11 راز پولدار شدن افراد میلیاردر که شما به آن عمل نمی کنید!

یکی از آرزوهای مشترک در بین تمام مردم جهان این است که پولدار شوند. پولدار شدن آرزویی دست نیافتنی نیست؛ اما برای اینکه بتوانید در این مسیر قرار بگیرید باید با رازهای پولدار شدن و مخصوصا رازهایی که میلیاردرها از ثروتمندشدن میدانند، آشنا شوید. افراد میلیونر زیادی در دنیا زندگی می‌کنند که توانسته‌اند با تکیه بر توانایی‌های خود و استفاده درست از فرصت‌های زندگی به ثروت زیادی دست پیدا کنند. برای کسب ثروت نمی‌توانید فقط متکی به شانس شوید، بلکه باید اصول و قواعد و رازهایی که صرفا روش زندگی افراد موفق و ثروتمند است را دنبال کنید. به این شکل شما هم می‌توانید به زودی مثل ثروتمندان زندگی کنید. 

اگر شما هم می خواهید با راز ثروتمندشدن و نکاتی که میلیاردرها در زندگی خود پیاده می کنند آشنا شوید، با این مقاله از خودساخته همراه ما باشید.

آشنایی با رازهای ثروتمندن شدن

منظور از رازهای پولدار شدن چیست؟ آیا رازی هم برای ثروتمندشدن وجود دارد؟ 

یکی از مسائل بسیار مهم در زندگی تغییر است. برای مثال به یک دانه نگاه کنید. اگر این دانه تمایلی به تغییر و تلاش نداشت نمی‌توانست تکامل پیدا کند و نمی‌توانست به درختی تنومند تبدیل شود. برای ثروتمند شدن هم لازم است که رازهای مسیر آنرا آموخت. 

اگر به زندگی ۱۰ سال پیش خود و جایگاهی که داشتید نگاهی بیندازید متوجه تفاوت‌ها خواهید شد. محال است در طول ۱۰ سال شما هیچ تغییری نکرده باشید. بلکه تفاوت در میزان تغییر است. افراد مختلف با توجه به طرز فکرشان مسیری را در زندگی انتخاب می‌کنند که می‌تواند بیانگر روش زندگی آن‌ها شود. همچنین می‌توان از مسیری که انتخاب شده است تا حدودی پی برد که زندگی آینده فرد چگونه پیش می‌رود. هیچ فردی در دنیا نمی‌تواند مسیری که یک فرد موفق در یک بازه زمانی ۵ یا ۱۰ ساله طی کرده است یک شبه بپیماید. اصطلاح یک شبه پولدار شدن هیچ‌گاه جواب نمی‌دهد مگر آنکه فردی در قرعه‌کشی برنده یک جایزه چند میلونی شود. 

بنابراین اگر بخواهیم خیلی صریح و شفاف بگوییم، راز و فرمول خاصی برای ثروتمندشدن وجود ندارد و این انتخاب افراد در طول مسیر زندگی است که مسیر آنها را مشخص می کند.

بیشتر بخوانید : افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند؟

راز ثروتمند شدن میلیونرها

یکی از رموزی که باعث می‌شود یک نفر میلیونر شود تداوم در کار است. همین‌طور طرز تفکر متفاوت می‌تواند به فرد کمک کند تا به چیزهایی توجه کند که شاید سایر افراد کمتر توجه می‌کنند. شما ظاهر افراد میلیونر را می‌بینید و شاید به زندگی لوکس و لاکچری که دارند غبطه بخورید. اما موضوعی که مهم است این است که چه مسیری برای طی کردن این راه توسط فرد ثروتمند طی شده است.  آیا شما سختی‌‌هایی که فرد ثروتمند گذرانده است را دیده‌اید؟ آیا حاضرید این سختی‌ها را تحمل کنید؟ آیا قدرت تصمیم ‌گیری‌های سخت و در لحظه را دارید؟ آیا می‌توانید زمین بخورید و دوباره بدون اینکه پشیمان و ناامید شوید با قدرت به مسیر پیش رویتان ادامه دهید؟

اینها سوالاتی است که برای دانستن رازهای پولدار شدن باید به آن‌ها پاسخ دهید. از اولین سوالاتی که هنگام مواجهه با یک فرد ثروتمند به ذهن افراد می‌رسد این است که چطور به این ثروت رسیده‌اند؟ در سال ۲۰۰۴ به این پرسش نگاه ویژه‌ای شد که حدود ۵ سال مطالعه و تحقیق روی ۲۳۳ فرد ثروتمند را به دنبال داشت. اکثر میلیونرها روشی مشابه را برای کسب ثروت دنبال که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

راز اول : کارتان را تبدیل به وظیفه کنید

اولین قدم در راه رسیدن به ثروت این است که هرگز دست از کار نکشید. یک میلیونر ثروت زیادی دارد اما همیشه به طور موثر و به بهره وری بالا کار می‌کند. اگر در مسیر خود نیز به مشکلی برخورد کرد هرگز تسلیم نمی‌شود و همیشه به دنبال یافتن راه‌حلی برای مشکلات پیش‌ آمده هستند. 

راز دوم : خودتان را با افراد موفق و ثروتمند احاطه کنید

یکی از مهم ترین رازهای پولدار شدن این است که بتوانید خودتان را با افراد موفق و ثروتمند احاطه کنید. یک ضرب المثل قدیمی می گوید “تاثیر همنشین روی انسان بسیار زیاد است”. این موضوع کاملا درست است و اگر شما با افراد موفق و ثروتمند معاشرت کنید با طرز فکر آن‌ها آشنا می‌شوید و کم‌کم راه و رسم رسیدن به ثروت را می‌آموزید. 

اگر در اطرافتان آدم‌های ثروتمند وجود ندارد مشکلی نیست می‌توانید در مورد آن‌ها مطالعه کنید یا پادکست گوش کنید. افراد ثروتمند هیچ‌گاه فرصت‌های خود را از دست نمی‌دهند و همیشه ارزش بسیار زیادی برای زمان قائل هستند. 

همچنین بخوانید:  بهترین راه های پولدار شدن در ایران

راز سوم : رهایی از تفکرهای فقیرانه

آیا شما هم این جمله را شنیده‌اید که پول کثیف است یا شنیده‌اید که هر کسی که پولدار است دزد است. این‌ها تفکراتی است که ذهن را فریب می‌دهد و باعث می‌شود تا در ناخودآگاهمان فکر کنیم که به دست آوردن پول از راه درست ممکن نیست.  این جملات پول را در نظرمان بی‌ارزش جلوه می‌دهد. در حالی‌که این تفکر اصلا درست نیست. 

برای اینکه بتوانید به ثروت برسید باید دید مثبتی به پول داشته باشید و در واقع خود را پذیرای پول کنید. باید خودتان را شایسته ثروت زیاد بدانید تا بتوانید آن‌را به دست بیاورید. دنیا سرشار از نعمت است و قدرت خداوند بی‌انتها است. به نعمت‌های سرشار خداوند روی زمین دقت کنید سپس متوجه ثروت بی‌انتهای خداوند خواهید بود. 

نکته‌ دیگری که باید رعایت کنید این است که باورهای محدود کننده را کنار بگذارید. به خودتان نگویید من پولدار نیستم یا من باهوش نیست یا من نمی‌توانم. این باورها هیچ کمکی به شما نمی‌کند و اصلا جزو پایه های قانون پولدار شدن نیز هست که باید خودتان احترام بگذارید و با بینشی روشن در راه زندگی و کارتان قدم بردارید. 

راز سوم : معاشرت با افراد همفکر

فکر می‌کنید که راز پولدار شدن چیزی بسیار عجیب و دست نیافتنی است؟ اصلا این ‌طور نیست. پولدار شدن فرمول ساده‌ای دارد که شما هم به راحتی می‌توانید به آن دست پیدا کنید. با افرادی که همفکر و هم‌نظر شما هستند معاشرت کنید. البته منظور این نیست که هر کسی نظرش با شما مخالف بود را کنار بگذارید. در بسیاری از مواقع سایر افراد به نکاتی توجه می‌کنند که شما به آن‌ها اعتنایی نداشته‌اید. پس مهم است که نظرات افراد مختلف را بدانید. اما اگر شخصی می‌خواهد با افکار منفی شما را از رسیدن به هدفتان دور کند بهتر است از او فاصله بگیرید. 

گاهی اوقات شما سخت در تلاش هستید تا بتوانید به هدف‌هایتان برسید. در بین راه ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوید که عبور از آن‌ها به احتمال زیاد سخت خواهد بود. اگر در این میان هم افرادی در کنار شما مدام از این صحبت کنند که نمی‌توانید و نخواهد شد شما دلسرد خواهید شد. پس مراقب افرادی که در کنار شما هستند باشید. 

راز چهارم : توجه به عادت ها

یکی دیگر از مسائل بسیار مهم توجه به عادت‌های کوچک زندگی است. گاهی ممکن است این طور به نظر برسد که عادت‌های ما در زندگی خیلی مهم نیست. اما حقیقت فرق دارد. عادت‌های ما می‌تواند مسیر زندگی ما را تغییر دهد. 

یکی از عاداتی که می‌توانید برای خود ایجاد کنید این است که روزانه زمانی را به آموزش اختصاص دهید. می‌توانید در زمان‌هایی که به پیاده روی روزانه می‌روید به جای حرف زدن‌های الکی یک پادکست انگیزشی گوش دهید و یا اینکه پادکستی در مورد زندگی ثروتمندان گوش کنید. به این شکل شما یک عادت خوب که بخشی از رازهای پولدار شدن در زندگی است را در وجودتان نهادینه می‌کنید. 

راز پنجم : چقدر در روز تلویزیون می‌بینید

یکی از مواردی که می‌تواند ساعات زیادی را در طول روز از شما بگیرد و شما متوجه آن نشوید تماشای تلویزیون است. افراد ثروتمند زمان خود را صرف دیدن تلویزیون نمی‌کنند و آن‌را کاری بیهوده می‌دانند. شرکت بوگاتی هیچ تبلیغی برای ماشین‌های خود در تلویزیون ارائه نمی‌کند. وقتی دلیل این کار را از مدیر شرکت پرسیدند پاسخی بسیار جالب به این سوال داد. او گفت خریداران ماشین‌های ما فرضت تماشای تلویزیون ندارند. 

این مثالی است که به وضوح طرز فکر ثروتمندان را در مورد رابطه کسب ثروت و تماشای تلویزیون نشان می‌دهد. وقتی شما به دیدن انواع سریال و فیلم معتاد شوید خودتان را مقید می‌کنید که در ساعت خاصی جلوی تلویزیون بنشینید. در صورتی که اگر این طور نبود می‌توانستید از زمان خود استفاده بهتری بکنید. 

راز ششم : اتلاف وقت در شبکه‌های اجتماعی

به زمان‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانید توجه کنید. گاهی اوقات ساعت‌ها مشغول چرخ زدن در اینستاگرام هستیم و اصلا حواسمان نیست که چقدر زمان را هدر داده‌ایم. اگر به زندگی ثروتمندان نگاه کنید می‌بینید که از چرخیدن‌های بی‌هدف در شبکه‌های اجتماعی اصلا خبری نیست. ثروتمندان برای زندگی خود برنامه‌ریزی دارند و به هیچ عنوان به دنبال اتلاف وقت نیستند. 

همچنین بخوانید:  چگونه از بورس پول دربیاوریم؟

اگر به دنبال رشد در اینستاگرام هستید توصیه میکنم مقاله مربوط به آن را در سایت خودساخته مطالعه کنید.

چیزی که مانع از کشف رموز پولدار شدن در زندگی می‌شود، این است که چشم و ذهن خود را با افکار و خبرهای بیهوده خسته کنید. چرخیدن در شبکه‌های اجتماعی و در معرض اخبار مختلف قرار گرفتن باعث می‌شود تا ذهن شما درگیر مسائل مختلف شود. در اینصورت انرژی و زمان کافی برای به انجام رساندن کارها را نخواهید داشت. علاوه بر این، این شبکه‌ها شما را به خودش معتاد می‌کند. ناگهان به خودتان می‌آیید و می‌بینید زمان بسیار زیادی از عمر گران‌بها و ارزشمند خود را که می‌توانست به کسب آموزش یا ثروت در مسیر زندگی‌تان بگذرد به بیودگی سپری کرده‌اید. 

راز هفتم : نقش بخت و اقبال در کسب ثروت

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که به بخت و اقبال برای رسیدن به ثروت معتقد هستند.؟ آیا شما هم فکر می‌کنید که افراد ثروتمند و پولدار ناگهانی و اتفاقی به پول و ثروت رسیده‌اند؟ اگر کمی واقع بینانه به موضوع نگاه کنید می‌بینید که اصلا اینطور نیست. 

هیچ اتفاقی تصادفی نیست. اگر زندگی میلیونرها را مرور کنید می‌بینید که در تمام زندگی تلاش کرده‌اند و اکثرا بارها و بارها شکست خورده‌اند. اما از این شکست‌ها به عنوان پلی برای پیروزی استفاده کرده‌اند. این افراد از شکست‌ها درس می‌گیرند و تلاش می‌کنند تا مشکلات و نقص‌ها را برطرف کنند. 

راز هشتم : مسئولیت کارهای خود را بپذیرید

اگر به دنبال یافتن راز ثروتمندشدن هستید بهتر است به موضوع بسیار مهمی توجه کنید. اگر به افرادی که موفق نیستند نگاهی بیندازید یک مورد مشترک را در مورد آنها مشاهده خواهید کرد. این افراد معمولا مسئولیت کارهای خود را نمی‌پذیرند. اگر هم در تصمیم گیری‌های خود اشتباهی کنند آنرا به گردن دیگران می‌اندازند. این افراد به خاطر ترس یا مواجه نشدن با مشکلات از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند و دلایل شکست خود را به نامساعد بودن شرایط اقتصادی و … مربوط می‌کنند. 

در صورتی که اگر به مسیری که طی کرده‌اند دقت کنید مشاهده می‌کنید که در این مسیر تلاش خاصی نکرده‌اند و به راحتی تسلیم شده‌اند. معمولا کوچکترین مشکل باعث می‌شود که از هدفشان دست بکشند. این افراد آینده نامشخصی دارند و اگر می‌خواهند زندگی با ثباتی برای خود ایجاد کنند بهتر است مسئولیت کارها و تصمیمات خود را بپذیرند. 

راز نهم : استفاده از فرصت‌ها

اقبال در کسب ثروت

یکی از رازهای مهم در این راه، استفاده درست از فرصت‌ها است. افراد باهوش معمولا از فرصت‌هایی که زندگی در اختیارشان قرار می‌دهد به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنند. این افراد اجازه نمی‌دهند تا فرصت‌ها از دستشان خارج شود و از آن برای کسب تجربه و ثروت استفاده می‌کنند. 

در همین رابطه در مطلبی از سایت chetor آمده:

افراد ثروتمند سعی می‌کنند تا همیشه در مکان و زمان مناسب قرار بگیرند تا بتوانند تا جای ممکن از امکاناتی که در حال حاضر در اختیار دارند استفاده لازم را ببرند. آنها به خوبی می‌دانند که بعضی از فرصت‌ها، تجربیاتی هستند که می‌توانند زندگی آنها را متحول کنند.

راز دهم : کسب درآمد از طرق مختلف

همیشه سعی کنید که چند منبع درآمد برای خودتان ایجاد کنید که اگر یکی را از دست دادید بدون درامد نمانید. یکی دیگر از مزایای این کار این است که درامد شما بیشتر از مخارجتان خواهد شد و شما این امکان را پیدا می‌کنید تا بخشی از آن را پس‌انداز کنید. 

همچنین می‌توانید بخشی از پولتان را در یک بیزنس جدید سرمایه‌گذاری کنید و به این شکل همیشه سرمایه در گردش خواهید داشت. پول راکد برایتان سودآور نخواهد بود. از جمله رازهای زندگی نامه افراد ثروتمند این است که افراد ثروتمند چند بیزنس مختلف داشته‌اند و از حوزه‌های مختلف کسب درآمد می کردند.

 

راز یازدهم : عادت‌های مناسب برای پول دار شدن 

اگر همه ما یاد بگیریم که عادت‌های اشتباه زندگی‌مان را ترک کنیم و آن‌ها را با عادت‌های مناسب جایگزین کنیم رشد بسیار خوبی خواهیم داشت. می‌توانیم به جای ساعت‌ها وقت تلف کردن در شبکه‌های اجتماعی روزی یک ساعت کتاب بخوانیم. می‌توانیم یک هنر را فرا بگیریم و با تلاش و پشتکار به کسب درآمد از آن برسیم. 

عادت‌های خوب هر چند کوچک منجر به تغییرات بزرگ خواهند شد. فرض کنید روزی نیم ساعت را به یادگیری یک زبان خارجی اختصاص دهید. بعد از گذشن یک سال چه خواهد شد؟ مسلما شما به یک زبان خارجی مسلط شده‌اید که این مورد می‌تواند باعث ایجاد منبع درآمدی برای شما شود. مثلا این امکان ایجاد می‌شود که بتوانید به عنوان یک مترجم کار کنید. 

همچنین بخوانید:  نشانه‌های ثروتمند شدن چیست؟

شاید در ابتدا ترک عادت‌های ما سخت به نظر بیاید اما با کمی تفکر در مورد آن‌ها می‌توانید به این نتیجه برسید که این عادات هم از ابتدا وجود نداشتند بلکه به مرور زمان و با استمرار در یک کار ایجاد شده‌اند. پس شما هر زمان که بخواهید می‌توانید عادت جدیدی برای خودتان ایجاد کنید. راز اصلی پولدار شدن ثروتمندان همین عادت‌های خوبی است که در وجودشان نهادینه کرده‌اند. 

چند راز گفته نشده برای میلیاردر شدن

 

گول تبلیغات تلویزیونی را نخورید. شما فقط با خرید کردن نمی‌توانید به ثروت برسید بلکه با پس‌انداز و سرمایه‌گذاری درست است که می‌توانید ثروت به دست آورید. دنبال‌روی جمع نباشید. سعی کنید روی خودتان سرمایه‌ گذاری کنید. اگر بدهی دارید پرداخت آن‌را به تعویق نیندازید و در اولین زمان ممکن خودتان را از شر بدهی‌ها رها کنید. بدهی‌ها می‌توانند به صورت وام‌های ماهانه باشند. توجه کنید که این وام‌ها می‌تواند تا مدت‌ها بخش اعظمی از درآمد شما را به خودش اختصاص دهد.

یک رازپولدارشدن که شاید کمتر به آن توجه شود قدرت ریسک در زندگی است. البته ریسک باید حساب شده انجام شود و نباید بی‌گدار به آب بزنید. انجام برخی کارها بدون تفکر و بی‌حساب و کتاب می‌‌تواند سرمایه شما را نابود کند. اما ریسک‌های حساب‌ شده می‌تواند درآمد شما را به طرز شگفت انگیزی افزایش دهد. 

اصول پایه میلیونرها برای کسب ثروت

رازهای ثروتمند شدن

اصولا میلیونرها از اصول پایه‌ای و مشخصی برای کسب ثروت خود استفاده می‌کنند. این افراد اصولا پیرو جمعیت نیستند. بسیار منظم و دقیق هستند و برای کارهای روزانه خود برنامه‌ریزی می‌کنند. نظم در زندگی افراد میلیونر و ثروتمند جایگاه بسیار مشخصی دارد. این افراد اهل این نیستند که دارایی‌های خود را به رخ بقیه بکشند و به دنبال خریدهای آنچنانی نمی‌روند. 

به پول با احترام نگاه می‌کنند و هرگز پول خود را صرف خریدهای بی‌مورد نمی‌کنند. اکثر میلیاردرها به دنبال یک حقوق و درآمد ثابت نیستند و بیشتر به فکر کارآفرینی هستند تا کارمندی. با افراد موفق معاشرت می‌کنند و  در هر حال به دنبال یادگیری هستند. این افراد مثبت نگر هستند و همیشه شکرگزاری می‌کنند. 

تمرکز دارند و روزانه زمانی را به انجام مدیتیشن می‌گذرانند. هرگز بیشتر از درآمد خود خرج نمی‌کنند و هرگز فقر را به عنوان تقدیر نمی‌پذیرند. اعتقاد دارند که خداوند جهان را سرشار از نعمت آفریده است و آن‌ها هم می توانند یک زندگی سرشار از نعمت برای خود خلق کنند.

راز پولدار شدن این است که خود را لایق یک زندگی راحت بدانید و این موضوع که وقت طلا است اعتقاد پیدا کنید.

کلام آخر

راز پولدار شدن چیز عجیب و غریبی نیست و اینطور هم نیست که فقط در اختیار عده اندکی قرار بگیرد و بقیه از آن بی‌نصیب شوند. بلکه این راز در واقع استفاده از موهبت‌هایی است که خداوند در اختیار تمام افراد قرار داده است. با این تفاوت که افراد ثروتمند این موهبت‌ها را دیده‌اند و از آن‌ها استفاده کردند. اما قشر عظیمی از مردم سرگرم روزمرگی‌های زندگی خود شده‌اند و از امیدها و آرزوهای خود دست برداشته‌اند. 

رازهای ثروتمند شدن میلیونرها که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، به سادگی قابل کسب کردن و اجرا برای تمام اقشار جامعه است. اما استمرار و پشتکار در این مسیر است که می‌تواند بین افراد تفاوت ایجاد کند.

چیزی که به شدت به شما کمک می‌کند نگرش و طرز تفکر شما نسبت به زندگی است. نوع نگاه شما به زندگی تعیین کننده موفقیت و شکست شما خواهد بود. اگر شما به دنبال ثروت قدم بردارید به آن خواهید رسید و اگر به دنبال آن نباشید فقر را تجربه خواهیدکرد.

راز میلیاردر شدن به همین راحتی است. شما چیزی را دریافت خواهید کرد که به آن فکر می‌کنید. تفکر شما نیروی بسیار قدرتمندی است که می‌تواند باعث قرار گرفتن شما در مسیر درست یا غلط شود.

 

سوالات رایج

منظور از رازهای پولدار شدن چیست؟

منظور آن روش هایی است که معمولا افراد ثروتمند در زندگی خود به آن ها عمل کرده اند.

مهم ترین رازهای ثروتمند شدن چیست؟

استفاده از تجربیات افراد موفق و باتجربه، تبدیل کردن کار به وظیفه، مدیریت زمان ، کم تر کردن زمان استفاده از تلویزیون و شبکه های اجتماعی و…

 

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

4 پاسخ

  1. مدیریت زمان یکی از مهم ترین مسائله، یعنی خیلی هامون زمان کار و تفریحمون باهم قاطی شده و عملا تمرکز لازم برای جفت کار رو نداریم ، در حالتیکه اگر مدیریت زمان داشته باشیم و هر کدوم رو متمرکز انجام بدیم ، کار با کیفیت تری هم در اون زمان انجام دادیم

  2. سلام،چون واتساپ قطع هست لطف کنین لااقل از شبکه های داخلی استفاده بشه مثل اینا ویا روبیکا
    ممنون از لطفتون

  3. بادرود فراوان
    استفاده کردم خیلی ساده وروان وقابل درک شرح شده بود
    سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود