تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام | بیزینس اکانت چیست؟

تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام

تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام

همان‌طور که می‌دانید اینستاگرام پرطرفدارترین شبکه اجتماعی است. شما چه برای سرگرمی یا تبلیغ کسب‌وکار از آن استفاده کنید، نمی‌توانید منکر محبوبیت این شبکه شوید.

اهمیت بیزینس اکانت زمانی معلوم می‌شود که شما می‌خواهید محصول یا برندی را تبلیغ کنید. همه چیز به میزان فعالیت شما بستگی دارد. فعالیت مداوم کلید دستیابی به محبوبیت در اینستاگرام است.

تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام
تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام

آیا به صفحه‌ی مخصوص تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام نیاز دارم؟

سوالی که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده، این است اگر من بخواهم کسب‌وکار اینترنتی را تبلیغ کنم، حتما باید بیزینس اکانت داشته باشم؟ بله.

بیش از ۲۲ میلیون بیزینس اکانت در اینستاگرام وجود دارد. بیزینس اکانت دارای ویژگی‌‎های منحصربه‌فردی است که در اکانت شخصی وجود ندارد. پس اولین قدم تبدیل اکانت شخصی به بیزینس اکانت است.

 

بیزینس اکانت

چه ویژگی‌هایی دارد و چه کمکی به کسب‌وکار اینترنتی شما می‌کند؟

 

  • مشاهده اینسایت اینستاگرام Instagram insights

اینسایت اینستاگرام یکی از بهترین امکانات بیزینس اکانت است. فقط کافی‌ست که بیزینس اکانت خودتان را فعال کنید و اینستاگرام اطلاعات مفیدی درباره‌ی داده‌ها، پست‌ها و فالوورها در اختیار شما قرار می‌دهد. اینسایت اینستاگرام یک امکان تحلیلی است که به رشد و توسعه‌ی کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام کمک می‌کند.

 

  • استفاده از تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام همانند فیس‌بوک است. اینستاگرام یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغی را در اختیار دارد و شما می‌توانید محصول خود را تبلیغ و روند پیشرفت آن را دنبال کنید. پس از تبدیل اکانت‌ شخصی به بیزینس اکانت، شما می‌توانید پست‌های تبلیغی را ارسال و بازخورد بیشتری دریافت کنید. کسانی که از گزینه‌ی تبلیغات در اینستاگرام استفاده می‌کنند، رابط کاربری آنها افزایش می‌یابد و بازخورد بیشتری از کاربران‌شان دریافت می‌کنند.

 

  • امکان برقراری تماس

یکی از بهترین امکانات اینستاگرام پس از تبدیل اکانت شخصی به بیزینس اکانت، استفاده از گزینه‌ی تماس در صفحه‌ی پروفایل‌تان است. شما می‌توانید شماره تماس، آدرس ایمیل و حتی پیام خصوصی را در این گزینه فعال کنید.

 

  • افزودن لینک به استوری اینستاگرام

مطمئنم که شما همیشه می‌خواستید لینک‌ها را به استوری اینستاگرام اضافه کنید زیرا این امکانی شگفت‌انگیز است که در استوری اینستاگرام به کاربران‌تان پاسخ دهید. اکنون این امکان برای شما وجود دارد. فقط کافی‌ست که ده‌ هزار کاربر داشته باشید و می‌توانید لینک‌ها را در استوری اینستاگرام قرار دهید.

 

تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام چه فوایدی دارد؟

تبدیل اکانت شخصی به بیزینس اکانت تصمیمی بسیار عاقلانه برای شروع کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام است. این کار به رشد کسب‌وکارتان کمک کرده و باعث می‌شود بیشتر دیده شود. چند دلیل مهم برای تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام وجود دارد. اینستاگرام چطور باعث موفقیت شما می‌شود؟ چگونه شما را پولدار می‌کند؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

۱- تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام با بازاریابی تصویری

حتماً می‌دانید که در اینستاگرام تصاویر و جلوه‌های بصری اهمیت بیشتری از کلمات و پاراگراف‌ها دارند زیرا اینستاگرام رسانه‌ای تماماً تصویری و براساس اشتراک‌گذاری فیلم و عکس است. احتمالا این جمله‌ی معروف را شنیده‌اید:«یک تصویر گویاتر از هزاران کلمه است.»

بنابراین زمانی که شما برای تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی می‌خواهید از بازاریابی اینستاگرام استفاده کنید، لازم است عکس‌ها و فیلم‌های جذابی را آپلود کنید تا توجه کاربران جلب شود. مردم عاشق جلوه‌های بصری هستند و زمانی که تصاویر جذاب مرتبط با کار شما و رابط صمیمانه کاربری را می‌بینند، مشتاقانه کارتان را دنبال می‌کنند.

 

۲- در اینستاگرام بیشتر از هر جای دیگری دیده می‌شوید

در اینستاگرام هیچ الگوریتم خاصی برای نشان دادن پست‌ها به کاربران وجود ندارد. زمانی که شما پستی را با هشتگ‌های مرتبط منتشر می‌کنید، هم روی صفحه مخاطب و هم در لیست هشتگ‌ها قرار می‌گیرد.

پست‌ها در اینستاگرام ناپدید نمی‌شود. مثلا در توییتر پست‌های قدیمی آرشیو می‌شود اما در اینستاگرام مانند فیس‌بوک تمام پست‌ها همیشه آماده نمایش است.

 

۳- برای جلب توجه کاربران می‌توان از شیوه‌های جالبی استفاده کرد

اینستاگرام ویژگی‌های جذابی دارد که با استفاده از آنها می‌توانید به صورت مداوم توجه کاربران‌تان را جلب کنید. سعی کنید کاری کنید که کاربران به استوری اینستاگرام و پست‌های ارسالی واکنش نشان دهند. یکی از راه‌های گرفتن بازخورد استفاده از ایموجی‌ها و استیکرهای متعدد است. ایمجوهایی که حالت‌های روحی خاصی را تداعی می‌کند و کاربران را به فرستادن این ایموجی‌ها ترغیب کنید.

این استیکر یا ایموجی‌ها نشان می‌دهد که کاربر چه حسی درباره‌ی محتوای ارسالی شما دارد. همچنین شما ثابت می‌کنید که برای افکار کاربران‌تان احترام قائلید. پس در استوری اینستاگرام از این نشان‌ها استفاده کنید.

 

برای تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام از چه روش‌هایی استفاده کنیم؟

۱- استفاده از هشتگ‌های مرتبط

استفاده از هشتگ مهم‌ترین راه دیده شدن در اینستاگرام است. زمانی که شما از هشتگ‌های مرتبط استفاده می‌کنید، کاربران با جستجوی هشتگ به راحتی مطلب را پیدا می‌کنند. ثبت‌ هشتگ‌های مرتبط سریع‌ترین راه برای ارتباط با کاربران در سراسر دنیاست. همچنین درنظر داشته باشید وقتی که کاربر هشتگ خاصی را جستجو می‌کند یعنی به آن موضوع علاقه‌مند است، پس هشتگ‌های متنوعی را برای کپشن‌ها استفاده کنید تا راحت‌تر در مسیر جستجوی کاربران قرار بگیرید.

 

۲- از روش‌های خلاقانه استفاده کنید

واضح است که شما خدمات یا محصولات‌تان را به کاربران معرفی می‌کنید و برای اینکه کاربران بیشتر با برند شما آشنا شوند، لازم است تبلیغ را به شیوه‌ای ملموس و جذاب انجام دهید. کاربران کنجکاو هستند که وظیفه‌ی شما چیست، برای چه شرکتی کار می‌کنید، برند شما چه ویژگی‌هایی دارد و محصول‌تان چطور تولید می‌شود؟ برای تولید این محتوا از مجموعه‌های تصویری استفاده کنید، محصولات‌تان را در قالب لایو زنده به کاربران معرفی کنید یا از طریق IGTV با آنها ارتباط برقرار کنید. بدین‌تریب آمار بازدید صفحه افزایش پیدا می‌کند و بازخورد ویژه‌ای از کاربران دریافت می‌کنید.

 

۳- کاربران را ترغیب کنید

به کاربرانی که مشتری شما هستند یا قبلا محصولی را خریداری کرده‌اند توجه زیادی نشان دهید. آنها را تشویق کنید که محصولات را بازنشر کنند، عکس آنها را برای صفحه‌تان ارسال نمایند و یا بخواهید تجربه استفاده از محصول را بیان کنند. این شیوه‌ای از تبلیغ کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام است.

 

۴- کاربر فعالی باشید

هرچقدر در اینستاگرام فعال‌تر باشید، بازخورد بیشتری از کاربران دریافت می‌کنید. هشتگ‌های مرتبط با فعالیت‌تان را پیدا و پست‌های محبوب را دنبال کنید. نظر خودتان را زیر پست‌ها بگذارید و با دیگر کاربران صحبت کنید. بدون‌شک توجه آنها به بیزینس اکانت شما جلب می‌شود و ممکن است صفحه‌ی شما را دنبال کنند یا یکی از مشتری‌های آینده‌ی شما باشند. زیر پست‌های مرتبط کسب‌وکار خودتان را تبلیغ کنید و کنجکاوی دیگر کاربران را تحریک کنید.

 

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

۲۰ از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در ایران

بهترین روش‌ها برای پول درآوردن آسان در ایران | آسان‌ترین روش‌ برای پول درآوردن

روشی آسان برای کسب درآمد از طریق آپارات + ویدئو آموزشی

۵ روش برتر برای کسب درآمد با سرمایه کم (در ایران)

زندگی بدون شغل در آینده ؛ مروری بر مدل درآمد پایه همگانی (Universal Basic Income)

 

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود