ درصد می‌تواند منجر به فروش بیشتر محصولات شود و فروش بیشتر در زمان کمتر را تضمین کند.

همیشه نیمه پر لیوان را ببینید و به جای اینکه با مشتری در مورد اوضاع نابسامان و خبرهای ناراحت کننده صحبت کنید، خوش بین باشید و انرژی مثبت بدهید. تحقیقاتی که بیش از ۳۰ سال روی حدود ۱ میلیون فروشنده انجام شد، نشان داد که خوش بینی و انرژی مثبت بهترین ایده برای فروش بیشتر محصولات است و منجر به فروش بیشتر در زمان کمتر می‌شود و این موضوع از ۲۰ تا ۴۰ درصد فروش را افزایش می‌دهد.

نکاتی در مورد افزایش فروش

نکاتی در مورد افزایش فروش

از جمله مواردی که می‌توان به عنوان نکات افزایش فروش به آن‌ها اشاره نمود، عبارت‌اند از:

 • سعی کنید مشتری را به سمت خود جلب کنید و طوری با مشتری برخورد نمایید که او از توانایی شما در فروش استقبال کند.
 • اعتماد به نفس داشته باشید و با توانایی کامل محصولاتتان را به مشتری معرفی نمایید.
 • سعی کنید کارهایتان را با نظم و به موقع انجام دهید و تمام جزئیات آن را درنظر داشته باشید.
 • با مشتری صادق باشید و هیچ وقت به او دروغ نگویید.
 • در برابر محصولاتی که به مشتریان خود می‌فروشید، سعی کنید پاسخگو باشید؛ به سوالات آن‌ها پاسخ دهید و انتقادات آن‌ها را بپزیرید.

 راهکارهای عملی در زمینه افزایش فروش

راهکارهای عملی افزایش فروش به صورت زیر هستند:

 • به شیوه حرفه‌ای ها به مشتریان تخفیف بدهید.

شما می‌توانید در کسب و کار خود برای جلب مشتریان، هنگام خرید به آن‌ها تخفیف بدهید، البته نه هر نوع تخفیفی! بلکه به روش و شیوه حرفه‌ای‌ها . به این صورت که مثلا اگر شما فروشنده پوشاک هستید، هنگامی که مشتری از شما لباسی را خریداری نموده و درخواست تخفیف دارد؛ شما می‌توانید به جای اینکه مثلا ۲۰ درصد به او تخفیف بدهید، یک جفت جوراب به او هدیه بدهید. این کار شما باعث تاثیرگذاری در ذهن مشتری خواهد شد.

 • با مشتریان غیرفعال خود درتماس باشید.

در هر کسب و کاری مشتریانی هستند که حداقل یک‌بار محصولی را از فروشنده خریداری نموده و دیگر از آن‌ها خبری نیست. این احتمال وجود دارد که علت اصلی عدم خرید مجدد مشتری از فروشنده، قطع ارتباط او باشد.

شما در صورت ایجاد چنین مواردی می‌توانید برای حفظ ارتباط با مشتریانتان با آن‌ها در تماس باشید. بنابراین می‌توان گفت یکی از ایده های فروش می‌تواند این باشد که فروشنده، مشتریان خود را بشناسد و با آن‌ها در ارتباط باشد. 

معرفی نمونه‌هایی برای فروش بیشتر

افراد بسیاری وجود دارند که کسب و کار آن‌ها فروشندگی در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها است و هدف آن‌ها این است که فروش محصولاتشان افزایش یابد. این افراد همیشه به دنبال روش‌ها و راه‌ های افزایش فروش مغازه خود هستند، پیشنهادی که برای این افراد می‌توان بیان نمود این است که اگر می‌خواهید مشتریان زیادی داشته باشند و فروشتان را بالا ببرید، باید نسبت به محصولاتی که می‌فروشید، اطلاعات کامل داشته باشد.

همچنین اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید و به دنبال جذب مشتری می‌گرید، برگزاری مسابقه و نمایش پرفروش‌ترین محصولات شما به مشتریان می‌تواند از جمله راه های افزایش فروش فروشگاه برای شما محسوب شود.

افرادی هستند که کسب و کار آن‌ها به صورت آنلاین و از طریق اینترنت انجام می‌شود و به دنبال شیوه‌هایی برای فروش بیشتر محصولاتشان هستند. در این زمینه نیز می‌توان گفت که طراحی یک وب‌سایت فروشگاهی آنلاین و ارائه محصولات در آن می‌تواند یکی از روش های افزایش فروش اینترنتی برای کسب و کار این افراد باشد.

معرفی نمونه‌هایی برای افزایش فروش

فراموش نکنید!

نحوه فروش بیشتر محصولات همیشه به نوع برخورد و نوع استراتژی که برای بازاریابی خود انتخاب می‌کنید، بستگی دارد؛ بهترین ایده برای فروش بیشتر محصولات این است که مشتری را به خرید از خودتان بیشتر و بیشتر ترغیب کنید و راهکار مناسبی برای جلب اعتماد او پیدا کنید.

با نحوه فروش بیشتر محصولات به خوبی آشنا باشید و قادر به ارتقای عملکرد خود در فروش و ایجاد فضای مثبت برای مشتری باشید با این نوع فعالیت برای او خاطره‌ای مثبت در ذهن رقم می‌زنید که او را هر بار به خرید مجدد از شما ترغیب می‌کند.

در هر کسب و کار و تجارتی برای اینکه بتوانیم به موفقیت و پیشرفت برسیم، نیاز به کسب مهارت‌هایی در زمینه توانایی فروش محصولات خود به مشتریان داریم که کسب این مهارت‌ها تنها با صحبت کردن با مشتریان حاصل نمی‌شود.

تکنیک‌ها و ترفندهای متنوع و گوناگونی برای افزایش فروش وجود دارد تا از طریق آن‌ها بتوانید مشتریان خود را راضی کنید. این مسئله را به خاطر بسپارید که اگر مشتریان از نحوه برخورد شما احساس رضایت نمایند و شما را دوست داشته باشند، تمایل آن‌ها برای خرید از محصولات شما بیشتر خواهد شد.

مهمترین راهکار برای افزایش فروش و جذب مشتری این است که شما به عنوان یک فروشنده بدانید که چگونه به مشتریان خود احساس آرامش خاطر بدهید و اطمینان آن‌ها را برای خرید از محصولاتتان جلب نمایید.

[irp posts=”2427″ name=”78 کسب و کار اینترنتی موفق سال ۲۰۲۰ + نکات تجربی”]

اگر شما به عنوان یک فروشنده در کسب و کار خود به مشتریانتان احترام گذاشته و به نیاز آن‌ها توجه نمایید، می‌توانید به بهترین شکل ممکن از این طریق محصولاتتان را به فروش برسانید.

پس در هنگام برخورد با مشتریان، به جای اینکه بخواهید به طور مداوم از محصولاتتان برای جلب توجه آن‌ها تعریف کنید، حوصله داشته باشید، بیشتر به آن‌ها گوش دهید و کمتر حرف بزنید.

اگر می‌خواهید به یک فروشنده ماهر و حرفه‌ای در زمینه کسب و کار و تجارت تبدیل شوید، باید بر روی ۳ حوزه محصول، بازار و استراتژی یا نحوه فروش شناخت و آگاهی کافی داشته باشید.

بنابراین باید با  نکات و راهکارهای این زمینه را فرا بگیرید. در زیر به مواردی می‌پردازیم که می‌توانید آن‌ها را به عنوان نکات و روش‌های افزاش فروش درنظر گرفته و با به‌کار بردن آن‌ها به موفقیت برسید.

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود