چگونه کمتر کار کنیم بیشتر پول دربیاریم؟

چگونه کمتر کار کنیم بیشتر پول دربیاریم؟چگونه کمتر کار کنیم بیشتر پول دربیاریم؟

آیا میدانستید راه‌هایی برای کار کمتر پول بیشتر وجود دارد؟ نکند شما هم از جمله افرادی هستید که باور دارید باید ساعت‌های بیش‌تری کار کرد تا پول بیش‌تر به‌دست آورد؟ این باور به شدت در من هم وجود داشت، تا زمانی که اطرافم پر شد از کارآفرینان موفقی که با قرار دادن سیستم‌هایی در محل کارشان، با حضور یا بدون حضورشان در آن جا، کسب و کارشان رشد می‌کرد.

 

من با کیفه داترت، صاحب یکی از برترین نمایندگی‌های بیمه‌ی آل استیت در کشور، صحبت کردم. او گفت از هفته‌ای ۱۱۰ ساعت کار کردن به دفتری رفت که دو یا سه روز در ماه کار می‌کرد _ و پول بیش‌تری هم از قبل در می‌آورد.

او می‌گوید این تغییر از زمانی آغاز شد که داشت وسایلش را برای یک سفر کاری جمع می‌کرد و دخترش از او خواهش می‌کرد که در خانه بماند. مثل همه‌ی پدر و مادرها، او به دخترش توضیح داد باید کار کند تا او هم بتواند در آسایش باشد و بازی کند، از خانه‌ی زیبایش لذت ببرد، و تعطیلات را به خوبی سپری کند. کیفه می‌گوید پاسخی که دخترم در آن لحظه گفت همه چیز را عوض کرد.

او گفت: “بابا، هیچ کودوم از اینا برام مهم نیست، فقط می‌خوام پیش تو باشم.”

مطلب مرتبط: کارمندان سوئدی : بهره وری بیشتر ،کار کمتر، تجربه‌ی موفق

تا به حال احساس کرده‌اید لحظات واقعا مهمی را از دست می‌دهید؟ برای کیفه، زمانش رسیده بود که اولویت‌هایش را دوباره ارزش‌یابی کند و سیستم‌هایی را در محل کارش قرار داهد تا کسب وکارش با حضور یا بدون حضور او بچرخند.

همچنین بخوانید:  رمز ثروتمند شدن در تمرکز روی آن است

در زیر چهار نکته را می‌آوریم که با آنها شما هم می‌توانید با کار کمتر پول بیشتر در بیاورید:

۱. قانون “اگر”.

اهداف و شیوه‌ی زندگی‌تان را مشخص کنید. می‌خواهید چقدر پول در بیاورید؟ می‌خواهید چه جایگاهی در کسب و کارتان داشته باشید؟ حالا، افرادی را تصور کنید که درحال‌حاضر در همان جایگاه قرار دارند. کاری که آنها می‌کنند چه تفاوتی با شما دارد؟ چه وظایفی را درحال‌حاضر انجام می‌دهید که آنها به دیگران واگذار می‌کنند؟

برای بازی‌کردن، طوری عمل کنید که “اگر” اکنون در آن جایگاه بودید، عمل می‌کردید. یک توصیه، استخدام دستیار است. ممکن است با خودتان فکر کنید “نمی‌توانم از پس هزینه‌های دستیار بر بیایم”، من شما را با این پرسش به چالش می‌کشم که وقت‌تان چقدر ارزش دارد؟ امروزه، می‌توانید دستیاران بین‌المللی مجازی استخدام کنید که به ازای ساعتی ۳ دلار کار می‌کنند(یا به ازای حداقل دستمزد در ایالات ‌متحد امریکا). اگر فکر می‌کنید ارزش وقت‌تان بیش‌تر از مجموع این هزینه‌ها نیست، پس احتمالا نمی‌توانید کارآفرین خوبی باشید.

۲. بر فعالیت‌های پُر درآمد و تأثیرگذار تمرکز کنید.

همه‌ی ما ۲۴ ساعت در روز وقت داریم، با این حال چه‌طور برخی افراد کارهای بسیاری بیش‌تری از ما در همین زمان انجام می‌دهند؟

آیا آنها قدرتی فراانسانی دارند که من و شما نداریم؟

خیر، آنها فقط درک کرده‌اند چه‌طور در زمان کم‌تر، پول بیش‌تری به‌دست بیاورند. از خودتان بپرسید، “چه فعالیت‌های پردرآمد و تأثیرگذاری را می‌توانم برای پیشرفت کسب و کارم انجام دهم؟” سپس این فعالیت‌های مشخص را اجرا کنید تا کارهای مطلوب‌تان به انجام برسد. اجازه ندهید تا زمانی که وظایف مشخص‌شده‌تان را انجام نداده‌اید، کنترل‌تان به‌دست شخص دیگری بیفتد.

همچنین بخوانید:  مثلث درآمدزایی از مهارت!

مطلب مرتبط: ۱۲ روش که در کنار شغل تمام وقت پول بیشتری به دست بیاورید

۳. اطراف‌تان را با مشاوران عالی احاطه کنید.

کارآفرین مرحوم، جیم ران می‌گفت: “شما میانگین پنج نفری هستید که بیش‌ترین وقت را با آنها می‌گذرانید. این پنج نفر چه کسانی هستند؟ آیا همان طور زندگی می‌کنند که شما می‌خواهید زندگی کنید؟ اگر نه، شما و چشم‌اندازهای‌تان چه می‌شوید؟”

اگر می‌خواهید کسب و کارتان را به سطح بالاتری برسانید و وقت آزادتری داشته باشید، اطراف‌تان را با مشاورانی احاطه کنید که سبک زندگی مدنظر شما را دارند و می‌توانند در مسیر پیشرفت، هدایت‌تان کنند. یکی از مشاوران من، مارک آنتونی، می‌گوید “خیلی سخت است برچسب روی جعبه را بخوانید، وقتی درون آن هستید.” افراد کمی هستند که به آینه نگاه ‌کنند، خودشان را بینند و انتقادهای سازنده‌ای از خودشان بکنند.

۴. پیوسته و روزانه تمرین خودبهبودی یا خودریکاوری داشته باشید.

ذهن‌تان بزرگ‌ترین سرمایه‌ی شما است تا وقتی که بدانید چه‌طور به گونه‌ای مناسب از آن بهره بگیرید. بعضی از موفق‌ترین کارآفرینان، برنامه‌ی روزانه‌ی خودبهبودی دارند. ۳۰ دقیقه‌ی شروع روز و ۳۰ دقیقه‌ی پایان روزتان را به نکات مثبتی اختصاص دهید که ذهن‌تان را باز می‌کند و مجموعه‌ی مهارت‌های‌تان را ارتقاء می‌دهد. کسب و کارتان تا جایی رشد می‌کند که شما امکانش را فراهم می‌کنید، و این رشد با شما شروع می‌شود.

شما به دنیای کارآفرینی آمدید تا وقت آزاد بیش‌تری داشته باشید. این ۴ نکته را به کار گیرید تا آزادی که همه به دنبالش هستند، دیگر رویای شما نباشد.

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی

دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود