روش های جمع آوری شماره موبایل برای تبلیغات پیامکی

روش های جمع آوری شماره موبایل برای تبلیغات پیامکی

روش های جمع آوری شماره موبایل برای تبلیغات پیامکی : داشتن بی‌شمار شماره تلفن که متعلق به افراد مختلف است، قطعاً نمی‌تواند راه درستی برای تبلیغات کسب‌وکار شما باشد. شما باید در همان ابتدای کار جامعه هدف مشخصی داشته و راه‌های مؤثر را برای جمع‌آوری داده از آن‌ها پیدا کنید. اگر قرار است که شماره تلفن مشتریان خود را جمع‌آوری کرده و بعد تبلیغات را شروع کنید، باید روش‌های خاص و کلیدی را در این زمینه به کار ببرید. در ادامه، بهترین روش‌های جمع‌آوری شماره تلفن را برای شما معرفی خواهیم کرد.

اجرای مسابقه ‌های جذاب

اجرای مسابقه ‌های جذاب

مردم رقابت کردن را دوست دارند، مخصوصاً وقتی پای جایزه در میان باشد. می‌توانید با اجرای مسابقه‌های ساده ولی جذاب، توجه مخاطبان هدف را جلب کنید. نکته اینجاست که متقاضیان برای شرکت در مسابقه باید شماره موبایل خود را در اختیارتان قرار دهند.

ابتدا باید یک لندینگ پیج ساده و کاربرپسند برای مسابقه طراحی کنید. سپس نوبت به پروموت مسابقه می‌رسد. برای جذب تعداد بیشتری از مخاطبان، می‌توانید از راه‌های مختلفی استفاده کنید. از طریق پروفایل اینستاگرام یا کانال تلگرام خود، مردم را به شرکت در مسابقه دعوت کنید. پست‌ها و استوری‌های جذاب بسازید که به‌طور واضح جزئیات مسابقه و جوایز آن را توضیح دهند. اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام می‌توانند به شما کمک کنند تا مسابقه را به مخاطبان بیشتری معرفی کنید. از آن‌ها بخواهید دربارهٔ شرکت در مسابقه و جوایز آن صحبت کنند و مخاطبان خود را به شرکت در مسابقه دعوت کنند. تبلیغات کلیکی نیز یک راه موثر برای جذب مخاطبان بیشتر به مسابقه است. با استفاده از پلتفرم‌های تبلیغاتی مختلف، تبلیغات خود را به افرادی که به احتمال زیاد به مسابقه علاقه‌مند هستند نمایش دهید.

مسابقه را به دعوت دوستان گره بزنید. برای مثال، هر فرد بتواند دو بار گردونه را بچرخاند و برای گرفتن شانس بیشتر، سایر دوستان خود را دعوت کند. به این ترتیب، شانس زیادی برای وایرال شدن مسابقه خواهید داشت و تعداد بیشتری از شماره تماس‌ها را جمع‌آوری خواهید کرد.

استفاده از منشی پیامکی

منشی پیامکی یک ابزار مفید برای خودکارسازی پاسخ‌گویی به پیامک‌های دریافتی از مشتریان است. این ابزار می‌تواند به شما کمک کند تا فرآیند جمع‌آوری شماره موبایل مشتریان بالقوه را به‌سادگی انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با این ابزار، می‌توانید مقالهٔ «پاسخ خودکار به پیامک‌های مشتریان با منشی پیامکی» را مطالعه کنید.

اما چگونه می‌توان از منشی پیامکی برای جمع‌آوری شماره موبایل مشتریان استفاده کرد؟ در ادامه با چند مثال عملی این موضوع را توضیح خواهیم داد.

همچنین بخوانید:  فرق مشتری مداری و مشتری محوری در چیست؟

می‌توانید روی بسته‌بندی محصولات خود ذکر کنید که برای دریافت آموزش استفاده از محصول، مشتریان عدد ۵ را به شمارهٔ مشخصی ارسال کنند. منشی پیامکی به‌صورت خودکار پاسخ داده و نحوه استفاده از محصول را به مشتری ارسال می‌کند یا لینکی را می‌فرستد که مشتری با کلیک روی آن وارد صفحه حاوی آموزش شود.

در تبلیغات اینفلوئنسری، می‌توانید از مخاطبان بخواهید برای دریافت اطلاعات بیشتر یا قیمت، عدد یا عبارتی را به شمارهٔ مشخصی ارسال کنند. این ترفند را می‌توانید در استوری‌های پیج کسب‌وکار خود نیز به کار ببرید. به این ترتیب، شمارهٔ موبایل مشتریان بالقوه به‌راحتی جمع‌آوری می‌شود.

احتمالاً در تبلیغات تلویزیونی نیز مشاهده کرده‌اید که برای فروش محصولات با قیمت پایین، از مشتریان خواسته می‌شود عددی را به شمارهٔ مشخصی ارسال کنند. در این روش، منشی پیامکی پاسخ مشتریان را می‌دهد و شماره‌های جدید به لیست گیرندگان پیامک‌ها اضافه می‌شود.

استفاده از فرم در لندینگ پیج

یکی از بهترین روش‌های جمع‌آوری شماره موبایل مشتریان، استفاده از فرم در لندینگ پیج‌ها است. صفحات سایت شما – چه آن‌هایی که برای تبلیغات طراحی کرده‌اید و چه آن‌هایی که برای سئو آماده شده‌اند – محل مناسبی برای جذب مشتریان راغب هستند.

مشتری راغب یا لید، کسی است که به پیشنهاد شما علاقه دارد و یک گام به سمت شما برداشته است. کل رویکرد به این شکل است: چیزی به مشتری می‌دهید و به‌ازای آن اطلاعات او را دریافت می‌کنید.

بهتر است شماره‌‌ها را بر اساس لندینگ پیج‌ها دسته‌بندی کنید؛ به این ترتیب، هنگام ارسال پیامک می‌دانید هرکدام از گیرندگان به کدام محصول و سرویس علاقه‌مند هستند. برای مثال، اگر مشتریان فرم مشاوره رایگان را پر کرده‌اند، می‌توانید مطمئن باشید که به‌دنبال تبلیغات در گوگل هستند و پیشنهادهای مرتبط با آن را برایشان ارسال کنید.

شما می‌توانید موارد مختلفی را به‌ازای دریافت شماره تلفن به مشتریان ارائه دهید:

 • دانلود ایبوک آموزشی
 • دریافت مشاوره رایگان
 • رزرو وقت مشاوره
 • ارسال کاتالوگ قیمت
 • دانلود کیس استادی

حتی می‌توانید از آن‌ها بخواهید در خبرنامه پیامکی شما عضو شوند. پیشنهادهایی مانند اطلاع‌رسانی دربارهٔ محصولات جدید، به‌روزرسانی‌ها، ارسال کد تخفیف و غیره، می‌توانند انگیزه‌ای برای ترغیب مشتریان به عضویت باشند.

دقت کنید که باید فرمی جذاب و متنی گیرا آماده کنید؛ فرمی که هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ محتوا، بازدیدکننده را متقاعد به وارد کردن شماره موبایل کند.

از راه‌های گوناگونی می‌توانید فرم را به مخاطبان نمایش دهید:

 • اجرای کمپین تبلیغات کلیکی و نمایش فرم پس از ورود مخاطب به صفحۀ فرود
 • قرار دادن لینک لندینگ پیج در بایوی صفحۀ اینستاگرام
 • استفاده از پلتفرم‌هایی که امکان ساخت صفحۀ فرود را فراهم می‌کنند، بدون نیاز به داشتن سایت
همچنین بخوانید:  فروش چیست؟

لزومی به داشتن سایت برای بهره‌بردن از فرم و لندینگ پیج نیست. شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم‌های ساخت صفحۀ فرود، لندینگ پیج خود را ایجاد کرده و لینک آن را در بایوی اینستاگرام قرار دهید یا از آن برای اجرای کمپین‌های تبلیغات کلیکی استفاده کنید.

نمایش پیشنهاد ویژه به‌صورت پاپ‌آپ در سایت

یکی دیگر از بهترین روش‌های جمع‌آوری شماره موبایل برای تبلیغات پیامکی، ارائه پیشنهادات ویژه با استفاده از پاپ‌آپ است. پاپ‌آپ‌ها، پنجره‌ها یا پیام‌هایی هستند که هنگام گشت‌وگذار کاربر روی سایت، ناگهان روی صفحه ظاهر می‌شوند و بازدیدکننده را به تعامل وادار می‌کنند؛ این تعامل می‌تواند از جنس عمل به خواستهٔ پاپ‌آپ باشد یا بستن آن . مثلاً می‌توانید به بازدیدکننده بگویید در صورت خرید تا آخر امشب، از تخفیف ۴۰ درصدی برخوردار شود. البته برای دریافت این تخفیف، باید شماره موبایل خود را در کادر وارد کند.

حتماً راهی برای بستن پاپ‌آپ داشته باشید و آن را جلوی چشم مخاطب بگذارید. این امر باعث می‌شود تا کاربر احساس راحتی و کنترل بر تجربهٔ خود در سایت داشته باشد.

پاپ‌آپ را همان ابتدای کار نمایش ندهید. اجازه دهید مخاطب کمی در سایت بچرخد و با محتوای شما آشنا شود. این کار باعث می‌شود تا پاپ‌آپ در زمان مناسبی نمایش داده شود و احتمال تعامل با آن افزایش یابد.

برای هر صفحه، می‌توانید پاپ‌آپ مرتبط با آن طراحی کنید. به‌عنوان مثال، اگر صفحه‌ای مربوط به محصولات تخفیف‌دار است، پاپ‌آپ مرتبط با تخفیف‌های بیشتر یا پیشنهادات ویژه را نمایش دهید.

نکات کلیدی برای طراحی پاپ‌آپ

 • جذابیت بصری: طراحی پاپ‌آپ باید جذاب و هماهنگ با طراحی کلی سایت باشد.
 • متن کوتاه و جذاب: متن پاپ‌آپ باید کوتاه، جذاب و به‌وضوح بیانگر پیشنهاد ویژه باشد.
 • فراخوان به اقدام (CTA): دکمهٔ فراخوان به اقدام باید برجسته و واضح باشد تا کاربر به‌راحتی بداند چه کاری باید انجام دهد.
 • ارائه ارزش: پیشنهادی که در پاپ‌آپ ارائه می‌دهید باید ارزشمند و جذاب باشد تا کاربر ترغیب به وارد کردن شماره موبایل خود شود.

راه‌اندازی باشگاه مشتریان

راه‌اندازی باشگاه مشتریان

یکی دیگر از بهترین روش‌های جمع‌آوری شماره موبایل، راه‌اندازی باشگاه مشتریان است. این باشگاه‌ها و جامعه‌های مشتریان می‌توانند به انواع مختلفی به کسب‌وکار کمک کنند، از جمله گسترش لیست مخاطبان پیامکی.

این باشگاه‌ها به شما اجازه می‌دهند با مشتریان خود به شکل مستقیم و فعال ارتباط برقرار کنید. برای عضویت در باشگاه مشتریان، مشتریان باید پروفایلی بسازند و اطلاعاتی راجع به خود در آن ثبت کنند؛ از جمله شماره موبایل. با ارائه پیشنهادات ویژه به اعضای باشگاه، می‌توانید آن‌ها را به ثبت شماره موبایل تشویق کنید؛ مثلاً تخفیف‌های حیرت‌انگیز، ارسال رایگان محصولات و خدمات اختصاصی و…

همچنین بخوانید:  فن پیج مارکتینگ چیست؟

اگر مزایای دیگر باشگاه مشتریان اهمیت بیشتری دارند، می‌توانید امتیازی ویژه و جداگانه برای ثبت شمارۀ موبایل در نظر بگیرید. برای جذب بیشتر افراد، پیشنهادات ویژه‌ای را به اعضای باشگاه ارائه دهید؛ این می‌تواند تخفیف‌ها، ارسال رایگان محصولات و خدمات اختصاصی و… . با ایجاد ارتباط مداوم با اعضای باشگاه، آن‌ها را به طور مداوم و موثر ترغیب به ارتباط با کسب‌وکارتان کنید.

با اجرای یک باشگاه مشتریان موفق، می‌توانید ارتباط بیشتری با مشتریان خود برقرار کنید و همچنین لیست مخاطبان پیامکی خود را گسترش دهید، که این می‌تواند به بهبود کسب‌وکار شما کمک کند.

استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری

استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری به‌عنوان یکی از بهترین روش‌های جمع‌آوری شماره موبایل برای کسب‌وکارهای مختلف مانند کارواش، فست‌فود، رستوران و غیره بسیار کارآمد است. این نرم‌افزارها به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند تا فرآیند ثبت شماره موبایل مشتریان را به صورت خودکار انجام دهند.

کسب‌وکارها می‌توانند نرم‌افزار حسابداری خود را به تلفن همراه مشتریان وصل کنند تا اطلاعات شماره موبایل به‌صورت خودکار جمع‌آوری شود.

در صورت امکان، کسب‌وکارها می‌توانند شماره موبایل مشتریان را در زمان ثبت اشتراک جمع‌آوری کنند و به لیست گیرندگان پیامک اضافه کنند.

قبل از جمع‌آوری شماره موبایل، به مشتریان اطلاع دهید که چرا این کار را انجام می‌دهید؛ مثلاً برای ارسال تخفیف یا اطلاع‌رسانی دربارهٔ به‌روزرسانی محصولات.

همچنین، در صورتی که مشتریان از شما شماره می‌گیرند، ممکن است بخواهند دلیل این اقدام را بدانند؛ از این فرصت برای توضیح دادن مزایای عضویت در باشگاه مشتریان و امتیازات اضافی بهره‌برداری کنید.

استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری به عنوان یکی از روش‌های جمع‌آوری شماره موبایل مشتریان می‌تواند به بهبود فرآیندهای کسب‌وکار و ارتقای رابطه با مشتریان کمک کند.

نتیجه‌ گیری

جمع‌آوری شماره تلفن مشتریان باید با دقت و استراتژی مناسب انجام شود تا بتوانید به‌طور مؤثر از آن‌ها برای تبلیغات کسب‌وکار خود استفاده کنید. با استفاده از روش‌های مذکور، می‌توانید جامعه هدف خود را به‌طور دقیق‌تر شناسایی کرده و ارتباط بهتری با مشتریان خود برقرار کنید. این روش‌ها نه تنها به جمع‌آوری اطلاعات تماس کمک می‌کنند، بلکه باعث افزایش تعامل و اعتماد مشتریان به کسب‌وکار شما نیز می‌شوند.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

دوست داری بدونی چطور فروش بیزنیست رو حداقل سه برابر کنی؟!

تیم دکتر کاویانی در یک جلسه مشاوره دو ساعته، فرمول چند برابر کردن فروش با الگوی «هک فروش» رو بهتون آموزش میدن. مهمترین راز بیزینس های پرفروش داشتن ذهنیت هک فروش است.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود