چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

فدا کردن قبل از موفقیت است!

چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟
چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

قربانی‌های رسیدن به ثروت و موفقیت مالی را بشناسید!

اگر در حال خواندن این مطلب هستید حتماً به دنبال ثروتمند شدن هستید. حقیقت ثروتمند شدن و موفقیت این است که چیزهایی را برای رسیدن به آن‌ها قربانی کنید. هیچ چیزی رایگان به دست نمی‌آید. خوب حالا می‌خواهیم در این مطلب قربانی‌های رسیدن به ثروت را بررسی کنیم. اگر از افرادی هستید که خیلی زود ناراحت می‌شوید یا بهتان بر می‌خورد بهتر است همین الان این صفحه را ببندید و مطلب را نخوانید. اما اگر واقعاً می‌خواهید بدانید چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟ پس خوب حواستان را جمع کنید.

 

  1. لذت‌های فوری

مردم همیشه به دنبال لذت هستند، حتی پس از کوچک‌ترین تلاش‌ها و سختی‌ها هم به دنبال لذت‌های فوری هستند. شما اینطور نباشید. این حالت دقیقاً تفاوت بین افراد موفق و افرادیست که وانمود به موفق بودن می‌کنند یا در آروزی موفقیت هستند ولی هرگز به آن نمی‌رسند.

اگر به فکر ثروتمند شدن هستید باید برنامه ریزی کنید، به برنامه ریزی خود وفادار باشید و ذهن خود را توسعه دهید. اینطوری حتماً به حقیقت ثروتمند شدن خواهید رسید. لذت فوری یکی از قربانی‌های رسیدن به ثروت است.

اگر با اولین پیروزی کوچک انقدر خوشحال شده و سرگرم جشن گرفتن آن باشید، از مسیر موفقیت اصلی منحرف شده و مسابقه را خواهید باخت. روی هدف بزرگ متمرکز بمانید.

 

  1. راحتی

اگر پولدار به دنیا نیامده‌اید، راه رسیدن به ثروتمندی سخت است. جت شخصی، زندگی لاکچری، ماشین‌های میلیاردی هدف نهایی است. افراد قبل از رسیدن به این شرایط زندگی سختی دارند. افراد فقیر با تلاش برای وانمود کردن به ثروتمندی فقیر می‌مانند درحالیکه ثروتمندان برعکس این هستند.

همچنین بخوانید:  چگونه ذهن ثروتمند داشته باشیم و عوامل موثر برای داشتن آن

 

افراد زیادی پول خود را برای خرید آخرین گوشی آیفون به باد فنا می‌دهند، خانه‌ای بزرگ در دهه ۲۰ سالگی اجاره می‌کنند درحالیکه نیازی به آن‌ها ندارند. مخارج خود را کمتر کنید و پولی که اضافه می‌آید را در جایی مفید سرمایه گذاری کنید تا بتوانید حقیقتاً ثروتمند شوید.

 

  1. خواب

افرادی ورشکسته‌اند که می‌خوابند، اگر بخوابید شاید فرصت موفقیت را از دست بدهید. خواب برای میلیاردر هاست. ایلان ماسک تنها به اندازه‌ای می‌خوابد که بتواند توانایی کار کردن داشته باشد. آریانا هافینگتون هم هست که می‌گوید: «خواب بیشتر منتهی به کارآمدی بیشتر خواهد شد. »  این مورد را خوب بررسی کنید. خواب کمتر برای کسانی که استفاده‌ی کیفی از زمان خود ندارند فایده‌ای ندارد. برای مثال کسی که ۵ ساعت می‌خوابد ولی ۸ ساعت مفید در روز کار می‌کند خواب کم فایده‌ای نداشته است.

خواب چیزی است که فدا کردن آن برای ثروتمند شدن جواب خواهد داد. ۶ ساعت خواب شبانه خوب است و می‌توانید در طول روز هم زیاد کار کنید اما به یاد داشته باشید که نهایت استفاده را از روز خود بکنید.

  1. سرگرمی

تفریح و سرگرمی بعد از خواب مهمترین قربانی‌های رسیدن به ثروت هستند. نیازی نیست تمام قسمت‌های سریال شهرزاد یا برره را نگاه کنید، هیچ ارزشی در آن‌ها وجود ندارد. افراد فقیر همیشه تفریحات و سرگرمی‌های خود را توجیه می‌کنند. نیازی نیست در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید مگر اینکه کسب و کاری در آن‌ها دارید. نیازی نیست تلویزیون نگاه کنید مگر اینکه خودتان درون آن هستید.

اگر نمی‌توانید کلاً تفریحات خود را قطع کنید، فعلاً محدودشان کنید. تمام ساعات کاری و قدرت خلاقیت خودتان را برای ثروتمند شدن نیاز دارید. به هدف فکر کنید و سرگرمی‌ها را فعلاً بندازید دور.

  1. خانواده

یکی از مهمترین چیزهایی که افراد ثروتمند فدا می‌کنند تشکیل خانواده است. راه رسیدن به موفقیت مالی نیاز شدیدی به تلاش و تمرکز دارد. اگر با احساسات شخصی منحرف شوید نمی‌توانید این مسیر را به راحتی طی کنید. افراد موفق هرگز در دهه ۲۰ سالگی ازدواج نمی‌کنند، دیر بچه دار می‌شوند. زمانی که دارای فرزند می‌شوید دیگر تمام توجه شما جلب او خواهد شد و توجه ۱۰۰% دقیقاً چیزی است که رسیدن به ثروت نیاز دارد.

همچنین بخوانید:  10 عادت پولسازی تضمینی

 

  1. دوستان

اگر واقعاً می‌خواهید موفق شوید فضای کمی برای زندگی اجتماعی وجود دارد. راه حقیقی رسیدن به موفقیت مالی این است که حلقه دوستان خود را از کسانی تشکیل دهید که شما را به جلو می‌برند. افراد موفق به‌صورت میانگین ۱.۸ دوستان نزدیک دارند که همان‌ها هم به دنبال موفقیت هستند و اینگونه یکدیگر را در این مسیر راهنمایی و تشویق می‌کنند. افرادی که شما را به سمت موفقیت هدایت نمی‌کنند حذف کنید. با کسانی دوست شوید که شما را به شخصی بهتر تبدیل می‌کنند. بجای تمرکز روی کمیت، روی کیفیت افراد تمرکز کنید.

 

  1. زمان

صفر تا صد موفقیت مالی بسته به صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید، هوش عاطفی و توانایی فعالیت در بازار شما، به‌صورت میانگین نیاز به ۷ تا ۱۰ سال وقت دارد. زمانی که پشت کامپیوتر صرف کار کردن یا پشت تلفن به صحبت کردن با مشتری‌ها سپری می‌کنید تبدیل به بهترین سال‌های زندگی شما نخواهند شد؛ اما به یاد داشته باشید که همین اوقات است که نتیجه‌ی اصلی و مهم را برای موفقیت مالی در بر خواهد داشت. زمان هم یکی از قربانی‌های رسیدن به ثروت است.

 

هفت سال تقریباً مدت زیادی است و عاری از لذت و خوشی هم نخواهد بود. در هرصورت قرار است این مدت سپری شود پس چرا در زمینه‌ای سودمند سرمایه گذاری‌اش نکنید؟ به عبارت زیر دقت کنید:

یه سال بخور نون و تره، یه عمر بخور نون و کره!

اگر حاضرید چنین کاری کنید، پس در مسیر ثروتمند شدن قرار دارید.

 

  1. درآمد

سهم خودتان از درآمد باید در انتهای لیست اولویت‌ها باشد. بیشتر درآمد خود را باید به کسب و کار خود برگردانید تا بیشتر شده و به شما بازگردد. البته برای توسعه‌ی مهارت‌هایتان می‌توانید پول خرج کنید. هر ریال درآمدتان را در جایی سرمایه گذاری کنید که بیشترین بازده را داشته باشد. خودتان بعداً از آن استفاده خواهید کرد.

همچنین بخوانید:  6 مهارت اساسی درباره‌ی میلیونرهای خودساخته

 

در نهایت باید بدانید که این موارد از قربانی‌های رسیدن به ثروت و موفقیت مالی تنها داده‌هایی حقیقی بودند و لیستی نیست که حتماً باید به آن عمل کنید. ما فقط گفتیم که چه چیزهایی را باید برای ثروتمند شدن  فدا کنید، انتخاب با شماست.

مقالات خواندنی: 

پولار شدن به روش دکتر کاویانی 

۱۳ مورد از سودآورترین کسب و کارهای کوچک

۷ راهکار عالی برای کسب درآمد آنلاین

بهترین روش کسب درآمد غیر فعال 

افزایش درآمد به روش ایرانی‌ها

پنج روش خلاقانه برای کسب درآمد در اینستاگرام

۱۰ توصیه برای رسیدن به هدف هر آنچه که در زندگی می‌خواهید

خود اشتغالی و بهترین فرصت‌های شغلی مربوط به کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۱۹

چند وب سایت برای کسب درآمد آنلاین

کسب درآمد با یوتیوب روشی جذاب و موثر در سال ۲۰۱۹

چگونه پولدار شویم؟

کسب درآمد با طراحی وب سایت (بروزرسانی ۲۰۱۹)

میلیونر شدن / ۸ توصیه برای اینکه امسال میلیونر شوید

 ۱۰ کتاب برتر کسب و کار که همه باید بخوانند

 

برترین‌های رادیو موفقیت:

چطور در طی دو سال به یک میلیارد درآمد برسیم؟

مثلث درآمدزایی از مهارت‌ها

 

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود