10 نکته مهم برای شروع استارتاپ

۱۰ نکته مهم برای شروع استارتاپ

 ۱۰ نکته مهم برای شروع استارتاپ

 ۱۰ نکته مهم برای شروع استارتاپ

همه ی ما آرزوهای زیادی در سر داریم که شاید بخش عظیمی از آن به مقدار دارایی ها بازخواهد گشت، هر روز که جلوتر میرویم با وضع بیکاری بیشتر دست و پنجه نرم خواهیم کرد و از این رو افراد با مقدار کم و زیاد سرمایه ای که در دست دارند به فکر ایجاد کسب و کار خواهند افتاد.

اما لازمه ی ایجاد کسب و کار چیست؟ آیا تنها داشتن پول، انگیزه و ایده کافی است؟ شما در ابتدای راه باید نکاتی ریز ولی قابل اهمیت را مد نظر قرار دهید که در ادامه به آنها پرداخته ایم.

 

۱- شناسایی کامل از مقدار توانایی ها و کسب و کار

اولین و مهم ترین نکته که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند درک کامل از کار است، باید بدانید دقیقا چه خدماتی را به مشتری عرضه می کنید و خودتان در این راه چه نقشی خواهید داشت و از پس آن برخواهید آمد یا خیر؟

 

۲- مقدار هزینه ها را دقیق حساب کنید

در ابتدای راه اگر پول زیادی داشته باشید شاید اصلا به فکر کسب و کار جدید نیافتید پس حتما دارای سرمایه ی اندکی هستید که باید آن را با برنامه ریزی دقیق پیش ببرید و از هزینه های اضافی تا حد امکان کاسته و سرمایه اضافی را صرف شکست های احتمالی کنید.

 

۳- سعی نکنید قوانین را دور بزنید

در ابتدای راه شاید در بعضی از موارد به خودتان بگویید راه میانبری نیز وجود دارد اما حقیقت این است در ابتدای کار هیچ راه میانبری وجود ندارد شما باید تمام جوانب را قدم به قدم در نظر بگیرید و از قوانین کسب و کار به خوبی تبعیت کنید.

 

 

۴- برنامه ریزی دقیق داشته باشید

قبل از اینکه وارد حیطه ی عمل شوید باید تمام جزییات را بر روی کاغذ آورید و بر روی آن ها مطالعه داشته باشید هر قدر دقیقتر بتوانید کار خود را بشناسید و برای آن برنامه ریزی داشته باشید احتمال شکست شما در ابتدای کار پایین تر خواهد آمد، این را نیز در نظر داشته باشید که برنامه ریزی دقیق به معنی شکست نخوردن نیست و همیشه راه هایی پیش بینی نشده در مسیر کسب و کار وجود خواهد داشت.

 

 

۵- رقیبان خود را بشناسید

شناخت رقیبان در حوزه ی کسب و کار علاوه بر بدست آوردن اطلاعات کاری و پیش بینی های سوددهی به شما کمک خواهد تصمیمات بزرگی بگیرید و به نوعی شکست ها و پیروزی هایشان را سرلوحه کار خود قرار دهید.


۶- برای بازاریابی برنامه ریزی خوبی را در نظر بگیرید

بدون تبلیغ و ایجاد فضای تعامل بین مشتری و کسب و کار انتظار فروش بالا را نداشته باشید، از قبل برنامه هایی را برای این مرحله پیش بینی کنید که از آن ها می توان به بازاریابی خدماتی اشاره کرد که در ابتدای کار می تواند چند مرحله شما را رو به جلو پیش ببرد.

 

۷- نام تجاری مناسب

نام تجاری شما می تواند بهترین نشان برای شناسایی کسب و کارتان باشد و به نوعی بهترین صفت تجارتی که در آن مشغول هستید . سعی کنید نامی کوتاه و زیبا انتخاب کنید تا تمام قشر جامعه به راحتی از آن استفاده کنند.

 

۸- لوگوی زیبا داشته باشید

همانقدر که نام تجاری برای کسب و کارتان مهم است لوگو نیز اهمیت دارد زیرا چشم انسان ها اولین منطقه از بدن است که به سرعت تحت تاثیر اطرف خود قرار می گیرد، پس هر قدر لوگوی شرکت شما بتواند بیشتر جلب توجه مثبت داشته باشد برای شما نیز بهتر خواهد بود.

 

 

۹- از تجهیزات اضافی بپرهیزید

ساده ترین کاری که می توانید در جهت پیشرفت انجام دهید کم نگه داشتن هزینه ها می باشد و برای اینکار لازم است فقط خودتان با امکانات اولیه به عنوان مثال یک لپ تاپ شروع کنید تا بتوانید از پیشرفت کار مطمین شوید و از سود حاصله در صورت نیاز می توانید تجهیزات مورد نیاز را داشته باشید.

 

۱۰- نظم کاری داشته باشید

اینکه مدیریت یک پروژه را برعهده دارید و ساعت کاری دست خودتان است دلیل بر دیر انجام دادن یا کم کاری نمی شود، خودتان را مکلف انجام یکسری کارهای روزانه کنید، سر وقت به کار مشغول شوید و هر روز حداقل هایی را برای انجام کار در نظر بگیرید و حتما آن ها را انجام دهید.

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود