درس‌های شکست | 15 درسی که شکست به تو می‌آموزد

15 درسی که شکست به تو می‌آموزد

15 درسی که شکست به تو می‌آموزد

مهم نیست چه کاری انجام می‌دهید، در زندگی همه کارها، همیشه به خوبی پیش نمی‌رود، شما به طور مداوم، با چالش‌های جدید روبرو خواهید شد و به جرات می‌توان گفت بیش از یک بار شکست خواهید خورد. شما به این دلیل شکست می‌خورید که چیزی خارج از منطقه راحتی خود را امتحان کرده‌اید و این بسیار با ارزش است. این بدان معناست که، شما در مسیر درست قرار دارید، فقط هنوز همه ابزارها را ندارید با این نوع طرز فکر، آماده‌اید تا 15 درسی را که شکست، به شما می‌آموزد را فرا بگیرید.

15 درسی که شکست به تو می‌آموزد
15 درسی که شکست به تو می‌آموزد

1- شکست به شما تواضع را می‌آموزد

شکست به ما می‌آموزد که هنوز قله‌های زیادی وجود دارد که فتح نکرده‌ایم و باعث می‌شود محدودیت‌های خود را ببینیم. هر چه با وجود موفقیت‌های زیاد متواضع‌تر باشیم، می‌توانیم احترام بیشتری را به‌دست آوریم. شکست، محرک تواضع است. این یکی از درس‌های شکست است.

2  – سایر روش‌ها ممکن است بهتر باشد

زندگی پیچیده‌تر از آنی است که فکرش را می‌کنید. کلید واحدی وجود ندارد که همه درها را باز کند.

شکست نشان می‌دهد که یک راه‌حل ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد و وقت آن رسیده که راه‌های دیگری را امتحان کنید. خود را محدود نکنید. همیشه بیش از یک راه‌حل برای یک موضوع وجود دارد. این یکی از درس‌های شکست است.

3 – شکست شما را از نظر عاطفی بالغ می کند

شکست درک دیگری از دنیای اطرافتان به شما می‌دهد. یکی از درس‌های شکست این است که می‌توانید رفتارتان را با دنیا تنظیم کنید. این یعنی بلوغ. بلوغ = درک چگونگی کار جهان و چگونگی حرکت در آن! شکست فقط یک دوره سقوط در بلوغ است.

4 – شکست به شما اجازه می‌دهد تا با اطلاعات جدید، دوباره امتحان کنید

دلیل شکست شما این است که اطلاعات کافی، مهارت و بینش کافی در این زمینه نداشته‌اید. شما اکنون در موقعیت بهتری نسبت به رقبای خود هستید. چرا که مقدار زیادی تجربه دارید که بسیار گرانبها است پس اجازه ندهید این موقعیت از بین برود. همه دانشی را که به‌دست آورده‌اید استفاده کنید و دوباره امتحان کنید. این یکی از درس‌های شکست است.

همچنین بخوانید:  موانعی که موفقیت شما را منحرف می کنند

5 – هنوز هم می‌توانید پیروز شوید

شکست، شما را به سمت پیروزی سوق می‌دهد. این یکی از درس‌های شکست است. بعد از این که در کاری شکست خوردید، متوجه می‌شوید زندگی شما را به آن‌چه که به دنبال آن هستید نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند.

6 – دیگران آن‌قدرها که فکر می کنید به شکست‌های شما اهمیت نمی‌دهند

چیزی که مردم را بیشتر از همه شکست می‌ترساند، این است که دیگران چگونه نسبت به این وضع واکنش نشان خواهند داد. به عنوان کسی که چندین بار شکست خورده است، می‌گویم مردم به شکست‌های شما اهمیت نمی‌دهند چرا که آنها مشغول مسائل خود هستند. این یکی از درس‌های شکست است.

7 – شکست ضعف‌های شما را به خودتان نشان می‌دهد

پس از این‌که فهمیدید، شکست خورده‌اید، می‌توانید یک قدم عقب برداشته و به آنچه اتفاق افتاده است نگاه کنید. کارهایی که می‌توانید برای جلوگیری از شکست انجام دهید چیست؟ ضمن پاسخ به این سؤالات، متوجه خواهید شد که نقاط ضعف در رویکرد شما وجود دارد .حالا می‌دانید چه چیزی را گم کرده‌اید! می‌توانید آن‌ها را بیاموزید یا شخصی را پیدا کنید که نقاط قوت شما را برطرف کند و نقاط ضعف شما را پوشش دهد! این با ارزش‌تر از آنچه فکر می‌کنید است و یکی از درس‌های شکست است.

8 – شکست باعث می‌شود بدانید واقعا چه می‌خواهید

یکی از درس‌های شکست این است که بدانید موفقیت سخت است چرا که بهای آن تلاش فراوان و فداکاری زیاد است و بسیاری از مردم نمی‌خواهند زیاد هزینه کنند. در این میان باید برای افرادی که سختی راه را به جان می‌خرند، پاداشی وجود داشته باشد. این‌گونه است که شما به جهانیان نشان می‌دهید، واقعاً شایستگی پیروزی را دارید.

همچنین بخوانید:  4 دلیل برای اینکه سرنوشت خود را بدست بگیریم

 9- شکست شما را وادار به خلاقیت می‌کند

یک راز بزرگ در زندگی وجود دارد: خلاقیت ناشی از کمبود منابع است وقتی چیز زیادی ندارید، خلاقیت تنها گزینه شماست و این یکی از درس‌های شکست است. این همان کاری است که شکست انجام می‌دهد. شکست شما را وادار می کند خودکاوی کنید. به همین دلیل هنرمندانی که دچار درد هستند، بهترین اثر خود را ارائه می‌دهند.

 

10- شکست به شما می آموزد که زندگی ادامه می یابد

در ناخودآگاه ما این عقیده وجود دارد که یک شکست ابدی است. اما این کاملا اشتباه است. این فقط در ذهن شماست. این یکی از درس‌های شکست است که بگذارید جهان به پیش برود و با آن حرکت کنید. در این شرایط داشتن یک طرز فکر قوی بسیار ارزشمند است و به شما امکان می‌دهد روحیه خود را حفظ کنید.

11- شکست، حقیقت را در اطرافیان نشان می‌دهد

شکست مزایای منحصر به فرد زیادی دارد از جمله این که در زمان شکست چهره واقعی اطرافیان خود را می‌بینید. این یکی از درس‌های شکست است که می‌فهمید چه کسی از شما حمایت می‌کند. چه کسی مایل است در درازمدت، همراهتان باشد. به چه کسی می‌توانید اعتماد کنید. این چیزی است که در مواقع موفقیت نمی‌توان به آن پی برد

12 – شکست به شما می‌آموزد به خودتان انگیزه بدهید

توانایی خودانگیزشی را دست کم نگیرید. این کار همیشه آسان نیست. اما این تنها چیزی است که فرد را می‌سازد یا می‌شکند. هنگامی که می‌دانید ذهن شما چگونه کار می‌کند و قادر به تسلط به ذهن خود و کنترل آن هستید، غیرقابل توقف می‌شوید! این یکی از درس‌های شکست است.

همچنین بخوانید:  خروج از دایره امن را به سبک رهبران بزرگ انجام دهید

13- برخی عوامل وجود دارد که در کنترل شما نیست

بعضی اوقات شکست خوردید زیرا به اندازه کافی آماده نشده‌اید و یا گاهی اوقات به‌خاطر این که به وجود چیزهایی که نمی‌توانید کنترل کنید، پی می‌برید. مانند راندن  قایق بادبانی است، شاید نتوانید باد را کنترل کنید، اما همیشه می‌توانید بادبان را تنظیم کنید. این یکی از درس‌های شکست است.

 

14 – عدم موفقیت همیشه قبل از موفقیت اتفاق می‌افتد

گزینه برنده شدن بدون شکست وجود دارد، اما این به معنای پیروزی‌های کوچک است .اگر می‌خواهید برنده شوید، همیشه احتمال شکست وجود دارد. باید توجه داشته باشید که همیشه هر شکستی پیروزی را نتیجه نمی‌دهد فقط به شرطی که بخواهید فراتر از شکست بروید، شکست به پیروزی تبدیل می‌شود. این یکی از درس‌های شکست است.

 

15- شکست در صورتی نهایی است که میدان مبارزه را ترک کنید

 آخرین نکته چیزی است که تمام موارد بالا را به هم پیوند می‌زند. شکست در صورتی شکست نهایی و واقعی تلقی می‌شود که میدان مبارزه را ترک کنید. این یکی از درس‌های شکست است که قبل از اتمام وقت یا منابع، می‌توانید بارها و بارها شکست بخورید اما هرگز میدان مبارزه را ترک نکنید.

15 درسی که شکست به تو می‌آموزد
15 درسی که شکست به تو می‌آموزد

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

بهبودی بعد از یک شکست: توصیه‌هایی برای سربلند کردن پس از فرو افتادن

دلایل شکست کسب و کار ها و راه حل های نوین برای موفقیت یک کسب و کار

پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

چرا بیشتر مردم به سراغ سرمایه‌ گذاری در بورس می روند؟ آیا وارد بورس بشم؟

سرمایه‌ گذاری در بورس بهتر است یا سود بانکی؟ کدامیک مناسب من است؟

سه روند اصلی که مدیریت ثروت در سال ۲۰۲۰ را متحول خواهند کرد!

۲۰ از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در ایران

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود