شغل 20 تا از ثروتمندان مشهور ایرانی

شغل میلیاردرهای ایرانی

شغل پولدارترین افراد ایران موضوع بحث ‌برانگیزی است زیرا نمی‌توان به صراحت گفت که چه کسی در ایران با کدام شغل پولدارتر شده است. اما می‌توان تا حدودی بر اساس دارایی‌های اعلام شده افراد، به این نتیجه رسید که کدام افراد ایرانی ثروت بیشتری کسب کرده اند. با آشنایی با شغل ثروتمندترین افراد ایران می‌توان به این مهم دست پیدا کرد که چگونه و از چه راه هایی آن‌ها توانسته‌اند پله‌های ترقی را با سرعت طی کنند.

میلیاردرهای ایرانی در شغل‌ها و بیزینس های مختلفی فعال هستند اما چیزی که بین همه آن‌ها اشتراک دارد، به کارگیری هوش اقتصادی و شناخت نیاز بازارهای داخلی و خارجی نسبت به گسترش کار و افزایش سرمایه است. علاوه بر هوش مالی بالایی که این افراد دارند، تلاش و استمرار در کارشان از عواملی است که موجبات پیشرفت و رسیدن به موفقیت را برایشان فراهم می‌کند. نکته جالب توجه در مورد این افراد این است که آنها تقریبا از صفر و بدون هیچ سرمایه و پشتیبان خاصی مسیر ثروت زایی را شروع کرده اند. می توانید برای مطالعه بیشتر در این خصوص نگاهی به مقاله افراد فقیری که ثروتمند شدند هم بیاندازید.

مشاغل افراد ثروتمند ایرانی عموماً در حوزه کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار و بیزینس است که سبب ایجاد شغل‌های بسیاری برای افراد جامعه شده‌اند. در این مقاله از خودساخته قصد داریم شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم که پولدارهای ایرانی چه شغلی دارند و بهترین شغل برای پولدارشدن در ایران کدام است. با ما همراه باشید.5 توصیه پولساز از دکتر کاویانی را باهم در ویدیو زیر مشاهده میکنیم.

شغل 20 نفر از ثروتمندترین افراد ایران

– اسدالله عسگراولادی

شغل : صادرات / واردات / خرید و فروش ارز

به راحتی می‌توان نام آقای اسدالله عسگراولادی را در ابتدای لیست پولدارترین افراد ایران قرار داد.  با این که آقای عسگراولادی در سال 98 درگذشته است اما همچنان ثروت ایشان به قدری زیاد است که مرگ او نیز نتوانسته نامشان را از این لیست خط بزند. در تمام سال‌های پس از انقلاب آقای عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین بود. آقای عسگراولادی در سطح جهانی در زمینه تجارت و صادرات فعالیت کرده‌اند و همین امر در زمینه افزایش سرمایه وی تأثیر چشمگیری داشت.

آقای عسگراولادی معروف به سلطان پسته بود و توانست از طریق شرکت خود به نام شرکت حساس و از طریق صادر کردن آجیل، میوه‌های خشک و پسته، ایران را به عنوان سلطان آجیل دنیا معرفی کند. همچنین او از این راه توانسته بود ثروت زیادی را کسب نماید به طوری که ارزش دارایی‌های ایشان را در حدود 11.2 میلیارد دلار تخمین زده‌اند. اما آقای اسدالله عسگراولادی هیچ‌گاه خود را سرمایه‌دار و فرد میلیاردری نمی‌دانستند و تنها خود را سرمایه‌گذار و یک بازرگان کوچک می‌پنداشتند. او کار خود را با صادرات زیره به سنگاپور و سپس به آمریکا شروع کرد و رفته رفته صادرات پسته و کشمش را نیز به آن اضافه نمود.

 

import and export

شرکت حساس از سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را آغاز کرد اما بیشترین ثروتی که این شرکت توانست به دست بیاورد در سال‌های ۱۹۹۰ بود. جالب است بدانید که عمده افزایش ثروت ایشان در بخش بازرگانی و صادرات آجیل نبوده است. در واقع او ثروتش را زمانی بالاتر برد که مقادیر زیادی دلار آمریکا را با نرخ پایین‌تر خریداری کرد و هنگام بالاتر رفتن قیمت، آن‌ها را به فروش می‌رساند. آقای عسگر اولادی طبق گزارش‌های اعلام شده، منابع کسب درآمد دیگری در زمینه‌های بانکی، املاک، مستغلات و مراقبت‌های بهداشتی نیز در دست داشت.

– فرهاد مشیری

شغل : سرمایه گذار

آقای فرهاد مشیری در ایران متولد شده است ولی در کشور انگلیس بزرگ شد. ایشان در زمینه برندسازی شخصی به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرد. فرهاد مشیری از سرمایه‌گذاران اصلی شرکت‌های فولاد و انرژی در کشور روسیه محسوب می‌شود. به طوری که توانسته است از طریق خرید سهام شرکت‌های فولاد و انرژی روسیه بخش اعظم ثروت خود را به دست بیاورد. اکنون آقای مشیری بخشی از سهام تیم کاری موفق فوتبال اورتون را نیز خریده است و مسئولین این باشگاه بر این عقیده‌اند که با سرمایه‌گذاری 175 میلیون پوندی آقای مشیری در باشگاه اورتون به رونق و پیشرفت اورتون کمک کرده است. ثروت خالص آقای مشیری را در حدود 2.1 میلیارد دلار تخمین زده‌اند.

فرهاد مشیری

– پیر مراد امیدیار

شغل : کارآفرین / صاحبت سایت ebay

پیر مراد امیدیار از یک پدر و مادر ایرانی متولد شده است و ساکن آمریکا است. او یک کارآفرین موفق و خیرخواه است که توانست با کمک استراتژی اقیانوس آبی، به موفقیت سرشاری برسد. آقای پیر مراد امیدیار در سال ۱۹۹۵ شرکت eBay را تأسیس نمود و در همان سال توانست سود زیادی به دست آورد. امیدیار در سن ۳۱ سالگی میلیاردر شد و همچنان امروز در سن ۵۰ سالگی، ثروتی بالغ بر 10.4 میلیارد دلاری دارد.

همانطور که در این صفحه گفته شده است:

کارآفرینی ( Entrepreneurship) واژه ای نسبتاً قدیمی است که ریشه فرانسوی دارد. اقتصاددانان هرگز تعریفی ثابت از “کارآفرین” یا “کارآفرینی” نداشته ­اند، گرچه مفهوم کارآفرینی وجود داشت و قرن ­ها شناخته شده بود، اما اقتصاددانان کلاسیک و نئوکلاسیک این افراد را از مدل­ های رسمی خود کنار گذاشتند؛ آن ها تصور می­ کردند که تعاریف کلی و قدیمی در وصف کارآفرین کاملا منطقی است و جایی برای ریسک پذیری و کشف آن ها باقی نمی­ گذارد. تا اواسط قرن بیستم بود که اقتصاددانان به طور جدی تلاش کردند کارآفرینی را در مدل­ های خود بگنجانند.

– حسین ثابت بکتاش

شغل : کارآفرین / ساخت و ساز هتل

حسین ثابت بکتاش، کارآفرین ایرانی و سازنده و همچنین مالک پیشین هتل بزرگ داریوش است که جزو افراد ثروتمند در ایران به شمار می‌آید. او توانست ثروت زیادی را از طریق ساخت و ساز به خصوص در زمینه هتل، به دست بیاورد. آقای بکتاش هتل بزرگ داریوش را در جزیره کیش و به سبک تخت جمشید ساخته است و در سال‌های گذشته، صاحب ۹ هتل در جزایر قناری بود. همچنین او سازندۀ چهار هتل دیگر با نام‌های هتل هلیا، لاله، تماشا و پانیذ در کیش است. آقای بکتاش در زمینه هتل سازی و خرید و فروش آن سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیادی انجام داده است و همین شغل پولدار های تهران ثروت کلانی را نیز به دارایی او افزوده است.

 

Hotel construction

– خانواده قرمزیان

شغل : کارآفرین / ساخت و ساز

خانواده معروف قرمزیان از خانواده های ثروتمند ایرانی به شمار می‌آیند که به کانادا مهاجرت کرده‌اند. این خانواده توانسته است ثروت خود را از طریق شغل ساخت و ساز در کشور کانادا افزایش دهد. خانواده قرمزیان مراکز خرید زیادی از جمله مرکز خرید آمریکا در بلومینگتون ساخته است که او را به شهرت رسانده است. پدر خانواده، آقای یعقوب قرمزیان به همراه خانواده، در سال 1964 میلادی به کانادا رفتند و در سال 2000 از دنیا رفتند. اما در این فاصله توانست ثروت زیادی برای پسران خود به نام‌های اسکندر، نادر، بهمن و رافائل به جای بگذارد. امروز پسران آقای یعقوب قرمزیان ثروت ۴ میلیارد دلاری خانواده را مدیریت می‌کنند. پسران خانواده قرمزیان راه پدر را ادامه داده‌اند و گروه تریپل فایو را در راستای معاملات املاک و مستغلات بنیان‌گذاری کرده‌اند. به طوری که امروز در حدود 400 شعبه در کشورهای کانادا، ایالات‌متحده آمریکا، بریتانیا، ژاپن، تایوان و منطقه خاورمیانه تأسیس کردند.

همچنین بخوانید:  تجربه های شکست افراد مشهور موفق شده

پسران یعقوب قرمزیان طوری پس از مرگ پدرشان به فعالیت‌های خانواده ادامه دادند که ثابت کنند مرگ و کناره‌گیری یکی از اعضاء خانواده نمی‌تواند کار و توسعه اقتصادی خانواده را متوقف کند. بلکه آن‌ها نشان دادند که با اتحاد، انگیزه و تلاش مضاعف می‌توانند در جهت دستیابی به اهداف بالاتر فعالیت مستمر داشته باشند. همین امر سبب شد تا خانواده قرمزیان شهرت جهانی به دست آورند و در ایران نیز جزو ثروتمندترین افراد به حساب بیایند. مرکز خرید وست ادمونتون «American Dream Meadowlands» در نیوجرسی از دیگر املاک این خانواده ثروتمند ایرانی محسوب می‌شود که گروه «Triple Five Group» آن را خریداری کرد.

 

Construction

– امید کردستانی

شغل : فعال حوزه IT

امید کردستانی در سال 1343 در شهرستان پیرانشهر متولد شده است و در سن 14 سالگی به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. او در سال 1991 فوق لیسانس بازرگانی خود را در دانشگاه استانفورد گرفت و در شرکت Netscape مشغول به کار شد. کردستانی به موفقیت‌های زیادی در کار خود دست پیدا کرد. به طوری که توانست در مدت زمان 18 ماه، درآمد شرکت را از 88 میلیون دلار به 200 میلیون دلار برساند. آقای کردستانی در جایگاه رئیس بخش اجرایی توییتر نیز فعالیت کرده است و همچنین یکی از بنیان‌گذاران شرکت گوگل است. در سال 2006 مجله تایم، آقای کردستانی را به ‌عنوان یکی از صد نفری که به دنیای ما رنگ دیگری بخشیده‌ است اسم برد. در گوگل نیز توسط همکارانش ملقب به آقای دیپلمات شده است. کردستانی با ایده تبلیغات خود برای ترافیک گوگل سبب شد که مسیر کسب درآمد آن عوض شود و تا 99 درصد از همین راه به درآمد برسد.

امید کردستانی یکی از پولدارترین افراد ایرانی

– حسن خسرو شاهی

شغل : سرمایه گذار

آقای خسرو شاهی یک تاجر ایرانی_کانادایی به شمار می‌آید که در رشته اقتصاد و حقوق از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شده است. او بیش از صدها فروشگاه در سراسر کانادا تأسیس کرده و به خاطر فروشگاه Future Shop به شهرت جهانی رسیده است. به طوری که این فروشگاه دارای 90 شعبه و بیش از 8000 کارمند دارد. آقای خسرو شاهی قبل از راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای Future Shop، با کمک خانواده‌اش شرکت  persis Holdings را بنا نهاد که در حوزه املاک و مستغلات بود. او در واقع میراث دار آقای علی خسروشاهی مالک کارخانه مینو بود. اکنون حسن خسروشاهی را به عنوان هفتمین فرد ثروتمند کانادا می‌شناسند.

 

investor

خانواده میراژ

شغل : کارآفرین

خانواده میراژ یکی از ثروتمندترین خانواده‌های یهودی ایران به شمار می‌آیند که اکنون در کالیفرنیا آمریکا زندگی می‌کنند. پس از مهاجرت به آمریکا، پسران این خانواده به نام‌های پاول و دیوید شرکت Chef America را تأسیس کردند. اما پس از این که شرکت از نظر تامین منابع مالی و فعالیت کاری به پیشرفت دست پیدا کرد، آن را به شرکت نستله فروختند. سپس آن‌ها با سرمایه‌ای که از فروش این شرکت به دست آوردند در MIG Capital سرمایه‌گذاری کردند و توانستند ثروت زیادی را از این سرمایه‌گذاری‌ها کسب کنند. اکنون پاول میراژ رئیس شرکت MIG Capital است و دیوید میراژ گروه سرمایه‌گذاری تلفیقی خود را تأسیس کرده.

دیوید آلیانس

شغل : تاجر

دیوید آلیانس در سال 1311 و در خانواده‌ای یهودی در کاشان متولد شده است. او در سن 13 سالگی به همراه خانواده به تهران آمد و در بازار مشغول به کار شد. آلیانس در سال 1329 و با دست خالی به انگلستان مهاجرت کرد. اما توانست با تلاش فراوان پس از مدت 5 سال یک کارخانه پارچه‌بافی را خریداری کند و دامنه فعالیت تجاری‌ را به بیش از 65 کشور دیگر گسترش دهد. آقای آلیانس یک تاجر فعال در زمینه پوشاک به شمار می‌آید. او مدرک دکترای خود را از دانشگاه «هریوت وات» گرفت. همچنین او مالک 32% از سهام شرکت براون و مؤسس شرکت‌های هری جنوگلی است.

 

Businessman

– مانی مشعوف

شغل : کارآفرین

مشعوف در سن نوجوانی به آمریکا مهاجرت کرد و در رشته علوم سیاسی از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو فارغ‌التحصیل شد. او شرکت Bebe را در آنجا تأسیس کرد و امروز بیش از 312 شعبه در سراسر آمریکای شمالی دارد. این فروشگاه‌ها دارای طیف وسیعی از لوازم آرایشی و زیورآلات است. مانی مشعوف توانست با راه‌اندازی این شرکت تبدیل به یک تاجر ثروتمند شود.

– اسحاق لاریان

شغل : کارآفرین

اسحاق لاریان در خانواده‌ای یهودی و در کاشان متولد شد و در سن 17 سالگی و پس از پایان تحصیلات دبیرستان خود در مدرسه خوارزمی تهران به آمریکا مهاجرت کرد. او برای تأمین مخارج زندگی و تحصیل خود در یک رستوران به کار مشغول بود. اما با تلاش و کوشش فراوان توانست شرکت خود را با نام MGA Entertainment تأسیس کند که در زمینه اسباب بازی است. او یک کارآفرین موفق و ثروتمند ایرانی است که توانسته است ثروت زیادی را در این راه کسب نماید.

– یونس ژائله

شغل : کارخانه دار

یونس ژائله مالک کارخانه معروف شیرین عسل است که با تولید محصولات شکلات و بیسکوییت و غیره به ثروت کلانی دست پیدا کند.

یونس ژائله یکی از ثروتمندترین مردان ایرانی

– رضا علاء الدین

شغل : کارآفرین

رضا علاءالدین متولد دماوند است و آخرین تحصیلاتش دیپلم ریاضی است. او از سال 1350 فعالیت کاری خود را گسترش داد و امروزه تبدیل به یکی از پولدارترین افراد ایران شناخته می‌شود. پاساژ علاالدین یکی از معروف‌ترین مراکز فروش موبایل و خدمات مربوط به آن، متعلق به ایشان است.

– محمد صدر هاشمی ‌نژاد

شغل : کارآفرین

محمد صدر هاشمی نژاد در سال 1329 و در روستای هنزا کرمان متولد شد. در رشته مهندسی دانشکده فنی تبریز به تحصیل پرداخت و توسط استراتژی عملی توسعه برندینگ، به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرد. او یک کارآفرین موفق ایرانی است و یکی از اولین بانک‌های خصوصی در ایران را تأسیس کرده است. هاشمی نژاد رئیس و هیئت‌مدیره بانک اقتصاد نوین ایران نیز بوده است. او در حدود 60 شرکت دارد و در زمینه ساختمان‌سازی و مهندسی یکی از بزرگان در ایران شناخته می‌شود.

– حسین هدایتی

شغل : کارخانه دار و سرمایه گذار

حسین هدایتی در سال ۱۳۴۲ در تهران متولد شد. پدرش کارخانه‌دار بود و اولین کار خود را با خرید مغازه در زمینه واشر و لوله‌های کابینت آغاز کرد. او تلاش کرد و سرمایه اولیه خود را گسترش داد مثلا سرمایه گذاری با 10 میلیون. به طوری که می‌توان دارایی‌های او در شرکت هلدینگ استیل آذین، شرکت خاور آذین، شرکت فجر گالوانیزه سپاهان و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پرورش میگو در ایران را نام برد.

 

factory owner

– محمد جابریان

شغل : کارخانه دار

محمد جابریان در زمینه صنعت فولاد ایران فعالیت دارد. او مدیرعامل مجتمع فولاد آرین سهند و همچنین در حال حاضر صاحب تمامی سهام ذوب آهن خرمشهر به شمار می‌آید. در واقع جابریان صنعت و پیشه پدرش را با کمک شش برادر خود را گسترش داد و به ثروت چشمگیری رسید.

همچنین بخوانید:  افراد معروفی که از طریق اینترنت ثروتمند شدند

محمد جابریان

– رضا ابراهیمی

شغل : کارآفرین

حاج رضا ابراهیمی یک کارآفرین موفق در ایران است که برند معروف بستنی دایتی را تأسیس کرده است. او در واقع صاحب و بنیان‌گذار شرکت زرین غزال است که در سال ۱۳۸۴ این شرکت تصمیم به تولید بستنی‌های دایتی گرفت. در سال ۱۳۸۷ نیز با گسترش تجارت خود شروع به تولید لبنیات کرد.

– سید مصطفی طوسی زاده

شغل : سرمایه گذار

سید مصطفی طوسی زاده  در صنعت فولاد ایران سرمایه‌گذاری کرد و توانست ثروت کلانی را از این راه به دست آورد.

– مالکی

شغل : کارآفرین و سرمایه گذار

آقای مالکی در زمینه صنعت برق فعالیت می‌کند و توانسته است بخش عظیمی از ثروت خود را از این طریق به دست آورد. همچنین او صاحب شرکت ماه تاب گستر اینترنشنال، شرکت ماهتابه کهنوج و ماهتاب کاسپین است.

– محمدرضا دیانی

شغل : کارخانه دار

محمدرضا دیانی در سال ۱۳۵۴ در شهر اصفهان متولد شد و مالک شرکت معروف اسنوا است. این شرکت به تولید بیش از 110نوع مختلف لوازم خانگی می‌پردازد. آقای دیانی یک کارآفرین موفق ایرانی است که توانسته است تعداد بسیار چشم‌گیری موقعیت شغلی در اصفهان و سایر شهرستان‌های ایران ایجاد نماید.

محمدرضا دیانی

 

– رضا ابراهیمی

شغل : کارآفرین

حاج رضا ابراهیمی یک کارآفرین موفق در ایران است که برند معروف بستنی دایتی را تأسیس کرده است. او در واقع صاحب و بنیان‌گذار شرکت زرین غزال است که در سال ۱۳۸۴ این شرکت تصمیم به تولید بستنی‌های دایتی گرفت. در سال ۱۳۸۷ نیز با گسترش تجارت خود شروع به تولید لبنیات کرد.

– سید مصطفی طوسی زاده

شغل : سرمایه گذار

سید مصطفی طوسی زاده  در صنعت فولاد ایران سرمایه‌گذاری کرد و توانست ثروت کلانی را از این راه به دست آورد.

میلیاردرها اغلب چه شغل‌هایی دارند؟

میلیاردرها اغلب در صنایعی که قابلیت رشد بالا دارند و یا در صنایع پیشگام فعالیت می‌کنند. در زیر به برخی از شغل‌هایی که میلیاردرها به آن‌ها علاقه دارند یا در آن‌ها موفق هستند، اشاره می‌کنیم:

صنعت فناوری اطلاعات

صنعت فناوری اطلاعات (IT) یکی از پویاترین و پیشرفته‌ترین صنایع جهان است که در حال توسعه و رشد مداوم است. این صنعت شامل تولید، پردازش، ذخیره سازی و انتقال اطلاعات با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف مانند کامپیوتر، اینترنت، شبکه‌های ارتباطی، نرم‌افزارها، سخت‌افزارها، ابزارهای نظارتی و امنیتی و دیگر فناوری‌های مرتبط است.

در صنعت فناوری اطلاعات، شرکت‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچکی در سراسر جهان وجود دارند که به تولید و فروش محصولات و خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات می‌پردازند. این شرکت‌ها شامل شرکت‌های تولید کننده نرم‌افزار، تجهیزات سخت‌افزاری، شرکت‌های خدماتی و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ابری می‌شوند.

 

Billionaires

به طور کلی، صنعت فناوری اطلاعات شامل چندین زیر صنعت مختلف است که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. تولید کنندگان سخت‌افزار: شرکت‌هایی که تجهیزات سخت‌افزاری مانند کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت، تلفن همراه و سرور را تولید می‌کنند.
 2. تولید کنندگان نرم‌افزار: شرکت‌هایی که نرم‌افزارهای مختلف را تولید می‌کنند، از جمله نرم‌افزارهای کاربردی مثل بسترهای مدیریتی، نرم‌افزارهای مالی، نرم‌افزارهای گرافیکی و بازی‌های رایانه‌ای.
 3. مشاوره و خدمات فناوری اطلاعات: شرکت‌هایی که خدمات مشاوره و پشتیبانی فناوری اطلاعات را ارائه می‌کنند.
 4. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ابری: شرکت‌هایی که خدمات ابری را ارائه می‌دهند، از جمله خدمات ذخیره‌سازی ابری، خدمات محاسبات ابری و خدمات شبکه ابری.
 5. شرکت‌های امنیتی: شرکت‌هایی که به مباحث امنیتی فناوری اطلاعات می‌پردازند و خدمات امنیتی مختلف را ارائه می‌دهند، از جمله رمزنگاری، مانیتورینگ شبکه و جلوگیری از حملات سایبری6. تحقیق و توسعه: شرکت‌هایی که به تحقیق و توسعه در زمینه فناوری اطلاعات می‌پردازند و تلاش می‌کنند تا تکنولوژی‌های جدید و نوین را پیدا کرده و به بازار عرضه کنند.
 6. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات داده‌ای: شرکت‌هایی که خدمات داده‌ای مرتبط با مدیریت داده‌ها، پردازش داده‌ها و تحلیل داده‌ها را ارائه می‌دهند.
 7. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارتباطی: شرکت‌هایی که خدمات ارتباطی مرتبط با شبکه‌های ارتباطی، اینترنت و تلفن همراه را ارائه می‌دهند.
 8. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات رایانش ابری: شرکت‌هایی که به ارائه خدمات رایانش ابری مانند پلتفرم‌های بازیابی اطلاعات، بسترهای مدیریتی و خدمات مختلف دیگر مرتبط با رایانش ابری می‌پردازند.

به عنوان یکی از صنایع پویا و رو به رشد در کسب و کار، صنعت فناوری اطلاعات یکی از مهم‌ترین شاخه‌های اقتصادی جهان است که تأثیر فراوانی در جامعه و اقتصاد دارد. این صنعت امکاناتی را برای مشاغل و افراد فراهم می‌کند و به عنوان یک پایه اساسی برای توسعه و پیشرفت در سایر صنایع و بخش‌های اقتصادی شناخته می‌شود.

 

Technology industry

صنعت مالی

صنایع مالی یکی از پررونق‌ترین و پرشتاب‌ترین صنایع جهان است که در آن معاملات مالی، مدیریت دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. این صنعت به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود: بازار سرمایه و بانکداری.

بازار سرمایه شامل موارد زیر است:

 1. بورس: محلی است که شرکت‌های عمومی و خصوصی برای فروش سهام و اوراق بهادار خود به دست می‌آورند.
 2. بازار بین‌المللی: محلی است که اوراق بهادار به صورت بین‌المللی خریداری و فروش می‌شوند.
 3. بازار مبادلات آتی: محلی است که برای خرید و فروش قراردادهای آتی به کار می‌رود، به عنوان مثال، قراردادهای آتی مربوط به قیمت نفت، طلا، نرخ ارز و غیره.
 4. بازار فارکس: محلی است که برای خرید و فروش ارزهای مختلف به کار می‌رود.
 5. بازار اوراق قرضه: محلی است که اوراق قرضه مانند بانکداری سرمایه‌گذاری، برگه‌های خزانه داری و اوراق قرضه شرکتی خریداری و فروش می‌شود.
 6. صرافی‌ها: محلی است که ارزهای مختلف به صورت نقدی خریداری و فروش می‌شود.

بانکداری به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود:

 • بانکداری تجاری
 • بانکداری سرمایه‌گذاری

Financial industry

بانکداری تجاری

شامل بانک‌هایی است که به افراد و شرکت‌ها خدمات بانکی مانند حساب‌های جاری، حساب‌های پس‌انداز، وام‌ها، کارت‌های اعتباری و خدمات پرداخت الکترونیکی ارائه می‌دهند.

بانکداری سرمایه‌گذاری

شامل بانک‌هایی است که به مشتریان خدمات سرمایه‌گذاری مانند سرمایه‌گذاری در بورس، بهترین سرمایه گذاری با 10 میلیون ،خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری، خرید و فروش اوراق بهادار و مشاوره سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند.

با توجه به رشد بسیار زیاد این صنعت و تأثیر آن در اقتصاد جهان، بسیاری از کشورها به دنبال توسعه صنعت مالی هستند. همچنین، با پیشرفت فناوری، روش‌های جدیدی برای مدیریت دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری به وجود آمده است، که مانند فناوری زنجیره‌ بلوک، روبات‌های سرمایه‌گذاری، الگوریتم‌های مدیریت سرمایه و غیره که بهبود عملکرد و افزایش سرعت تصمیم‌گیری در صنعت مالی کمک می‌کنند. به طور کلی، صنعت مالی یکی از بزرگ‌ترین و پراهمیت‌ترین صنایع جهان است که تأثیر بسیار زیادی بر روی اقتصاد جهانی داشته و خواهد داشت.

 

Commercial banking

صنایع مربوط به خودرو

صنعت خودرو یکی از بزرگ‌ترین صنایع جهان است و به طور مستقیم و غیرمستقیم تأثیر زیادی بر روی اقتصاد و جامعه دارد. این صنعت شامل تولید و فروش خودروهای سواری، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، موتورسیکلت‌ها، قطعات و لوازم جانبی مربوط به خودرو و خدمات پس از فروش می‌شود.

نقش این صنعت در میلیارد شدن افراد به دو شکل اساسی است:

 1. ایجاد شغل: صنعت خودرو یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان جهان است و به طور مستقیم و غیرمستقیم به اشتغال بسیاری از افراد در سراسر جهان کمک می‌کند. از جمله افرادی که در این صنعت مشغول به کار هستند می‌توان به کارگران کارخانه، مهندسان، طراحان، فروشندگان، تولید کنندگان قطعات و لوازم جانبی و خدمات پس از فروش اشاره کرد.
 2. تأمین نیازهای حمل‌ونقل: خودروهای سواری، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها ابزار حمل‌ونقل اساسی در بسیاری از کشورها هستند و بدون آن‌ها، حمل‌ونقل بار و مسافر به راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود. بنابراین، صنعت خودرو در تأمین نیازهای حمل‌ونقل جامعه و اقتصاد، نقش مهمی را ایفا می‌کند.
همچنین بخوانید:  داستان زندگی و موفقیت کارآفرین موسس برند کاله

صنعت خودرو با ایجاد شغل، تأمین نیازهای حمل‌ونقل، افزایش تولید و فروش و در نتیجه، رشد اقتصادی و افزایش درآمد افراد، به میلیارد شدن بسیاری از افراد در سراسر جهان کمک می‌کند. همچنین، با پیشرفت فناوری، خودروهای جدیدی با قابلیت‌های بیشتر و مصرف سوخت کمتر تولید می‌شود که باعث افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها در حمل‌ونقل و همچنین، کاهش تأثیرات منفی بر محیط زیست می‌شود.با گوش دادن به این صوت و انجام این کار ساده تو کسب و کارتون پیشرفت کنید !

صنایع غذایی

صنایع غذایی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صنایع جهان، تأمین نیازهای غذایی جامعه را بر عهده دارد. این صنعت با تولید مواد غذایی و نوشیدنی‌های مختلف، تأمین نیازهای غذایی جامعه و رشد جمعیت را تضمین می‌کند. بدون این صنعت، بسیاری از افراد با مشکلات جدی روبرو می‌شوند از جمله کمبود مواد غذایی، کاهش کیفیت غذا و مشکلات بهداشتی.

همچنین، صنایع غذایی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان جهان، به اشتغال بسیاری از افراد در سراسر جهان کمک می‌کند. از جمله افرادی که در این صنعت مشغول به کار هستند می‌توان به کارگران کارخانه، مهندسان، طراحان، فروشندگان، تولید کنندگان قطعات و لوازم جانبی و خدمات پس از فروش اشاره کرد.

با پیشرفت فناوری، صنایع غذایی بهبود یافته و محصولات غذایی با کیفیت بیشتر و شکل‌های مختلف‌تری تولید می‌شود. این صنعت همچنین به سمت تولید مواد غذایی سالم و ارگانیک حرکت می‌کند که بهبود سلامت جامعه و کاهش تأثیرات منفی بر محیط زیست را به همراه دارد.

به طور کلی، صنایع غذایی با تأمین نیازهای غذایی، ایجاد شغل و رشد و فکر اقتصادی، به میلیارد شدن بسیاری از افراد در سراسر جهان کمک می‌کند. همچنین، با تأمین نیازهای غذایی جامعه، این صنعت می‌تواند به کاهش بی‌سرپرستی، کمک به کاهش فقر و تحقق اهداف توسعه پایدار جهانی کمک کند. از این رو، توسعه و بهبود صنایع غذایی برای توسعه پایدار و بهبود کیفیت زندگی انسان‌ها بسیار مهم است.

 

Food industry

صنایع ورزشی

صنایع ورزشی به دو شکل اساسی می‌تواند به افراد کمک کند تا میلیاردر شوند:

 1. کسب درآمد از ورزش: ورزشکاران موفق می‌توانند با شرکت در رقابت‌های ورزشی، جوایز بزرگی را کسب کنند. همچنین، با استفاده از تصویر برند خود و تبلیغات، قراردادهای تبلیغاتی با شرکت‌های بزرگ و حامیان مالی جذب کرده و درآمد بالایی کسب کنند. به عنوان مثال، علی دایی، یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران،شماره تلفن میلیاردر های ایران یکی از ثروتمندترین افراد ایران است.
 2. تجارت ورزشی: صنایع ورزشی شامل تولید و عرضه تجهیزات ورزشی، لباس ورزشی، مکمل‌های غذایی ورزشی و غیره است. تجارت در این صنایع می‌تواند به کسب درآمد بالا و در نهایت میلیاردر شدن افراد کمک کند. برای مثال، آدیداس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کفش و لباس ورزشی در جهان است که در سال 2022، سالانه بیش از ۲۳ میلیارد یورو درآمد داشته است. افرادی که در این صنعت مشغول به کار هستند همچنین می‌توانند با داشتن شرکت‌های موفق در این زمینه، به میلیاردر شدن دست یابند.

صنایع ورزشی با تولید تجهیزات ورزشی، لباس ورزشی، مکمل‌های غذایی ورزشی و برگزاری رویدادهای ورزشی بزرگ، می‌توانند به افراد کمک کنند تا میلیاردر شوند. مهم‌ترین عامل در موفقیت در این صنایع، توانایی داشتن ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در کارآفرینی و استفاده از فرصت‌هایی است که در این صنایع وجود دارد. همچنین، داشتن شبکه روابطی قوی و توانایی برقراری ارتباط با حامیان مالی و شرکت‌های بزرگ، نیز از عوامل مهم در موفقیت در این صنایع است. در کل، به دلیل رشد روزافزون صنایع ورزشی در سراسر جهان، فرصت‌های بسیاری برای کسب درآمد بالا و به دست آوردن ثروت وجود دارد.

 

Sports industries

رمز و راز موفقیت میلیاردرها چیست؟

رمز و راز موفقیت میلیاردرها بسیار پیچیده و چند جانبه است، اما در کل می‌توان گفت که برخی از عوامل مهم شامل موارد زیر است:

 1. توانایی تفکر خلاق: میلیاردرها باید توانایی تفکر خلاق داشته باشند تا بتوانند راهکارهای نوین و متمایز کننده‌ای برای مسائل و چالش‌ها پیدا کنند. آن‌ها باید بتوانند ایده‌های خود را به صورت نوآورانه پیاده کنند و به دنبال راه‌حل‌های جدید و بهتر برای مسائل باشند.
 2. توانایی پیش‌بینی تغییرات بازار: میلیاردرها باید به دنبال تغییرات بازار باشند و بتوانند به سرعت واکنش مناسب نشان دهند. آن‌ها باید به تغییرات روزافزون در بازار پاسخ دهند و به دنبال فرصت‌های جدید باشند.
 3. توانایی مدیریت مالی: میلیاردرها باید توانایی مدیریت مالی شخصی خود را داشته باشند و برنامه‌ریزی دقیقی برای سرمایه‌گذاری داشته باشند. آن‌ها باید بتوانند منابع مالی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند و در سرمایه‌گذاری‌های خود خطرات مطلوبی را بپذیرند.
 4. تعهد و پشتکار: میلیاردرها باید تعهد و پشتکار بالایی داشته باشند تا بتوانند زمان و انرژی لازم را برای رسیدن به اهداف خود صرف کنند. آن‌ها باید بتوانند در برابر چالش‌ها و ناامیدی‌ها پایدار باشند و همیشه به دنبال بهبود عملکرد خود باشند.
 5. تلاش برای کیفیت بالا: میلیاردرها باید به کیفیت کار خود توجه کنند و سعی کنند تا به بهترین شکل ممکن عمل کنند. آن‌ها باید به دنبال بهبود روش‌ها و فرآیندهای کاری خود باشند و همیشه به دنبال کسب رضایت مشتریان باشند.
 6. توانایی مدیریت و رهبری: میلیاردرها باید توانایی مدیریت و رهبری بالایی داشته باشند تا بتوانند تیم خود را به بهترین شکل ممکن هدایت کنند. آن‌ها باید بتوانند از استعدادهای تیم سازی در کسب وکار خود به بهترین نحو استفاده کنند و با ارائه رهنمودهای مناسب، آن‌ها را به سوی اهداف مشترک هدایت کنند. همچنین آن‌ها باید توانایی جذب و حفظ نیروهای با استعداد را داشته باشند و به بهبود محصولات و خدمات خود بپردازند.

در کل، میلیاردرها باید توانایی‌های مدیریتی، استراتژیک و رهبری بالایی داشته باشند و باید به دنبال توسعه مستمر و بهبود عملکرد خود باشند. همچنین باید به دنبال توسعه روابط عمومی خود با مشتریان، همکاران و جامعه باشند و به تعهدات اجتماعی خود نیز پایبند باشند.مشتری وفادار، ثروت پایدار میخوای؟ ویدیو زیر رو تماشا کن.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با شغل میلیاردرهای ایران آشنا کردیم. اگرچه باید به این نکته توجه داشت که اغلب این افراد برای رسیدن به ثروت در زمینه‌های شغلی گوناگونی فعالیت کرده‌اند تا مسیر اصلی خود را پیدا کنند. به همین سبب نمی‌توان گفت همه آن‌ها از ابتدا در یک شغل فعالیت کرده‌اند و به موفقیت رسیده‌اند. اما موضوعی که این افراد را متفاوت می‌کند، نوع نگرش آن‌ها است که ما این موضوع را کاملا در مقاله طرز فکر ثروتمندان صحبت کرده ایم. عموماً این افراد برای عملی کردن ایده‌های خود تمام تلاش خود را می‌کنند. به همین جهت با بررسی دقیق تر زندگی و شغل این افراد می‌توان به نقاط اشتراک آن‌ها در موفقیتشان دست پیدا کرد. همچنین می‌توان دریافت که برخی از آن‌ها با استعداد و نبوغی که داشته‌اند به ثروت دست پیدا کرده‌اند. در حالی که برخی دیگر نیز استعداد خاصی نداشته و با پشتکار و تلاششان به نقطه موفقیت رسیده‌اند.

امید است که با خواندن این مقاله نگرشتان نسبت به دستیابی به ثروت تغییر پیدا کرده باشد و دریابید که با تغییر طرز تفکر و نگرش نسبت به زندگی و کار می توان به حجمی از ثروت رسید که حتی در مخیله افراد معمولی هم نمی گنجد.

سؤالات متداول

 1. چه صنایعی در ایران می‌توانند به میلیاردر شدن افراد منجر شوند؟

صنایعی مانند فناوری اطلاعات، صنعت نفت و گاز، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، محصولات لوکس، شرکت‌های بیمه، بانک‌ها، صنایع فرهنگی و هنری و غیره می‌توانند به شغل میلیاردری در ایران منجر شوند.

 1. آیا برای میلیاردر شدن در ایران نیاز به تحصیلات بالا است؟

تحصیلات بالا می‌تواند در به دست آوردن ثروت در ایران کمک کند، اما در نهایت توانایی‌های خلاقانه، رهبری و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین عوامل هستند.

 1. آیا شرایط اقتصادی و سیاسی ایران برای میلیاردر شدن مناسب است؟

شرایط اقتصادی و سیاسی ایران ممکن است در برخی صنایع محدودیت‌هایی را ایجاد کند، اما برای میلیاردر شدن در صنایعی که شرایط مطلوبی دارند، فرصت‌های خوبی وجود دارد.

 1. آیا میلیاردر شدن در ایران به راحتی قابل دستیابی است؟

میلیاردر شدن در هر کشوری نیاز به توانایی‌های خاصی دارد و در برخی صنایع ممکن است بسیار دشوار باشد. اما با تلاش، خلاقیت و استفاده از فرصت‌های موجود، در ایران هم ممکن است گرچه در برخی زمینه های مافیایی امکان کار وجود ندارد.

دوره های دکتر کاویانی

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید.

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 پاسخ

 1. خیلی ها توی ایران به موفقیت و ثروت رسیدن ولی یا با توجه به ارثی که بهشون رسیده بوده یا انقدر تلاش کردن که تونستن به جایی برسن ولی کسی شناختی ازشون نداره متاسفانه

 2. همشون که مهاجرت کردن به آمریکا و کانادا…
  البته با پول بابا جونشون که …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود