زندگینامه 14 انسان فقیری که ثروتمند شدند

افراد فقیری که ثروتمند شدند

بیشتر مواقع تصور می‌کنیم که افرادی که ثروتمند شدند حتماً در خانواده‌هایی که در زندگی فقیر و پولدار متولد شده‌اند و زندگی مرفهی داشته‌اند. فکر می‌کنیم که به بهترین مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها رفته‌اند و هر آنچه می‌خواستند از کودکی در اختیارشان بوده است. اما این تصور غلطی است زیرا بسیاری از افراد سرشناس و معروفی که امروزه در جایگاه ثروتمندترین افراد قرار گرفته‌اند، دوران کودکی، نوجوانی و جوانی سختی را داشته‌اند.

افرادی که در خانواده‌های فقیر به دنیا آمدند و ثروتمند شدند، با مشکلات مالی زیادی روبه رو بوده‌اند و چه بسا که گاهی غذایی برای خوردن و سقفی به عنوان خانه دائمی هم نداشتند. از این رو قصد داریم در این مقاله از خودساخته، شما را با زندگینامه افراد فقیری که ثروتمند شدند آشنا کنیم و نمونه‌هایی ایرانی و خارجی را به شما معرفی کنیم که از خط فقر و صفر شروع کردند و به ثروت عظیمی دست پیدا کردند.

شاید مطالعه زندگینامه افراد ثروتمند ایران بتواند دریچه‌ای از امید را به رویتان باز کند و بدانید که شرایط زندگی همیشه ثابت نخواهد بود و تغییر امکان‌پذیر است. بنابراین اگر امروز در وضعیت فکر اقتصادی بدی به سر می‌برید و با شرایط سختی مواجه هستید، مطمئن باشید که این شرایط موقتی است و می تواند تغییر کند. اما تغییر این شرایط به دست شماست تا با تلاش و کوشش اقدام کنید و خود را از شرایطی که در آن هستید نجات دهید. با ما در این مقاله همراه شوید تا زندگی نامه افراد ثروتمند را با هم بررسی کنیم.بزرگترین تفاوت فقرا با ثروتمندان در چیست ؟؟ برای فهمیدن این تفاوت ویدیو زیر را تماشا کنید.

زندگینامه افراد ایرانی فقیری که ثروتمند شدند

احد عظیم زاده (تولید کننده فرش ایرانی)

احد عظیم زاده جزو افراد موفقی است که از صفر شروع کرده اند! او در هفت سالگی پدرش را از دست داد و مجبور بود برای کمک به خانواده به سختی کار کند. به طوری که روزها را به قالی‌بافی و شب‌ها را به درس خواندن می‌گذراند. پس از اینکه قالی‌ها کامل می‌شد، آنها را برای فروش به شهرهای دیگر می‌برد.

اما سود زیادی از فروش آن‌ها نمی‌برد. عظیم زاده تا 18 سالگی این کار را ادامه داد اما در تلاش بود که یک کارگاه فرش‌بافی تأسیس کند. همچنین رؤیای صادرات بهترین فرش ماشینی ایرانی را در سر می‌پروراند.

او پس از اولین سفرش به آلمان و تحقیق در این رابطه نیاز بازار را شناسایی کرد و توانست همان فرش را تولید کند. به همین سبب توانست با تولید همان فرش سود خوبی به دست آورد که نقطه شروع موفقیت‌های وی شد. اکنون آقای عظیم زاده در سطح جهانی در تجارت فرش فعالیت دارد. همچنین در صنعت گردشگری نیز هدف‌هایی را دنبال می‌کند.

عظیم زاده، با تاسیس دو کارخانه قالیبافی در اسفنجان و تبریز، اهداف بلندش را پیش می برد تا اینکه با سفر دوباره به کشورهای اروپایی، جویای سلیقه آنان درباره قالی های ایرانی شد و پس از بازگشت به ایران و گشایش مغازهای در بازار بزرگ تهران، قالی هایی بافت که بیش از پیش منطبق بر سلیقه زندگی نامه افراد ثروتمند جهان بود. این امر موجب شد در سال 1380 با دریافت تندیس طلایی از کشور انگلستان، به عنوان بهترین تولید کننده فرش های دستباف ایرانی معرفی شود. به دنبال این موفقیت، همزمان با افتتاح نمایشگاه دائمی فرش در خیابان پاسداران تهران، شرکت خانه فرش عظیم را ثبت نمود؛شرکتی که امروزه به عنوان برند (brand) عظیم زاده، جزو برترین برندهای کشور است و علاوه بر دریافت چندین تندیس از سراسر جهان و گواهینامه iso 9001 ، به عنوان صادر کننده نمونه کشوری، برای پنج سال متوالی انتخاب شده است

این بخش دیگری از زندگینامه این فرد موفق ایرانی است، در صورتی که علاقه دارید در این باره بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم سری به سایت عظیم زاده بزنید.

محمد صدر هاشمی نژاد ( کار‌آفرین و سرمایه‌گذار)

محمد صدر هاشمی نژاد

آقای صدر هاشمی نژاد از جمله ایرانیانی هستند که از صفر شروع کرده است. او مؤسس اولین بانک خصوص کشور (اقتصاد نوین)، رئیس هیات مدیره‌ی آن و صاحب 60 شرکت دیگر است. وی در خانواده‌ای معمولی بزرگ شد و به تحصیلات خود در رشته‌ مهندسی دانشکده فنی تبریز ادامه داد.

محمد صدر توانست با تلاش و کوشش وضعیت زندگی خود و خانواده‌اش را عوض کند و تحولی بزرگی در زندگی‌اش شکل دهد. اکنون آقای صدر هاشمی نژاد یک کار‌آفرین و سرمایه‌گذار موفق ایرانی به شمار می‌آید.

قبل از معرفی فرد بعدی دعوت می کنم به مقاله شغل میلیاردرهای ایران که بی ارتباط با موضوع مطلبی که مطالعه می فرمایید نیز نیست، سری بزنید.

بهروز فروتن (بنیان‌گذار گروه صنایع غذایی بهروز)

آقای بهروز فروتن جزو افراد فقیر ایرانی که ثروتمند شدند؛ او در خانواده‌های فقیر به دنیا آمد؛ به خصوص زمانی که پدرش را در کودکی از دست داد و سختی‌های زیادی را در زندگی متحمل شد. او در کنار تحصیل مجبور بود تا کار کند و همین امر او را تبدیل به یک بچه خودساخته کرد. تابستان‌ها شکلات و اسباب‌بازی می‌فروخت و بعدها با انجام کارهای فنی توانست پس‌اندازی داشته باشد. به دانشگاه رفت و در رشته مدیریت تحصیل کرد. بهروز تولید مواد غذایی را از درون خانه خود آغاز نمود. بهروز فروتن نخستین کار‌آفرین نمونه‌ی کشور به شمار می‌آید که شش نقطه از کشور تحت لیسانس صنایع غذایی بهروز فعالیت دارند.

ایوب پایداری (پدر صنعت بستنی ایران: بستنی میهن)

ایوب پایداری در روستای کند‌رود در خانواده‌ای فقیر زندگی می‌کرد به طوری که تهیه‌ مایحتاج روزانه برایشان یک چالش هر روزه به حساب می‌آمد. از همان موقع ایوب پایداری یاد گرفت که نباید تسلیم شرایط سخت زندگی شود و باید فقط به توانایی‌های خود متکی باشد به همین دلیل شرایط از او فردی خودساخته ساخت. ایوب پایداری در 15 سالگی به تهران آمد و به عنوان یک کارگر ساده در یک مغازه‌ شیرینی فروشی کار کرد و بعدها در چند کارگاه شیرینی‌پزی و بستنی‌سازی فعالیت نمود و بسیار سخت تلاش می‌کرد. پس از مدتی تصمیم گرفت یک یخچال دستی سیار اجاره کند و در خیابان بستنی بفروشد. او آن‌قدر تلاش کرد که توانست شرکت میهن را تأسیس کند و لقب مرد بستنی ایران را به خود اختصاص دهد.

حسین ثابت

حسین ثابت بکتاش زندگینامه جالبی دارد. او متولد ۱۳۱۳ در مشهد یکی از بزرگ ترین  کارآفرینان و  ثروتمندان  ایرانی است که در حوزه فرش و هتل داری با برند ثابت مشغول به فعالیت است. او تحصیلات دیپلم خود را در ایران گذراند و در نهایت در رشته الکترونیک دریکی از دانشگاه های اروپا فارغ التحصل شد.

ثروت حسین ثابت بسیار زیاد است به طوری که یک جزیره اختصاصی برای خود در اسپانیا دارد و هم اکنون نیز در آن ساکن است . او همچنین صاحب بزرگ‌ترین شرکت هتلداری در اسپانیاست که در آن کشور از اعتبار بالایی برخوردار است. او در ایران نیز صاحب چندین هتل بزرگ در کیش بود که در حال حاضر یکی از آن ها یعنی هتل کورش را در اختیار دارد و آن را مدیریت می‌کند.

 شاهرخ ظهيری

شاهرخ ظهیری در سال 1309 در شهر ملایر متولد شده و او در خانواده‌ای متوسط در ملایر زندگی کرده است. خانواده او بعد از چند سال به تهران نقل مکان کرد و شاهرخ ظهیری دوران کودکی خود را در تهران سپری کرد. پدر او مجبور به کار در دارایی قم شد و بنابراین، آنها برای 12 سال به شهر مذهبی قم منتقل شدند.

همچنین بخوانید:  مهم ترین رازهای موفقیت افراد ثروتمند که مردم عادی نمی دانند!

در طی این دوران، شاهرخ ظهیری دوران تحصیلی خود را در دبستان و دبیرستان در قم گذراند. متاسفانه، پدر او زمانی که شاهرخ تنها  دوازده سال داشت درگذشت و شاهرخ به عنوان پسر بزرگ خانواده مجبور به اداره خانواده شد. این امر باعث شد تحصیلات او قطع شود و شاهرخ ناگزیر به کار معلمی گردید.

او بعدها در حین انجام کار معلمی، به دانشگاه پیوست و در رشته حقوق قضایی لیسانس خود را گرفت. همچنین با پیشرفت در کاری، از مقام معلم به دبیر ارتقا یافت. با این حال، شاهرخ همچنان به دنبال یک کاری بود که به توانایی های وی علاقه مند باشد. بنابراین، وی تصمیم گرفت کنار تدریس، در یک کارخانه پارچه بافی کار کند.

در طول این دوره، صاحبان کارخانه به توانایی های او در بازاریابی و فروش توجه کردند. پس از آن با افزایش کار کارخانه، وی در جاهای دیگری مانند واردات نیز فعال شد.

شاهرخ در ادامه کار خود را به صنعت غذایی توسعه داد و شرکت مهرام را بنیان گذاشت، یکی از برترین شرکت های صنعت غذایی در کشور که ثروت عظیمی را برای وی به ارمغان آورد.

فاطمه مقیمی

سیده فاطمه مقیمی یک شخصیت برجسته در حوزه کارآفرینی و مدیریت بازرگانی ایران است. او متولد شهر رشت بوده و در تهران زندگی می کند و دارای تحصیلات عالی در چندین زمینه مرتبط است. وی دارای لیسانس در بخش مدیریت بازرگانی و راه و ساختمان است، و علاوه بر آن دارای فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش به تحول است. همچنین، او دارای مدرک دکترای (DBA) مارکتینگ است و در حال حاضر دانشجوی دکتری تخصصی (PhD) در زمینه کارآفرینی بین الملل است.

در عین حال، مقیمی فعالیت‌های حرفه‌ای گسترده‌ای را نیز انجام داده است. وی مدیرعامل شرکت حمل و نقل بین المللی و کشتیرانی سدیدبار است، که از سال 1358 تا به حال در آن فعالیت داشته است. همچنین مقیمی به همراه مهدی ها, نویسنده کتاب با عنوان “اقتصاد مقاومتی” است.

وی موسس و مدیر عامل یک شرکت حمل و نقل بین الملل است و در کارگروه های مرتبط با موضوع حمل و نقل همکاری های زیادی داشت و از این راه به ثروت هنگفتی رسیده است.

افراد فقیری که ثروتمند شدند (افراد خارجی)

هارولد هام (Harold Hamm)

هارولد هام یکی از میلیاردرهای دنیا با ۱۸ میلیارد دلار دارایی که در صنعت نفت و گاز سرمایه‌گذاری می‌کند. او در خانواده فقیری به دنیا آمد که 12 خواهر و برادر هم داشت. هارولد از کودکی مجبور بود که کار کند تا بتواند شکمش را سیر کند. پنبه‌زنی و کار در پمپ بنزین کارهایی بودند که او در کودکی به آنها مشغول بود. او از طریق کار در پمپ بنزین، با یکی از مدیران بخش انرژی آشنا شد و توانست در اداره کاری ساده‌ای بگیرد. هم‌زمان هم کار می‌کرد و هم به تحصیل مشغول بود و سخت تلاش می‌کرد تا توانست به یکی از مدیران شرکت تبدیل شود و امروزه از بزرگ‌ترین مدیران انرژی در آمریکا و دنیا محسوب می‌شود.

اُپرا وینفری (Oprah Winfrey)

خانم وینفری یکی از بزرگ‌ترین خیرین سیاه‌پوست در ایالات متحده آمریکا است که جزو ۱۰۰ فرد تأثیرگذار در دنیا به شمار می‌آید و ۳ میلیارد دلار دارایی خالص او تخمین زده شده است. خانم وینفری را می‌توان جزو افراد معروفی به شمار آورد که تقریبا از هیچ و فقر کامل شروع کرده اند.. او علاوه بر این که در فقر مطلق زندگی می‌کرد، بارها مورد آزار و اذیت نیز قرار گرفته بود. دوران کودکی‌اش را نزد مادربزرگش و در فقر گذراند به طوری که خانواده حتی توان خرید لباس برای او را نداشتند و اپرا بیشتر اوقات گونی می‌پوشید. اپرا از خانه فرار کرد و بی‌خانمان شد، او هر نوع سختی را تحمل کرد اما دست از رویاهایش نکشید.
خانم وینفری به نویسندگی علاقه زیادی داشت و هم‌زمان با کار نویسندگی به صورت پاره وقت در یک ایستگاه رادیویی مشغول به کار شد. توانست در مسابقه زیبایی، مقام کسب کند. در ۱۹ سالگی نیز توانست اجرای آزمایشی یک برنامه رادیویی را به عهده گیرد. اما زمانی که یک برنامه تلویزیونی به نام «اپراشو» را اجرا کرد به شهرت رسید و مخاطبان بسیاری را جذب خود نمود. اپرا نه تنها امروز علاوه بر این که یک فرد بسیار ثروتمند و مشهور است، با کارهای انسان دوستانه‌اش، به نمادی از بخشش نیز شناخته می‌شود.

در این صفحه زندگینامه خانم وینفری گفته شده است:

اپرا وینفری (Oprah Winfrey) در 29 ژانویه‌ی سال 1954 در آمریکا به دنیا آمد. اپرا وینفری دوران کودکی خود را در کنار مادرش گذراند و از نوجوانی پیش پدرش رفت. او در مصاحبه‌های مختلف گفته که پدرش تأثیر بسیار زیادی بر زندگی او گذاشته است. اپرا وینفری کار رسانه‌ای را در 19سالگی و با خبرنگاری شبکه‌ی محلی CBS آغاز کرد. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه تنسی در سال 1976، خبرنگار و مشاور شبکه‌ی خبری ABC شد.

هاوارد شولتز (Howard Schultz)

رئیس شرکت استار باکس آقای شولتز است که ارزش شرکت او به ۸۵ میلیارد دلار می‌رسد و در ۷۳ کشور دنیا، ۲۳۰۰۰ شعبه دارد. این تاجر موفق جزو فقیرترین افرادی است که به ثروت فراوانی رسید. او خانواده‌ای فقیر داشت و پدرش راننده کامیون بود اما او دلش نمی‌خواست مانند پدرش شود. آقای شولتز هم درس می‌خواند و هم در یک شرکت قهوه سازی کار نیمه‌وقت انجام می‌داد. او توانست با نگاه خلاقانه خود در صنعت قهوه، استارباکس را بنیان‌گذاری کند.

رالف لورن (Ralph Lauren)

رالف لورن طراح مد و زیبایی و صاحب یکی از بهترین برندهای دنیا به نام پولو، است. سرمایه آقای لورن معادل ۷ میلیارد دلار است. خانواده او از بلاروس به آمریکا مهاجرت کرده بودند و پدر او نقاش ساختمان بود. رالف از نوجوانی مجبور بود کار کند تا بتواند برای خودش لباس بخرد. او به دانشگاه هم رفت اما به دلیل فقر مجبور به انصراف از دانشگاه شد. چندی بعد توانست در فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک آمریکا (برادران بروکز) مشغول به کار شود و بعد یک فروشگاه کراوات با یک حامی مالی راه‌اندازی کرد. او کراوات‌هایی که شخصاً آن‌ها را طراحی کرده بود تحت نام برند «پولو» ارائه می‌داد. به همین ترتیب توانست به تدریج خط تولید لباس‌های ورزشی، پوشاک بانوان، آقایان و کودکان را راه‌اندازی کند.

لری الیسون (Larry Ellison)

الیسون مدیرعامل شرکت اوراکل، یکی از غول‌های صنعت کامپیوتر با ۶۰ میلیارد دلار دارایی خالص است. او در خانواده‌ای بسیار فقیر به دنیا آمد به طوری که نتوانستند از شدت فقر سرپرستی او را به عهده بگیرند. به همین جهت او را نزد دایی‌اش سپردند که او نیز ورشکست شد. الیسون دوران کودکی و نوجوانی بسیار سختی را گذراند و به سختی در دانشگاه قبول شد. اما به دلیل عملکرد ضعیفش از دانشگاه اخراج شد.

ولی آقای الیسون در طول همان مدت کم در دانشگاه، توانست برنامه‌نویسی را یاد بگیرد و به صورت پروژه‌ای برای دیگران کار می‌کرد. او فرد بسیار خلاقی در زمینه کاری خود بود و در شرکتی کار می‌کرد که رقیب مستقیم سونی به شمار می‌آمد. در این شرکت او روی پروژه‌ای کار کرد که سبب شد شرکت رقیب را در زمینه‌هایی خاص، شکست دهد. او نام پروژه‌اش را اوراکل گذاشت و پس از مدتی، شرکت خود را به همین نام تأسیس کرد که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دنیا به حساب می‌آید.

شلدون ادلسون (Sheldon Adelson)

آقای ادلسون یکی از معروف‌ترین هتلداران جهان با ثروتی در حدود ۳۵ میلیارد دلار است که در خانواده‌ای فقیر زندگی می‌کرد. پدرش راننده تاکسی بود ولی ادلسون هوش مالی خوبی داشت زیرا از سنین پایین می‌دانست از زندگی چه می‌خواهد. به طوری که با همان سن کم شروع به فروش لوازم آرایشی کرد. او به دانشگاه رفت اما ترک تحصیل کرد. او توانست از بازارهای مالی و همچنین سرمایه‌گذاری روی تورهای چارتری، سرمایه خوبی جمع کند اما پس از مدتی ورشکست شد. تلاش کرد و دوباره سرمایه‌اش را به دست آورد اما این بار در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کرد و کسب‌وکار اصلی خود هتلداری را آغاز نمود.

آلان گری (Alan Gerry)

آلان گری بیش از ۳ میلیارد دلار دارایی خالص دارد. او نیز جزو افرادی که در خانواده‌های فقیر به دنیا آمدند و ثروتمند شدند به شمار می‌آید. آلان گری در سنین جوانی یک تعمیرکار تلویزیون و آسانسور بود. اما قدرت مذاکره و ایجاد روابط از بزرگ‌ترین نقاط قوت آقای گری بود که توانست با اینکه تعمیرکار ساده بود، ۷ تاجر بزرگ را برای سرمایه‌گذاری مجاب نماید و مدیریت آنها را خود انجام دهد. همچنین آقای گری پایه‌گذار بسیاری از صنایع در آمریکا محسوب می‌شود. به طوری که او اولین فردی بود که اپراتور کابلی برای استقرار کابل فیبر نوری به کار برد.

جان پل دخوریا (John Paul DeJoria)

جان پل دخوریا یک کارآفرین برتر با حدود ۴ میلیارد دلار ثروت است که در زمینه تولید محصولات آرایشی فعالیت دارد. او هم در خانواده ای فقیر زندگی می‌کرد اما ذهن ثروتمندی داشت. او در نه سالگی برای گذارن زندگی کارت پستال و روزنامه می‌فروخت. پس از مدتی به دلیل مشکلات خانوادگی به نواخانه فرستاده شد. اما او سخت تلاش می‌کرد و در مجله تایم به عنوان بازاریاب استخدام شد. سپس به شرکتی درزمینهٔ محصولات آرایشی رفت و متوجه شد که محصولاتی که مردم به آن نیاز دارند را هیچ شرکتی ارائه نمی‌دهد. جالب اینجا بود که او با عنوان کردن این موضوع از شرکت اخراج شد. اما او با گرفتن وامی به ارزش ۷۵۰ دلار، شروع به تولید همان محصول را کرد و توانست با بازاریابی، خیلی زود تولیداتش را چند برابر کند.

جی کی رولینگ (J.K. Rowling)

خانم جی کی رولینگ نویسنده کتاب‌های هری پاتر است که زندگی‌اش در فقر می‌گذشت و جزو معدود زنان موفق و ثروتمندی است که فقر مطلق را تجربه کرده اند.. او ذهن خلاقی داشت و توانست در سن شش سالگی، اولین کتابش را بنویسد. در سنین نوجوانی زندگی بسیار سختی داشت اما در همان زمان‌ها بود که ایده هری پاتر در ذهنش شکل گرفت و بعدها نوشتن آن را آغاز نمود. به طوری که توانست بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه از کتاب‌های خود را در بازار کتاب جهان به فروش برساند.

در این صفحه زندگینامه خانم جی کی رولینگ گفته شده است:

جی کی رولینگ هم مثل بسیاری از نویسندگان دیگر از کودکی به نوشتن علاقه داست. گاهی هم می‌نوشت اما اوایل نوشته‌های خوبی برای ارائه نداشت. او از همین دوره به نام خانوادگی پاتر علاقه‌ی خاصی داشت. داستانی که از کودکی او بسیار مشهور شده است این است که زمانی که رولینگ 6 سال داشت یک داستان کوتاه درباره‌ی یک خرگوش نوشت و نام آن را خرگوشی به نام خرگوش گذاشت. مادر رولینگ بعد از خواندن این داستان از دخترش تعریف کرد و رولینگ در جواب به مادرش گفت «پس بیا چاپش کنیم». رولینگ سال‌ها بعد درباره‌ی این خاطره گفت است که نمی‌دانم این حرف از کجا به ذهنم رسید واقعاً عجیب بود.

لئوناردو دل وکیو (Leonardo Del Vecchio)

کودکی او در پرورشگاه گذشت و شرایط سختی را گذراند. دل وکیو بعدها در یک شرکت ساخت فریم‌های عینک، مشغول به کار شد و سپس توانست در سن 23 سالگی وارد مقوله مدلینگ شود و کار خود را توسعه دهد. او در کنار کار مدلینگ به ساخت عینک هم مشغول بود و این زمینه را ترک نکرد. از همین رو امروز دل وکیو یکی از بزرگ‌ترین برندهای عینک به نام ری. بن و اوکلی را از آن خود کرده است.

 

دو وون چانگ 

دو وون چانگ یک مهاجر کره‌ای بود که برای پیدا کردن کار به کشور آمریکا مهاجرت کرد. او به کارهای سختی مشغول بود تا بتواند برای امرارمعاش زندگی‌اش درآمدی داشته باشد. زمانی که در یک پمپ بنزین مشغول به کار بود، از تمام مشتریان ثروتمند خود درباره شغلشان می‌پرسید و متوجه شد که اکثر آن‌ها در حوزه پوشاک فعالیت می‌کنند. به همین سبب کارش را رها کرد و در یک فروشگاه لباس فعالیتش را ادامه داد. او سخت تلاش کرد تا بتواند پولی را پس‌انداز کند و یک فروشگاه برای خود دایر کند. او با تلاش بسیار شعبه‌های فراوانی را نیز در آمریکا باز کرد و اکنون بیش از3 میلیارد دلار ثروت دارد.

رومان آبراموویچ

رومان آبراموویچ در جنوب روسیه در خانواده‌ای فقر متولد شد. او توسط عمو و دیگر اعضای خانواده‌اش بزرگ شد. رومان آبراموویچ در مسکو به تحصیل پرداخت و یک شرکت کوچک مربوط به اسباب‌بازی‌های پلاستیکی داشت. او کم‌کم وارد تجارت نفت شد و در آن صنعت به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرد و به تدریج توانست بزرگ‌ترین کمپانی نفت را از آن خود کند.

ثروتمندترین افرادی که فقیر به دنیا آمده اند
زندگینامه افراد ایرانی فقیری که ثروتمند شدند

مزیت کسب اطلاعات در مورد افراد فقیری که ثروتمند شدند چیست؟

مزیت کسب اطلاعات در مورد افراد فقیری که به ثروت رسیدند، عبارت است از:

 1. الهام‌بخشی: داستان‌های موفقیت افراد فقیری که ثروتمند شدند، می‌توانند به عنوان منبعی از الهام و انگیزه برای دیگران عمل کنند. آنها نشان می‌دهند که با تلاش، اراده و استفاده از فرصت‌های مناسب، هر کسی می‌تواند به موفقیت و ثروت دست یابد.
 2. راهبردهای موفقیت: اطلاعات درباره تجربیات و راهبردهای افرادی که از فقر به ثروت رسیدند، می‌تواند به دیگران کمک کند تا از اشتباهات آنها یاد بگیرند و راه‌های موفقیت را در زندگی خود اعمال کنند. این اطلاعات می‌توانند به عنوان راهنمایی و راهبرد در تلاش برای بهبود وضعیت مالی و اقتصادی خود عمل کنند.
 3. تغییر نگرش: داستان‌های افراد فقیری که به ثروت رسیدند، می‌توانند نگرش افراد را نسبت به پول و ثروت تغییر دهند. آنها نشان می‌دهند که ثروتمند شدن یک هدف قابل دستیابی است و هیچ‌کس از رسیدن به موفقیت محروم نیست. این اطلاعات می‌توانند به افراد کمک کنند تا با اعتماد به نفس بیشتری به سوی رسیدن به ثروت و موفقیت حرکت کنند.
 4. ارتقای مهارت‌ها: اطلاعات درباره موفقیت افراد فقیری که به ثروت رسیدند، می‌تواند به افراد کمک کند تا مهارت‌های مورد نیاز برای رسیدن به ثروت را تقویت کنند. این اطلاعات می‌توانند به عنوان راهنمایی در زمینه مدیریت مالی، سرمایه‌گذاری، کسب و کار و استفاده بهینه از فرصت‌ها عمل کنند.

What is the advantage of learning about poor people who became rich?

رازهای افراد فقیری که ثروتمند شدند چیست؟

در داستان افراد فقیری که ثروتمند شدند همیشه یک هدف بلندمدت دیده می شود که ممکن است برای رسیدن به آن، سال‌ها زمان صرف شود. اما برخی از افراد با رعایت راه‌های مناسب، موفق به کسب ثروت شده‌اند. در زیر چند راهکار موفقیت‌آمیز افراد فقیری که ثروتمند شدند آمده است:

 1. ارتقای مهارت‌ها: بسیاری از افراد ثروتمند، مهارت‌های خود را تقویت کرده و در زمینه‌هایی که به آن‌ها علاقه دارند، تخصص پیدا کرده‌اند. برای ارتقای مهارت‌ها، می‌توانید به دوره‌های آموزشی، کتاب‌ها، ویدئوها و مشاوره‌های تخصصی و تجربیات دیگران روی آورید.
 2. ریسک‌پذیری: در کارآفرینی و سرمایه‌گذاری، ریسک‌پذیری می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت به ثروت برسید. برای این کار، باید به دنبال فرصت‌های خلاقانه و جدید باشید و به مصرف مالی خود نظارت داشته باشید.
 3. شروع کسب و کار: شروع کسب و کار، می‌تواند به شما کمک کند تا به طور قابل توجهی درآمد خود را افزایش دهید و در نتیجه، ثروت خود را دستیابی کنید. برای شروع کسب و کار، می‌توانید به ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در کارآفرینی خود روی آورید و با استفاده از منابع موجود، درآمد خود را افزایش دهید.
 4. ایجاد شبکه ارتباطی: ایجاد شبکه ارتباطی و بهره‌گیری از آن، می‌تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار خود موفقیت یک قدم جلوتر باشید. با ایجاد شبکه ارتباطی، می‌توانید از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید و به دنبال فرصت‌های جدید باشید.
 5. توجه به بازار: توجه به بازار و نیازهای مشتریان، می‌تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار خود موفقیت بیشتری داشته باشید. برای توجه به بازار، می‌توانید به تحقیق و مطالعه در زمینه رفتار مصرف‌کنندگان و نیازهای آن‌ها، و همچنین توجه به رقبا و شرکت‌های بازار خود روی آورید.چطور با تحلیل رقبا درآمد خود را دو برابر کنیم؟ صوت زیر راهکار هایی را در این باره به شما پیشنهاد میدهد.
 6. مدیریت مالی: مدیریت مالی درست، می‌تواند به شما کمک کند تا در زمینه کسب و کار و سرمایه‌گذاری بهتر از عمل کنید. برای مدیریت مالی، باید به دنبال کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد‌ها باشید و به بهبود رویه‌های مالی خود بپردازید.
 7. تمرکز و پشتکار: تمرکز و پشتکار در کسب و کار و سرمایه‌گذاری، می‌تواند به شما کمک کند تا به دنبال اهداف خود بروید و برای رسیدن به آن‌ها بدون توقف تلاش کنید.
 8. ارتباط با مربیان و مشاوران: برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار و سرمایه‌گذاری، می‌توانید به دنبال مربیان و مشاوران تجربی و موفق باشید و از تجربیات آن‌ها بهره‌مند شوید.
 9. توسعه شبکه ارتباطی: در کسب و کار، داشتن شبکه ارتباطی وسیع می‌تواند به شما کمک کند تا بازار خود را گسترش دهید و موفقیت بیشتری داشته باشید. برای توسعه شبکه ارتباطی، می‌توانید به ارتباط با مشتریان، رقبا، مشاوران، مربیان، شریکان و صنایع مرتبط با کسب و کار خود روی آورید.
 10. ایجاد برند: ایجاد برند و شناخته شدن در بازار، می‌تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار خود موفقیت بیشتری داشته باشید. برای ایجاد برند، می‌توانید به تحقیق در زمینه نیازهای مشتریان، طراحی لوگو و بسته‌بندی، تولید محتوای با کیفیت، تبلیغات و بازاریابی مناسب و همچنین شناخت مزایای خاص کسب و کار خود روی آورید.
 11. تلاش برای بهبود محصول: بهبود محصول و ارائه محصولات با کیفیت و خلاقانه، می‌تواند به شما کمک کند تا در بازار رقابتی به موفقیت بیشتری دست یابید. برای بهبود محصول، می‌توانید به نظرات و انتقادات مشتریان، تحقیق در زمینه رقبا و شرکت‌های مشابه، توسعه فناوری‌های جدید و همچنین آزمایش محصولات جدید و متنوع روی آورید.
 12. توسعه و مدیریت تیم: داشتن تیمی مجرب و قابل اعتماد، می‌تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار خود، بهتر و موفقیت‌آمیزتر عمل کنید. برای توسعه و مهارت مدیریت تیم، می‌توانید به انتخاب نیروهای با تجربه و مهارت، آموزش و ارزیابی عملکرد، ایجاد روابط مؤثر و همکاری درونی، و همچنین توسعه فرهنگ سازمانی و ارزش‌های کسب و کار خود روی آورید.Team development and management
 13. ایجاد روابط مؤثر با شرکای تجاری: در کسب و کار، داشتن روابط مؤثر با شرکای تجاری، می‌تواند به شما کمک کند تا در زمینه تأمین مواد اولیه، توسعه فناوری، بازاریابی و فروش، بهبود عملکرد کسب و کار خود داشته باشید. برای ایجاد روابط مؤثر با شرکای تجاری، می‌توانید به تحقیق و بررسی در زمینه شرکای تجاری، برقراری ارتباطات مؤثر و صمیمی، ایجاد روابط مستدام و برای هر شریک تجاری برنامه‌های مشترک و مناسبی تعیین کنید.
 14. استفاده از فناوری‌های نوین: استفاده از فناوری‌های نوین، می‌تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار خود به بهبود عملکرد، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها دست یابید. برای استفاده از فناوری‌های نوین، می‌توانید به تحقیق و بررسی در زمینه فناوری‌های جدید، ایجاد برنامه‌های آموزشی برای تیم خود، ایجاد نرم‌افزارهای متناسب با کسب و کار خود و همچنین مشارکت در پروژه‌های فناوری روی آورید.
 15. توسعه بازار خارجی: توسعه بازار خارجی، می‌تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار خود، به بازارهای جدید دست یابید و درآمد بیشتری کسب کنید. برای توسعه بازار خارجی، می‌توانید به تحقیق در زمینه بازارهای جدید، ایجاد برنامه‌های بازاریابی و تبلیغات مناسب، ایجاد شبکه توزیع در کشورهای مختلف و همچنین توسعه محصولات مناسب برای بازارهای خارجی روی آورید.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی زندگی نامه افراد ثروتمند پرداختیم، رسیدن به ثروت رویایی دست نیافتنی نیست. زندگی این افراد مملو از مشکلات و شکست‌های مختلفی بود که هیچ‌گاه آنها را متوقف نکرد. مهمترین نکته‌ای که می‌توان گفت این است که همه افراد ثروتمند تاریخ، به خودشان اعتماد داشتند.

آن‌ها چه زمانی که شکست خوردند و چه زمانی که به موفقیت رسیدند، می‌دانستند که انسان ارزشمندی هستند. به همین جهت سوار بر مشکلات زندگی و بی‌پولی، به توانایی‌های خود اعتماد کردند و سخت تلاش کردند. انسان‌های ثروتمندی که فقیر بودند می‌دانستند که در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمده‌اند و دست خودشان نبوده، اما این را هم فهمیده بودند که قرار نیست تا آخر عمرشان به همین شرایط ادامه دهند.

سوالات متداول

چه ویژگی‌هایی می‌توانند باعث موفقیت در زندگی شوند؟

ویژگی‌هایی مانند تلاش، پشتکار، ایمان، ایده‌آل‌گرایی، خلاقیت، قابلیت انطباق، تحمل شکست، هوش و هوشمندی، انگیزه و رهبری می‌توانند باعث موفقیت در زندگی شوند.

چه راهکارهایی می‌تواند به افراد فقیر در کسب و کار کمک کند؟

راهکارهایی مانند آموزش و پرورش، شروع کسب و کار کوچک، یادگیری مهارت‌های جدید، تلاش و پشتکار، ارتباط با افراد موفق، استفاده از فرصت‌هایی مانند برنامه‌های حمایتی و اعطای وام‌های کم‌بهره و پایین‌بست می‌توانند به افراد فقیر در کسب و کار کمک کنند.

چه عواملی می‌توانند باعث موفقیت در کسب و کار شوند؟

عواملی مانند برنامه‌ریزی موفق، مدیریت مالی درست، پیگیری هدف‌های مشخص، خلاقیت و نوآوری، رهبری قوی، تحلیل بازار، تجربه و دانش فنی، توانایی ارتباطات و برقراری روابط عمومی مؤثر می‌توانند باعث موفقیت در کسب و کار شوند.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 پاسخ

 1. سلام حسین حسنی هستم خیلی نکاتتون عرزشمندوحیاطی بود. من هم دنبال موفقیت هستم.عزیزان! فقط وفقط. با تلاش و زحمت باید تروت به دست آورد، حتی اختلاس ر هم با هزاران تلاش و زحمت البته جنبه منفی اش،، ثروت به دست می آورد،،، ضمنا اکثر ثروتمندان ایران و جهان همگی با زحمت مثبت، تروتمند شدند،،،،، استثنا در همه چیز، ازجمله ثروتمند شدن هم هست،،،،

 2. فوق العاده ادم امیدواری بودم هستم توشرایط دشوار ، خیلی هم فقرو خوشی سختی هرچیزیو تحمل کردم، میدونم خیلیا تو کشورم خارج از کشور این شرایطو تحربه کردن و میکنن، همه ی این ذهنیتایه مثبتم داشتم، الان میفهمم رویاست، از قبل مشخص شدست، بعلاوه هرچیزی به وقتش، هیچ اشکالی نداره دیروزودش، نمخام سه چهارسال دیگم همین مدلی بگذره ، تو وضعیت انقلابی بیماری ، دیگه نه ایده ای دارم نه فرقی میکنه، خب خوبه عالیه رفاه امنیت اسایش ارامش ،اینو برا همه میخام، چه ارزوی باطلی، خب براخودمم میخام تا من خوب نباشه حالم تا تو خوب نباشه حالت نمتونی حال بقیم خوب کنی ، پول نعمتو برکتیه که میتونی خودتو بقیرو باش خشحال خوشبخت سالم زیبا و… کنی، الان اینجا تو این وضعیت در حد امرار معاشتم شده رویا، میخابیم واقعیتایه تلخو فراموش کنیم، خابمون نمبره دیووونه میشیم، درد میکشیم، نه جای موندنه نه پای رفتن، بدجور زندگی سخت شده،بدجور، هزاربارم تقاص پس بدی دست بردار نیس، هم هممون بدیم هم خوب! حتی نمشه توضیحش داد چه کابوسه بدی، چیکار باید کنیم؟! روانی شدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود

آیا می‌خواهید درآمد بیزینس خود را ۳ برابر کنید؟

برای دریافت آموزش رایگان بیزینس پولساز دکتر کاویانی روی دکمه دریافت دوره بزنید