رسیدن به موفقیت ؛ پنج تمرین که اسب ذهنتان را به مقصد پیروزی زین می‌کنند!

رسیدن به موفقیت؛ پنج تمرین که اسب ذهنتان را به مقصد پیروزی زین می‌کنند!

رسیدن به موفقیت ؛ پنج تمرین که اسب ذهنتان را به مقصد پیروزی زین می‌کنند!

رسیدن به موفقیت ، مسیری چالش‌انگیز بوده که در این راه، نحوه کارکرد مغز، برای ذره‌ذره وجود و حیاتمان حائز اهمیت است. پژوهش‌های تازه نشان داده‌اند که تنظیم یا اصطلاحاً سیم‌کشی مجدد مغز می‌تواند به تغییراتی عمیق که ما را به سوی موفقیت هدایت می‌کنند، منجر گردد.

رسیدن به موفقیت؛ پنج تمرین که اسب ذهنتان را به مقصد پیروزی زین می‌کنند!

پژوهش‌های انجام شده در خصوص رسیدن به موفقیت، حاکی از آن هستند که مغز می‌تواند نوعی فیلتر بر آنچه می‌توانیم به یاد بیاوریم، آنچه مایلیم به دست بیاوریم و نیز اطلاعاتی که می‌خواهیم کسب کنیم، اِعمال نماید. بنابراین انسان برای رسیدن به موفقیت باید توجه خود را بر الزامات و ضروریاتِ اهداف خاص زندگی‌اش متمرکز کند. علاوه بر این، ثابت شده که انسان‌ها طی یک فرایند مستمر ناخودآگاه، از طریق انجام فعالیت‌های ذهنی به ایجاد سلول‌های عصبی جدید ادامه می‌دهند.

خوشبختانه شما قادرید از طریق انجام مجموعه‌ای از تمرینات، عملکرد مغزتان را در مسیر رسیدن به موفقیت بهبود دهید. پس وقت را هدر ندهید! هر چه سریع‌تر با انجام این تمرینات، فرایند توسعه ذهنی را آغاز کنید تا مغزتان را در مسیر دستیابی به موفقیت‌های بیشتر، به ابزاری مؤثرتر و کارآمدتر تبدیل نموده و از این ظرفیت عظیم، استفاده‌ای اثربخش داشته باشید. این تمرینات عالی، اسب ذهنتان را به مقصد پیروزی، زین می‌کنند!

  1. به تمرین ایروبیک مغزی بپردازید!

ایروبیک مغزی، صرف‌نظر از سن و سالتان، یک فعالیت مغزی مناسب است که می‌تواند به توسعه ذهنی و بهبود سبک زندگی‌تان کمک کند. چنین تمرینی می‌تواند به‌سادگی فعالیت‌هایی مثل تکمیل پازل‌های متقاطع، شطرنج یا هر فعالیت مشابهی باشد که شما را به تفکر وامی‌دارد.

همچنین بخوانید:  از کجا شروع کنیم وقتی حس می‌کنیم چیزی در زندگی مطابق میلمان پیش نمی‌رود؟

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که افراد موفق، روزانه ۱۵ الی ۳۰ دقیقه از زمانشان را به تفکر اختصاص می‌دهند که این ویژگی با میزان موفقیت آن‌ها همبستگی معناداری دارد. بنابراین روزتان را با تمرین توسعه ذهنی آغاز کنید تا مطمئن شوید مغزتان، فُرم ایده‌آلش را حفظ کرده و برای مواجهه با چالش‌های روزمره از آمادگی کافی برخوردار است.

  1. ایده‌های بکر و تازه پیدا کنید!

برای توسعه ذهنی و متعاقباً رسیدن به موفقیت، مغزتان را هر روز با ایده‌های بکر و نو تغذیه نموده و خودتان را با چیزهایی که از نظرتان جالب هستند، درگیر کنید. مثلاً چنانچه نسبت به یک ورزش خاص، راغب یا کنجکاو هستید، زمانی را به یادگیری آن اختصاص دهید تا آن ورزش برایتان به یک عادت تبدیل شود. چنین کاری نه‌تنها محدودیت‌های فیزیکی‌تان را به چالش می‌کشد، بلکه بر قدرت ذهنی‌تان نیز می‌افزاید.

یادگیری مستمر به معنای رشد شخصی شماست. این فرایند به مغزتان می‌آموزد که چطور علی‌رغم درگیری در کارهای ریزودرشت روزانه، ضمن حفظ تمرکز، عملکرد خوبی از خود ارائه دهد. جک ولش، مدیر سابق شرکت جنرال الکتریک معتقد است که موفقیت، همان رشد شخصی شماست. بنابراین روی داشته‌ها یا دانسته‌هایتان متوقف نشوید. بلکه در جستجوی فرصت‌هایی باشید که بتوانید با استفاده از آن‌ها مهارت‌های جدید را ایجاد و توسعه داده و خودتان را برای پیشرفت هر چه بیشتر در زندگی و رسیدن به موفقیت آماده کنید.

  1. شخصی را که مایلید به آن تبدیل شوید، تجسم کنید!

زمان مشخصی را به تجسم و تصویرسازی اختصاص دهید. به این فکر کنید وقتی به سن خاصی رسیدید، مایلید به چه کسی تبدیل شده باشید؟ چنین فردی را تصور کنید. با این کار، شما انرژی لازم برای تبدیل تصور به واقعیت را جذب می‌کنید. ضمناً این کار، نوع نگرشی را که برای تبدیل‌شدن به چنین فردی به آن نیاز دارید، نشانتان می‌دهد.

همچنین بخوانید:  10 قانون برتر موفقیت در زندگی

تجسم و تصور موفقیت به شما این امکان را می‌دهد که حتی در روزهایی که احساس ناامیدی یا دلسردی می‌کنید، پیوسته در مسیر اهداف و جاده‌ی رسیدن به موفقیت، گام بردارید. تجسم فکری، فعالیتی قدرتمند است که ذهنتان را برای شکار فرصت‌هایی که در مسیر دستیابی به موفقیت نهایی با آن‌ها مواجه می‌شوید، آماده می‌کند.

  1. بر اهداف بلندمدتتان تمرکز کنید!

یکی از دلایل عدم رسیدن به موفقیت در بسیاری از افراد این است که آن‌ها نمی‌توانند بر اهداف بلندمدتشان تمرکز لازم را داشته باشند. اگر در زندگی در جستجوی هدف یا دستاورد خاصی نباشید، دیگر این امر که چقدر در انجام کارهایتان عملکرد خوبی دارید، اهمیتی نخواهد داشت. در برخی موارد، با افرادی مواجه می‌شویم که به دلیل رویارویی با شرایط خاص، طرح‌ها و برنامه‌هایشان را دائماً تغییر می‌دهند و با این کار از مسیر موفقیت منحرف می‌شوند. چنین تغییری قطعاً مانع از آن می‌شود که به موفقیت دست پیدا کنید.

اگر می‌خواهید به برنامه‌هایتان پایبند بمانید، به مغزتان بیاموزید با پیش‌بینی آنچه در آینده ممکن است با آن مواجه شوید، همواره شما را یک گام جلوتر از شرایط نگه دارد.

  1. به یک ساختار ذهنی (طرح‌واره فکری) تصاعدی تغییر وضعیت دهید!

بسیاری از مردم نمی‌دانند که تغییر ساختار ذهنی می‌تواند به رشد چشمگیر آن‌ها در مسیر رسیدن به موفقیت منجر شود. ساختار ذهنی تصاعدی، ساختاری است که هم‌زمان با تصور دستاوردهای بزرگ‌تر (ده برابر بزرگ‌تر از آنچه یک فرد معمولی می‌تواند تصور کند)، به مرحله‌ی بعدی کار می‌اندیشد. با چنین ساختاری، رشد و پیشرفت سریع‌تری در انتظارتان است زیرا قبلاً آنچه را قرار یا ممکن است با آن مواجه شوید، دیده‌اید و در این مسیر حتی شکست‌های احتمالی را نیز پیش‌بینی کرده‌اید. چون شکست‌ها را نیز به‌مثابه بخشی از معادله‌ای می‌دانید که برای رسیدن به موفقیت باید آن را حل کنید. با چنین رویکردی، شما همواره از ده برابر آمادگی بیشتر در مواجهه با رویدادهای مثبت یا منفی آتی برخوردار خواهید بود.

همچنین بخوانید:  14 راه طلایی برای از بین بردن استرس و اضطراب

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

۲۰ از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در ایران

بهترین روش‌ها برای پول درآوردن آسان در ایران | آسان‌ترین روش‌ برای پول درآوردن

روشی آسان برای کسب درآمد از طریق آپارات + ویدئو آموزشی

۵ روش برتر برای کسب درآمد با سرمایه کم (در ایران)

زندگی بدون شغل در آینده ؛ مروری بر مدل درآمد پایه همگانی (Universal Basic Income)

 

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود