9 نکته که کارآفرینان باید به آن توجه کنند

9 نکته که کارآفرینان باید به آن توجه کنند

۹ نکته که کارآفرینان باید به آن توجه کنند

 دیگر دوران کارمندی و امیدوار بودن به اینکه برسرکاری خواهیم رفت و درامد خوب کسب کنیم گذشته است. افراد با سرمایه گزاری های خرد و کلان به دنبال ایجاد کسب و کارهایی هستند که وابسته به دولت نباشند. از این رو می توانند افراد دیگر را در بخش خصوصی خود مشغول کار کنند، کار آفرینی با گذشت زمان در ایران هر روز جای خود را بازتر می کند و مقالات زیادی در این باره نوشته شده است اما در ابتدای راه نکاتی قابل توجه هر کارآفرین می باشد که آن ها را در این مقاله آورده ایم.

 

۱- امید به کسب موفقیت

مطمینا هدف شما بزرگترین انگیزه برای موفقیت است یک چشم انداز واضح از انتهای راه خود داشته باشید بدانید به کجا خواهید رسید. سعی کنید به بالاترین اهداف فکر کنید به عنوان مثال خود را صاحب یک شرکت بزرگ نظیر گوگل تصور کنید چرا که هر چه هدف شما بزرگتر باشد برای آن بیشتر تلاش خواهید کرد .

 

۲- بر روی کاری که انجام می دهید تعصب داشته باشید

یک هدف معمولی هرقدر هم بزرگ باشد به اندازه ی کافی نمی تواند قدرتمند باشد. به هدف خود ایمان داشته باشید اینگونه با شور و اشتیاق برای آن خواهید جنگید مردم اکثرا آرزو های زیادی در سر دارند اما برای آن ها تلاش نمی کنند یا به اندازه ی کافی تلاش نمی کنند. اگر می خواهید در بازار پر رقابت دنیا خودی نشان دهید باید تمام توانتان را بگذارید به گونه ای که از نحوه ی کار خود راضی باشید.

این امر زمانی محقق خواهد شد که از کار خود لذت ببرید لازمه ی لذت بردن چیزی جز علاقه و اشتیاق به کار نیست. اینگونه هر قدر هم کار دشوار باشد شما را خسته نخواهد کرد.

 

۳- نقاط قوت خود را بشناسید و از آنها کمک بگیرید

لازم نیست همه ی کارها را خودتان به تنهایی انجام دهید، بدون شک هیچ فردی کامل نیست و آنقدر زمان ندارد که به تنهایی همه ی کارهای یک کسب و کار را به تنهایی انجام دهد پس در ابتدای راه باید بدانید در چه زمینه ای توانایی بیشتری دارید و بر روی آن تمرکز کنید و آن کار را بدرستی انجام دهید. اگر در بخشی ضعیف تر هستید و می خواهید در آن فعالیت داشته باشید نه تنها بازخوردی نخواهید داشت بلکه وقت خود را هدر داده اید.

 

 

۴- با شک و تردید کار پیش نخواهد رفت

همیشه خطراتی در یک ایده ی و کسب و کار نوپا وجود دارد اما با جملات و روحیات منفی فقط به خود و تیمتان ضربه خواهید زد به جای اینکار بر روی محسبات بیشتر وقت بگذارید و نکات مثبت کار را برجسته کنید در کنار این موضوع باید به خودتان، تیمتان و در نهایت کارتان اعتماد کامل داشته باشید، اعتماد به نفس می تواند به کارهای شما سرعت و روحیه ببخشد.

 

۵- همیشه کار کنید

وقتی شروع بکار کرده اید از تمام انرژی، هزینه، وقت و اعتبار خود مایع گذاشته اید، یعنی هر چیزی که در این دنیا از لحاظ مادی یا معنوی مهم بوده در کار خود هزینه کرده اید پس اگر لحظه ای بیشتر می توانید کار کنید ولی نکرده اید به خودتان خیانت کرده اید، تمام زمان خود را برای بهتر کردن کارتان و پیشرفت بگذارید و برای مدتی تمام تفریحات را کنار بگذارید و در حد امکان کمتر بخوابید تا وقتی که به جایی برسید که خیالتان از کارتان راحت شده باشد، و بدانید که اگر چند روز هم کار نکنید اتفاق خیلی مهمی رخ نخواهد داد.

 

۶- با رابطه ها کار خود را پیشرفت دهید

یک تیم کارآفرینی هرقدر هم که در کار خود سواد داشته باشد و همه جوانب را سنجیده باشد در یک محدوده ای در داخل کسب و کار خود پیشرفت دارد. برای اینکه بتوانید بازار را از آن خود کنید و جوانب بیرونی را بهتر بشناسید باید به صورت مداوم با افرادی که می توانند در کارتان راهنمایی داشته باشند در ارتباط باشید و بتوانید فوت و فن کار را به دست بگیرید.

 

 

۷- بخواهید که یاد بگیرید

طبق تحقیقاتی مشخص شده است که اکثر افرادی که در کسب و کار خود موفق شده اند دارای یک سواد و هوش متوسط بوده اند پس ناراحت نباشید اگر دارای مدرک دکتری نیستید، تنها کاری که شما را در امر کسب و کارتان یاری خواهد کرد شور و اشتیاق به یادگیری است سعی کنید همیشه بیاموزید و یافته های خود را در کار خرج کنید.

 

۸- ایمان به کسب و کار

اگر به کاری که می خواهید انجام دهید ایمان داشته باشید به این درک خواهید رسید که با شکست ها به دید باخت کامل نگاه نکنید، استارتاپ هایی زیادی بوده اند که به کلی در ابتدای راه با شکست مواجه شده اند ولی با اعتماد به خودشان و کارشان دوباره بلند شده اند و از شکست ها درس گرفته اند.

 

۹- منظم و جنگنده باشید

به طبع انسان راحت همیشه دنیال راحتی بوده است ولی شما اگر می خواهید با دیگران فرق کنید باید خلاف این را انجام دهید برای هدفتان بجنگید و طبق چیزی که نفستان می خواهد پیش نروید طبق خواسته های که هدفتان به شما می گوید قدم بردارید و در این جنگ با خودتان پیروز شوید و به صورت منظم برای هدفتان قدم بردارید.

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود