پس‌انداز کردن: 5 مرحله برای شروع پس‌انداز

  پس‌انداز کردن: 5 مرحله برای شروع پس‌انداز

 5 مرحله برای شروع پس‌انداز

 داستان از زبان تاد کانسمن 29 ساله بیان می‌شود که در طی 3 سال پیش شروع قدرتمندا‌نه‌‍‌ای داشت. از تاد خواستیم بگوید چگونه شروع به پس‌انداز کرد و در طی سه سالی که برای استقلال مالی خود تلاش می‌کرد، چگونه پس‌انداز کردن را ادامه داد و در این راه چه چالش‌هایی داشت.   

وقتی 26 ساله شدم، مشکلاتی زیادی داشتم مثل کمبود پس‌انداز، کار متوسط ​​و احساس بدی که به من می‌گفت از دیگران عقب مانده‌ام. اواخر تابستان سال 2014 بود که حس ‌کردم به تحول مالی اساسی نیاز دارم و تصمیم گرفتم امور مالی‌ام را کاملا دگرگون کنم.

  پس‌انداز کردن: 5 مرحله برای شروع پس‌انداز
پس‌انداز کردن: 5 مرحله برای شروع پس‌انداز

در سه سال گذشته، با تغییر کامل طرز فکر و اولویت دادن به پس‌انداز، با چالش‌های زیادی روبرو شدم. در ابتدا بهانه‌های زیادی راجع به شروع نکردن داشتم، بعد احساس کردم که به اندازه کافی سریع پیشرفت نمی‌کنم. در اینجا پنج نکته وجود دارد که من طی سه سال گذشته آموختم و می‌تواند به هر کسی که می‌خواهد پس‌انداز بیشتری داشته باشد، کمک کند و استقلال مالی را آغاز کند.  

 

1-تعلل نکنید  همین امروز شروع کنید و همزمان با پیشروی، یاد بگیرید

یکی از سخت‌ترین جنبه‌ها پس از تصمیم به تحول مالی، شروع کار بود. قدم‌های اول همیشه سخت است. تاکنون چند بار پیش آمده با خود تصمیمی گرفته‌اید اما هرگز شروع نکرده‌اید. طبیعت انسانی، به تعویق انداختن است. در سال 2014 بعد از تصمیم‌گیری برای ساختن زندگی مالی خود، من هنوز یک ماه کامل را صرف شروع کار کردم. اولین قدم برای تحول مالی، این بود که خودم را مجبور کردم که فایل صفحه گسترده‌ای از همه صورت‌حساب‌ها، درآمد و هزینه‌های اضافی، درست کنم. راستش را بخواهید، دیدن تمام زندگی‌ام در صفحه گسترده، کمی مرا ترساند. من متوقف نشدم. وقتی فهمیدم از لحاظ مالی کجا هستم و چقدر بدهی دارم، شروع به پس انداز کردم .وقتی در مورد این سفر فکر کردم، فهمیدم نیازی نیست همه چیز را از ابتدا بدانم. فقط باید شروع کنم. من نگران بودم که اشتباه کنم، اما سریع فهمیدم که می‌توانم یاد بگیرم

همچنین بخوانید:  هرگز تسلیم نشو!

 

2- هشدارها را تنظیم کنید و آن را به یک عادت هفتگی تبدیل کنید

روزی که شروع به پس انداز و تحول مالی کردم،  یک یادآور در تقویم خود مشخص کردم تا هفته‌ای یک ساعت بنشینم و روی امور مالی خود کار کنم. اگر یادآوری کافی نیست، برای خود پاداش تعیین کنید که شما را در مسیر هدفتان نگه دارد و شما را برای ادامه کار تشویق کند. برخی از زوج‌ها این کار را تبدیل به یک عادت هفتگی کرده‌اند، به این صورت که برای صرف یک شام خوب بیرون می‌روند و در مورد مسائل مالی صحبت می‌کنند. هر کاری به شما در ساختن و ادامه دادن هفتگی این عادت کمک می‌کند، آن را انجام دهید.

به من اعتماد کنید، من هفته‌ای 1 ساعت برای این کار وقت می‌گذارم. این قطعاً مفیدترین ساعتی است که من صرف بازگشت سرمایه خود در طول هر هفته می‌کنم. تعداد دقیقی برای انجام این کار وجود ندارد و در نهایت تصمیم شماست .

 

3-ادامه دهید. رشد در ابتدا می‌تواند کند باشد، اما بعد از آن واقعا افزایش می‌یابد.

وقتی فهمیدم پول من به کجا می رود و چقدر برای پس‌انداز مانده، احساس کردم تا حدودی شکست خورده‌ام، چرا که براساس درآمد و وام‌هایی که مجبور به بازپرداخت آن بودم، مبلغی که می‌توانستم پس‌انداز کنم، کم بود.

در چند ماه اول پیشرفت کند بود، اما با گذشت زمان 6 ماه الی یک سال از رشد خود شگفت‌زده شدم. بعد از گذشت یک سال با ثابت نگه داشتن همین درصد پس‌انداز، بیش از  1500دلار رسید. قدرت اثر مرکب را دست کم نگیرید با گذشت زمان، قدرت بهره مرکب، باعث رشد حساب‌های شما می‌شود. این به شما کمک می‌کند به پس‌انداز مبلغ موردنظر یا اهداف بازنشستگی خود سریع‌تر برسید. این یک قدم مهم برای تحول مالی بود که من انجام دادم.

همچنین بخوانید:  ۸ ایده کم هزینه در راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا

اشکالی ندارد ابتدا پس‌انداز را با مبالغ پایین شروع کنید. اما باید آن را ادامه دهید و تسلیم نشوید. تحول مالی زمان‌بر است کمی صبر داشته باشید. زمان‌هایی که ناامید می‌شدم به خودم یادآوری می‌کردم، نسبت به زمان شروع  در وضعیت خوبی هستم و این به من انگیزه برای ادامه می‌داد.

اکنون پس از سه سال ادامه پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در سهام، با نگه داشتن همان شاخص اما افزایش سهم، من شاهد بازده سرمایه‌گذاری بیش از 1500 دلار در سال هستم. این پول سال به سال افزایش می‌یابد. مطمئناً پول زیادی نیست، اما این پول اضافی است که من در حال حاضر از حقوق شخصی خود پس‌انداز می‌کنم و این مبلغ سال به سال افزایش می‌یابد.

 

  4- با نوسانات بازار تصمیم نگیرید

اشتباهی که من مرتکب شده‌ام این است که وقتی بازار سهام شروع به قرمز شدن می‌کند نگران شدم و تصمیمات عجولانه و اشتباه گرفتم. در طول سه سال گذشته، اصلاحات کمی در بازار رخ داده است ، این فقط به معنای فروش سهام است، اما پس از آن به طور معمول در چند روز، چند هفته بهبود می‌یابند. اینها در ابتدا مرا ترساند و من بعد از روز یا دو ضرر متوجه این قضیه شدم.

 اکنون، به جای خرید پایین و فروش بالا، من برعکس کار کردم که باعث می‌شود پول خود را از دست بدهید. مواقعی وجود دارد که ممکن است بخواهید از صندوق یا سهام خلاص شوید، اما تغییرات کوچک در بازار دیگر وحشت‌آور نیست. خوشبختانه وقتی اولین بار این کار را کردم ، خسارات من بسیار اندک بود. اما این همان اتفاقی است که با بی تجربگی و عدم درک کامل سرمایه‌گذاری رخ می دهد. هنگام رکود بازار سهام یا مواجه شدن با اصلاحات کوچک، دچار وحشت نشوید.

همچنین بخوانید:  ۹ راهکار برای افزایش درآمد !

 

 5 -خواندن ، یادگیری و بهینه سازی را ادامه دهید

سوال این است که”چگونه این اطلاعات را یاد گرفتم؟” همان‌طور که گفتم، صبر عامل بزرگی است. یادگیری و بهبود ضریب هوشی مالی شما زمان می‌برد، اما به همان اندازه برای شما سخت است که برای دیگران. وقتی برای اولین بار شروع می‌کنید، نیاز دارید که اصولی را درک کنید بنابراین ریسک‌های مالی بزرگی نکنید چرا که شما را در معرض اشتباهات اولیه و از دست دادن پول‌های بالا قرار می‌دهد.گوگل دوست شما در یادگیری امور مالی است.

 سخن آخر در تصمیمی که برای پس‌انداز و تحول مالی خود می‌گیرید ثابت‌قدم باشید. از مطالب سایت‌ها استفاده کنید و ایده بگیرید اما نگذارید دیگران و سایت‌ها به شما بگویند چه مبلغی را سرمایه‌گذاری کنید به هر حال این درآمد شماست و شما باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنید.  

مقالات خواندنی:

پولدار شدن به روش دکتر کاویانی

بهبودی بعد از یک شکست: توصیه‌هایی برای سربلند کردن پس از فرو افتادن

دلایل شکست کسب و کار ها و راه حل های نوین برای موفقیت یک کسب و کار

پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

چرا بیشتر مردم به سراغ سرمایه‌ گذاری در بورس می روند؟ آیا وارد بورس بشم؟

سرمایه‌ گذاری در بورس بهتر است یا سود بانکی؟ کدامیک مناسب من است؟

سه روند اصلی که مدیریت ثروت در سال ۲۰۲۰ را متحول خواهند کرد!

۲۰ از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در ایران

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود