قانون جذب چیست و چطور می توانیم از آن به سود خود استفاده کنیم؟

قانون جذب

جهان هستی طبق قوانین مشخصی کار می‌کند و عده کمی از انسان‌ها به این موضوع پی برده‌اند. دنیا بر پایه علم ریاضیات استوار است و همه چیز به نگرش ما به دنیا مربوط می‌شود. اینکه در این دنیا فقیر هستیم یا ثروتمند، موفق هستیم یا شکست خورده فقط به خودمان بستگی دارد. کائنات طبق قوانین خاص خودش جهان را اداره می‌کند. البته باور ما به این قوانین نیز بسیار مهم است. بسیاری از افراد تا چیزی را به چشم خود نبینند آن‌ را باور نمی‌کنند. همیشه در این مورد می‌توان به نیروهای بسیاری مانند الکتریسیته اشاره کرد که دیده نمی‌شوند اما در جهان وجود دارند. قانون جذب هم مانند الکتریسیته از ابتدای خلقت جهان وجود داشته است و فقط کافی است آن را باور کنید و از آن استفاده کنید. 

در این مقاله از خودساخته به مفهومی به نام قانون جذب (Law of attraction) می پردازیم، قانونی که می تواند زندگی شخصی و کاری شما را دگرگون کند.

قانون جذب چیست؟

آیا می‌دانید قانون جذب چیست؟ یکی از قوانین جهان هستی جذب نام دارد که پایه و اساس موفقیت و شکست‌های ما در زندگی است. اما قبل از این قانون، قانون ارتعاش مطرح است و جذب در رتبه دوم قرار دارد. همه چیز در این دنیا دارای فرکانس است. افکار ما فرکانس خودش را دارد. اگر به فقر فکر کنید فقر را تجربه خواهید کرد و اگر به ثروت فکر کنید ثروت به سمت شما جذب می‌شود. باور کنید یا نه همه چیز به همین سادگی است که به شما گفتیم.

استفاده از قوانین جذب می‌تواند جهان شما را روشن کند. شاید بپرسید چگونه؟ دنیای ما دنیایی سرشار از نعمت است اما تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید چرا فقط عده اندکی از افراد در دنیا از این نعمت‌های سرشار استفاده می‌کنند و بخش زیادی از مردم از این نعمت‌ها بی‌بهره‌اند؟ زیرا این افراد قوانین لازم برای جذب را فرا گرفته‌اند و توانسته‌اند از این قوانین به نفع خودشان استفاده کنند. 

این قانون چیز عجیب و غریبی نیست. سخنرانان زیادی در مورد آن ساعت‌های طولانی صحبت کرده‌اند. کتاب‌های زیادی در این مورد به رشته تحریر درآمده است تا به افراد بیشتری کمک کند تا با این قوانین آشنا شوند. 

شما هم می‌توانید با قوانین مربوط به جذب آشنا شوید و به جذب هر چیزی که دوست دارید اقدام کنید. البته برای این کار لازم است به قوانین کائنات احترام بگذارید و مطابق با این قوانین عمل کنید. برای اینکه شما هم با قوانین جذب آشنا شوید در ادامه بحث به مرور این موارد پرداخته‌ایم. 

قانون اول جذب : قوانین جذب در کائنات و جذب از طریق انرژی

اولین موضوعی که باید به آن اشاره کنیم این است که در جهان انرژی حرف اول را می‌زند. همه ما می‌دانیم که جهان بر پایه انرژی بنا شده است و ما هم در حقیقت انرژی هستیم. هر چیزی که شما در طبیعت و در اطرافتان به آن نگاه کنید از انرژی ساخته شده است. شاید شما فقط یک جسم فیزیکی را ببینید و یا هنگام مشاهده اشیا فقط ظاهر آن‌ها را ببینید. اما حقیقت ماجرا این نیست و چیزهایی که شما می‌بینید به این سادگی‌ها هم نیستند. 

ساده‌ترین مثال برای اثبات این موضوع آب است. آب می‌تواند تحت تاثیر انرژی‌های مختلف حالات مختلفی به خود بگیرد. اگر به ملکول‌های آب زیر میکروسکوپ نگاهی بیندازید و به شکل ملکول‌ها هنگام یخ زدن توجه کنید متوجه می‌شوید که شکل بلورها تحت تاثیر کلام تغییر خواهد کرد. . انرژی کلام اصلی‌ترین مورد در قانون جذب به شمار می‌رود. این موضوع اثبات شده است و به تاثیر انرژی کلام در جهان هستی اشاره دارد. 

حالا این سوال مطرح می‌شود که انرژی چه ارتباطی با قوانین جذب در جهان هستی دارد؟ برای توضیح این مورد مثالی می‌زنیم. فرض کنید پشت میز کارتان نشسته‌اید. روبه‌روی شما تعدادی رسید و قبض برای پرداخت وجود دارد که می‌تواند مربوط به قبض‌های برق، تلفن و… باشد. همچنین ممکن است شما قبض‌هایی برای پرداخت وام هم داشته باشید. در اینجا خوب دقت کنید. ببینید چه احساسی دارید؟ آیا خوشحال هستید و یا خشمگین هستید که باید این مقدار پول را برای پرداخت بدهی‌های خود هزینه کنید. 

دقیقا همین‌جا بحث انرژی در قوانین جذب مطرح می‌شود. با خودتان صادق باشید و ببینید در حال ارسال چه انرژی به کائنات هستید؟ هر چه بفرستید همان را دریافت می‌کنید. 

قانون دوم جذب : قانون جادویی ۱ درصد

افراد موفق و ثروتمند از پرداخت بدهی‌های خود خوشحالند و با حس و انرژی مثبت این کار را انجام می‌دهند و در مقابل در شرایطی قرار می‌گیرند که این احساس مثبت را دریافت می‌کنند. حتی اگر به فیزیک نگاهی بیندازید قانون اول نیوتن می‌گوید انرژی نه از بین می‌رود و نه به وجود می‌آید فقط از شکلی به شکل دیگر تغییر پیدا می‌کند. انرژی مثبت شما به پرداخت بدهی به صورت خوشحالی حاصل از درآمد و کسب پول به شما برخواهد گشت. این موضوع را می‌توان به قانون یک درصد مرتبط کرد. 

فرض کنید در جایی قرار گرفته‌اید و پیشنهادی به شما شده است. به شما می‌گویند که دو انتخاب دارید. انتخاب اول این است که می‌توانید یک میلیون دلار برنده شوید و انتخاب دوم این است که هر روز به شما یک سکه پنی داده شود. اما مقدار این پول هر روز دوبرابر می‌شود و تا ۳۱ روز هم ادامه دارد. شما فقط ۳ ثانیه زمان برای تصمیم گیری دارید. کدام را انتخاب می‌کنید؟ بیشتر افراد یک میلیون دلار را انتخاب می‌کنند در حالی که گزینه دوم به شما ۱۰ میلیون دلار می‌دهد. 

قانون یک درصد به تغییرات کوچک در زندگی اشاره دارد و اینکه این تغییرات کوچک می‌توانند تغییرات بسیار بزرگی ایجاد کنند. یکی از قوانین جذب این است که شما باید هر روز یک تغییر کوچک به اندازه ۱ درصد در زندگی خود اعمال کنید. اگر به روزی یک درصد تغییر در زندگی خود پایبند بمانید در آخر سال زندگی شما ۷۰۰۰۰ بار تغییر کرده است. آیا این رقم فوق‌العاده نیست؟ پرداخت یک قبض، پیداکردن یک راه حل، یادگیری یک مهارت، بهبود در وضع سلامتی و … همه می‌تواند شامل قانون ۱ درصد شود که جایگاه مهمی درآموزش قانون جذب دارد. (مطالعه کتاب اثر مرکب پیشنهاد می شود)

همچنین بخوانید:  نکات مهم در شناسایی افراد قابل اعتماد

قانون سوم جذب : آشنایی با راز در قوانین جذب

وقتی در حال یادگیری قوانین جذب در کائنات هستید می‌توانید با روش‌هایی این مسیر را سریع‌تر طی کنید. شما می‌توانید به یک کاتالیزور تبدیل شوید و باعث خلق اتفاقات خوب در زندگی خودتان و دیگران شوید. اما چگونه؟ خب قوانین جذب بسیار ساده است : هر چه بدهید همان را دریافت می‌کنید. سعی کنید برای دیگران هم خیر، خوشی، ثروت و خوشبختی بخواهید. به افراد کمک کنید تا به موفقیت برسند و به این شکل خوشبختی و سعادتمندی را به سمت خودتان جذب کنید. 

شما می‌توانید با ایجاد احساس مثبت در اطرافتان مانند یک آهنربای قوی موج‌هایی با فرکانس مثبت را به سمت خود جذب کنید. شاید فکر کنید که این مانند جادو است. باید بگوییم بله و جادویی بسیار شیرین است. وقتی شما بدون هیچ چشم‌داشتی به دیگران در راه رسیدن به موفقیت کمک کنید کائنات شما را در مسیر رسیدن به موفقیت قرار می‌دهد و این موفقیت می‌تواند جذب پول، عشق، سلامتی و هر چیزی که می‌خواهید باشد. 

قانون چهارم جذب : تعلل و نقش آن در جذب

یکی از احساساتی که در وجود تمام انسان‌ها قرار دارد به تعلل و سهل‌انگاری مربوط می‌شود. تعلل می‌تواند نقش مخربی در جذب خواسته‌های شما ایفا کند. فرض کنید که پشت یک ماشین نشسته‌اید. پایتان را روی پدال گاز گذاشته‌اید و قصد دارید با سرعت خودتان را به مقصد برسانید. در همین حال پای دیگرتان روی پدال ترمز فشار وارد می‌کند. نتیجه چیست؟ ماشین از جای خودش تکان نمی‌خورد و در نتیجه این فرایند خسته و مستهلک می‌شود. 

تعلل هم همین کار را با روان شما می‌کند. بخشی از مغز شما خواهان پیشرفت و به دست ‌آوردن آن است. خواهان این است که آرزوهای شما را محقق کند و بخش دیگری از مغز مدام می‌گوید صبر کن، دست نگهدار و همان‌جا که هستی بمان. در حقیقت نمی‌گذارد از منطقه امن خود خارج شوید و تجربیات جدید کسب کنید. این حالت می‌تواند به پارادوکس تخیل منجر شود و مانع از کسب موفقیت شما شود. بهتر است از قانون یک درصد که معرفی کردیم استفاده کنید و به این شکل از منطقه امن خود خارج شوید و جهان جدیدی برای خود خلق کنید. 

قانون پنجم جذب : کشف استعدادها و موهبت‌ها 

خداوند به هر فردی استعداد و موهبتی عطا کرده است که به واسطه آن می‌تواند در زمان کوتاهی به موفقیت برسد. کشف استعدادها و موهبت‌ها در جذب ثروت و موفقیت عملکرد بسیار مثبتی دارد. درست است که عملکرد قانون جذب بر اساس انرژی است، اما قبل از انرژی فرکانس است که اهمیت دارد. وقتی شما در مسیر درست قرار بگیرید می‌توانید سطح انرژی و فرکانس خود را به شدت بالا ببرید. هر فرکانس و ارتعاشی که به جهان هستی بفرستید در نهایت شما را در مداری قرار می‌دهد که نتیجه آن را خواهید دید. 

یک حقیقت در جهان هستی وجود دارد و آن این است که انسان‌ها منحصر به فرد هستند. از همین رو استعدادها و قابلیت‌های هر فردی نیز کاملا وابسته به خود شخص است. اگر شما بتوانید استعداد خود را کشف کنید در مسیر قوانین جذب در کائنات حرکت خواهید کرد و به سرعت به سمت مدارهای بالاتر انرژی حرکت می‌کنید و دستاوردهای بزرگتری هم کسب خواهید کرد. 

قانون ششم جذب : باور و قدرت عظیم آن

تاثیر باور در جذب پول و ثروت بسیار مهم است. باور قدرت عظیمی دارد که دیر یا زود به آن ایمان می‌آورید. شاید این موضوع را در لحظه‌های سخت زندگی بیشتر حس کرده‌اید. عملکرد قوانین جذب برای ثروت، عشق و هر چیزی که طالب آن هستید بسیار ساده است. زمانی که از ته دلتان چیزی از خدا خواسته‌اید قطعا آن را دریافت کرده‌اید. این همان قدرت باور است که باعث جذب خواسته شما شده است. 

گاهی اوقات شما قوانین مطرح شده برای قوانین جذب ثروت را رعایت کرده‌اید اما این قانون برای شما عمل نکرده است. اینجا است که به واقعیت وجود داشتن این قانون در کائنات شک می‌کنید. شاید پیش خودتان فکر کنید که چرا این قانون برای شما عمل نکرده است؟ آیا واقعا این قانون حقیقت داشته است یا شما سرکار بوده‌اید؟ 

واقعیت این است که این قانون در کل کائنات وجود دارد و اساس و پایه تمام چیزی است که شما در این دنیا شاهد آن هستید. اما چرا فقط برای افراد معدودی اتفاق می‌افتد. یکی از مهمترین دلایل آن این است که اگر شما به عمق وجود و احساستان توجه کنید می‌بینید که احساسات متفاوتی مانند شک، تردید، عدم باور، افکار منفی و احساساتی اینچنینی در وجود شما قرار داشته است. مهمترین چیزی که در قانون کائنات وجود دارد ایمان است. 

ایمان اولین شرط رسیدن به ثروت است و در قوانین جذب خواسته‌ها در صدر قرار دارد. اینکه شما در چه شرایطی قرار دارید و چقدر از ثروت و موفقیت دور هستید مهم نیست. اگر عمیقا به قوانین جذب اعتقاد دارید و در قلبتان باور به ثروتمند شدن موج می‌زند کائنات شما را غرق در ثروت، موفقیت و شادی خواهد کرد. به این شکل متوجه خواهید شد که قانون جذب چطور کار می‌کند. باور فراوانی ثروت یکی از همان باورهایی است که افراد ثروتمند به آن ایمان دارند اما افراد فقیر و معمولی نه.

معرفی 5 کتاب در زمینه قانون جذب

با توجه به اهمیت موضوع قانون جذب و کارکرد آن در زندگی افراد، کتاب‌های بسیاری در زمینه جذب و قوانین آن نوشته شده است. این کتاب‌ها به زبان‌های مختلفی ترجمه شده است و در سراسر جهان در اختیار علاقه‌مندان به این موضوع قرار گرفته است. ما هم در این مقاله به معرفی چند کتاب برتر در این زمینه پرداخته‌ایم تا شما بتوانید بیشتر با این کتاب‌ها آشنا شوید و منبع مورد نظرتان را انتخاب و مطالعه نمایید. 

همچنین بخوانید:  راهکارهایی برای افزایش جذابیت رفتاری

در این کتاب‌ها زندگی افراد موفق زیادی نقل شده است و شما می‌توانید با زندگی نامه افراد مشهور زیادی آشنا شوید. نحوه آشنایی این افراد با قوانین جذب را از زبان خودشان بشنوید و باورها و اعتقادات قلبی این افراد را بررسی کنید. به این شکل شما راحت‌تر می‌توانید این قوانین را درک کنید. زیرا نمونه های واقعی قانون جذب از افراد موفقی در جهان را مشاهده خواهید کرد که توانسته‌اند با قدرت باور و ایمانشان به موفقیت و ثروت سرشاری دست پیدا کنند. وقتی آن‌ها توانسته‌اند شما هم می‌توانید. 

کتاب راز The secret

کتاب راز

یکی از معروف‌ترین کتاب‌های موجود در این زمینه کتاب راز است که فیلم آن به نام راز The secret هم تهیه شده است. این کتاب نوشته خانم راندا برن Rhonda Byrne است و در سال ۲۰۰۶ به چاپ رسیده است. در این کتاب افراد معروفی مانند باب پراکتور، دکتر جو ویتال،‌ جان آساروف، دکتر جان دمارتینی و افراد معروف دیگری داستان‌هایی از نحوه آشناییشان با قوانین جذب را بیان کرده‌اند. 

در این کتاب آورده شده است که هر چیزی که به زندگی شما وارد می‌شود را خودتان جذب کرده‌اید. در این کتاب به قانون راز به عنوان بزرگترین و مطمئن‌ترین قانونی که کل جهان هستی به آن متکی است اشاره شده است. همچنین به شدت به این موضوع تاکید شده است که مشابه‌ها یکدیگر را جذب می‌کنند. این حقیقت اشاره به این موضوع دارد که با ارسال هر فرکانسی در مداری خاص قرار می‌گیریم و با افراد و موضوعاتی مواجه می‌شویم که در آن فرکانس قرار دارند. این اساس آموزش قوانین جذب است. 

در حقیقت برای اینکه راحت‌تر بتوانید این موضوع را درک کنید باید خودتان را مغناطیس در نظر بگیرید. جایگاه این نیروی مغناطیسی در اندیشه و فکر شما است و از هر چیزی که فکرش را بکنید قوی‌تر است. در حقیقت طبق نظر باب پراکتور هر چیزی را که بتوانید در ذهن خود ببینید در دستان خود خواهید داشت.

قانون جذب قانون بسیار مطیعی است و دقیقا مطابق با انرژی کلام شما کار می‌کند. در این کتاب نیز به شدت به انرژی کلمات پرداخته شده است و تاکید ویژه‌ای شده است که از کلمات منفی در گفتار خود استفاده نکنید. برای کائنات کلمات مهم نیستند بلکه انرژی پشت کلمات مهم است. پس از کلمات مثبت با انرژی خوب استفاده کنید. در حقیقت قوانین جذب که یکی از قوانین موجود در طبیعت هستند مانند قانون جاذبه بی‌طرف و غیر شخصی عمل می‌کنند. 

کتاب معجزه شکرگزاری 

کتاب معجزه شگرگزاری

یکی دیگر از کتاب‌هایی که می‌تواند نقش بسیار زیادی در زمینه کسب موفقیت‌های فردی برای شما به ارمغان بیاورد کتاب معجزه شکرگزاری The Magic است که نوشته خانم راندا برن Rhonda Byrne است. این کتاب به نقش شکرگزاری در کسب موفقیت و ثروت اشاره دارد و بیان می‌کند که سپاسگزاری از نعمت‌های کوچک و بزرگ در زندگی ما چه نقشی در موفقیت و قرار گرفتن در مدار جذب و رسیدن به آرزوها ایفا می‌کند. 

در این کتاب تمریناتی ارائه شده است که به شما کمک می‌کند تا به معجزه شکرگزاری ایمان بیاورید. خانم راندا برن نویسنده و کارگردان فیلم راز است که با نوشتن کتاب راز تحول بزرگی در زمینه بیان قوانین جذب ایجاد کرد و به دنبال آن با نوشتن کتاب معجزه شکرگزاری به تکمیل این کار پرداخت. کتاب معجزه شکرگزاری به چندین زبان مختلف ترجمه شده است. این کتاب به ما یادآوری می‌کند که حتما نباید معجزه‌ای در زندگی ما رخ دهد تا شکرگزاری کنیم. بلکه باید بابت تمام نعمت‌هایی که خداوند در اختیار ما قرار داده است شکرگزار باشیم. 

در این کتاب یک برنامه ۲۸ روزه ارائه شده است که پیشنهاد می‌شود این تمرینات را انجام دهید و بعد از پایان ۲۸ روز آن را رها نکنید. در حقیقت شما باید بیاموزید که شکرگزاری را به بخشی از زندگی خود و وجود خود تبدیل کنید. باید باور کنید که قدرت شکرگزاری آن‌قدر زیاد است که می‌توانید به واسطه آن شاهد معجزه در زندگی خود شوید. 

در این کتاب در مورد تاثیر ذهن و قدرت کنترل ذهن بر رفتارهای روزانه صحبت شده است. وقتی شما شکرگزاری می‌کنید ارتعاش و فرکانسی مثبت به سمت کائنات ارسال می‌کنید و طبق قوانین جذب هر چیزی مشابه خودش را جذب خواهد کرد. به این شکل شما چیزهایی را جذب زندگی خود می‌کنید که از ته دلتان بابت داشتن آن‌ها شکرگزار خداوند خواهید شد. 

کتاب بخواهید تا به شما داده شود

کتاب بخواهید تا به شما داده شود

یکی دیگر از کتاب‌های مفید در زمینه جذب کتاب بخواهید تا به شما داده شود (Ask and It Is Given) است که به طور مستقیم به قانون جذب در کائنات اشاره دارد. این که شما چیزی را بخواهید مستلزم آن است که ارتعاش لازم برای خواست هدف و آرزوی خود را به کائنات ارسال کنید. سپس باید ایمان داشته باشید که به خواسته خود می‌رسید. به این شکل به نعمت‌ها و دارایی‌های شما در زندگی افزوده خواهد شد. زیرا شما هر دستاوردی که کسب کنید یک ارزش محسوب می‌شود و از این رو می‌‌تواند کیفیت زندگی شما را افزایش دهد. 

بحث انرژی و ارتعاش از فیزیک کوانتوم گرفته شده است و دنیا برپایه قوانین فیزیک کوانتوم شکل گرفته است. خانم استر هیکس Esther Hicks نویسنده کتاب بخواهید تا به شما داده شود اعتقاد دارد که انسان‌ها موجوداتی معنوی هستند که در دنیایی مادی زندگی می‌کنند. اما این زندگی مادی تابع قوانین خاصی است که با رعایت آن‌ها می‌توان به هر خواسته‌ای رسید. 

در این کتاب به این موضوع اشاره شده است که قوانین جذب دارای ۳ مرحله است. مرحله اول شامل خواسته‌ها و آرزوهای ما می‌شود. مرحله دوم به صورت خودکار انجام می‌شود و شامل پاسخ دادن به درخواست ما است و مرحله سوم که مهمترین مرحله است دریافت نام دارد. افراد بسیاری در این مرحله دچار شکست می‌شوند. زیرا در عمق وجودشان به این قانون باور ندارند. نقش باور و ایمان اینجا خودش را نشان می‌دهد. 

کتاب ۴ اثر فلورانس اسکاول شیل 

یکی از کتاب‌های بسیار خوب در زمینه قدرت قانون جذب و اثر آن در زندگی کتاب ۴ اثر فلورانس اسکاول شیل (Florence Scovel Shinn’s Writings) نام دارد و مطالب بسیار جذاب و ارزشمندی در این کتاب آورده شده است. خانم اسکاول شیل Florence Scovel Shinn نگاهی جذاب و متفاوتی به زندگی داشته است. اکثر مردم زندگی را مانند یک جنگ یا پیکار می‌بینند در حالی که خانم اسکاول شیل زندگی را مانند بازی می‌بیند و به این امر اعتقاد دارد که آدمی هر چه بکارد همان را درو می‌کند. 

همچنین بخوانید:  در زندگی هدفی ندارم؟ چیکار کنم؟

این مثل به ضرب المثل قدیمی ما ایرانی‌‌ها اشاره دارد که از هر دست بدهی از همان دست می‌گیری. در حقیقت قوانین جذب همیشه در زندگی تمام ادوار بشر حاکم بوده است. فقط میزان آگاهی ما متفاوت بوده است. امروزه درک بهتر و بیشتری به قوانین جذب پیدا کرده‌ایم و همین موضوع باعث شده است که افراد بیشتری بتوانند از این قوانین برای جذب خواسته‌های خود  استفاده کنند. 

اگر تصمیم بگیریم با زندگی بجنگیم زندگی هم با ما می‌جنگد و اگر تصمیم بگیریم با صلح و دوستی زندگی کنیم خودمان را در مداری قرار می‌دهیم که سرمنشا تمام شادی‌ها و احساسات خوب خواهد بود. اگر می‌خواهید بدانید که قانون جذب چطور کار می‌کنند می‌توانید به مطالعه این کتاب بپردازید و به قدرت کلام و حتی تخیل خود پی ببرید. 

این کتاب به شما یادآوری می‌کند که شما خالق لحظه‌های خود هستید و می‌توانید از قوانین موجود در طبیعت مانند قوانین جذب استفاده کنید. همان طور که قانون جاذبه در طبیعت وجود دارد جذب نیز از طریق کائنات در این جهان در جریان است. 

کتاب اسرار ذهن ثروتمند

آیا تا به حال چیزی در مورد افرادی که پنجه کیمیا دارند شنیده‌اید؟ منظور افرادی هستند که به هر چه دست می‌زنند طلا می‌شود و به سود سرشاری از معاملات خود می‌رسند. اما چرا این چنین است؟ چرا فقط افراد خاصی می‌توانند از بازارهای بورس، معاملات مختلف و خرید و فروش به سود و ثروت برسند. برای اینکه به پاسخ این سوالات برسید می‌توانید به مطالعه کتاب اسرار ذهن ثروتمند Secrets of the millionaire mind نوشته تی هارواکر T.Harv Eker بپردازید. 

در این کتاب به بررسی تاثیر تفکرات دوران کودکی بر رفتارهای دوران بزرگسالی و کسب تجارب موفق صحبت شده است. الگوهای فکری ما تحت تاثیر تفکرات والدین ما شکل گرفته است و تفکرات منفی و باورهای منفی در مورد پول نقشی بسیار مخرب در کسب موفقیت‌های مالی دارد.

تاثیر این تفکرات منفی در قوانین جذب نیز خودش را نشان می‌دهد. زیرا طبق قوانین جذب تفکر شما زندگی شما را می‌سازد و هر چقدر به موضوعات با بینش و دیدی منفی نگاه کنید در مدارهایی با فرکانس پایین‌تر قرار می‌گیرید. نتیجه این اتفاقات چیزی جز تجربه‌های سخت و مشکلات مالی نخواهد بود. 

در این کتاب به این موضوع اشاره شده است که اگر ما به موفقیت‌های چشمگیری نمی‌رسیم بیش از آنکه به شرایط بیرونی نگاه کنیم و به دنبال مقصر در آنجا بگردیم باید به درونمان نگاه کنیم. در این کتاب راه‌کارهایی برای شکستن باورهای غلط قدیمی و جایگزینی آن‌ها با باورهای درست و اصولی پیشنهاد شده است که گام بزرگی در راه رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهای شما و همچنین استفاده از قوانین جذب خواهد بود. 

 

بیشتر بخوانید : چگونه ذهن ثروتمند داشته باشیم؟

 

چگونه می‌توانیم از قوانین جذب استفاده کنیم؟

یکی از دیدگاه‌های موجود در این زمینه استفاده از تفکر خلاق برای جذب خواسته‌ها و آرزو‌ها است. برای این کار کافی است رویاپردازی کنید. رویاپردازی نه به این معنی که فقط در دنیای تصورات خود غرق شوید و دست از تلاش بکشید، بلکه به این معنی که تمام تلاشتان را برای رسیدن به خواسته‌های بلند پروازانه خود انجام دهید. اما چه مانعی برای تصور آنچه که دوست دارید پیش روی شما است؟ 

شما می‌توانید پس از یک روز کار و تلاش هنگام استراحت در تخت خوابتان خانه رویایی که همیشه آرزوی آن را داشته‌اید تصور کنید. هیچ چیزی نمی‌تواند مانع تخیل شما شود. این حق شما است که بتوانید آزادانه آنچه را که دوست دارید در خیال خود بسازید. خانه رویاهای خود را در ذهنتان بنا کنید. به این کاری نداشته باشید که الان چقدر در حساب بانکی‌تان پول دارید. این مشکل شما نیست. 

برای افراد زیادی این سوال مطرح می‌شود که آیا می‌توان از طریق جذب و قوانین آن به ثروت رسید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این کاملا به خود شما بستگی دارد که با استفاده از قوانین جذب چه چیزی را جذب کنید. شما آزاد هستید که هر چه می‌خواهید و هر چه به آن فکر می‌کنید را جذب کنید. این قانون برای همه به یک شکل کار می‌کند و می‌توان به این سوال که آیا قانون جذب واقعیت دارد یا خیر پاسخ مثبت داد. پس تفاوت فقط در وجود ما و تفکر ما است که باعث می‌شود دستاوردهای مختلفی را تجربه کنیم. اگر به قوانین کائنات احترام بگذارید و مطابق با قوانین پیش بروید مسلما می‌توانید از طریق قوانین جذب به ثروت برسید.

دلایلی برای اثبات علمی قانون جذب 

همیشه این سوال در بین افراد مطرح می‌شود که آیا علم قوانین جذب را تایید می‌کند؟ برای پاسخ به این سوالات باید بگوییم که اولین مورد بررسی قدرت مثبت اندیشی است. محققان کره‌ای  در سال ۲۰۰۷ به این نتیجه رسیده‌اند که بین داشتن دید مثبت و احساس رضایت در زندگی رابطه‌ای مستقیم وجود دارد.

یک تحقیق توسط محققان مغز و اعصاب در مرکز تصویربرداری عصبی  Wellcome Trust در کشور انگلستان انجام شده است. نتیجه تحقیق این دانشمندان نشان داد که افرادی که می‌توانند آینده بهتری برای خودشان تجسم کنند به احتمال بسیار زیاد می‌توانند این آینده را برای خودشان خلق کنند. در حقیقت این موضوع به طور کامل با قوانین جذب در هماهنگی است. 

مورد بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد نقش تاکیدات مثبت در زندگی است. علم روان‌شناسی به خوبی این موضوع را تاکید کرده است که بهره‌مندی از افکار تکراری و سازنده می‌تواند نقش بسیار مثبتی در رسیدن به اهداف و آرزوها را از خود نشان دهد. 

یکی دیگر از مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد نقش نورون‌های آینه‌ای است. به این معنی که احساسات شما می‌تواند به دیگران منتقل شود. در واقع فرکانس احساس شما به افراد دیگر منتقل می‌شود. این موضوع در قوانین جذب کاملا بیان شده است.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به این موضوع بپردازیم که اولا قانون جذب چیست و اینکه این قانون چطور کار می‌کند و برای استفاده از این قانون باید چه کارهایی انجام داد. مشخص شد که داشتن باور و ایمان از مهمترین اصول در استفاده از قوانین جذب است و همچنین به بررسی نقش ارتعاش و فرکانس پرداختیم. جهان پیرامون ما برپایه انرژی کار می‌کند و هر چه شما برای داشتن یک زندگی خوب و سرشار از نعمت بخواهید در اختیار شما قرار دارد. فقط کافی است بیاموزید که چطور می‌توانید به این نعمت‌های بی‌کران دست پیدا کنید.

دوره های دکتر کاویانی

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید.

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود