اموزش جامع برگزاری مسابقه در اینستاگرام + 5 ایده جذاب

مسابقه در اینستاگرام

مسابقه در اینستاگرام یکی از بهترین روش های افزایش فالوور محسوب می شود و اغلب پیج های اینستاگرام از این روش اقدام به جذب مخاطب می کنند. اینستاگرام محبوبیت زیادی در بین مردم دنیا دارد و روزانه میلیون ها کاربر در این شبکه در زمینه های مختلف فعالیت می کنند. در اغلب شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، مسابقه با موضوعات مختلفی گذاشته می شود و هر پیجی برای اینکه در اینستاگرام محبوب شود، باید هر چند وقت یکبار مسابقات جذابی بگذارد.

باتوجه به اینکه اینستاگرام به شبکه اجتماعی فیسبوک متصل است و بسیاری از امکانات فیسبوک در اینستاگرام اجرا می شود، ولی برگزاری مسابقه بیشتر در اینستاگرام انجام می شود. برخی از مسابقاتی که در اینستاگرام برگزار می شود، جذابیت خاصی ندارد ولی برخی مسابقات اینستاگرام باتوجه به موضوعی که دارند و شرایط ویژه برای آنها درنظر گرفته شده است، در بین کاربران جذاب است.

روزانه پست های مختلفی در اینستاگرام منتشر می شود و هرکدام استراتژی محتوا در اینستاگرام خود را دارند. پیجهایی که در اینستاگرام فقط عکس و فیلم منتشر می کنند و هیچگونه نظرسنجی یا مسابقه ای برگزار نمی کنند، از نگاه کاربران این صفحات هیچ ارزشی ندارند. درواقع صفحات مختلف اینستاگرام برای اینکه بیشتر دیده شوند و مخاطبان زیادی را جذب کنند، علاوه بر انتشار پست های پرمحتوا، مسابقات هیجان انگیزی را برگزار کنند.

اینستاگرام از سراسر دنیا مخاطب دارد و هر صفحه ای در زمینه موضوع کاری خود فعالیت می کند. اینستاگرام امروزه در عرصه فناوری و فضای مجازی، جایگاه بسیار بالایی پیدا کرده است و اکثر برند های مطرح دنیا در این شبکه فعالیت دارند.

درواقع نمی توان به اینستاگرام تنها به عنوان یک شبکه اجتماعی ساده نگاه کرد و روز به روز این شبکه در حال پیشرفت است. هرساله امکانات جدیدی به اینستاگرام اضافه می شود و قابلیت هایی که امروزه این برنامه دارد، در کمتر شبکه اجتماعی می توان مشاهده کرد.

همچنین بخوانید:  بهترین روش برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام

به همین منظور مسابقات اینستاگرامی باید مطابق با استاندارد های روز دنیا انجام شود و از ایده های جدید برای برگزاری این مسابقات نیز استفاده شود. صفحاتی که در اینستاگرام به صورت هدفمند فعالیت می کنند و از پست های جذاب و مسابقات هیجان انگیز استفاده می کنند، به مروز زمان طرفداران آنها بیشتر خواهد شد و در اینستاگرام محبوبیت زیادی نیز کسب خواهند کرد.

عناوینی که در ادامه مطالب به آنها اشاره خواهد شد، به شرح زیر است:

  • نحوه برگزاری مسابقه در اینستاگرام
  •  برگزاری مسابقه اینستاگرامی چه مزیت هایی دارد؟

نحوه برگزاری مسابقه در اینستاگرام

نحوه برگزاری مسابقه در اینستاگرام

اینستاگرام نسبت سایر شبکه های اجتماعی قوانین سختگیرانه تری دارد و کاربران هم باید طبق اصولی که برنامه مشخص کرده است، فعالیت کنند. برگزاری مسابقه در اینستاگرام باید طبق اصول مشخص شده انجام شود و کاربران باید شرایط ایجاد مسابقه را در برنامه ایجاد کنند.

برگزاری مسابقه اینستاگرامی به روش های مختلفی انجام می شود و روزانه تعداد زیادی مسابقه با شرایط گوناگون در این شبکه برگزار می شود. مسابقاتی که جنبه غیر اخلاقی دارند، بطور خودکار از برنامه حذف می شوند و اینستاگرام اجازه فعالیت اینگونه صفحات را نمی دهد.

همچنین بخوانید:  ۰ تا ۱۰۰ پست گذاشتن در اینستاگرام+ ۵ قالب جذاب

مسابقاتی که در اینستاگرام برگزار می شود، باید همراه با چالش های جذاب باشد و ایجاد مسابقات بدون چالش ارزش بالایی در اینستاگرام ندارد. سوژه های مختلفی در اینستاگرام وجود دارد و کاربرانی که قصد ایجاد مسابقه در صفحات خود را دارند، باید از سوژه های روز برنامه برای جذابیت بیشتر مسابقات خود استفاده کنند.بسیاری از فروشگاه های اینترنتی در اینستاگرام، مسابقات جذابی را به منظور جذب مخاطب بیشتر برگزار می کنند و استقبال مناسبی از این مسابقات نیز می شود.

اجرای مسابقات اینستاگرامی پیچیدگی های خاص خود را دارد و بسیاری از کاربران درمورد نحوه برگزاری مسابقات اینستاگرامی اطلاعات کافی ندارند. روند ایجاد مسابقه اینستاگرامی در مقایسه با دیگر شبکه های اجتماعی متفاوت است و هر مسابقه ای ویژگی های خاص،خود را دارد‌.

داشتن ایده برای مسابقه اینستاگرامی یک امر ضروری محسوب می شود و هرچه ایده خلاقانه تر باشد، هیجان مسابقه بیشتر خواهد بود. به همین منظور ایده در برگزاری مسابقه اینستاگرامی بسیار مهم است و کاربران باید قبل از برگزاری مسابقه، ایده و هدف خود را مشخص کنند.

برای ایجاد مسابقه در اینستاگرام باید استراتژی مشخص داشت و برگزاری بدون ایده مسابقه اینستاگرامی و استراتژی خاصی و بازاریابی اینستاگرام موفقیتی نخواهد داشت‌. یقینا مسابقات اینستاگرامی یک استراتژی موفق برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود دارند و اگر ایده برای مسابقه جذاب باشد، قطعا افراد زیادی در این مسابقات شرکت می کنند.

تولید محتوا اهمیت زیادی در اینستاگرام دارد و به نوعی ارزش واقعی یک پیج اینستاگرامی از طریق نوع محتوایی که منتشر می کند، مشخص می شود. تولید محتوا در مسابقات اینستاگرامی اهمیت فراوانی دارد و اغلب مسابقات بوسیله محتوا های تولیدی کاربران برگزار می شوند و محتوایی که برای برگزاری مسابقه درنظر گرفته شده است، باید با موضوع پیج مرتبط باشد.

معمولا افرادی که مسابقه در اینستاگرام برگزار می کنند، تعهد خاصی نسبت به برگزاری و خدمات رسانی به مخاطبان را ندارند و افراد شرکت کننده باید در زمان برگزاری مسابقه دقت کافی داشته باشند تا برای آنها مشکلی پیش نیاید.

مسابقه در اینستاگرام یکی از قابلیت های جالب در این شبکه محسوب می شود و صفحات مختلف در اینستاگرام می توانند برای تنوع و جذب مخاطب از این روش استفاده کنند‌.

سوال بسیاری از افراد این است که چطور می توان یک مسابقه اینستاگرامی هیجان انگیز برگزار کرد؟ یا چه نکات و اصولی را باید در حین مسابقه رعایت کرد؟

پیش از آنکه افراد به اجرای مسابقات اینستاگرامی بپردازند، باید در وهله اول در این زمینه برنامه ریزی مناسبی داشته باشند و هدف خود را مشخص کنند. درواقع کاربر باید چارچوب زمانی مشخصی برای مسابقه خود معلوم کند تا به بهترین شکل ممکن مسابقه را برگزار کند و این جزئیات به افراد کمک می کند که یک مسابقه موثر برگزار کنند‌.

مزیت برگزاری مسابقه در اینستاگرام

پرمخاطب ترین مسابقات اینستاگرامی معمولا بر پایه عکس و فیلم های ارسالی از مخاطبان انجام می شود و هرچه در این زمینه ایده ها خلاقانه تر باشد، مسابقات جذابیت بیشتری خواهند داشت. برای اینکه مسابقه هیجان بیشتری داشته باشد و افراد زیادی در آن شرکت کنند، برگزار کننده باید از هشتگ های مناسب و مرتبط با موضوع مسابقه استفاده کند.

درواقع بهترین هشتگ های اینستاگرام یک رابطه قوی میان مخاطب و مسابقه برگزار می کند و باعث می شود مسابقه مربوطه بیشتر دیده شود. برای اینکه مسابقه در اینستاگرام به بهترین شکل ممکن انجام شود و همه شرکت کنندگان از اجرای مسابقه نهایت رضایت را داشته باشند، باید تمام اصول و مقررات اجرای مسابقه به صورت کامل رعایت شود.

برگزاری مسابقه اینستاگرامی چه مزیت هایی دارد؟

اغلب مسابقاتی که در اینستاگرام برگزار می شود، به منظور افزایش فالوور و محبوبیت در این شبکه است و صفحاتی که تمایل دارند به محبوبیت بالا در اینستاگرام برسند، علاوه بر منتشر کردن محتوا های مختلف باید مسابقات مهیج و جذابی را برگزار کنند. مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور امروزه رونق زیادی در این شبکه پیدا کرده است و روز به روز در حال گسترش است.

ایجاد مسابقه تنوع زیادی به پیج های اینستاگرام می دهد و پیجهایی که هر چند وقت یکبار مسابقات مهیجی برگزار می کنند، به مرور زمان در اینستاگرام محبوب خواهند شد. کاربران به راحتی می توانند با استفاده از نرم افزار های گوناگونی که وجود دارد، اقدام به ساخت مسابقه کنند و در نسخه های جدید برنامه، نرم افزار مسابقه اینستاگرام کارایی بیشتری نیز پیدا کرده است.

همچنین بخوانید:  ۱۰ روش عالی برای غلبه بر الگوریتم اینستاگرام (تضمینی)

مسابقه در اینستاگرام باید طبق اصول و قوانین برنامه انجام شود و اگر تمام نکات به خوبی اعمال شود، مخاطبان زیادی در مسابقه شرکت خواهند کرد و اجرای مسابقه به بهترین نحو انجام خواهد شد.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود